Temat: Wsad do Xiaomi 4a

Witam !
Poszerzam swą sieć, trafił do mnie Xiaomi w wersji 4A, oczywiście chciałem wgrać mu OpenWrt ale bez powodzenia:
co robiłem -
zmieniłęm   w edytorze oryginalny bootloader aby dodać 5 sek opóźnienia przy starcie, to dało mi możliwość wgrani systemy  poprzez tftp.
Ale tu niestety system działał ale nie pamiętał żadnych nastaw-  w ogóle nie montował partycji overlay.
Wgrałem wiec jakies ruskie openwrt z bootloaderem breed - to samo - kazda wersja openwrt jaką znalazłem na ten router ( i wersję 3gv2) działała tak samo - brak zamontowanej partycji overlay wiec nie pamiętał żadnych ustawien - podrzewam, że to dlatego, że ten działający breed jest od innego modelu - pandorabox i tam jest inny domyślny rozkład partcji - i w menu ładowania firmware są do wyboru inne partycje.
Jasne, próbowałem wgrać system poprze systemupgrade - ale wtedy kernel sie nie ładował, albo system startowałm mi w trybie failsafe , miałem stronkę aby wgrać firmware, wgrywałem ale wtedy miełem wogóle zwis systemu.
Nawet z powodzenie połaczyłem obrazy kernela i sysupgrade, breed mi ja załadował ale system sie nei załadował - nie te partycje...

Teraz ten routerek działą mi po padavanem - tak wifi jest super ale po konsoli nic tam nie można zrobić - strasznie kulawy ten system ( choć czasem bootowania i samym gui bije luci smile).

Ma ktoś może działąjący obraz openwrt na ten routerk i jeżeli moze sie podzielić wsadem to wrzucę go przez programator - będę wdzięczny smile!!

Co do programowania kości chętnie służę pomocą - to nie jest skomplikowane smile

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

2

Odp: Wsad do Xiaomi 4a

To ten? https://git.openwrt.org/?p=openwrt/open … afd789e9ab
Jeżeli tak to gadaj z gościem że obrazy nie chodzą, bo może to znów jakiś problem po stronie breeda jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Cezary napisał/a:

To ten? https://git.openwrt.org/?p=openwrt/open … afd789e9ab
Jeżeli tak to gadaj z gościem że obrazy nie chodzą, bo może to znów jakiś problem po stronie breeda jest.

Nie do końca - moja werja ma 128MB RAM-u i porty gigabitowe.

Coś jest nie tak, szkoda,że nie udało mi sie wyhachyć drugiego modelu 3G tylko trafił mi się taki kastrat....

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

4

https://forum.openwrt.org/t/xiaomi-mi-r … mmer/36685 ?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Byłem tam - chyba problem w bredzie jaki mam zainstalowany - w jego polu wyboru partycji brak tych, jakie powinny być w tym modelu routera 9 bo on niby pasuje do innego routera - przy okazji nei wiem, dlaczego akurat ten działa a ten dedykowany do 3G nie) i kiedy próbuję wgrać openwrt to wchodzi ale nie tworzy overlaya bo chyba nie ma gdzie.
No nic, jeszcze trochę podrążę temat jak nic nie wskóram to zostawię tego pawiana.