Temat: Meraki MR12 i 16

Witam serdecznie,

Mam w posiadaniu urządzenia Meraki MR12 i Meraki Mr16, w obu przypadkach wgrane jest OpenWRT 19.07.8.  Z tego co widzę, na stronie projektu OpenWRT, dostępne są obrazy 21.02.x
Przy próbie upgrade z Luci, wyrzuca błąd - spodziewałem się, bo z tego co wyczytałem, obrazy są zupełnie inaczej napisane.
Czy jedyną opcją zmiany na 21.02 jest przejście przez https://openwrt.org/toh/meraki/mr12 czyli uart i tftp ??

pozdrawiam

2

Odp: Meraki MR12 i 16

Jak już masz openwrt to wgraj przez sysupgrade z opcją -F. Miałeś pewnie ar71xx a teraz jest tylko ath79 i się buntuje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Meraki MR12 i 16

Dokładnie tak jak piszesz, mam ar71xx.
Chodzi o to, że wyczytałem, że po zmianie na 21 w wersji MR12, ponoć jest opcja wykorzystania drugiego portu RJ45.

Zaraz Ci napiszę, czy się powiodło.

4

Odp: Meraki MR12 i 16

NO i chyba d**a, zrobiłem tak jak na stronie OpenWRT, pobrałem obsługiwany obraz do tego modelu, pobrałem z weryfikacją sumy kontrolnej, dałem sysupgrade -F i teraz próbuje "wstać" tzn pali się pomarańczowa dioda zasilania, po czym błyśnie wszystkimi diodami na zielono i znów pomarańczowa dioda i tak w kółko....
Chyba teraz uart będzie konieczny

5

Odp: Meraki MR12 i 16

-n też dałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: Meraki MR12 i 16

Nie ;(

7

Odp: Meraki MR12 i 16

ale po przytrzymaniu chwilę resetu, zapala jedną diodę, tak jakby może miał tryb recovery i czeka na dogranie obrazu? Miałem ostatnio tak z TP-link, poratował mnie wątek kolegi z tego forum.

8

Odp: Meraki MR12 i 16

Nie możesz zachowywać konfiguracji pomiędzy tak odległymi wersjami. Nawet konfig sieci się zmienił.

Przytrzymaj w ogóle reset na 10s i zobacz czy nie wstanie z domyślnymi ustawieniami.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9 (edytowany przez lexmark3200 2021-11-19 22:21:28)

Odp: Meraki MR12 i 16

Cezary, na błędach człowiek się uczy ;-)
Nie wstaje....

tftp i kabel sieciowy coś pomoże?? Czy tylko uart i wgrywanie na pieochotę

10

Odp: Meraki MR12 i 16

NIe wiem jaki tam masz bootloader i czy ma tryb awaryjny. Z tego co piszesz zakładam że uart będzie niezbędny.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Meraki MR12 i 16

No więc podpiąłem się poprzez tftp i w logu mam:

Connection received from 192.168.1.1 on port 2056 [19/11 22:51:09.026]
Read request for file <vmlinux.gz.uImage>. Mode octet [19/11 22:51:09.036]
File <vmlinux.gz.uImage> : error 2 in system call CreateFile Nie można odnaleźć określonego pliku. [19/11 22:51:09.043]

12

Odp: Meraki MR12 i 16

Więc chce coś pobrać a ty nie masz takiego pliku. Wg forum openwrt to bootloader tak ładuje system, więc jest szansa że uda Ci się go odzyskać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Meraki MR12 i 16

no właśnie w ten sposób oststnio odcegliłem TP-Linka, któryś z kolegów na forum zamieścił własnie plik recovery do tl-wr1043nd
Tylko nie mam teraz pliku

14

Odp: Meraki MR12 i 16

Wg wiki to zwykły initramfs, więc weź sobie plik, zmień mu nazwę i masz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Meraki MR12 i 16

Ale który plik?? cały obraz OpenWRT pobrany z repo openWRT?? bo nie kumam tego.

16

Odp: Meraki MR12 i 16

initramfs. Jest tylko jeden initramfs dla mr12: https://downloads.openwrt.org/releases/ … 9/generic/

a później normalnie robisz sysupgrade właściwym obrazem i masz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Meraki MR12 i 16

Pobrałem, zmieniłem nazwę....
podłączyłem i poszło:

Connection received from 192.168.1.1 on port 3926 [19/11 23:13:48.664]
Read request for file <vmlinux.gz.uImage>. Mode octet [19/11 23:13:48.670]
OACK: <timeout=2,> [19/11 23:13:48.670]
Using local port 62756 [19/11 23:13:48.670]
<vmlinux.gz.uImage>: sent 9681 blks, 4956298 bytes in 2 s. 0 blk resent [19/11 23:13:50.374]

Wstał po 2-3 minutach na OpenWRT 21.x

Cezary dziękuję serdecznie za pomoc ;-)

18

Odp: Meraki MR12 i 16

Tylko zrób sysupgrade normalnym obrazem bo teraz masz wszystko w ramie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: Meraki MR12 i 16

Ale pójdzie z LUCI, czy muszę z terminala palcówkę strzelać??
Czyli teraz wgrać https://downloads.openwrt.org/releases/ … pgrade.bin

20

Odp: Meraki MR12 i 16

Jak wolisz. Ten obraz, tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21 (edytowany przez lexmark3200 2021-11-19 23:32:28)

Odp: Meraki MR12 i 16

Wysypuje się po wgraniu tego pliku przez Luci, odznaczyłem zachowanie ustawień.
Musiałem dograć ten sam plik co poprzednio.
Może pobrać plik na meraki i z terminala dać sysyupgrade -F -n ??

22

Odp: Meraki MR12 i 16

Możesz tak zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23 (edytowany przez lexmark3200 2021-11-20 00:05:29)

Odp: Meraki MR12 i 16

No i nawet z terminala jest to samo.
Coś nie halo jest.... musze dograć ten plik, wtedy odpala, ale najlepsze, że po rebot, znowu się wysypuje...

24

Odp: Meraki MR12 i 16

Wydaje mi się, że po wgraniu przeze mnie pliku, gdy już odpali mi Meraki, musiałbym wykonać to:

Flash Commands
With many thanks to riptide_wave. Source.

* Note: These commands will differ if using a build other than Riptide's. For example, if you're using the CC release build from here.

tftpboot 0x80010000 openwrt-ar71xx-generic-mr12-kernel.bin;erase 0x9fda0000 +0x240000;cp.b 0x80010000 0x9fda0000 0x240000
tftpboot 0x80010000 openwrt-ar71xx-generic-mr12-rootfs-squashfs.bin;erase 0x9f080000 +0xD20000;cp.b 0x80010000 0x9f080000 0xD20000
setenv bootcmd bootm 0x9fda0000; saveenv; boot

25

Odp: Meraki MR12 i 16

We współczesnym openwrt jest tylko jeden plik który jest złączeniem w/w. Sysupgrade wkłada go tam gdzie trzeba. Co wypisuje podczas startu, wiesz czy nie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.