Odp: Rpi b + MT7612U Netgear A6210
to zrób
usbmode -l
usbmode -s
to echo nie służy do przełączania!
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Rpi b + MT7612U Netgear A6210
Strony Poprzednia 1 2 3 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
to zrób
usbmode -l
usbmode -s
to echo nie służy do przełączania!
@tinware
Na innym forum @BKPepe też męczył "wysunięcie CD-ROMu" po włożeniu karty.
A tu facet podaje co trzeba wpisać. Ja tego nie sprawdzałem:
https://github.com/openwrt/mt76/issues/ … -705784900
A widzicie - bo ten kod jest w w pakiecie od usb-modeswitch-data, ale pakiet dla openwrt przerabiający go dla jsona nie tworzy odpowiedniego wpisu w /etc/usbmode.json. I trzeba go sobie ręcznie dodać.
Sprawdzę to i dam znać.
Jak zachowa się ta karta po odlutowaniu jej pamięci? Na niej zapewne znajduje się ten CDROM ze sterownikiem i kawałkiem firmware, który to włącza, może bez niej od razu będzie włączał się w odpowiednim trybie. Warto to sprawdzać, nie chce odkrywać koła od początku?
Strzelam że nie będzie działać. Bo tak została zrobiona żeby jednak na dzień dobry udostępniać ten nośnik.
No to działa. Po restarcie trzeba wpisać w konsole "wifi", bo nie działa.
Co robiłem wcześniej źle? Jak można przełączyć się bez usb-modeswitch?
Mam 5000M, w AC-5GHz działa w trzech kanałach 36, 40, 44.
Maksymalna prędkość przesyłu jaką uzyskałem to 210 Mbps ![]()
W N-2.4GHz to 65 Mbps.
W Legacy-2.4Ghz to 10 Mbps.
Mój zasięg: -10 : -20 dBm z 30cm
to echo nie służy do przełączania!
A jak się powinienem ręcznie przełączać?
I znając "idVendor", jak mam znaleźć interesujący mnie "idProduct"?
A jak się powinienem ręcznie przełączać?
usb-modeswitch do tego służy, nie to co robiłeś.
I znając "idVendor", jak mam znaleźć interesujący mnie "idProduct"?
P: Vendor=0e8d ProdID=2870 Rev= 0.01
to jest vendorid i dalej masz productid. To jakieś podchwytliwe pytanie?
Nie, po prostu mam inne urządzenie, które chce przełączyć i nie udaje mi się
Jeden modem zgłasza mi się jako 413c:818e. Dosyć podobny modem jako 413c:81a3, który nie wystawia mi konsoli. Próbuję go przełączyć
To dele są, ich się nie przełącza tylko wybiera jedną z konfiguracji. W danych usb_modeswitch to jest.
Jak mam to zrobić? Domyślnie włącza się w MBIM i wystawia tylko cdc-wdm0
Może on tylko tyle ma. W czym ci przeszkadza mbim?
cat /sys/kernel/debug/usb/devices
pokaż.
T: Bus=03 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#= 53 Spd=480 MxCh= 0
D: Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 2
P: Vendor=413c ProdID=81a3 Rev= 0.06
S: Manufacturer=Sierra Wireless, Incorporated
S: Product=Dell Wireless 5570 HSPA+ (42Mbps) Mobile Broadband Card
C: #Ifs= 4 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=500mA
I: If#= 2 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=
E: Ad=82(I) Atr=03(Int.) MxPS= 12 Ivl=32ms
E: Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I: If#= 3 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=
E: Ad=84(I) Atr=03(Int.) MxPS= 12 Ivl=32ms
E: Ad=83(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I: If#= 8 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=
E: Ad=86(I) Atr=03(Int.) MxPS= 10 Ivl=32ms
E: Ad=85(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I: If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=
E: Ad=87(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=04(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
C:* #Ifs= 2 Cfg#= 2 Atr=e0 MxPwr=500mA
A: FirstIf#=12 IfCount= 2 Cls=02(comm.) Sub=0e Prot=00
I:* If#=12 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=02(comm.) Sub=0e Prot=00 Driver=cdc_mbim
E: Ad=82(I) Atr=03(Int.) MxPS= 64 Ivl=32ms
I: If#=13 Alt= 0 #EPs= 0 Cls=0a(data ) Sub=00 Prot=02 Driver=cdc_mbim
I:* If#=13 Alt= 1 #EPs= 2 Cls=0a(data ) Sub=00 Prot=02 Driver=cdc_mbim
E: Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
Ok, używasz modemu który ma dwie tzw konfiguracje (#Cfgs=2) odpowiadające za posiadany zestaw interfejsów, ty używasz teraz drugiej (Cfg#=2), która dostarcza tylko mbim. Albo tego używaj albo sobie to przełącz ręcznie. Zrób
find /sys -name bConfigurationValue
Znajdziesz wszystkie pliki związane z usb. Szukasz czegoś co będzie miało katalog 3-1 (chodzi o numer magistrali usb), przechodzisz tam poleceniem cd. W tym katalogu powinny być pliki idProduct idVendor, odczytaj je i sprawdź czy identyfikatory zgadzają się z twoją kartą. Jeżeli tak to teraz robisz
echo 1 >/sys/bus/usb/devices/???????/bConfigurationValue
Za ????? podstaw sobie oczywiście swój katalog. I przełączy ci się tymczasowo na pierwszą konfigurację. Jeżeli chcesz na stałe to albo musisz skompilować sobie i zainstalować zwykłą wersję usb-modeswitch (bo usbmode z openwrt nie posiada tego) albo dodać to do np. /etc/rc.local, albo odszukać w internecie czy dla tego modemu nie ma jakiś poleceń AT które domyślnie przełączają daną konfigurację.
Dzięki! Dostęp do konsoli jest, czeka mnie przestudiowanie dokumentacji.
daemon.notice netifd: Interface 'modem' is setting up now
daemon.notice pppd[15754]: pppd 2.4.7 started by root, uid 0
local2.info chat[15794]: abort on (BUSY)
local2.info chat[15794]: abort on (NO CARRIER)
local2.info chat[15794]: abort on (ERROR)
local2.info chat[15794]: report (CONNECT)
local2.info chat[15794]: timeout set to 10 seconds
local2.info chat[15794]: send (AT&F^M)
local2.info chat[15794]: expect (OK)
local2.info chat[15794]: alarm
local2.info chat[15794]: Failed
daemon.err pppd[15754]: Connect script failed
daemon.info pppd[15754]: Exit.
daemon.notice netifd: Interface 'modem' is now downNa razie próbuje połączyć się w RAS. Co tutaj jest nie tak?
Manufacturer: Sierra Wireless, Incorporated
Model: MC8805Zły interfejs wybrałeś, na tym co masz w konfigu on nie chce rozmawiać poleceniami AT.
Na jedynym, na którym mogę gadać to ttyUSB1, i wtedy wygląda to tak:
daemon.notice netifd: Interface 'modem' is setting up now
daemon.notice netifd: modem (5504):
daemon.notice netifd: modem (5504): .
daemon.notice netifd: modem (5504): .
daemon.notice netifd: modem (5504): .
daemon.notice netifd: modem (5504): .
daemon.notice netifd: modem (5504): .
daemon.notice netifd: modem (5504): .
daemon.notice netifd: modem (5504): .
daemon.notice netifd: modem (5504): .
daemon.notice netifd: modem (5504): .
daemon.notice netifd: Interface 'modem' is now downNa tym też nie gada jak widzisz. Zainstaluj sobie picocom, uruchom picocom -b 115200 /dev/ttyUSBXX <- tu wstaw interfejsy po kolei i zobacz na którym odpowiada na polecenie np. ATI.
Może nie bez powodu ten mbim był (czemu go nie chciałeś używać?)
Mam picocom, próbuję włączyć GPS. Odpowiada właśnie na ttyUSB1
Odpuszczam ten modem, jest mocno zbrandowany. Mam jeszcze ciekawszy z innym problemem. Potrzebuje skryptem wykonać dosyć nietypową komendę: AT*E2GPSNPD, normalnie w picocom działa to tak:
AT*E2GPSNPD
OK
(tutaj jest chwile pauzy, i zaczyna się stream)
$GPGSV,3,1,11,24..................Kiedy próbuję wykonać tą komendę za pomocą różnych technik skryptu zauważyłem, że...
AT*E2GPSNPD
OKi koniec komendy... Tak jakby brakuje, aby przytrzymać 2-3 sekundy tą komendę, aby stream się uruchomił.
Coś poradzisz? Próbowałem już echo, printf, chat, picocom i nic.
Nie spotkałem się z czymś takim, że po wysłaniu komendy skryptem ona nie jest wykonywana
Kwestia ideologii. Nie wiem jakiego softu używasz w skrypcie ale wysłanie polecenia to tylko wysłanie. Jeżeli czeka on na ok to właśnie kończy swoje działanie a masz poczekać np. na $GPGSV...
Genialnie!
chat -t 3 -V -s 'AAA' 'AT*E2GPSNPD' '$GPGSV' 'BBB' > /dev/ttyACM2 < /dev/ttyACM2Czym jest AAA oraz BBB?
Sory za tak trywialne pytania, ale help z Openwrt dla chata jest słaby
chat to program linuksowy a nie z openwrt. Całość kody chata to: na coś czeka, coś wysyła na coś czeka, coś wysyła itd. Nie wiem czemu masz tam AAA/BBB,
Te AAA i BBB to przykład ![]()
Już myślałem, że działa, ale...
Skrypt:
# chat -t 5 -V -s '' 'AT*E2GPSNPD' 'abc' '' > /dev/ttyACM2 < /dev/ttyACM2
*EMRDY: 1
AT*E2GPSNPD
OK
$GPGSV,1,1,03,02,,,30,06,,,41,17,,,,,,,*7E
$GPGLL,,,,,153232.553,V,N*7D
$GPGGA,,,,,,0,0,,,M,,,,*1B
[...]
Failed
# cat /dev/ttyACM2
*EMRDY: 1
^CTeraz ręcznie w picocom:
(...)
Type [C-a] [C-h] to see available commands
Terminal ready
*EMRDY: 1
AT*E2GPSNPD
OK
$GPGSV,3,1,11,..............
Terminating...
Skipping tty reset...
Thanks for using picocom
# cat /dev/ttyACM2
$GPGSV,3,1,11,12..........O co tutaj chodzi?
Strony Poprzednia 1 2 3 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Rpi b + MT7612U Netgear A6210
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc