Temat: Co kupić? Chcę mieć dużo ramu, mały pobór prądu i dużo miejsca na HDD
Witam,
mam już TP-Link 1043ND i można z nim dużo zrobić. Obsługuje moje torrenty, serwuje statyczne pliki html. Jego największym minusem jest jednak mała ilość RAMu.
Chciałbym postawić na tym jakąś dynamiczną stronę internetową stworzoną za pomocą Python/Django albo czegoś podobnego.
Potrzebuję czegoś lepszego niż mam teraz, co również pobierałoby max około 20W, chodziło 24h/dobę i zastanawiam się jakie są opcje.
Wymyśliłem takie:
1) Zrobić rammoda i mieć 64 MB... czy to wystarczy?
2) Kupić coś w rodzaju PogoPlug/SheevaPlug/Guruplug i wgrać Debiana, żeby nie użerać się z własnościowym oprogramowaniem. Jednak widzę, że wiele osób ma problemy z przegrzewaniem.
3) Gdzieś widziałem, że Seagate Dockstar był najtańszą opcją dostania sprzętu w stylu Plug Computer, ale teraz już chyba nie jest sprzedawany. Może jest jakiś jego następca?
4) Kupić jeszcze jeden router tylko do tego zadania?