251

Odp: Gargoyle 1.13.x

możesz to łatwo sprawdzić ustawiając połączenie pppoe na komputerze, pamiętać wtedy należy aby ustawić mac adres portu wan routera na karcie komputera. jakie mtu masz ustawione? ew wgraj openwrt i na nim sprawdź . chyba, że masz inny router pod ręką.

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

252 (edytowany przez roofman 2020-08-27 10:45:52)

Odp: Gargoyle 1.13.x

Rozebrałem modem. Napuchnięte kondensatory. To modem Zyxel 600.
Zasilacz daje napięcie przemienne - 10V, prostownik jest na płytce samego modemu i to on szwankuje.

--edit: kondensatory wymienione, całość śmiga już bez restartów.

wndr4300 - Gargoyle 1.14

253

Odp: Gargoyle 1.13.x

There is nothing here. Logs are only in ram, no information before rebooting.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

254

Odp: Gargoyle 1.13.x

Gargoyle dorobiło się obsługi klienta openvpn z autoryzacją przez użytkownka/hasła (nie tylko certyfikat jak było dotychczas). Nie budowałem jeszcze obrazów z tym, jak ktoś chce to mogę wystawić sam plugin do aktualizacji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

255

Odp: Gargoyle 1.13.x

Przyszedł czas na łącze GigaBit i postanowiłem zmienić WDR3600 na ASUS RT-AC58U.

Przez przypadek zainstalowałem na start 1.13.0.0pre7.
Działało prawidłowo ale jako że nie chciałem być "testerem" to postanowiłem zainstalować stabilną wersję.
Niestety/stety okazało się że stabilna wersja osiągała prędkość WAN <-> LAN max 600 Mbit/s
Postanowiłem zostać na 1.13 i na razie wszystko działa stabilnie osiągając transfery LAN/WAN 920 Mbit/s.

Jak dotąd wykorzystuje i nie znalazłem problemów z:
- DDNS
- Wireguard
- Przekierowanie portów
- PXE boot serwer

Testowałem jeszcze offloading ale nie zauważyłem efektów.

Dzięki za prace i przygotowanie obrazów

256

Odp: Gargoyle 1.13.x

Odświeżę troszkę temat pytaniem wink

Czy w Gargoyle 1.13.xx jest jakiś klikalny plugin wysyłający na zdefiniowany adres e-mail raport, że router właśnie wstał po  awarii zasilania?
W rodzinie gdzie pracuje router na Gargoyle jest problem z zanikami napięcia i walczą z elektrownią. Fanie by było jakby zebrali maile z datami i godzinami np. z dwu tygodni i przedstawili do biura w jakich godzinach najczęściej to się dzieje.
Niestety nie mam dostępu do tego routera a oni średnio techniczni, więc najłatwiej było by mi przez telefon instruować gdzie i co wyklikać.

wndr4300 - Gargoyle 1.14

257

Odp: Gargoyle 1.13.x

Pośrednio plugin-gargoyle-email-notifications, tylko że on wysyła status systemu a nie sam fakt że router się uruchomił.

Taki coś możesz robić samodzielnie - np. w dodają do /etc/rc.local odpowiednią linię: https://eko.one.pl/?p=openwrt-email

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

258 (edytowany przez roofman 2020-12-15 08:43:01)

Odp: Gargoyle 1.13.x

Dzięki. Nie sądzę że uda mi się wymusić aby coś tam klepali w konsoli big_smile
Po nowym roku dopiero tam będę to popatrzę na materiały które przesłałeś i może u siebie przetestuję.
Skrypt po prostu najlepiej wrzuć aby startował po starcie routera i nawiązaniu połączenia wysyłał maila w stylu "ja żyję"?
I chyba tyle, nic więcej nie potrzeba w tym przypadku smile

wndr4300 - Gargoyle 1.14

259

Odp: Gargoyle 1.13.x

Jeżeli potrzebujesz tylko informacji że router właśnie się uruchomił  to tylko tyle.

Jeżeli zadowala Cię samo info że był restart i używasz moich obrazów to po prostu włącz wysyłanie statystyki - wtedy w panelu będziesz widział że był restart danego dnia bo wysyłany jest m.in uptime routera.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

260 (edytowany przez roofman 2020-12-15 09:15:27)

Odp: Gargoyle 1.13.x

Tak, używam Twoich obrazów.
W domu 1.12, w pracy 1.13. W rodzinie różnie, tam akurat gdzie tego potrzeba jest 1.13.

Teraz patrze w pracy i ślepy jestem bo nie widzę gdzie uruchomić wysyłanie statystyk? Plugin dodatkowy?

Fakt że byłoby to na szybko rozwiązanie, trzeba po prostu zajrzeć w plik, wyłuskać godzinę restartu i zapisać sobie na karteczce wink

EDIT: A, dobra, znalazłem. Faktycznie ślepy jestem wink

Hmmm... nie wiem czemu ale jakoś dziwnie statystyki pokazuje.
W pracy mam włączone, a grafika pokazuje że ostatnie zgłoszenie routera to 17.08.2020r.
Przestało to działać, coś się zmieniło?

wndr4300 - Gargoyle 1.14

261

Odp: Gargoyle 1.13.x

Statystyki przesyłają się raz dziennie w cronie o wylosowanej godzinie, więc... poczekaj do jutra. Na dodatek musisz mieć router włączony o tej godzinie smile

Chyba że sobie to z konsoli uruchomisz żeby zobaczyć czy przechodzą dane.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

262

Odp: Gargoyle 1.13.x

Router pracuje 24/24. Statystyki zaptaszone. W tabelce wygląda to tak:
https://i.ibb.co/L8Hk6wT/Statystyka1.jpg

wndr4300 - Gargoyle 1.14

263

Odp: Gargoyle 1.13.x

Zrób

/sbin/stat.sh debug

i wyślij mi to mejlem, zobaczę czy mam go w ogóle w bazie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

264

Odp: Gargoyle 1.13.x

Wynik poszedł.

wndr4300 - Gargoyle 1.14

265

Odp: Gargoyle 1.13.x

Z Gargoyle korzystałem lata temu. Z tego co pamiętam była możliwość konfiguracji jednego radia przez GUI a pozostałe tylko z konsoli. Nadal tak jest?

266

Odp: Gargoyle 1.13.x

Nie, obecnie jeżeli są dwa radia to oba możesz skonfigurować w gui. Ale tylko dwa wg ustalonego przez gui schematu. Wszystkie inne - z konsoli.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

267 (edytowany przez badziewiak 2020-12-17 15:04:04)

Odp: Gargoyle 1.13.x

Witam
Nadejszła wiekopomna chwiła... że mamy wersję gargoyle 1.13. Cieszy mnie to niezmiernie. Mam 2 pytania:
1. Czy jest to już na tyle stabilne, że można to instalować produkcyjnie?
2. Czy w przypadku klienta openvpn na routerze, gdy używamy dodatkowego hasła, to hasło zostanie zapamiętane po restarcie routera klienckiego, czy trzeba je wpisywać przez web-gui?

Linksys WRT3200ACM (Gargoyle)
PC Engines APU.4C4 Platforma 4x i211AT LAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU (Gargoyle)
Tp-link 1043NDv2 (Gargoyle)

268

Odp: Gargoyle 1.13.x

1. Jest stabilne, tylko nigdy oficjalnie nie zostało wydane. Więc nie, nie instaluj smile
2. hasło wklepujesz w gui i zostaje w systemie. Nie wpisujesz go za każdym razem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

269 (edytowany przez badziewiak 2020-12-17 17:07:35)

Odp: Gargoyle 1.13.x

Zaryzykowałem. Nadpisałem configi serwera openvpn i samby. W sambie musiałem standardowo zaktualizować hasła, bo coś poszło nie tak. Ale to nie problem. Wszystko fajnie, ale wi-fi 5GHz nie mogę włączyć. Po depnięciu "Zapisz zmiany" ta opcja się chowa. Sieć jest widoczna w telefonie, ale nie można się z nią połączyć.

Linksys WRT3200ACM (Gargoyle)
PC Engines APU.4C4 Platforma 4x i211AT LAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU (Gargoyle)
Tp-link 1043NDv2 (Gargoyle)

270

Odp: Gargoyle 1.13.x

Jest jest widoczna to włączyłeś przecież. Zrestartuj jeszcze raz router i zobacz  w konfigu czy jest wszystko to co ustawiłeś.

Standardowo - na jakim routerze to robisz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

271

Odp: Gargoyle 1.13.x

Router WRT3200ACM. Przywróciłem domyślną konfigurację i zacząłem od nowa. Efekt podobny, ale już się połączyłem przez 5GHz. Gui jednak nie pokazuje tej sieci. Po restarcie tej sieci nie widać. Pojawia się dopiero, gdy ponownie włączę ją w gui.

Linksys WRT3200ACM (Gargoyle)
PC Engines APU.4C4 Platforma 4x i211AT LAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU (Gargoyle)
Tp-link 1043NDv2 (Gargoyle)

272

Odp: Gargoyle 1.13.x

Pokaz uci show wireless

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

273

Odp: Gargoyle 1.13.x

Przed restartem:

root@Gargoyle:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.channel='36'
wireless.radio0.hwmode='11a'
wireless.radio0.path='soc/soc:pcie/pci0000:00/0000:00:01.0/0000:01:00.0'
wireless.radio0.htmode='VHT80'
wireless.radio0.noscan='1'
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.channel='11'
wireless.radio1.hwmode='11g'
wireless.radio1.path='soc/soc:pcie/pci0000:00/0000:00:02.0/0000:02:00.0'
wireless.radio1.noscan='1'
wireless.radio1.htmode='NONE'
wireless.radio2=wifi-device
wireless.radio2.type='mac80211'
wireless.radio2.channel='36'
wireless.radio2.hwmode='11a'
wireless.radio2.path='platform/soc/soc:internal-regs/f10d8000.sdhci/mmc_host/mmc                                                                                                                                                             0/mmc0:0001/mmc0:0001:1'
wireless.radio2.noscan='1'
wireless.radio2.htmode='VHT20'
wireless.ap_g=wifi-iface
wireless.ap_g.device='radio1'
wireless.ap_g.mode='ap'
wireless.ap_g.network='lan'
wireless.ap_g.disassoc_low_ack='0'
wireless.ap_g.ssid='Gargoyle'
wireless.ap_g.encryption='psk2'
wireless.ap_g.key='******'
wireless.ap_a=wifi-iface
wireless.ap_a.device='radio2'
wireless.ap_a.mode='ap'
wireless.ap_a.network='lan'
wireless.ap_a.disassoc_low_ack='0'
wireless.ap_a.ssid='Gargoyle 5GHz'
wireless.ap_a.encryption='psk2'
wireless.ap_a.key='******'

Po restarcie jest tak samo. Teraz telefon łączy się z 5GHz, ale w gui nadal nie widać.

Linksys WRT3200ACM (Gargoyle)
PC Engines APU.4C4 Platforma 4x i211AT LAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU (Gargoyle)
Tp-link 1043NDv2 (Gargoyle)

274

Odp: Gargoyle 1.13.x

Odinstaluj pakiet kmod-mwifiex-sdio i zrestartuj route ponownie. Nie możesz mieć obsługi trzeciego radia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

275

Odp: Gargoyle 1.13.x

Teraz to się zrobił bajzel:
Urządzenie pracuje jako:
Brama sieciowa (domyślnie) Most bezprzewodowy/przekaźnik
nie było zaznaczone nic. Po zaznaczeniu, bramy sieciowej mam wszystkie kontrolki puste i jest ich jakby zdecydowanie więcej.
https://www.dropbox.com/s/i57ydbfnd6ltq … 1.jpg?dl=1

Linksys WRT3200ACM (Gargoyle)
PC Engines APU.4C4 Platforma 4x i211AT LAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU (Gargoyle)
Tp-link 1043NDv2 (Gargoyle)