1 (edytowany przez deodekabokat 2019-11-27 12:05:09)

Temat: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Cześć,
Proszę o pomoc w dobraniu routera do moich potrzeb. Obecnie mam 1043ND. Niestety problemy mam z nim dwa
DLNA-na stoskowym romie działa tak że widzi tylko 150 pierwszych katalogów resztę ucina.
2,4G - mieszkam w bloku, dookoła jest masa sieci często jest tak że znika zupełnie sygnał wifi albo pojawia się połączenie niestabilne, po kablu działa OK, podmieniałem routery i to samo, przekopałem się prawie przez wszystkie kanały, operator wymienił modem kablowy bez zmian.

Chciałbym kupić nowy router, upatruję 5G jako rozwiązanie moich problemów. Podstawową funkcjonalnością którą wykorzystuję w routerze jest USB, po SMB mam udostępniony dysk, korzystam z niego również jako serwera muzyki do tunera audio. Chciałbym na nowym urządzeniu postawić również alternatywny soft, jakieś minidlna bo spodziewam się że nowy router może na stockowym romie mieć problem z serwerem jak Obecny. Chciałbym aby USB było dwa bo z zasady brakuje miejsca na alternatywny soft wiec extroot to chyba podstawa a dopinanie się z dyskiem do routera będzie wiązało się wtedy z zewnętrznym zasilanym hubem więc i wszystkimi problemami z tym związanymi.
Myślałem wstępnie o
TP-Link AC1750 Archer C7
Który niestety w obecnej wersji V5 ma już tylko jedno USB (V4 dwa porty USB) C9 jest już poza moim zasięgiem.

Co możecie polecić?

2

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Niewiele routerów ma obecnie dwa porty USB, a limit cenowy wcale w tym nie pomaga. Poszukaj używanego tplinka C7, może C2600.
Jeżeli chcesz to mam tanio używkę wdr3600 (ma 2xusb i zwykłe - nie AC 5GHz), choć to już i tak wiekowy sprzęt.
Ew np. minipc (też mam na zbyciu!) a kartę wifi na usb.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez Królik 2019-11-27 14:03:40)

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

2x R6220 z allegro to 2x 5Ghz  i 2xUSB. I w limicie finansowym. cool

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

4

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Ech,
Panowie,a gdybym się szarpnął na C9 AC1900
To jakie jest wasze zdanie nt ew alternatywnego oprogramowania na nim, no i w ogóle opinia o takim zakupie. Bo gdyby alternatywny soft miał na nim nie działać to i drugie usb nie jest potrzebne. Na razie czysto hipotetycznie bo uf 400 na router nie chciałbym przeznaczać.

5

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Opinia - zerowa. To jest broadcom, więc nie dla openwrt z powodu braku sensowych sterowników wifi. Jak już to dd-wrt, ale to z kolei nie jest historia na to forum.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Proponuję jednak "bardziej się postarać" i zainwestować nieco więcej w zakup routera gdyż lepszy sprzęt będzie wydajniejszy i z założenia posłuży dłużej.

WinISO.pl - Archiwum polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i Office

7

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Dobre routery do openwrt kosztują teraz nie małe pieniądze.

W małych pieniądzach R6220 dla zdecydowanej większości osób będzie najlepszym rozwiązaniem w tym momencie.

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

8

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Królik napisał/a:

Dobre routery do openwrt kosztują teraz nie małe pieniądze.

W małych pieniądzach R6220 dla zdecydowanej większości osób będzie najlepszym rozwiązaniem w tym momencie.

I jak masz trochę zdolności lutowniczych to możesz sobie dolutować złącze mini PCIE https://forum.openwrt.org/t/r6220-minipcie-mod/25002 i dodać adapter usb 3.0 https://allegro.pl/oferta/adapter-przej … 6241905402 i będziesz miał 2xusb. Złącze + te kilka elementów smd możesz kupić w tme; https://www.tme.eu/pl/details/119a-80a0 … 0-r02-set/

Linksys WRT32x, Netgear r6220

9

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Remus napisał/a:
Królik napisał/a:

Dobre routery do openwrt kosztują teraz nie małe pieniądze.

W małych pieniądzach R6220 dla zdecydowanej większości osób będzie najlepszym rozwiązaniem w tym momencie.

I jak masz trochę zdolności lutowniczych to możesz sobie dolutować złącze mini PCIE https://forum.openwrt.org/t/r6220-minipcie-mod/25002 i dodać adapter usb 3.0 ......


oczywiści trzeba jeszcze wyekranować radio a to juz takie proste nie jest choć miejsca lutownicze na płycie sa . niestety po dodaniu moda z minipcie dużo ludzi narzeka na bardzo niestabilne 2.4ghz.

Zyxel T56 /|\ TL Wdr3600 /|\ TL wdr4300 /|\ MiR 3g /|\ ubi Rocket, nb, pb, ns, loco /|\ Netgear R6220 /|\ xiaomi AC2350 /|\ TL c6 v3 /|\ TL 1043 v1 v2 v4 /|\ dn2800mt , N100 /|\  TL DS-P-7001-04/08 /|\ TL SX3016F i kupa innego sprzętu

10 (edytowany przez Remus 2019-11-28 12:09:14)

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

batorencjusz napisał/a:
Remus napisał/a:
Królik napisał/a:

Dobre routery do openwrt kosztują teraz nie małe pieniądze.

W małych pieniądzach R6220 dla zdecydowanej większości osób będzie najlepszym rozwiązaniem w tym momencie.

I jak masz trochę zdolności lutowniczych to możesz sobie dolutować złącze mini PCIE https://forum.openwrt.org/t/r6220-minipcie-mod/25002 i dodać adapter usb 3.0 ......


oczywiści trzeba jeszcze wyekranować radio a to juz takie proste nie jest choć miejsca lutownicze na płycie sa . niestety po dodaniu moda z minipcie dużo ludzi narzeka na bardzo niestabilne 2.4ghz.

Czemu nie proste? Wystarczy kawałek blachy powyginać i wlutować. W sumie to dużo trudniej wlutować to złącze, ma mały raster.
Zawsze można użyć hub'a usb i też będzie miał więcej portów niestety kosztem wydajności. Na złączu minipcie dostępne są piny D+ i D- do usb 2.0 ale u siebie jak wlutowałem, to nie chce działać (zrobiłem to bez konwentera na 3.3V a w sumie nie wiem, jakie poziomy napięć tam są, więc może już coś uszkodziłem). Nie znalazłem nigdzie opisu (poza wzmianką w w/w temacie) czy da się to w ogóle tak zrobić.

Linksys WRT32x, Netgear r6220

11

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Kolega potrzebuje 2xUSB, bo chce extroota zrobić. Nie wiem czy w tym routerze będzie tego potrzebować. Miejsca tam jest sporo przecież. I wtedy jeden usb starczy.

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

12

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Królik napisał/a:

Kolega potrzebuje 2xUSB, bo chce extroota zrobić. Nie wiem czy w tym routerze będzie tego potrzebować. Miejsca tam jest sporo przecież. I wtedy jeden usb starczy.

Dokładnie. 2x usb jest na potrzeby tylko na potrzeby openwrt. Jedno dla mnie, jedno dla routera można by powiedzieć. To nie jest błąd i ten ten router ma faktycznie 128MB pamięci?
https://openwrt.org/toh/netgear/netgear_r6220

13

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Ma, ale nie wykorzystasz jej w całości, bo część to partycje systemowe. Patrz wpis "Software mods" na końcu linku który podałeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Rozumiem.
Moje potrzeby to sprawny router z nakładką graficzną najprawdopodobniej jakieś gargoyle + jakaś skórka do tego, oraz dodatki do obsługi USB czyli SMB, DLNA, może FTP. Nie wiem czy jest gdzieś lista dodatków które można by przejrzeć i zastanowić się co by się chciało mieć?

Kiedyś udało mi się zaintalować openwrt na mr3020 który ma 4mb pamięci. Z tego co pamiętam (muszę go odpalić bo leży jako backup na ew awartię rotuera w domu) to wszystko weszło co było mi potrzebne oprócz obsługi USB (nie pamiętam, być może na tamten czas USB nie było obsługiwane i dla tego, nie pamiętam już wiele z tego)

Ale to było 4Mb pamięci jeżeli, jeżeli dodatki pod USB nie są specjalnie ciężkie to są duże szanse powodzenia, albo pierniczę głupoty bo mam znikome pojęcie o tym, dla tego też pojawiło sie słowo udało się przy opisie mt3020.

Więc może tak, czy jakaś fajna lista dodatków i czy jakoś można skalkulować po ich rozmiarze jaka ilość pamięci będzie potrzebna?

15

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

W gargoyle jest w menu "dodatki" - tam masz wszystko co możesz doinstalować w gui gargoyle wraz z przewidywanym rozmiarem jaki weźmie po instalacji. Reszta ręcznie z konsoli.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16 (edytowany przez deodekabokat 2019-11-29 11:27:33)

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Cezary, czy ta lista dodatków jest pobierana online czy jest to lista związana obrazem na chwilę instalacji oprogramowania? Problem jest taki że to od tyłka strony robota. Szacuję czy do r6220 wejdzie mi to co potrzeba przed zakupem a muszę mieć go żeby się tego dowiedzieć, mało to już muszę mieć na nim zainstalowany alternatywny soft. Posłużyłbym się zatem do tego tym moim mr3020 stąd moje pytanie.

17 (edytowany przez Cezary 2019-11-29 11:38:32)

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Pobierana online.

mr3020 się nie posłużysz - nie ma nowego gargoyle na niego, za mało flash na to.

Listę dostępnych pakietów do gui gargoyle masz w repozytorium pakietów, dla atherosa jest to np. https://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/openw … 4kc/base/, pakiety zaczynające się od nazwy plugin-gargoyle. Ale nie poznasz w ten sposób ich rozmiaru bo zależy od innych pakietów które możesz już mieć zainstalowane lub nie, więc dopiero na bieżąco jesteś w stanie stwierdzić ile pakiet potrzebuje miejsca po instalacji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Panowie,
Na znanym serwisie są dostępne routery R6220 za niespełna 90PLN. To są używki, zakładam że bez pudełka i zasilacza oryginalnego. Widzę że dość dużo tego schodzi. Zastanawia mnie skąd nagle w sieci wysyp jednego modelu jako używanego. To nie jakaś akcja serwisowa? Macie jakieś info albo doświadczenia?

19

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Są i w pudełkach i z zasilaczami. Zależy na której aukcji kupisz.

A pochodzenie - cóż, tego nikt nie wie, tylko się domyślamy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Ilość urządzeń sugeruje, że ktoś kupił bardzo dużo routerów od jakiegoś ISP.

Chociaż równie dobrze może być to cokolwiek innego.

A schodzi ich bardzo dużo, bo w kategorii cena/jakość ciężko o coś lepszego. Nawet na OFW to przyzwoity router.

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

21

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Czy ma ktoś może ten router, wie, lub może zobaczyć jakiej mocy jest zasilacz do tego routera i jaki prąd można wyciągnąć z gniazda usb?
Dane te potrzebne mi do zasilania dysku z USB. Dysk pobiera z portu USB około 1A. Jeżeli router nie jest w stanie dostarczyć takiego prądu to dysk nie będzie działać.
Ps.
Wszystkie te sprzedawane ~100pln są z zasilaczami zastępczymi, nie wiadomo jakiej mocy.

22

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

Dołączę się do pytania. Czy ten zachwalany R6220  jest lepszy od mir3g?

23

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

R6220 ma słabszy procek (mniej rdzeni) niż mir3g. Ma więcej ethernetów smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

mam kilka Netgear
Te nowsze mają 12V 2,5A na wyjściu.
Nie mam jednak R6220, więc nie chcę Cię wprowadzić w błąd.

dla odmiany tu: https://www.walmart.com/ip/Original-NET … /560429324
Wskazywałoby na 1.5 A

25

Odp: Nowy router 5G+2xUSB limit 250,-

A wiecie, że wystarczy sprawdzić w dokumentacji producenta?

"Power adapter • North America: 100–240V, 50/60 Hz input
• UK, Australia: 100–240V, 50/60 Hz, input
• Europe: 100–240V, 50/60 Hz input
• All regions (output): 12V/1.5 ADC output"

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,