Temat: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

Szanowni,
Zainstalowałem niedawno w Archerze C7 v5 Gargoyle 1.12.0.2. Pracuje on jako AP w sieci z drugim C7 na 1.12.0.1, skonfigurowanym jako gateway, ale zasadniczo to bez znaczenia.
W opcjach konfiguracji 1.12.0.2 znalazłem Fast Roaming, jednak po włączeniu nie startują wifi. LEDy martwe, w logach wpisy jak poniżej:

Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Configuration file: /var/run/hostapd-phy0.conf
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 38: unknown configuration item 'mobility_domain'
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 39: unknown configuration item 'ft_psk_generate_local'
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 40: unknown configuration item 'ft_over_ds'
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 41: unknown configuration item 'reassociation_deadline'
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 44: invalid key_mgmt 'FT-PSK'
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: 5 errors found in configuration file '/var/run/hostapd-phy0.conf'
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Failed to set up interface with /var/run/hostapd-phy0.conf
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Failed to initialize interface
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.notice netifd: radio0 (1696): cat: can't open '/var/run/wifi-phy0.pid': No such file or directory
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.notice netifd: radio0 (1696): WARNING (wireless_add_process): executable path /usr/sbin/wpad does not match process  path ()
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.notice netifd: radio0 (1696): Command failed: Invalid argument
Sun May  3 12:27:59 2020 daemon.notice netifd: radio0 (1696): Device setup failed: HOSTAPD_START_FAILED

W hostapd-phy0.conf te wpisy są:

bridge=br-lan
mobility_domain=41be
ft_psk_generate_local=1
ft_over_ds=1
reassociation_deadline=1000
nas_identifier=98dac43f0d31
wpa_disable_eapol_key_retries=0
wpa_key_mgmt=WPA-PSK FT-PSK
okc=0
disable_pmksa_caching=1
bssid=98:da:c4:3f:0d:31

Niestety, dla mnie temat OpenWRT/Gargoyle to tylko fragment hobby, raz zainstalowane działają, ale gdzieś poczytałem o roamingu, że coś takiego można zrobić i po co to jest i zauważyłem, że rzeczywiście z przełączaniem np. telefonów pomiędzy AP mogłoby być lepiej... smile Może macie jakieś podpowiedzi, jak ten temat ugryźć? Z tego, co widzę, wpisów gdziekolwiek na ten temat jest bardzo niewiele, o samym wpad trochę więcej, ale Gargoyle'a cenię sobie za to, że daje możliwość konfiguracji w GUI i wszystko to, czego do tej pory potrzebowałem działało po paru klikach, a tu nie działa smile

WR-642G, WR-743ND_v2, WR-1043ND_v1, WA-901ND_v2

2

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

Masz pełną wersję wpada zainstalowaną?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

Tak myślałem, że czegoś mi brakuje... zainstalowałem pełnego wpada i póki co ruszyło...
Dzięki jak zwykle. Jest gdzieś jakieś źródło, opisujące jak działa ten roaming?

WR-642G, WR-743ND_v2, WR-1043ND_v1, WA-901ND_v2

4

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

To jest 802.11r, pewnie forum openwrt czy samo google. Kilka informacji znajdziesz też w zgłoszeniu: https://github.com/ericpaulbishop/gargoyle/pull/848

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

OK, poczytam.
Jeszcze jedno pytanie - czy jest jakaś szansa na uruchomienie roamingu na Netgearze WNDR4300 z 1.12.0 z www.gargoyle-router.com ? Zakładam, że pewnie wpada doinstaluję, ale potem konfiguracja to już raczej nie klik klik, co nie? smile

WR-642G, WR-743ND_v2, WR-1043ND_v1, WA-901ND_v2

6

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

Nie z gui,  ponieważ tamta wersja jeszcze tego nie ma. Zainstaluj moje 1.12.0.2
Możesz to zrobić z konsoli.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

Tak tylko dla update'u, zainstalowałem 1.12.0.2 na WNDR4300, roaming zdaje się działać. Starałem się uniknąć instalacji nowego softu, bo ten mój router źle znosi instalacje z GUI - zawsze się uziemia, nie chce wystartować, choć widać, ze próbuje. Pomaga instalacja ...factory.img przez tftp.

WR-642G, WR-743ND_v2, WR-1043ND_v1, WA-901ND_v2

8

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

Witam
Przymierzam się do ustawienia kilku AP w domu ze względu na kiepski zasięg. Czy ten fast roaming działa? I jak go skonfigurować? Jako główny router w domu mam WD N600. Na nim zainstalowane Gargoyle 1.12.0.2 z zainstalowanym pełnym wpad i włączoną funkcją fast roaming. Co mam dalej robić? Do dyspozycji mam 3x Nexx wt3020 (które teoretycznie pokryją mi dom) i TP Linka wr3420 że zmienionym flashem i ramem (flash nie pamiętam czy 8 czy 16). Tego TP Linka chciałbym użyć ze względu na możliwość dołączenia anteny, ale o nim za chwilę.
Teraz czy na Nexx'ach też trzeba zmienić wpad-mini na pełny? Jak mają być połączone do N600? Jako Most bezprzewodowy/przekaźnik czy kablami?

Teraz jeszcze czy na tego TP Linka się jeszcze skomplikować  nowe Gargoyle? Coś mi się kiedyś obiło o uszy że da się do niego wgrać Gargoyle z WR842n? Może jakiś patent macie? Trochę mi na nim zależy że względu właśnie na antenę. To bym sobie jeszcze na zewnątrz puścił sygnał. Z góry dzięki za info.

9

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

Fast roaming jest gui - nadaj ap taki sam ssid i po prostu włącz odpowiednią opcję w gui.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

Czyli na Nexx'ach te musi być włączone i zmieniony wpad?

A co  TP-Linkiem? Da się jeszcze coś z nim zrobić? Najlepiej żeby w niego wrzucić Gargoyle 1.12.0.2. Miejsca we flashu mam wystarczająco.

11

Odp: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2

Na wszystkich musi być jeżeli chcesz używać fast roaming. Na jednym nic to przecież nie da.

Ludzie wgrywali soft od 842 i podobno im działało.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.