26 (edytowany przez manguscik 2017-03-23 20:20:56)

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Co do kodowania i polskich znaków masz tutaj:

http://smstools3.kekekasvi.com/index.php?p=fileformat

tak wygląda u mnie plik config

    devices = GSM1
    outgoing = /var/spool/sms/outgoing
    checked = /var/spool/sms/checked
    failed = /var/spool/sms/failed
    incoming = /var/spool/sms/incoming
    report = /var/spool/sms/report
    sent = /var/spool/sms/sent
    eventhandler = /usr/bin/obsluga_sms
    
    incoming_utf8 = yes

    [GSM1]
    init = ATE0
    device = /dev/ttyUSB1
    incoming = yes
    #pin = 1111
    baudrate = 19200
    rtscts = no
Stacja Pogody pracująca na LEDE / Openwrt + arduino. http://dominikowice.one.pl  Pomiar temperatury, ciśnienia, wilgotności  online + wykresy 24 godzinne, 7 dniowe, 30 dniowe, itp. A wszystko to na Routerze NETGEAR WNDR 4300 z wgranym LEDE.

27 (edytowany przez tenobcy 2017-03-23 20:31:56)

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Nie pomaga hmm Poddaje się big_smile

28

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Witam Panie i Panowie smile
Ma ktoś może ma aktualną wersję tego gui do obsługi sms.. może jest jeszcze jakaś alternatywa nie wymagająca dużej ilości dodatkowych pakietów i modyfikacji? bo na coś w Luci to nawet nie liczę..

A może.. Cezary "wyciągnąłbyś" stronkę do sms z easyconfig?

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

29

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

easyconfig jest tak zbudowane że "wyciągnięcie" nie jest możliwe. Trzeba albo zbudować od początku gui albo z istniejącego easyconfig wywalić wszystko precz poza sms.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

30 (edytowany przez ookris 2020-09-30 11:35:07)

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Nieco odgrzeje temat. Szukałem prostego GUI do smstools3 i trafiłem tutaj. Skrypt działa znakomicie. Postanowiłem go nieco podrasować i teraz wygląda nieco schludniej.

Całość została ostylowana za pomocą Bootstrapa w wersji 4.5 a ikonki pochodzą ze strony fontawesome.com
Skrypt posiada mini-konfigurację, która ułatwi jego instalację.

Aby skrypt wspierał kodowanie pokica znaków w pliku konfiguracyjnym /etc/smsd.conf w sekcji [devices] należy dodać opcję: incoming_utf8 = yes oraz decode_unicode_text = yes

screen:

https://i.imgur.com/pP7xJio.png

#!/bin/sh

#################################################################################
#                                                                               #
# strona www do obsługi wysyłania i odbierania smsów za pomocą smstools3        #
# plik sms kopiujemy do folderu /www/cgi-bin/ i nadajemy prawa do wykonywania   #
# w przeglądarce wchodzimy na stronę https://adres_routera/cgi-bin/sms          #
#                                                                               #
# oryginalny kod: manguscik @ https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=15382   #
# przeróbki i poprawki: ookris @ https://eko.one.pl/forum/profile.php?id=1179   #
# ostatnia podyfikacja: 30.09.2020 @ 11:16                                      #
#                                                                               #
#    -----------------------------------------------------------------------    #
# konfiguracja  - wartości z pliku konfiguracyjnego /etc/smsd.conf              #
#                                                                               #
# incoming_smstools3 - folder odebranych wiadomości (incoming)                  #
# outgoing_smstools3 - folder wysyłanych wiadomości (outgoing)                  #
# sent_smstools3 - folder wysłanych wiadomości (sent)                           #
#                                                                               #
#################################################################################

incoming_smstools3="/mnt/sda1/sms/incoming"
outgoing_smstools3="/mnt/sda1/sms/outgoing"
sent_smstools3="/mnt/sda1/sms/sent"

#################################################################################
#                                                                               #
# obsługa strony - edytujesz na własną odpowiedzialność                         #
#                                                                               #
#################################################################################

inboxsms=$(ls $incoming_smstools3 | wc -l)
outboxsms=$(ls $sent_smstools3 | wc -l)

echo "Content-type: text/html"
echo "
<html>
<head>
<meta charset=\"utf-8\">
<meta name=\"viewport\" content=\"width=device-width, initial-scale=1, shrink-to-fit=no\">
<link rel=\"stylesheet\" href=\"https://stackpath.bootstrapcdn.com/bootstrap/4.5.2/css/bootstrap.min.css\" integrity=\"sha384-JcKb8q3iqJ61gNV9KGb8thSsNjpSL0n8PARn9HuZOnIxN0hoP+VmmDGMN5t9UJ0Z\" crossorigin=\"anonymous\">
<title>SMS gateway | Odebrane: $inboxsms | Wysłane: $outboxsms // smstools3 </title>
<meta http-equiv=\"Content-Type\" content=\"text/html; charset=utf-8\" />
</head>
<body>
"

if [ "$REQUEST_METHOD" = POST ]; then
  read -t 3 QUERY_STRING
  eval $(echo "$QUERY_STRING"|awk -F'&' '{for(i=1;i<=NF;i++){print $i}}')
  action=$(uhttpd -d $action)
  tel=$(uhttpd -d $msisdn)
  msg=$(uhttpd -d $msg)
  nazwa=$(uhttpd -d $nazwa)
  smsdata=$(date +"%d-%m-%Y_%H-%M")
else
  action=""
  tel=""
  msg=""
  nazwa=""
       
fi

echo "<div class=\"container-lg mt-5\">"

case "$action" in
  send)
    echo "To: $tel" > /tmp/sms_$tel-$smsdata.txt
    echo "Alphabet: UTF" >> /tmp/sms_$tel-$smsdata.txt
    echo "" >> /tmp/sms_$tel-$smsdata.txt
    echo "$msg" >> /tmp/sms_$tel-$smsdata.txt

    R=$?
      if [ $R -eq 0 ]; then
        echo "<div class=\"alert alert-success\" role=\"alert\">Wiadomość SMS została wysłana do: <strong>$tel</strong> <button type=\"button\" class=\"close\" data-dismiss=\"alert\" aria-label=\"Zamknij\"><span aria-hidden="true">&times;</span></button></div>"
      else
         echo "<div class=\"alert alert-danger\" role=\"alert\">Wystąpił problem z wysłaniem wiadomości! <button type=\"button\" class=\"close\" data-dismiss=\"alert\" aria-label=\"Zamknij\"><span aria-hidden="true">&times;</span></button></div> "
      fi
      mv /tmp/sms_$tel-$smsdata.txt $outgoing_smstools3
        ;;
    delete)
        rm $nazwa
    echo "<div class=\"alert alert-info\" role=\"alert\">Wiadomość zostala usunięta! <button type=\"button\" class=\"close\" data-dismiss=\"alert\" aria-label=\"Zamknij\"><span aria-hidden="true">&times;</span></button></div>" 
        ;;
    esac

echo "
<div class=\"row\">
<div class=\"col-md-5\">
<form method=\"post\">
<input type=\"hidden\" name=\"action\" id=\"action\" value=\"send\">
  <div class=\"form-group\">
    <label for=\"msisdn\"><i class=\"fas fa-mobile-alt\"></i> Numer telefonu:</label>
    <input class=\"form-control form-control-sm\" id=\"msisdn\" name=\"msisdn\" type=\"text\" aria-describedby=\"msisdnlHelp\" required>
    <small id=\"msisdnlHelp\" class=\"form-text text-muted\">Numer telefonu nalezy poprzedzić prefiksem kraju. Dla Polski jest to 48</small>
  </div>
  <div class=\"form-group\">
    <label for=\"msg\"><i class=\"fas fa-sms\"></i> Treść wiadomości</label>
    <textarea class=\"form-control form-control-sm\" id=\"msg\" name=\"msg\" rows=\"5\" required></textarea>
  </div>
  <button type=\"submit\" name=\"submit\" class=\"btn btn-success btn-sm btn-block\">Wyślij SMS</button>
</form>

<a href=\"/cgi-bin/sms\" class=\"btn btn-primary btn-sm btn-block mb-3\" role=\"button\">Odbirze nowe wiadomości</a>
</div>
<div class=\"col-md-7\">

<ul class=\"nav nav-pills nav-justified\" id=\"smsTab\" role=\"tablist\">
    <li class=\"nav-item\" role=\"presentation\">
      <a class=\"nav-link active\" id=\"odebrane-tab\" data-toggle=\"tab\" href=\"#odebrane\" role=\"tab\" aria-controls=\"odebrane\" aria-selected=\"true\"><i class=\"fas fa-sign-in-alt\"></i> Odebrane <span class=\"badge badge-dark\">$inboxsms</span></a>
    </li>
    <li class=\"nav-item\" role=\"presentation\">
      <a class=\"nav-link\" id=\"wyslane-tab\" data-toggle=\"tab\" href=\"#wyslane\" role=\"tab\" aria-controls=\"wyslane\" aria-selected=\"false\"><i class=\"fas fa-sign-out-alt\"></i> Wysłane <span class=\"badge badge-dark\">$outboxsms</span></a>
    </li>
  </ul>
  <div class=\"tab-content\" id=\"smsTabContent\">
    <div class=\"tab-pane fade show active\" id=\"odebrane\" role=\"tabpanel\" aria-labelledby=\"odebrane-tab\">
    
    <div class=\"card mt-2\">
      <div class=\"card-body\">"

if [ -z "$(ls -A $incoming_smstools3)" ]; then
   echo "<div class=\"alert alert-info\" role=\"alert\">Brak wiadomości.</div>" 
else

for i in $incoming_smstools3/*; do

nadawca=$(grep "From:" $i | cut -d' ' -f2)
wyslano=$(grep "Sent:" $i| cut -d' ' -f2,3)
odebrano=$(grep "Received:" $i | cut -d' ' -f2,3)
msg=$(tail -1 $i)
echo "
<div class=\"card m-1\">
  <div class=\"card-body\">
    <h5 class=\"card-title\"><i class=\"fas fa-phone-square\"></i> "$nadawca"</h5>
    <p class=\"card-subtitle mb-2 text-muted\"><small><i class=\"fas fa-sign-out-alt\"></i> Wysłano: <strong>"$wyslano"</strong> | <i class=\"fas fa-sign-in-alt\"></i> Odebrano: <strong>"$odebrano"</strong></small></p>
    <p class=\"card-text\">"$msg"</p>
      <form method=\"post\">
      <input type=\"hidden\" name=\"action\" id=\"action\" value=\"delete\">
      <input type=\"hidden\" name=\"nazwa\" value=\"$i\">
      <button type=\"submit\" name=\"submit\" class=\"btn btn-info btn-sm float-right\"><i class=\"fas fa-trash-alt\"></i></button>
    </form>
  </div>
</div>
"
done

fi 
      
echo "</div>
    </div> 
  </div>
<div class=\"tab-pane fade\" id=\"wyslane\" role=\"tabpanel\" aria-labelledby=\"wyslane-tab\">
  <div class=\"card mt-2\">
    <div class=\"card-body\">"

  if [ -z "$(ls -A $sent_smstools3)" ]; then
   echo "<div class=\"alert alert-info\" role=\"alert\">Brak wiadomości.</div>" 
else

for i1 in  $sent_smstools3/*; do
#echo "plik $i

odbiorca=$(grep "To:" $i1 | cut -d' ' -f2)
wyslano1=$(grep "Sent:" $i1 | cut -d' ' -f2,3)
msg1=$(sed -n '/^$/,999p' $i1)
echo "

<div class=\"card m-1\">
  <div class=\"card-body\">
    <h5 class=\"card-title\"><i class=\"fas fa-phone-square\"></i> "$odbiorca"</h5>
    <p class=\"card-subtitle mb-2 text-muted\"><small><i class=\"fas fa-sign-out-alt\"></i> Wysłano: <strong>"$wyslano1"</strong></small></p>
    <p class=\"card-text\">"$msg1"</p>
      <form method=\"post\">
      <input type=\"hidden\" name=\"action\" id=\"action\" value=\"delete\">
      <input type=\"hidden\" name=\"nazwa\" value=\"$i1\">
      <button type=\"submit\" name=\"submit\" class=\"btn btn-info btn-sm float-right\"><i class=\"fas fa-trash-alt\"></i></button>
    </form>
  </div>
</div>
"
done

fi

echo "
</div>
</div>
</div>
<script src=\"https://code.jquery.com/jquery-3.5.1.slim.min.js\" integrity=\"sha384-DfXdz2htPH0lsSSs5nCTpuj/zy4C+OGpamoFVy38MVBnE+IbbVYUew+OrCXaRkfj\" crossorigin=\"anonymous\"></script>
<script src=\"https://cdn.jsdelivr.net/npm/popper.js@1.16.1/dist/umd/popper.min.js\" integrity=\"sha384-9/reFTGAW83EW2RDu2S0VKaIzap3H66lZH81PoYlFhbGU+6BZp6G7niu735Sk7lN\" crossorigin=\"anonymous\"></script>
<script src=\"https://stackpath.bootstrapcdn.com/bootstrap/4.5.2/js/bootstrap.min.js\" integrity=\"sha384-B4gt1jrGC7Jh4AgTPSdUtOBvfO8shuf57BaghqFfPlYxofvL8/KUEfYiJOMMV+rV\" crossorigin=\"anonymous\"></script>
<script src=\"https://kit.fontawesome.com/c5d81ab418.js\" crossorigin=\"anonymous\"></script>
</body>
</html>"
WinISO.pl - Archiwum polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i Office

31

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

A ja gdy uruchamiam stronę http://192.168.1.1/sms.html to widzę:
"#!/bin/sh echo "Content-type: text/html" echo "" echo " " if [ "$REQUEST_METHOD" = POST ]; then read -t 3 QUERY_STRING eval $(echo "$QUERY_STRING"|awk -F'&' '{for(i=1;i<=NF;i++){print $i}}') action=`uhttpd -d $action` tel=`uhttpd -d $msisdn` msg=`uhttpd -d $msg` nazwa=`uhttpd -d $nazwa` else action="" tel="" msg="" nazwa="" fi echo ""

Przeglądarka nie interpretuje kodu bash.

32

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Raczej serwer nie wie że ma to wykonać zamiast wyświetlić. Nie skonfigurowałeś uhttpd poprawnie (nie podałeś interpretera w konfigu).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

33

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

W konfigu /etc/smsd.conf? Możesz podać co trzeba dopisać?

34

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

W konfigu uhttpd - /etc/config/uhttpd.  smsd nie ma nic wspólnego ze stroną html.

Dodaj w sekcji main

list interpreter    ".sh=/bin/sh"

i zmień plik sms.html na sms.sh, daj mu prawa do wykonywania.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

35 (edytowany przez artur5236 2020-09-27 08:02:45)

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Ok, dzięki.
Mam jeszcze jeden dziwny problem, po każdym restarcie routera kasuje się katalog /var/spool/report
Przy próbuje uruchomienia smstool3 dostaje coś takiego:
Creating minimum spool directories
Starting SMS Daemon: Report directory /var/spool/sms/report cannot be opened.
There was 1 major problem found.
Cannot start. See the log file for details.
smsd failed.

Gdy utworzę katalog /var/spool/sms/report, usługa smstool3 startuje.

36

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

No tak. /var jest przecież w pamięci ram, więc ginie po każdym restarcie routera. Musisz sobie go zrobić przed startem smstools za każdym razem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

37

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Ale pozostałe np.incoming są na starcie.

38

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Bo skrypt od smstools3 je robi. Zobacz sobie w skrypcie startowym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

39 (edytowany przez artur5236 2020-09-27 08:55:12)

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Faktycznie. Nie modyfikowałem pliku startowego, po prostu wywaliłem report z /etc/smsd.conf i jest ok. Raporty mi nie potrzebne.
Dzięki smile

40

Odp: smstools3 web gui strona www do wysyłania i odbierania smsów

Udało mi się poprawić kod skryptu i już teraz wszystko powinno działać jak należy.

WinISO.pl - Archiwum polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i Office