101

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Czemu chcesz go uruchamiać dwa razy? Przecież to bez sensu jest.

Uruchom najpierw z konsoli i zobacz czy działa. Jak nie to popraw konfigurację.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

102

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Z konsoli działa.
Po dodaniu tego wpisu dopiero zaczęło działać
(/opt/AdGuardHome/AdGuardHome --work-dir /tmp/data --config /opt/AdGuardHome/AdGuardHome.yaml > /tmp/adguard.log 2>&1) &

103

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Do TP-LINK Archer C2600 v1 jaka będzie architektura do instalacji pakietu AdGuard?

104

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

armv7

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

105

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Cześć,
Używam Linksysa EA8300 z zainstalowanym AdGuard'em na porcie 53 (DHCP z openwrt)
Chciałbym przenieść adguarda na raspberry tylko nie wiem jak skonfigurować malinkę i router.
aktualna konfiguracja:
openwrt - 192.168.10.1
malina podłączona pod openwrt - 192.168.10.2 - adguard nasłuchuje na 192.168.10.2:53
Rozumiem że w openwrt muszę zmienić  dla każdego z interfejsów list dhcp_option z '6,192.168.10.1' na 6,192.168.10.2'
Co oprócz tego powinienem ustawić??
Jaki DNS powinien być na malinie?

106

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

zewnętrzny. Malina może gadać bezpośrednio już z internetem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

107

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Prośba o pomoc w prawidłowej konfiguracji Adguard Home na Gargoyle 1.13pre11. Konfigurowałem już to raz ale chyba nie do końca prawidłowo.
Mam następujące pytania:
1. Czy jeśli do rutera są kablowo podłączone access pointy i klienci to wybór br-lan jako interfejsu jest wystarczający czy należy wybrać wszystkie interfejsy?
2. Czy coś w pozycji DNS należy ustawić w GUI Gagroyle, czy wszystko z wiersza poleceń?
3. Co należy zmienić w pliku /etc/config/network w sekcjach wan i wan6? Czy prawidłowe wpisy to:

option peerdns '0'
option dns '127.0.0.1'

4. Co należy zmienić w pliku /etc/config/dhcp ? Czy powinno to być w sekcji dnsmasq:

option noresolv '1'
list server 'ip routera#5353'

i czy coś w sekcji lan trzeba dodać aby adres serwera DNS był prawidłowo rozgłaszany do klientów?

5. Czy coś jeszcze należy ustawić?

6. Czy przy prawidłowej konfiguracji w GUI Adguard w polu Top clients powinni być widoczni faktyczni klienci? Pytam bo w mojej konfiguracji ich nie było i widniało tylko Gargoyle.lan

7. I na koniec. Czy można instalować z gotowego skryptu:
curl -s -S -L https://raw.githubusercontent.com/Adgua … install.sh | sh -s -- -v

Xiaomi Mi Router 3G + Huawei E3372s-153 HiLink
Gargoyle 1.11.0.0 (0e0ff65f) by obsy
mój speedtest.pl

108

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

1. Powinno wystarczyć
2. Z konsoli, ręcznie
3. Jeżeli tylko adguard będzie nasłuchiwał na porcie 53...
4. zależy czy używasz dnsmasq (wtedy gryzie się to punktem 3) czy używasz adguarda jako samodzielny dsn
5. dużo rzeczy
6. bo używałeś dnsmasq jako pośrednika
7. nie, nie rób tego ten sposób.

Przeczytaj wątek https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=19622 i kolejne posty. Jeżeli używał byś openwrt 21.02 to adguard jest już w pakietach, a tak musisz robić ręcznie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

109

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Witam!
Jaki wpis dodać do /etc/rc.local by adguard startował po restarcie?
Po dodaniu

/opt/AdGuardHome/AdGuardHome &

lub

(/opt/AdGuardHome/AdGuardHome --work-dir /tmp/data --config /opt/AdGuardHome/AdGuardHome.yaml > /tmp/adguard.log 2>&1) &

adguard nie startuje po restarcie.
Z konsoli natomiast uruchamia się bez problemów w/w poleceniami. O co kaman? Openwrt 21.02

110

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Jeżeli używasz 21.02 to adguardhome masz w pakietach - wystarczy jak zrobisz opkg install adguardhome, będziesz miał normane /etc/init.d/adguardhome itd, nie ma potrzeby ręcznego kombinowania.

A tak - sprawdź w pliku /tmp/adguard.log

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

111

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Instalowałem z pakietów (via luci), ale nigdzie nie mogłem znaleźć strony konfiguracyjnej. Ani w menu luci ani pod portem konfiguracji 3000. W usługach widniał adguard home, który miał startować z systemem. Przeglądałem dokumentację tego pakietu, ale nic nie znalazłem. Może to jakiś okrojony, bez webGui.

112

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

A dlaczego sądziłeś że instalujac pakiet dostaniesz automatycznie jakieś konfigurator do luci? Przecież to całkiem inny byt jest. Nie ma nic w 21.02 apletu do luci od adguardhome.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

113

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Tam trzeba stworzyć katalog w /tmp/ :

mkdir /tmp/data && sleep 1

(/opt/AdGuardHome/AdGuardHome --work-dir /tmp/data --config /opt/AdGuardHome/AdGuardHome.yaml > /tmp/adguard.log 2>&1) &

114

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Cezary napisał/a:

A dlaczego sądziłeś że instalujac pakiet dostaniesz automatycznie jakieś konfigurator do luci? Przecież to całkiem inny byt jest. Nie ma nic w 21.02 apletu do luci od adguardhome.

Zasugerowałem się nazwą i podobną numeracją wersji, a to jest jakiś inny adguard home?
Mam takie błedy w logach

Fri Nov  5 12:55:51 2021 daemon.err AdGuardHome[6922]: panic: qtls.CertificateRequestInfo doesn't match
Fri Nov  5 12:55:51 2021 daemon.err AdGuardHome[6922]:
Fri Nov  5 12:55:51 2021 daemon.err AdGuardHome[6922]: goroutine 1 [running]:
Fri Nov  5 12:55:51 2021 daemon.err AdGuardHome[6922]: github.com/marten-seemann/qtls-go1-16.init.0()
Fri Nov  5 12:55:51 2021 daemon.err AdGuardHome[6922]:     github.com/marten-seemann/qtls-go1-16@v0.1.3/unsafe.go:17 +0x2b8

Tak jakby brakowało certyfikatów, ale ca-certificates oraz ca-bundle mam zainstalowane.

root@xiaomi3g:~# opkg install ca-certificates ca-bundle
Package ca-certificates (20210119-1) installed in root is up to date.
Package ca-bundle (20210119-1) installed in root is up to date.

Podobny błąd znalazłem u kogoś na forum openwrt, ale rozwiązania brak. Mam świeżutkie 21.02 luci na xiaomi3g.

115

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Sprawdziłem, tak, zepsuta jest binarka w repo openwrt. Musisz podmienić /usr/bin/AdGuardHome na binarkę pobraną z https://github.com/AdguardTeam/AdGuardH … g/v0.106.3 , działa wtedy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

116

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Dzięki, działa i się uruchamia po restarcie. Ale po restarcie nie działa blokowanie, gdyż wchodząc w listy blokowanych brak jest list reguł, tzn są dodane filtry, ale trzeba je zaktualizować ręcznie.

117

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

A to już zgłoś uwagi do projektu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

118

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Cezary napisał/a:

Sprawdziłem, tak, zepsuta jest binarka w repo openwrt. Musisz podmienić /usr/bin/AdGuardHome na binarkę pobraną z https://github.com/AdguardTeam/AdGuardH … g/v0.106.3 , działa wtedy.

Adguardhome został zaktualizowany do nowej wersji, która już normalnie się uruchamia. Wystarczy więc obecnie po prostu uruchomić instalację pakietu z repozytorium (dla openwrt 21.02)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

119

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Witam
Zaciekawił mnie ten temat. ostatnio napotkałem się na podobny gdzieś w sieci, ale nie zwróciłem szczególnej uwagi.
Obecnie mam terminal i na nim ubuntu server z PiHole. W sieci domowej mam AP Cisco Meraki z 16 MB Flash i 64 MB RAM. Tj wersja MR 16 i MR12 (wolniejsze CPU), jestem ciekaw czy odpali AdGuard.
W dokerze, strasznie dużo pamięci zjada po załadowaniu mu podobnej bazy witryn co w PiHole.
Jak to się ma na OpenWRT??

120

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Dokładnie tak samo - jak sobie dodasz wszystkie listy to one będą zajmowały miejsce i potrzebna będzie pamięć.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

121

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

To chyba jest idealne zastosowanie dla mx64 bo tam 2GB ramu jest aż

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

122

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Ambroży, ale cena powala.
Jedynie exroot, ale USB musi być, w meraki brak. Musiałbym postawić coś na TP link 1043 nd V2.

123

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

lexmark3200 napisał/a:

Ambroży, ale cena powala.
Jedynie exroot, ale USB musi być, w meraki brak. Musiałbym postawić coś na TP link 1043 nd V2.

Przytuliłem swego czasu pakiet z dwoma mr42 w świetnej cenie, czasem można je trafić za grosze ale to specyficzny hw. Nie wolał byś coś na x86 jako router? Różnica w wydajności dość spora, ja tylko apeki zmieniam u siebie jak potrzebuję gdzieś szybsze wifi.

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

124 (edytowany przez lexmark3200 2021-12-30 17:17:09)

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

ambrozy5 napisał/a:

Nie wolał byś coś na x86 jako router? Różnica w wydajności dość spora, ja tylko apeki zmieniam u siebie jak potrzebuję gdzieś szybsze wifi.

Mam OPNsense na t620plus 8 GB Ram i 64 GB dysk (tak go kupiłem), właśnie znalazłem w sieci info o repo z pluginem do adguard na OPNsense. Z tego co kojarzę, Ty masz chyba, też OPNsense (pfsense) instalowałeś może??

https://www.routerperformance.net/opnsense-repo/

125

Odp: Instalacja AdGuard Home na OpenWrt

Zainstalowałem sobie Adguard Home na Cudy X6.
Działa ok, ale się zwiesza zwykle raz na dobę. I nie chodzi o pamięć, bo tej jest nadal pod dostatkiem.

Musiałem dodać w cronie wpis
*/5 * * * *  curl http://192.168.1.1:8080 || service adguardhome restart

Więc jak się zwiesi, to się restartuje.