51

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Połączyłem się po SCP.
Możesz mi jeszcze podpowiedzieć w jakim katalogu i który plik muszę edytować żeby wpisać te configi ?


Polarus napisał/a:

config interface 'loopback'
    option ifname 'lo'
    option proto 'static'
    option ipaddr '127.0.0.1'
    option netmask '255.0.0.0'

config globals 'globals'
    option ula_prefix 'xxx'

config interface 'lan'
    option type 'bridge'
    option ifname 'eth0'
    option proto 'static'
    option ipaddr 'xxx.xxx.xxx.xxx'
    option netmask '255.255.255.0'
    option ip6assign '60'

config device 'lan_eth0_dev'
    option name 'eth0'
    option macaddr 'xx:xx:xx:xx:xx:xx'

config interface 'wan'
    option ifname 'eth1.35'
    option proto 'pppoe'
    option username '48998xxxxxx'
    option password 'xxxxxxxxxx'
    option ipv6 'auto'

config switch
    option name 'switch0'
    option reset '1'
    option enable_vlan '1'
    option blinkrate '2'

config switch_vlan
    option device 'switch0'
    option vlan '1'
    option ports '0 1 2 3 5'

config switch_port
    option device 'switch0'
    option port '1'
    option led '6'

config switch_port
    option device 'switch0'
    option port '2'
    option led '9'

config switch_port
    option device 'switch0'
    option port '5'
    option led '2'

Xiaomi Mi Router 3G

52

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

/etc/config/network. I pewnie zaraz popsujesz sobie konfig.

Jedyną zmianą którą masz zrobić (a nie wpisać cały konfig!) to ustawienie wanu, bo jak dodasz resztę to zaraz sobie sieć uwalisz. 

Nie wiem w takim razie po zainstalowałeś gargoyle, bo jak zmienisz cokolwiek w gui to gui nadpisze ci ustawienia wg swojego widzimiesie i ta zmiana ręczna będzie bez sensu. A z drugiej stronie posiadanie gargoyle i nie móc nic w nim robisz to też bez sensu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

53

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Cezary napisał/a:

/etc/config/network. I pewnie zaraz popsujesz sobie konfig.

Jedyną zmianą którą masz zrobić (a nie wpisać cały konfig!) to ustawienie wanu, bo jak dodasz resztę to zaraz sobie sieć uwalisz. 

Nie wiem w takim razie po zainstalowałeś gargoyle, bo jak zmienisz cokolwiek w gui to gui nadpisze ci ustawienia wg swojego widzimiesie i ta zmiana ręczna będzie bez sensu. A z drugiej stronie posiadanie gargoyle i nie móc nic w nim robisz to też bez sensu.

Czyli nie muszę zmieniać configu tylko normalnie przez gui ustawić Wan ?

ustawiam PPPoE wpisuję login i hasło

Xiaomi Mi Router 3G

54

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Nie. W gargoyle nie jestes w stanie wyklikać vlanu 35 jaki potrzebujesz na wanie. Gargoyle nie ma takiej funkcjonalności.

Albo modyfikujesz ręcznie i nie dotykasz gui gargoyle w ogóle albo używasz luci  .

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

55

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Żeby przejść z Gargoylie do luci pobieram obraz sysupgrade ?
luci-21.02-snapshot-r16090-bbbc01ede5-ramips-mt7621-xiaomi_mi-router-3g-squashfs-sysupgrade

bo mi taki błąd wyrzuca:

Firmware zostało wykryte jako niezgodne z tym urządzeniem (złe urządzenie LUB zbyt duży plik LUB nieprawidłowy format oprogramowania). Wymuszenie aktualizacji firmware może spowodować uszkodzenie urządzenia. Upewnij się, że to firmware jest prawidłowe dla twojego urządzenia!

Xiaomi Mi Router 3G

56

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Tak. sysupgrade. A dlaczego masz taki komunikat - przeczytaj https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=20877

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

57

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Luci już zainstalowana, moja wina nie jestem na bieżąco.

Potrzebuję żebyś mi teraz podpowiedział gdzie mam "wyklikać vlanu 35" tzn. w którym miejscu to się ustawia bo w WAN nie widziałem tam takiej opcji.

Xiaomi Mi Router 3G

58

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

sieć, interfejsy, wan, edycja, urządzenie - wybierasz własne i wpisujesz wan.35

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

59

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Wam edycja i mam tu:
ustawienia gł.
ustawienia zaawansowane
ustawienia sprzętowe
ustawienia zapory sieciowej

Nie mogę znaleźć urządzenie / własne / wan35

Xiaomi Mi Router 3G

60

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Tam gdzie domyślnie jest wan wpisany, w ustawieniach głównych. Od razu pierwsze pole to "urządzenie"...

PS wan.35 nie wan35. To jest różnica.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

61

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

w ustawieniach głównych mam:
status
protokół - ustawiłem pppoE
podnieś przy starcie
nazwa użytkownika
hasło
koncentratory dostępowy ATM - auto
Nazwa usługi - auto

Xiaomi Mi Router 3G

62

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Musisz tam mieć urządzenie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

63

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

możesz zerknąć:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/hY0 … Gk_unE4E24

Xiaomi Mi Router 3G

64

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Ty zrobiłeś aktualizację z zachowaniem konfiguracji z gargoyle, prawda? przywróć ustawienia domyślne i rób to jeszcze raz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

65

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Cezary napisał/a:

Ty zrobiłeś aktualizację z zachowaniem konfiguracji z gargoyle, prawda? przywróć ustawienia domyślne i rób to jeszcze raz.

Nie, nie miałem zaznaczonej tej opcji. Pamiętałem że musi być bez zachowania.

ale już mi się udało ustawić wam.35

trzeba było wejść w ustawienia sprzętowe i tam wybrać interfejs i własne. wpisałem, zapisałem
ale Internet nie działa.
Co muszę jeszcze zrobić?

Xiaomi Mi Router 3G

66

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Zapomnij o luci i pokaż wynik polecenia

uci show network
ifstatus wan

Wpisane przez ssh. Pokaż tekst, nie screenshoty z ekranu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

67 (edytowany przez zio2003 2021-06-09 20:48:24)

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

root@OpenWrt:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname='lo'
network.loopback.proto='static'
network.loopback.ipaddr='127.0.0.1'
network.loopback.netmask='255.0.0.0'
network.globals=globals
network.globals.ula_prefix='fd41:f9a8:11e7::/48'
network.lan=interface
network.lan.type='bridge'
network.lan.ifname='eth0.1'
network.lan.proto='static'
network.lan.ipaddr='192.168.1.1'
network.lan.netmask='255.255.255.0'
network.lan.ip6assign='60'
network.lan_eth0_1_dev=device
network.lan_eth0_1_dev.name='eth0.1'
network.lan_eth0_1_dev.macaddr='34:ce:00:6a:7f:92'
network.wan=interface
network.wan.proto='pppoe'
network.wan.password=xxxx
network.wan.username='48xxx'
network.wan.ipv6='0'
network.wan.delegate='0'
network.wan.ifname='wan.35'
network.wan6=interface
network.wan6.ifname='eth0.2'
network.wan6.proto='dhcpv6'
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name='switch0'
network.@switch[0].reset='1'
network.@switch[0].enable_vlan='1'
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device='switch0'
network.@switch_vlan[0].vlan='1'
network.@switch_vlan[0].ports='2 3 6t'
network.@switch_vlan[1]=switch_vlan
network.@switch_vlan[1].device='switch0'
network.@switch_vlan[1].vlan='2'
network.@switch_vlan[1].ports='1 6t'

ifstatus wan
{
        "up": false,
        "pending": false,
        "available": false,
        "autostart": true,
        "dynamic": false,
        "proto": "pppoe",
        "device": "wan.35",
        "data": {

        },
        "errors": [
                {
                        "subsystem": "interface",
                        "code": "NO_DEVICE"
                }
        ]
}
root@OpenWrt:~#

Xiaomi Mi Router 3G

68

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Coś mi się tu bardzo nie zgadza. To co masz to nie jest luci 21.02, nie masz DSA które jest w tym wydaniu.

Zrób

uci set network.wan.ifname='eth0.35'
uci set network.@switch_vlan[1].vid='35'
uci set network.@switch_vlan[1].ports='1t 6t'
uci commit network
reload_config
ifup wan

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

69

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

mam zainstalowane: luci-19.07-snapshot-r11328-81266d9001-ramips-mt7621-xiaomi_mir3g-squashfs-sysupgrade

Xiaomi Mi Router 3G

70

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Więc czemu poprzednio pisałeś o 21.02? Nie rób takich numerów jeżeli chcesz otrzymać jakąkolwiek sensowną pomoc. Wprowadzasz  tylko niepotrzebne zamieszanie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

71 (edytowany przez zio2003 2021-06-09 21:02:04)

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

21.02 nie dało się zainstalować bo wyrzuciło błąd niezgodności.
ale sorry mogłem później napisać że zainstalowałem 19

zrobiłem
uci set network.wan.ifname='eth0.35'
uci set network.@switch_vlan[1].vid='35'
uci set network.@switch_vlan[1].ports='1t 6t'
uci commit network
reload_config
ifup wan

i Internet dziala:)

dzięki wielki za pomoc

Xiaomi Mi Router 3G

72

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Dzień dobry wszystkim.
Z góry dziękuję, za świetną robotę jaką robicie na tym forum.
Dzięki wam udało mi się rok temu skonfigurować mojego OpenWrt ze światłowodem TMobile.

Wszystko działało świetnie do wczoraj (2021-10-24), w dniu dzisiejszym w WUIna interfejsie który zapewniał połączenie dostaję komunikat "AUTH_TOPEER_FAILED".

Kroki jakie już podjąłem:
1. restart gpona i routera
2. odpalenie openwrt z backupa
3. wywalenie override MACa (powodowało brak łącza więc przywróciłem)
4. kontakt z T-Mobile, technik potwierdził, że VLan mam poprawny (35) hasło i użytkownik
5. podpiąłem router od T-Mobile działa bez problemu

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie co można dalej zrobić.

Na routerze mam OpenWrt 19.07.

Pozdrawiam
SB.

73

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Nie znam tego błędu. Google mówi po prostu że to błąd autoryzacji, czasami piszą też że jak coś zobaczyło nagle inny adres mac to też tak reagowało. Ale to tylko google...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

74

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Cezary napisał/a:

Nie znam tego błędu. Google mówi po prostu że to błąd autoryzacji, czasami piszą też że jak coś zobaczyło nagle inny adres mac to też tak reagowało. Ale to tylko google...

Trudno sad
Udało mi się przepiąć sieć na router T-Mobile jako gateway. Pomęczę ich po południu. A może ktoś mądrzejszy ode mnie będzie miał taki sam problem i go rozwiąże smile

75 (edytowany przez sb_prime 2021-10-25 16:57:27)

Odp: Światłowód t-mobile konfiguracja gniazda WAN

Spędziłem na infolinii z T-Mobile łącznie ~2h. I za każdym razem to samo infolinia techniczna odmówiła przyjęcia rozmowy bo nie dotyczy ona usługi T-Mobile. Jedyne co udało mi się ustalić to jak wyłączyć wifi i, że nie ma możliwości zmiany domyślnej sieci.

Podpiąłem swój router do gpon'a by dalej pogrzebać, i ciekawostka nawiązał połączenie... jak go zresetowałem to połączenia już się nie pojawiło.
Dłubiąc w logach udało mi się znaleźć coś takiego:

Send PPPOE Discovery V1T1 PADT session 0x1d2 length 8
 dst X:X:X:X:X:X  src X:X:X:X:X:X
 [host-uniq  00 00 4e f1]
Sent PADT
Plugin rp-pppoe.so loaded.
RP-PPPoE plugin version 3.8p compiled against pppd 2.4.7
Send PPPOE Discovery V1T1 PADI session 0x0 length 12
 dst ff:ff:ff:ff:ff:ff  src X:X:X:X:X:X
 [service-name] [host-uniq  00 00 4f 6a]
Recv PPPOE Discovery V1T1 PADO session 0x0 length 36
 dst X:X:X:X:X:X  src X:X:X:X:X:X
 [host-uniq  00 00 4f 6a] [AC-name BRS24246C-XXXXXXXXXX] [service-name]
Send PPPOE Discovery V1T1 PADR session 0x0 length 12
 dst X:X:X:X:X:X  src X:X:X:X:X:X
 [service-name] [host-uniq  00 00 4f 6a]
Recv PPPOE Discovery V1T1 PADS session 0x1d3 length 36
 dst X:X:X:X:X:X  src X:X:X:X:X:X
 [service-name] [host-uniq  00 00 4f 6a] [AC-name BRS24246C-XXXXXXXXXX]
PADS: Service-Name: ''
PPP session is 467
Connected to X:X:X:X:X:X via interface eth0.35
using channel 406
Renamed interface ppp0 to pppoe-wan
Using interface pppoe-wan
Connect: pppoe-wan <--> eth0.35
sent [LCP ConfReq id=0x1 <mru 1492> <magic 0x5c1debbb>]
rcvd [LCP ConfReq id=0xb6 <mru 1492> <auth chap MD5> <magic 0xXXXXXXXX>]
sent [LCP ConfAck id=0xb6 <mru 1492> <auth chap MD5> <magic 0xXXXXXXXX>]
rcvd [LCP ConfAck id=0x1 <mru 1492> <magic 0xXXXXXXXX>]
sent [LCP EchoReq id=0x0 magic=0x5c1debbb]
rcvd [CHAP Challenge id=0x1 <...>, name = "BRS24XXXX"]
sent [CHAP Response id=0x1 <...>, name = "489980XXXXX"]
rcvd [LCP EchoRep id=0x0 magic=0xXXXXXXXX]
sent [LCP EchoReq id=0x1 magic=0xXXXXXXXX]
rcvd [CHAP Failure id=0x1 "\r\nYou are already logged in - access denied\r\n\n"]
CHAP authentication failed: ^M^JYou are already logged in - access denied^M^J^J
CHAP authentication failed
sent [LCP TermReq id=0x2 "Failed to authenticate ourselves to peer"]
rcvd [LCP TermReq id=0xb7] 00 00 00 00
sent [LCP TermAck id=0xb7]
rcvd [LCP TermAck id=0x2]
Connection terminated.
...

Sprawdziłem wiresharkiem, MAC na WAN mam podmieniony na taki sam jak router od T-Mobile.
Jak wpisałem błędne hasło to komunikat był zupełnie inny.