1,201

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Skoro sysupgrade z v11 pasuje do v11-eu to powinno to być jakoś zaznaczone, w opisie wydania https://eko.one.pl/?p=openwrt-19.07 jest:
"Obrazy -eu służą do aktualizacji routerów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej (czyli np. zakupionych w dystrybucji w Polsce)."
powinien być tam zwrot "służą do pierwszej aktualizacji" czy tam instalacji openwrt, wybierając w wyszukiwarce v11-eu bo w końcu ruter kupiony w polsce dostępny i widoczny jest tylko factory bez słowa co się stało z sysupgrade. Robię oczy bo od zawsze coś instalując upewniam się 10 razy że instaluje dobry system/obraz czy cokolwiek żeby nie "uceglić" urządzenia, w przypadku androida, twrp itp jest jakiś system weryfikacji ale czy takowy jest w openwrt...?

1,202

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

.... a zaraz obok masz  napisane że obrazy factory do tego służą. Naprawdę, szukasz dziury w całym, wyrywając zwroty z kontekstu jak ci wygodniej żeby udowodnić swoją rację. Tak, wyszukiwarka nie jest doskonała bo działa jak działa, jednakże sam v11 też tam jest dostępny i masz dostęp do sysupgrade.

Masz openwrt już to możesz aktualizować przez sysupgrade, masz oryginalny soft to używasz factory. Nie ma się nad tym co rozwodzić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,203 (edytowany przez Ari93 2021-01-23 02:08:38)

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Po prostu nigdzie nie jest wyjaśnione że do v11-eu pasuje system z v11 a odnosząc się znowu do androida; tam stosowanie systemów z innego regionu zwykle nie kończyło się najlepiej...
To wszystko jasne, dziękuję za pomoc.
edit
Po prawie 2h działania na 19.07 i łącznie 10 połączonych urządzeniach wykorzystanie RAMu wypadało na poziomie 15,9MB z łącznie 26,9MB czyli wolne było 11MB, wolnej pamięci wewnętrznej na dzień dobry jest 360KB. Szczerze mówiąc myślałem że będzie gorzej, będę jeszcze monitorował temat.
I dla potomnych; wybranie .bin i kliknięcie "aktualizuj" skutkuje komunikatem że nie wybrano pliku aktualizacji, na początku myślałem że jakiś problem z uprawnieniami przeglądarki jest na Lubuntu ale nie, problemem okazała się zbyt długa nazwa pliku tongue

1,204

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Dziś (21.02) wydane obrazy zawierają nową wersję ksmbd która jest ponoć niekompatybilna z poprzednimi wersjami. Jeżeli ktoś używa poprzednich obrazów i chciałby ręcznie zrobić aktualizację samego ksmbd to nie, niech tego nie robi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,205

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Ja nie mam zainstalowanego ksmbd, ale mam zainstalowaną sambe4 i zrobiłem aktualizację tejże samby i nie mam dostępu do zasobów, można to jakość naprawić?

1,206

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Utwórz ponownie konfig z sambą? Zadałeś zbyt ogóle pytanie bo nikt nie wie co się stało.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,207

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

miałem zainstalowaną sambe4 i dzisiaj zrobiłem jej aktualizację.
Od tej pory nie mam dostępu do udostępnionych plików, poprostu widzę tylko katalog, ale on jest pusty

1,208

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Z tego co opisujesz to po prostu nie masz dysku zamontowanego tam gdzie trzeba. Ale znów - patrz w system.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,209

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

właśnie ogarnięte po prostu aktualizacja samby4 wyłączyła zasub sieciowy ponowne włączenie zasobu załatwiło sprawę

1,210 (edytowany przez marcin19883 2021-03-03 15:57:29)

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

WARNING: Applying padding in /home/marcin/Dokumenty/openwrt/bin/packages/mipsel_24kc/luci/Packages to workaround usign SHA-512 bug!

Od kilku tygodniu po kompilacji tak mam, czy to normalne?

1,211

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Tak, od bardzo dawna. Nie przejmuj się tym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,212

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Cezary napisał/a:

Tak, od bardzo dawna. Nie przejmuj się tym.

Wcześniej tego nie miałem na innym laptopie. Kilka tygodni temu od nowa pobrałem wszystko i tak się zaczęło na nowym laptopie.

1,213

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

To nie zależy od laptopa tylko "jak ułożą się dane" i jakiej wielkości wychodzi plik Packages. Jak jesteś ciekawy wyjaśnienia to jest to tu: https://github.com/openwrt/openwrt/comm … b3476e2a57 ale generalnie jak pisałem - zignoruj to.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,214

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

batorencjusz napisał/a:

Walczę z instalacją pyload i nie widzę cienia szansy żeby to ruszyło:/

ImportError: pycurl: libcurl link-time ssl backend (openssl) is different from compile-time ssl backend (mbedtls)

wersje pakietów aktualne

opkg list-installed | grep curl
libcurl4 - 7.66.0-2
python-curl - 7.43.0.3-1

udało sie komuś to zainstalować na 19.07?

Dla potomnych co mają problem z instalacją pyload, ćwiczone na OpenWrt 19.07-SNAPSHOT, więc:
1. Z OPKG Configuration usuwamy wszystko co ma eko1.
2. Instalujemy według poradnika Cezara https://eko.one.pl/?p=openwrt-pyload

Tak na marginesie podczas konfiguracji pyload najpierw musiałem odpowiedzieć na pytanie, po czym ono się pojawiało (ktoś wie dlaczego) np.:
Pojawiło się:
"This is your first start, running configuration assistent now."
Musiałem odpowiedzieć, następnie pojawiło się:
"Choose your Language / Wähle deine Sprache ([en], de, it, pl, fr, cs, es): pl

Witamy w asystencie konfiguracji pyLoad ... "

1,215

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

skwara napisał/a:

Dla potomnych co mają problem z instalacją pyload, ćwiczone na OpenWrt 19.07-SNAPSHOT, więc:
1. Z OPKG Configuration usuwamy wszystko co ma eko1.
2. Instalujemy według poradnika Cezara https://eko.one.pl/?p=openwrt-pyload

Wiesz że rozwiązanie tego opisane w poście 1034, zaraz po tym który zacytowałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,216

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Cezary napisał/a:
skwara napisał/a:

Dla potomnych co mają problem z instalacją pyload, ćwiczone na OpenWrt 19.07-SNAPSHOT, więc:
1. Z OPKG Configuration usuwamy wszystko co ma eko1.
2. Instalujemy według poradnika Cezara https://eko.one.pl/?p=openwrt-pyload

Wiesz że rozwiązanie tego opisane w poście 1034, zaraz po tym który zacytowałeś?

To przepraszam, nie widziałem, wielka szkoda że nie widziałem bo bym sobie dużo czasu zaoszczędził.

1,217

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Hej,
Dziś ukazał się mój kolejny build 19.07. Naprawdę mało już się dzieje w repo 19.07, ale wyszły nowe wersje (ze względów bezpieczeństwa) mbedtls, wolfssl i openssl, więc czas na nowe kompilaty.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,218

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Witam!
Nie mogę zaktualizować pakietu base-files dostaję taki komunikat:
Command failed: Not found
Command failed: Not found
umount: tmpfs busy - remounted read-only
umount: can't remount tmpfs read-only
umount: proc busy - remounted read-only
Collected errors:
* copy_file: unable to open `/etc/group-opkg.backup': Read-only file system.
* file_copy: Failed to copy file /etc/group to /etc/group-opkg.backup.
* backup_make_backup: Failed to copy /etc/group to /etc/group-opkg.backup
* opkg_install_cmd: Cannot install package base-files.
* pkg_write_filelist: Failed to open //usr/lib/opkg/info/base-files.list: Read-only file system.
czy powodem tego może być exroot?

1,219

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

I bardzo dobrze że nie możesz. Co jak co ale tego pakietu się nie aktualizuje. Zainstaluj nową wersję po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,220

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

mario026 napisał/a:

Witam!
Nie mogę zaktualizować pakietu base-files dostaję taki komunikat:
Command failed: Not found
Command failed: Not found
umount: tmpfs busy - remounted read-only
umount: can't remount tmpfs read-only
umount: proc busy - remounted read-only
Collected errors:
* copy_file: unable to open `/etc/group-opkg.backup': Read-only file system.
* file_copy: Failed to copy file /etc/group to /etc/group-opkg.backup.
* backup_make_backup: Failed to copy /etc/group to /etc/group-opkg.backup
* opkg_install_cmd: Cannot install package base-files.
* pkg_write_filelist: Failed to open //usr/lib/opkg/info/base-files.list: Read-only file system.
czy powodem tego może być exroot?

pewnych pakietów się nie aktualizuje, chyba, że bardzo chcesz uwalić sobie system smile

1,221

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Dzięki za odpowiedzi.
Mam tylko pytanie, czy aktualizacja z zachowaniem ustawień usunie exroota i wszystkie pakiety które dodatkowo instalowałem
takie jak np. oscam sterowniki do czytnika itp?

1,222

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

mario026 napisał/a:

Dzięki za odpowiedzi.
Mam tylko pytanie, czy aktualizacja z zachowaniem ustawień usunie exroota i wszystkie pakiety które dodatkowo instalowałem
takie jak np. oscam sterowniki do czytnika itp?

niestety tak, będziesz musiał na nowo zrobić extroot oraz zaktualizować pakiety na pen
wszystko jest opisane w artykule Cezarego

1,223

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Aktualizacja aktualizuje tylko system we flash. Jak masz extroota to wszystko co na nim było zostanie, aktualizacja tego nie usunie. Ale samodzielnie musisz później zaktualizować wszystkie programy, konfigi i ustawienia tak, aby były zgodne z aktualnie zainstalowanym systemem. Aktualizacja tego za ciebie nie zrobi.
Później musisz tylko ponownie aktywować extroot, bez formatów nośnika itd.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,224

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Witam,
Poszukuję odpowiedzi czy ten OpenWrt 19.07 będzie działał w zestawie:
TP LINK MR3420 v2.2 + HUAWEI e3372h 320 (HILINK)
Znalazłem wpis że: bazując na firmware z https://eko.one.pl/ ma niby ten zestaw działać. W dziale download znalazłem tylko ten, wgrałem już Gargoyle ale nie widzi modemu.
Co teraz?

1,225

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 19.07

Fizycznie tak, będzie działać, praktycznie nie należy tego robić bo to urządzenie ma za mało ramu na współczesne wersje openwrt.

Który konkretnie obraz zainstalowałeś (bo piszesz raz o openwrt a raz o gargoyle), i po czym stwierdziłeś że gargoyle nie widzi modemu?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.