Temat: Archer C6

Witajcie. Zrobiłem dosłownie wszystko łącznie z wyłączenie antywirusa itp itd ale nie mogę wgrać openwrt do tego routera. Wchodzi w recovery. Ustawiam lan 192.168.0.66... nie mam już pomysłu...

2

Odp: Archer C6

Podłącz przez switcha żeby windows ci nie zmieniał interfejsu co chwilę w tftp.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Archer C6

Potwierdzę, trzeba switch a później idzie bez problemu

4

Odp: Archer C6

nie ma potrzeby, wystarczy ustawić przed odpowiednio ;p

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | 6x Ruckus r310 unleashed  + Ruckus icx7150-c12p | Truenas scale 124TB 25Gb| Xpenology 12TB | apc smart ups 750 lcd smile 100Mb/s - 25Gb/s
Podróżne : GL.Inet MT3000  +1TB hdd
Działka : rb260gs 1j wdm 1Gb+ ruckus r310 + nb m5 + kilka kamer ip  + panel 285Wp + lifepo4 12v 60Ah .

Odp: Archer C6

no to poproszę o jakieś dokładne info?

Odp: Archer C6

Cezary napisał/a:

Podłącz przez switcha żeby windows ci nie zmieniał interfejsu co chwilę w tftp.

poproszę o wiecej info smile

7

Odp: Archer C6

Bierz switch, podłącz kabel od komputera z windowsem. Jakie więcej info chcesz?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Archer C6

Cezary napisał/a:

Bierz switch, podłącz kabel od komputera z windowsem. Jakie więcej info chcesz?

switch ma byc z komputerem połaczony i na koncu router? cos wiecej trzeba ustawic?

9

Odp: Archer C6

Nic, nie ustawiasz przecież głupiego switcha.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Archer C6

Cezary napisał/a:

Nic, nie ustawiasz przecież głupiego switcha.

jak to nie ? pionowo albo poziomo ;p

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | 6x Ruckus r310 unleashed  + Ruckus icx7150-c12p | Truenas scale 124TB 25Gb| Xpenology 12TB | apc smart ups 750 lcd smile 100Mb/s - 25Gb/s
Podróżne : GL.Inet MT3000  +1TB hdd
Działka : rb260gs 1j wdm 1Gb+ ruckus r310 + nb m5 + kilka kamer ip  + panel 285Wp + lifepo4 12v 60Ah .

Odp: Archer C6

Cezary napisał/a:

Nic, nie ustawiasz przecież głupiego switcha.

Ok czyli router potem switch i dopiero komputer? Konfiguracja ta sama reszty?

12

Odp: Archer C6

Tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Archer C6

Dzięki za pomoc wszystko się udało. Ustawiłem co chciałem ale nie wiem czemu mam po wifi tylko 162mbps a przed w graniem miałem ponad 300...
Najciekawsze jest że po kablu też mam okolice 100 a wcześniej 900... Coś źle ustawiłem?

14

Odp: Archer C6

raczej czego nie ustwiałeś
- noscan 1 w wireless
- ht40 dla n i ht80 dla ac
- flow offloading dla kabla

Czytaj https://eko.one.pl/?p=openwrt-konfiguracja

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Archer C6

Cezary napisał/a:

raczej czego nie ustwiałeś
- noscan 1 w wireless
- ht40 dla n i ht80 dla ac
- flow offloading dla kabla

Czytaj https://eko.one.pl/?p=openwrt-konfiguracja

Jako nowy użytkownik w ogóle nie kumam.... Jest jakaś poradnik czy coś w tym stylu by ustawić wszystko tak by wykorzystać w pełni router na którym jest openwrt?

16

Odp: Archer C6

Więc wejdź w luci i to sobie wyklikaj. flow offloading to ptaszek do zaklikania w zakładce firewall, noscan był w wirelress, tam też był wybór ht20/ht40/vht80.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Archer C6

Cezary napisał/a:

Więc wejdź w luci i to sobie wyklikaj. flow offloading to ptaszek do zaklikania w zakładce firewall, noscan był w wirelress, tam też był wybór ht20/ht40/vht80.

Oki spróbuje, mam to ustawić na 2.4 i na 5?
Coś jeszcze mam włączyć by zwiększyć prędkość?

18

Odp: Archer C6

Możesz na obu radiach.
Nie, to tyle na razie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Archer C6

Cezary napisał/a:

Możesz na obu radiach.
Nie, to tyle na razie.

Tue Jun 23 20:05:01 2020 kern.info kernel: [ 2744.856679] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'free: 117888 iram: 22644 sram: 26276'
Tue Jun 23 20:05:01 2020 kern.warn kernel: [ 2745.144564] ath10k_pci 0000:00:00.0: Firmware lacks feature flag indicating a retry limit of > 2 is OK, requested limit: 4
Tue Jun 23 20:05:01 2020 kern.info kernel: [ 2745.156216] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
Tue Jun 23 20:05:01 2020 kern.warn kernel: [ 2745.164310] ath10k_pci 0000:00:00.0: peer-unmap-event: unknown peer id 0
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-ENABLED
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-DISABLED
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.err hostapd: nl80211: Could not configure driver mode
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: nl80211: deinit ifname=wlan0 disabled_11b_rates=0
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.err hostapd: nl80211 driver initialization failed.
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: interface state UNINITIALIZED->DISABLED
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: AP-DISABLED
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: CTRL-EVENT-TERMINATING
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.err hostapd: hostapd_free_hapd_data: Interface wlan0 wasn't started
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5582): WARNING (wireless_add_process): executable path /usr/sbin/wpad does not match process 4952 path ()
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5582): Device setup failed: HOSTAPD_START_FAILED
Tue Jun 23 20:06:42 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5805): command failed: Not supported (-122)
Tue Jun 23 20:06:42 2020 user.notice mac80211: Failed command: iw phy phy0 set distance 0
Tue Jun 23 20:06:42 2020 daemon.err hostapd: Configuration file: /var/run/hostapd-phy0.conf
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.warn kernel: [ 2848.657201] ath10k_pci 0000:00:00.0: 10.4 wmi init: vdevs: 16  peers: 48  tid: 96
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.warn kernel: [ 2848.665001] ath10k_pci 0000:00:00.0: msdu-desc: 2500  skid: 32
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.info kernel: [ 2848.695197] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'P 48/48 V 16 K 144 PH 176 T 186  msdu-desc: 2500  sw-crypt: 0 ct-sta: 0'
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.info kernel: [ 2848.706523] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'free: 117888 iram: 22644 sram: 26276'
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.warn kernel: [ 2848.994581] ath10k_pci 0000:00:00.0: Firmware lacks feature flag indicating a retry limit of > 2 is OK, requested limit: 4
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.info kernel: [ 2849.006213] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.warn kernel: [ 2849.014212] ath10k_pci 0000:00:00.0: peer-unmap-event: unknown peer id 0
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-ENABLED
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-DISABLED
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.err hostapd: nl80211: Could not configure driver mode
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: nl80211: deinit ifname=wlan0 disabled_11b_rates=0
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.err hostapd: nl80211 driver initialization failed.
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: interface state UNINITIALIZED->DISABLED
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: AP-DISABLED
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: CTRL-EVENT-TERMINATING
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.err hostapd: hostapd_free_hapd_data: Interface wlan0 wasn't started
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5805): WARNING (wireless_add_process): executable path /usr/sbin/wpad does not match process 4952 path ()
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5805): Device setup failed: HOSTAPD_START_FAILED
Tue Jun 23 20:07:03 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5934): command failed: Not supported (-122)
Tue Jun 23 20:07:03 2020 user.notice mac80211: Failed command: iw phy phy0 set distance 0
Tue Jun 23 20:07:03 2020 daemon.err hostapd: Configuration file: /var/run/hostapd-phy0.conf
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.warn kernel: [ 2869.478745] ath10k_pci 0000:00:00.0: 10.4 wmi init: vdevs: 16  peers: 48  tid: 96
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.warn kernel: [ 2869.486486] ath10k_pci 0000:00:00.0: msdu-desc: 2500  skid: 32
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.info kernel: [ 2869.516585] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'P 48/48 V 16 K 144 PH 176 T 186  msdu-desc: 2500  sw-crypt: 0 ct-sta: 0'
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.info kernel: [ 2869.527952] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'free: 117888 iram: 22644 sram: 26276'
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.warn kernel: [ 2869.817355] ath10k_pci 0000:00:00.0: Firmware lacks feature flag indicating a retry limit of > 2 is OK, requested limit: 4
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.info kernel: [ 2869.828994] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.warn kernel: [ 2869.836793] ath10k_pci 0000:00:00.0: peer-unmap-event: unknown peer id 0
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-ENABLED
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-DISABLED
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.err hostapd: nl80211: Could not configure driver mode
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: nl80211: deinit ifname=wlan0 disabled_11b_rates=0
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.err hostapd: nl80211 driver initialization failed.
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: interface state UNINITIALIZED->DISABLED
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: AP-DISABLED
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: CTRL-EVENT-TERMINATING
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.err hostapd: hostapd_free_hapd_data: Interface wlan0 wasn't started
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5934): WARNING (wireless_add_process): executable path /usr/sbin/wpad does not match process 4952 path ()
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5934): Device setup failed: HOSTAPD_START_FAILED
Tue Jun 23 20:07:17 2020 daemon.notice netifd: radio0 (6043): command failed: Not supported (-122)
Tue Jun 23 20:07:17 2020 user.notice mac80211: Failed command: iw phy phy0 set distance 0

robie cos zle z siecią 5ghz?

20

Odp: Archer C6

uci show wireless

pokaż.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Archer C6

a jak mam interfejs luci? o to chodzi?
https://i.ibb.co/GvqYJtv/Adnotacja-2020-06-23-202125.png
obrazki minecraft

22

Odp: Archer C6

A jak masz interfejs luci to natychmiast to zostaw bo sobie krzywdę zrobisz, zaloguj się przez ssh (co i jak i czym masz w faq na górze tej strony) i zrób to co napisałem. Nie używaj luci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Archer C6

nie moge skopiowac tekstu...
https://iv.pl/images/2151efd37476c131649aae1e122c6fe0.png

24

Odp: Archer C6

option network  nie masz w sekcji wifinet1, chyba że nie pokazałeś wszystkiego.

Wygląda całkiem nieźle. Zmień kanał na 36, zrestartuj cały router i zobacz jak się będzie zachowywał.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

25 (edytowany przez maciekpampersowy 2020-06-23 19:40:38)

Odp: Archer C6

to jest całość, to gdzies trzeba edytowac?
oczywiscie na 5ghz?

/root$ uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.hwmode='11a'
wireless.radio0.path='pci0000:00/0000:00:00.0'
wireless.radio0.country='PL'
wireless.radio0.htmode='VHT80'
wireless.radio0.channel='36'
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.hwmode='11g'
wireless.radio1.path='platform/ahb/18100000.wmac'
wireless.radio1.country='PL'
wireless.radio1.htmode='HT40'
wireless.radio1.channel='7'
wireless.radio1.noscan='1'
wireless.wifinet3=wifi-iface
wireless.wifinet3.ssid='OpenWrt-2,4ghz'
wireless.wifinet3.encryption='psk2'
wireless.wifinet3.device='radio1'
wireless.wifinet3.mode='ap'
wireless.wifinet3.network='lan'
wireless.wifinet3.key='97216497'
wireless.wifinet1=wifi-iface
wireless.wifinet1.ssid='OpenWrt'
wireless.wifinet1.encryption='psk2'
wireless.wifinet1.device='radio0'
wireless.wifinet1.mode='ap'
wireless.wifinet1.key='97216497'
wireless.wifinet1.network='lan'