1

Temat: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Witam i proszę o poradę. Dostałem go, i chcę przejść jak w temacie do gargoyle. Mam łatkę ssh  od niego, oryginalny bootloader i ... co dalej. Wiem jest tu milion porad, ale każda ma coś innego. Czy najłatwiej by było za pomocą BREED-a wgrać oryginalny bootloader i co dalej ? Zaznaczam,że jestem zielony w temacie openwrt-a, a robię wszystko za pomocą podpowiedzi z forum tego. Czy może najpierw wgrać za pomocą breed-a stock z fabryki i dopiero bootloader oryginał ? Niestety nie mam kabelka i trochę się waham, żeby nie uwalić...

2

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

To ja proponuję od drugiej strony.

Więc możesz na początek w ogóle nie wgrywać bootloadera i tylko wgrać gargoyle przez breeda - przynajmniej będziesz miał pewność że jak coś pójdzie nie tak to będziesz mógł wgrać ponownie soft. Przeszukaj forum, kiedyś ktoś podawał "100% sprawdzoną przetestowaną" recepturę jak przygotować obraz żeby chciał wejść przez breeda.

A jak będziesz miał działający system to możesz już z poziomu openwrt/gargoyle wgrać oryginalny bootloader żeby nie trzeba było robić  na przyszłość cudowania z obrazem żeby chciał się wgrać poprawnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Jeszcze małe pytanko - czy jest gdzieś na necie gotowy plik open wrt pod breed ? Jak już wiesz co do " przygotowywania obrazów" to nie mam pojęcia, ale już używania trochę się uczę dzięki Tobie,forum eko.one.pl oraz innym pasjonatom openwrt.

4

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Z tego co wiem to nikt nie robi tego, bo breed nie jest "standardowy" na routerach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez IceG 2020-06-12 13:57:11)

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

ar2rc napisał/a:

Jeszcze małe pytanko - czy jest gdzieś na necie gotowy plik open wrt pod breed ? Jak już wiesz co do " przygotowywania obrazów" to nie mam pojęcia, ale już używania trochę się uczę dzięki Tobie,forum eko.one.pl oraz innym pasjonatom openwrt.

Gotowych obrazów raczej nie ma, trzeba sobie zrobić we własnym zakresie.. a że byłem przy kompie i zobaczyłem post.. zrobiłem obraz.

gargoyle-1.13.0.0pre5-ramips-mt7621-xiaomi_mir3g-BREED.bin

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

6

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Oj, komuś wiszę piwko... Wszystko jak na razie wszystko hula, oczywiście z breed-em. I tak po cichutku się zastanawiam czy by go nie zostawić, bo parę razy miałem przypadek na nexx- ie, że gargoyle nie do końca się wgrywał i była kupa bez kabelka (miałem wątpliwości, bo zawsze coś breed w openwrt psuł). Wiem,że specjalnie dla mnie Cezary nie będzie gotował nowego gargulca pod breeda, ale może ktoś wyskrobie małego tutka : jakie pliki czym połączyć by w breed to lajtało.
tak wyglądają partycje

 cat /proc/mtd
dev:    size   erasesize  name
mtd0: 00080000 00020000 "Bootloader"
mtd1: 00040000 00020000 "Config"
mtd2: 00040000 00020000 "Bdata"
mtd3: 00040000 00020000 "Factory"
mtd4: 00040000 00020000 "crash"
mtd5: 00040000 00020000 "crash_syslog"
mtd6: 00040000 00020000 "reserved0"
mtd7: 00400000 00020000 "kernel_stock"
mtd8: 00400000 00020000 "kernel"
mtd9: 07580000 00020000 "ubi"

Czy jest ok ?

7

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

A teraz zrób sysupgrade i jak nie będzie chciał zachowywać zmian to będziesz wiedział dlaczego masz wywalić breeda.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

No i jak Cię nie słuchać ? Co dalej by breeda wyrzucić ? Wystarczy przez breeda wgrać bootloader czy jest pewniejszy sposób ?

9

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Podłączyć sprzęt do internetu, zainstalować pakiet kmod-mtd-rw, załadować moduł przez  insmod mtd-rw i_want_a_brick=1
uboot przesyłasz do /tmp wykorzystując np. winscp i robisz mtd -r write /tmp/uboot /dev/mtd0 czy jak tam nazwałeś plik.
Być może da się i z poziomu breeda zrobić.

Tylko pamiętaj że jak coś pójdzie nie tak to uwalisz sprzęt na stałe i bez wylutowania pamięci i programowania jej na zewnętrznym programatorze nic się nie da więcej zrobić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

No dobrze. Robię to na własną odpowiedzialność... najwyżej pomożesz wink naprawić.
Na początku schody, bo nie może znaleźć pakietu kmod-mtd-rw

 Gargoyle PL 1.13.0.0pre5 (20628a9f)                                       |
 | OpenWrt 19.07-SNAPSHOT, r11104-e752fc1ff9                                 |
 |                                                                           |
 | Build time: 2020-06-07 16:17 CEST                                         |
 | Cezary Jackiewicz (obsy), http://eko.one.pl                               |
 |                                                                           |
 -----------------------------------------------------------------------------
 | Machine: Xiaomi Mi Router 3G                                              |
 | Uptime: 0d, 19:47:51                                                      |
 | Load: 0.00 0.01 0.00                                                      |
 | Flash: total: 94.0MB, free: 88.8MB, used: 0%                              |
 | Memory: total: 247.8MB, free: 210.0MB, used: 15%                          |
 | Leases: 7                                                                 |
 | lan: static, 192.168.1.1                                                  |
 | wan: dhcp, 192.168.8.100                                                  |
 | wan6: dhcpv6, ?                                                           |
 | radio1: lan, mode: ap, ssid: Gargoyle5, channel: 36, conn: 1              |
 | radio0: lan, mode: ap, ssid: artmor, channel: 11, conn: 4                 |
 -----------------------------------------------------------------------------
root@Gargoyle:~# opkg update
Downloading package list for eko1_routing source...
Package list for eko1_routing downloaded successfully.

Downloading package list for gargoyle_base source...
Package list for gargoyle_base downloaded successfully.

Downloading package list for eko1_packages source...
Package list for eko1_packages downloaded successfully.

Downloading package list for gargoyle_kmods source...
Package list for gargoyle_kmods downloaded successfully.

Downloading package list for openwrt_telephony source...
Package list for openwrt_telephony downloaded successfully.

Downloading package list for openwrt_luci source...
Package list for openwrt_luci downloaded successfully.

Downloading package list for openwrt_packages source...
Package list for openwrt_packages downloaded successfully.

Downloading package list for openwrt_routing source...
Package list for openwrt_routing downloaded successfully.

Downloading package list for eko1_luci source...
Package list for eko1_luci downloaded successfully.

Downloading package list for gargoyle_pl source...
Package list for gargoyle_pl downloaded successfully.

Downloading package list for openwrt_base source...
Package list for openwrt_base downloaded successfully.

Downloading package list for eko1_telephony source...
Package list for eko1_telephony downloaded successfully.

Downloading package list for eko1_base source...
Package list for eko1_base downloaded successfully.

root@Gargoyle:~# opkg install kmod-mtd-rw
ERROR: No package named kmod-mtd-rw found, try updating your package lists

Proszę się nie denerwować... młody jestem z językiem openwrt

11

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Małe ot: masz ustawione radia, więc zachowało ci konfigurację. Czemu dalej kombinujesz?

Ściągnij pakiet na komputerze http://dl.eko.one.pl/openwrt-19.07/targ … l_24kc.ipk rozpakuj go (to archiwum tar.gz jest), skopiuj mtd-rw.ko do /lib/modules/4.14.180 i jedziesz dalej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Głupie pytanie na koniec, ale wolę się upewnić. Mam plik uboot.bin i czy mam przenieść cały plik czy może zmienić nazwę bez .bin to znaczy uboot do /tmp

13

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Wszystko jedno. W tym przypadku nie ma to kompletnie znaczenia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Jednak z bin nie poszło. Po wycięciu .bin bootloader się "zaktualizował" smile Dziękuję za poradę i czekam na nowsze wypieki openwrt

15

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Witam serdecznie,
Jestem nowy i lewy w temacie ale oczywiście przychodzę z prośbą o pomoc wink.

Kilka lat temu zainstalowałem na Mi-R3G Padavana, później nie było do niego aktualizacji, gdzieś znalazłem jakąś dziwną wersje
https://opt.cn2qq.com/padavan/
Wgrałem, działa, ale trochę po angielsku, trochę po chińsku.
Chciałem przejść na jakąś jedną ludzką aktualizowaną wersję. Zacząłem czytać trochę internet no i tak:

1) Nie mam oryginalnych plików - bootloader, stock rom.
2) Nie wiem czy mam BREED big_smile
3) Chciałem przez Prometheusa przywrócić Stock rom ściągnięty z neta, ale nie wiem dlaczego nie czyta go.

Jakieś porady dla nowicjusza wink?

16

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Ponieważ jesteś na tym forum to... wgraj openwrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Cezary napisał/a:

Ponieważ jesteś na tym forum to... wgraj openwrt.

Odpowiednią wersje już znalazłem, problem mam jednak z powrotem do stocka. Prometheus nie chce przeczytać obrazu z pendriva, mimo, że wrzucone na FAT32 i miwifi.bin się plik nazywa.

18

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Jeżeli masz breeda to wrzucasz obraz z poziomu breeda - poszukaj tu na forum, był odpowiedni obraz.
Jeżeli nie masz breeda to ten pendrive podłącz bezpośrednio do routera, podłącz zasilanie i po chwili wciśnij reset (tak chyba to było, poszukaj). Wtedy wgra sobie samodzielnie ten miwifi.bin

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Nie tak dawno przez to przechodziłem jak byś potrzebował bootloader albo inny soft to się odzywaj.

GL.iNet GL-MT6000 + 2x AP_Xiaomi AX3000T

20

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Jasne! Super. Gdybyś dał radę i podrzucił oryginalny bootloader, bo chce wgrać BREED. Później nim OpenWRT LUCI - jakbyś miał gotowy obraz też byłbym wdzięczny. I wrócić do oryginalnego bootloader tak jak Cezary pisał, żeby zrobić przed updatowaniem do kolejnych nowych wersji.

PS. Czy w OpenWRT jest opcja bridge? Bo tylko do tego używam tego Xiaomi, brakuje mi zasięgu w jednym pokoju z głównego routera big_smile

21

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Chyba repeater? Jest jak sobie skonfigurujesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: Xiaomi R3G Przejście z BREED i padavana do stock jak z fabryki

Po co chcesz wgrywać BREED? Albo masz już BREED albo oryginał. Wrzuć przez recovery oryginalny soft i postępuj według wskazówek instalacji OpenWRT.

GL.iNet GL-MT6000 + 2x AP_Xiaomi AX3000T