Temat: Archer C6
Witajcie. Zrobiłem dosłownie wszystko łącznie z wyłączenie antywirusa itp itd ale nie mogę wgrać openwrt do tego routera. Wchodzi w recovery. Ustawiam lan 192.168.0.66... nie mam już pomysłu...
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Archer C6
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Witajcie. Zrobiłem dosłownie wszystko łącznie z wyłączenie antywirusa itp itd ale nie mogę wgrać openwrt do tego routera. Wchodzi w recovery. Ustawiam lan 192.168.0.66... nie mam już pomysłu...
Podłącz przez switcha żeby windows ci nie zmieniał interfejsu co chwilę w tftp.
Potwierdzę, trzeba switch a później idzie bez problemu
nie ma potrzeby, wystarczy ustawić przed odpowiednio ;p
no to poproszę o jakieś dokładne info?
Podłącz przez switcha żeby windows ci nie zmieniał interfejsu co chwilę w tftp.
poproszę o wiecej info ![]()
Bierz switch, podłącz kabel od komputera z windowsem. Jakie więcej info chcesz?
Bierz switch, podłącz kabel od komputera z windowsem. Jakie więcej info chcesz?
switch ma byc z komputerem połaczony i na koncu router? cos wiecej trzeba ustawic?
Nic, nie ustawiasz przecież głupiego switcha.
Nic, nie ustawiasz przecież głupiego switcha.
jak to nie ? pionowo albo poziomo ;p
Nic, nie ustawiasz przecież głupiego switcha.
Ok czyli router potem switch i dopiero komputer? Konfiguracja ta sama reszty?
Tak.
Dzięki za pomoc wszystko się udało. Ustawiłem co chciałem ale nie wiem czemu mam po wifi tylko 162mbps a przed w graniem miałem ponad 300...
Najciekawsze jest że po kablu też mam okolice 100 a wcześniej 900... Coś źle ustawiłem?
raczej czego nie ustwiałeś
- noscan 1 w wireless
- ht40 dla n i ht80 dla ac
- flow offloading dla kabla
Czytaj https://eko.one.pl/?p=openwrt-konfiguracja
raczej czego nie ustwiałeś
- noscan 1 w wireless
- ht40 dla n i ht80 dla ac
- flow offloading dla kabla
Jako nowy użytkownik w ogóle nie kumam.... Jest jakaś poradnik czy coś w tym stylu by ustawić wszystko tak by wykorzystać w pełni router na którym jest openwrt?
Więc wejdź w luci i to sobie wyklikaj. flow offloading to ptaszek do zaklikania w zakładce firewall, noscan był w wirelress, tam też był wybór ht20/ht40/vht80.
Więc wejdź w luci i to sobie wyklikaj. flow offloading to ptaszek do zaklikania w zakładce firewall, noscan był w wirelress, tam też był wybór ht20/ht40/vht80.
Oki spróbuje, mam to ustawić na 2.4 i na 5?
Coś jeszcze mam włączyć by zwiększyć prędkość?
Możesz na obu radiach.
Nie, to tyle na razie.
Możesz na obu radiach.
Nie, to tyle na razie.
Tue Jun 23 20:05:01 2020 kern.info kernel: [ 2744.856679] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'free: 117888 iram: 22644 sram: 26276'
Tue Jun 23 20:05:01 2020 kern.warn kernel: [ 2745.144564] ath10k_pci 0000:00:00.0: Firmware lacks feature flag indicating a retry limit of > 2 is OK, requested limit: 4
Tue Jun 23 20:05:01 2020 kern.info kernel: [ 2745.156216] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
Tue Jun 23 20:05:01 2020 kern.warn kernel: [ 2745.164310] ath10k_pci 0000:00:00.0: peer-unmap-event: unknown peer id 0
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-ENABLED
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-DISABLED
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.err hostapd: nl80211: Could not configure driver mode
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: nl80211: deinit ifname=wlan0 disabled_11b_rates=0
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.err hostapd: nl80211 driver initialization failed.
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: interface state UNINITIALIZED->DISABLED
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: AP-DISABLED
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: CTRL-EVENT-TERMINATING
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.err hostapd: hostapd_free_hapd_data: Interface wlan0 wasn't started
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5582): WARNING (wireless_add_process): executable path /usr/sbin/wpad does not match process 4952 path ()
Tue Jun 23 20:05:01 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5582): Device setup failed: HOSTAPD_START_FAILED
Tue Jun 23 20:06:42 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5805): command failed: Not supported (-122)
Tue Jun 23 20:06:42 2020 user.notice mac80211: Failed command: iw phy phy0 set distance 0
Tue Jun 23 20:06:42 2020 daemon.err hostapd: Configuration file: /var/run/hostapd-phy0.conf
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.warn kernel: [ 2848.657201] ath10k_pci 0000:00:00.0: 10.4 wmi init: vdevs: 16 peers: 48 tid: 96
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.warn kernel: [ 2848.665001] ath10k_pci 0000:00:00.0: msdu-desc: 2500 skid: 32
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.info kernel: [ 2848.695197] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'P 48/48 V 16 K 144 PH 176 T 186 msdu-desc: 2500 sw-crypt: 0 ct-sta: 0'
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.info kernel: [ 2848.706523] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'free: 117888 iram: 22644 sram: 26276'
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.warn kernel: [ 2848.994581] ath10k_pci 0000:00:00.0: Firmware lacks feature flag indicating a retry limit of > 2 is OK, requested limit: 4
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.info kernel: [ 2849.006213] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
Tue Jun 23 20:06:45 2020 kern.warn kernel: [ 2849.014212] ath10k_pci 0000:00:00.0: peer-unmap-event: unknown peer id 0
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-ENABLED
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-DISABLED
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.err hostapd: nl80211: Could not configure driver mode
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: nl80211: deinit ifname=wlan0 disabled_11b_rates=0
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.err hostapd: nl80211 driver initialization failed.
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: interface state UNINITIALIZED->DISABLED
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: AP-DISABLED
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: CTRL-EVENT-TERMINATING
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.err hostapd: hostapd_free_hapd_data: Interface wlan0 wasn't started
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5805): WARNING (wireless_add_process): executable path /usr/sbin/wpad does not match process 4952 path ()
Tue Jun 23 20:06:45 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5805): Device setup failed: HOSTAPD_START_FAILED
Tue Jun 23 20:07:03 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5934): command failed: Not supported (-122)
Tue Jun 23 20:07:03 2020 user.notice mac80211: Failed command: iw phy phy0 set distance 0
Tue Jun 23 20:07:03 2020 daemon.err hostapd: Configuration file: /var/run/hostapd-phy0.conf
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.warn kernel: [ 2869.478745] ath10k_pci 0000:00:00.0: 10.4 wmi init: vdevs: 16 peers: 48 tid: 96
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.warn kernel: [ 2869.486486] ath10k_pci 0000:00:00.0: msdu-desc: 2500 skid: 32
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.info kernel: [ 2869.516585] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'P 48/48 V 16 K 144 PH 176 T 186 msdu-desc: 2500 sw-crypt: 0 ct-sta: 0'
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.info kernel: [ 2869.527952] ath10k_pci 0000:00:00.0: wmi print 'free: 117888 iram: 22644 sram: 26276'
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.warn kernel: [ 2869.817355] ath10k_pci 0000:00:00.0: Firmware lacks feature flag indicating a retry limit of > 2 is OK, requested limit: 4
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.info kernel: [ 2869.828994] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
Tue Jun 23 20:07:06 2020 kern.warn kernel: [ 2869.836793] ath10k_pci 0000:00:00.0: peer-unmap-event: unknown peer id 0
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-ENABLED
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: INTERFACE-DISABLED
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.err hostapd: nl80211: Could not configure driver mode
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: nl80211: deinit ifname=wlan0 disabled_11b_rates=0
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.err hostapd: nl80211 driver initialization failed.
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: interface state UNINITIALIZED->DISABLED
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: AP-DISABLED
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice hostapd: wlan0: CTRL-EVENT-TERMINATING
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.err hostapd: hostapd_free_hapd_data: Interface wlan0 wasn't started
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5934): WARNING (wireless_add_process): executable path /usr/sbin/wpad does not match process 4952 path ()
Tue Jun 23 20:07:06 2020 daemon.notice netifd: radio0 (5934): Device setup failed: HOSTAPD_START_FAILED
Tue Jun 23 20:07:17 2020 daemon.notice netifd: radio0 (6043): command failed: Not supported (-122)
Tue Jun 23 20:07:17 2020 user.notice mac80211: Failed command: iw phy phy0 set distance 0robie cos zle z siecią 5ghz?
uci show wireless
pokaż.
a jak mam interfejs luci? o to chodzi?
obrazki minecraft
A jak masz interfejs luci to natychmiast to zostaw bo sobie krzywdę zrobisz, zaloguj się przez ssh (co i jak i czym masz w faq na górze tej strony) i zrób to co napisałem. Nie używaj luci.
nie moge skopiowac tekstu...
option network nie masz w sekcji wifinet1, chyba że nie pokazałeś wszystkiego.
Wygląda całkiem nieźle. Zmień kanał na 36, zrestartuj cały router i zobacz jak się będzie zachowywał.
to jest całość, to gdzies trzeba edytowac?
oczywiscie na 5ghz?
/root$ uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.hwmode='11a'
wireless.radio0.path='pci0000:00/0000:00:00.0'
wireless.radio0.country='PL'
wireless.radio0.htmode='VHT80'
wireless.radio0.channel='36'
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.hwmode='11g'
wireless.radio1.path='platform/ahb/18100000.wmac'
wireless.radio1.country='PL'
wireless.radio1.htmode='HT40'
wireless.radio1.channel='7'
wireless.radio1.noscan='1'
wireless.wifinet3=wifi-iface
wireless.wifinet3.ssid='OpenWrt-2,4ghz'
wireless.wifinet3.encryption='psk2'
wireless.wifinet3.device='radio1'
wireless.wifinet3.mode='ap'
wireless.wifinet3.network='lan'
wireless.wifinet3.key='97216497'
wireless.wifinet1=wifi-iface
wireless.wifinet1.ssid='OpenWrt'
wireless.wifinet1.encryption='psk2'
wireless.wifinet1.device='radio0'
wireless.wifinet1.mode='ap'
wireless.wifinet1.key='97216497'
wireless.wifinet1.network='lan'Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Archer C6
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc