Odp: ZTE MF286R - OpenWrt
Tak o to miałem na myśli - pliki do recovery.
Jutro wystawię.
Zyxel EX5601-T0 ubootmod OpenWrt 24.10-SNAPSHOT, r28432-7609571dcd
TP-LINK Archer C7 v5 - 1.14.0.2 (Built 20231226-1035 git@8e210b77)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Sprzęt / Hardware → ZTE MF286R - OpenWrt
Strony Poprzednia 1 … 18 19 20 21 22 … 50 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Tak o to miałem na myśli - pliki do recovery.
Jutro wystawię.
Dobrze czytam że już mogę odpalić mojego dziwnego r na OpenWRT ?
Ale czy on będzie działał stabilnie czy będzie gubił się jak u Cezarego czasem
?
Co do stabilności to trzeba ocenic, potestować.
Ja czekam cierpliwie do ukończenia poprawnego ustawiania interfejsu LTE wraz z testami.
Z drugiej strony mam na 1043nd z E3132 taką lokalizację, że zewnetrzna antena nie pomaga skacze sygnał z 25 fo 65 %. Jest ustawiony watchdog i były momenty braku połączenia do serwera openvpn. Pomógł reseter wykonany na Wemos D1 pro. Jak nie ma pinga na bramę vpn to na 10s pozbawia router napięcia (Wemos nie potrzebuje dostępu do netu aby zrobić robotę)
To możesz śmiało testować już teraz. Serio. Od strony funkcjonalnej jak i stabilności nic się nie zmieni, chodzi tylko o to jak w kernelu będzie aktywowane obejście na gazomierzu na adres MAC przedstawiany przez modem z 286R - efekt końcowy będzie identyczny, niezależnie czy obejście będzie aktywne tylko dla 286R, czy zostanie dodany wyjątek w drugą stronę - dla MF910.
W nocy coś się zadziało bo WAN nie migał.
Po restarcie zachowuje się normalnie.
W nocy coś się zadziało bo WAN nie migał.
Po restarcie zachowuje się normalnie.
Czyli problemy jak kiedyś opisywał Cezary ?
Nie wiem czy problem, może coś @Leo-PL jeszcze testował.
Dzisiaj skonfiguruję już tylko na LTE i wtedy dopiero zacznę testy.
Proszę się nie śmiać - jak wygląda sekcja lan.
Nie podnosi mi interfejsu
Mogę prosić o przykład, bo wcześniej kopi nie zrobiłem.
Podnosi interfejs LTE
config device
option name 'br-lan'
option type 'bridge'
list ports 'eth0.1'
config interface 'lan'
option device 'br-lan'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option ip6assign '60'
option ipaddr '192.168.1.1'
config switch
option name 'switch0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'
config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '1'
option ports '1 2 3 5 0t'W nocy coś się zadziało bo WAN nie migał.
Po restarcie zachowuje się normalnie.
Nie przypominam sobie :-)
Na 286/286A gdy wyłączy się "autoconnect" w QMI to link czasami też potrafi mi spaść raz na kilka dni, a niestety z tą opcją włączoną, IPv6 nie chce się podłączać, że o dualstacku już nie wspomnę.
@Cezary, patrz co znalazłem:
https://lore.kernel.org/lkml/1468844691 … ail.com/#r
TL;DR Jest potencjał na sensowniejszy fix do MF286R, który - okazuje się - odwalał to samo z MAC, co MF910 po cdc_ether.
Zmajstruję na poczekaniu coś podobnego dla RNDIS - przetestowałbyś?
Rób. Jak masz czas to działaj.
Nie przydziela mi jeszcze adresu na DHCP.
W kompie wpisałem ręcznie i już idzie z ZET net
Edit:
Juź jest OK
Pierwszy test na OpenWRT - prędkość na interfejsie LET w jest identyczna jak na sofcie producenta.
@Cezary
Pod spodem link do kopi plików aby wykonać recovery.
w spakowanym katalogu:
- root_uImage
- spis partycji
- info o wersji
https://megawrzuta.pl/download/835b40d8 … a63dc.html
Włożone do https://dl.eko.one.pl/orig/zte_mf286r/T-MOBILE/
Jest poprawka do kernela do przetestowania z workaroundem na ten nieszczęsny MAC:
https://github.com/Leo-PL/openwrt/commi … 69e739c165
@Cezary, spłodziłbyś testową kompilację? Ja nie mam urządzenia, a nie chcę Tobie ani @piratee wrzucać swoich buildów.
Sprawdzę jutro. Albo dawaj builda jeżeli masz gotowego.
Wyedytowałem link powyżej, kolejność USB IDków ma znaczenie. W swoich buildach mam kupę swoich zmian, w tym domyślnie przybite klucze SSH, więc musiałbym skleić od zera.
Oczywiście poprzedni workaround trzeba wywalić.
No to poczekaj do jutra.
Skonfigurowałem wg poradnika klienta Wireguard
I wywaliło mi dostęp do internetu.
https://eko.one.pl/?p=openwrt-wireguard
Serwer ping-uję bez problemu.
@piratee jak robiłeś kopie oryginału?
Skonfigurowałem wg poradnika klienta Wireguard
I wywaliło mi dostęp do internetu.
https://eko.one.pl/?p=openwrt-wireguard
Serwer ping-uję bez problemu.
A co jest serwerem? Bo jak nie masz internetu to cie serwer nie puszcza.
@Cezary, jasne, nie pali się.
podłaczyć router po kablu LAN
- uruchomić router na fabrycznym sofcie
- włożyć pendrive w systemie fat do routera
- zapisac układ partycji do pliku przez:
cat /proc/mtd > /var/usb_disk/mtd.txt
wykonać backup partycji przez konsole UART w shellu przez:
for i in 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16; do cat /dev/mtd$i > /var/usb_disk/mtd$i; done
sync
umount /var/usb_disk
mam publiczny IP
EDIT:
uruchomiłem - nie dodałem reguł firewall-a ![]()
@Leo-PL miał zrobionego Klienta do mojego serwera - robiłem dostęp do zte
@Leo-PL - jak potrzebujesz router dostępny pod 10.9.0.4
@Leo-PL: nie. Uzyskuje adres na interfejsie, ale nie ma ruchu, nie działają pingi. U mnie nie działa z łatkami z postu 490.
Strony Poprzednia 1 … 18 19 20 21 22 … 50 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Sprzęt / Hardware → ZTE MF286R - OpenWrt
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc