Temat: Miesięczny oraz roczny raport statystyk użycia WAN 3G.

Potrzebuję statystyk w konsoli z zachowaniem danych po restarcie routera.

Dla dwóch lub trzech interfejsów WAN 3g.

Czy w tym scenariuszu jedyną opcją jest projekt - vnStat  ?

2

Odp: Miesięczny oraz roczny raport statystyk użycia WAN 3G.

Chyba vnstat najbardziej ci sie przyda do tego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Miesięczny oraz roczny raport statystyk użycia WAN 3G.

Na oficjalnym wiki:

https://openwrt.org/docs/guide-user/ser … stat#setup

sugerują:

MaxBandwidth must have the correct value, otherwise you will get wrong statistics from vnstat.

I tutaj pytanie..

Jak wiadomo mobilne łącze nie ma stałego pasma, więc jaka powinna optymalna konfiguracja dla opcji: MaxBandwidth aby vnStat podawał statystyki jak najbardziej zgodne z prawdą ?

4

Odp: Miesięczny oraz roczny raport statystyk użycia WAN 3G.

"“MaxBandwidth” is the max possible bandwidth (in mbit) speed."  " It has nothing to do with your Internet speed !"

Ustaw 100Mbps żeby się wykresy dobrze skalowały, pewnie nie przekraczasz takiej wartości w transferach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.