Temat: Fast Roaming w Gargoyle 1.12.0.2
Szanowni,
Zainstalowałem niedawno w Archerze C7 v5 Gargoyle 1.12.0.2. Pracuje on jako AP w sieci z drugim C7 na 1.12.0.1, skonfigurowanym jako gateway, ale zasadniczo to bez znaczenia.
W opcjach konfiguracji 1.12.0.2 znalazłem Fast Roaming, jednak po włączeniu nie startują wifi. LEDy martwe, w logach wpisy jak poniżej:
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Configuration file: /var/run/hostapd-phy0.conf
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 38: unknown configuration item 'mobility_domain'
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 39: unknown configuration item 'ft_psk_generate_local'
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 40: unknown configuration item 'ft_over_ds'
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 41: unknown configuration item 'reassociation_deadline'
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Line 44: invalid key_mgmt 'FT-PSK'
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: 5 errors found in configuration file '/var/run/hostapd-phy0.conf'
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Failed to set up interface with /var/run/hostapd-phy0.conf
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.err hostapd: Failed to initialize interface
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.notice netifd: radio0 (1696): cat: can't open '/var/run/wifi-phy0.pid': No such file or directory
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.notice netifd: radio0 (1696): WARNING (wireless_add_process): executable path /usr/sbin/wpad does not match process path ()
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.notice netifd: radio0 (1696): Command failed: Invalid argument
Sun May 3 12:27:59 2020 daemon.notice netifd: radio0 (1696): Device setup failed: HOSTAPD_START_FAILEDW hostapd-phy0.conf te wpisy są:
bridge=br-lan
mobility_domain=41be
ft_psk_generate_local=1
ft_over_ds=1
reassociation_deadline=1000
nas_identifier=98dac43f0d31
wpa_disable_eapol_key_retries=0
wpa_key_mgmt=WPA-PSK FT-PSK
okc=0
disable_pmksa_caching=1
bssid=98:da:c4:3f:0d:31Niestety, dla mnie temat OpenWRT/Gargoyle to tylko fragment hobby, raz zainstalowane działają, ale gdzieś poczytałem o roamingu, że coś takiego można zrobić i po co to jest i zauważyłem, że rzeczywiście z przełączaniem np. telefonów pomiędzy AP mogłoby być lepiej...
Może macie jakieś podpowiedzi, jak ten temat ugryźć? Z tego, co widzę, wpisów gdziekolwiek na ten temat jest bardzo niewiele, o samym wpad trochę więcej, ale Gargoyle'a cenię sobie za to, że daje możliwość konfiguracji w GUI i wszystko to, czego do tej pory potrzebowałem działało po paru klikach, a tu nie działa ![]()