Temat: skrypty w etc/init.d

witam,
napisałem skrypt, który chciałbym aby odpalał sie przy starcie systemu. Skrypt wyglada tak:

#!/bin/sh /etc/rc.common
# Copyright (C) 2006 OpenWrt.org
echo 93 > /sys/class/gpio/export
echo 92 > /sys/class/gpio/export
echo "in" > /sys/class/gpio/gpio93/direction
echo "in" > /sys/class/gpio/gpio92/direction

utworzyłem go w pliku /etc/init.d i nadałem mu pełne prawa. Kiedy odpalam skrypt ręcznie-wykonuje się i nie ma problemu. Ale nie odpala się on przy starcie urządzenia i nie wiem czemu?

2

Odp: skrypty w etc/init.d

jeśli dobrze kombinuje to ln -fs /etc/init.d/plik /etc/rc.d/

3

Odp: skrypty w etc/init.d

nie pomoglo

4

Odp: skrypty w etc/init.d

Żle napisałeś

!/bin/sh /etc/rc.common

START=99

start() {
echo 93 > /sys/class/gpio/export
echo 92 > /sys/class/gpio/export
echo "in" > /sys/class/gpio/gpio93/direction
echo "in" > /sys/class/gpio/gpio92/direction
}

i /etc/init.d/ten_skrypt enable

A tak swoją drogą to bezpośrednio możesz to dodać do /etc/rc.local, też się uruchamia przy starcie systemu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: skrypty w etc/init.d

a czy taki skrypt może zawierać pętle nieskończona, której ciało wykonywane jest co 1s? Bo pomimo moich rożnych prób nie chce mi ten skrypt działać(odpalam go jako start 99 wcześniej odpalając inne startowe skrypty ) i w liście procesów widoczny jest ten sleep 1 pomimo tego skrypt nie działa(tzn skrypt reaguje na zmianę w pliku gdzie znajduje se wartość przycisku i pomimo naciskania przycisku nic się nie dzieje)

6

Odp: skrypty w etc/init.d

To już lepiej z rób osoby skrypt z tego co potrzebujesz i daj go w tło (&).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.