Temat: Gargoyle 1.11 - nowy target

Witam !
Mam krotkie pytanko - duzo jest roboty z dodaniem noweg targetu do zrodel gargoyle ?
W gicie openwrt jest juz dzialajace ath79 ( tzn. mozna spokojnie komoilowac sobie dzialajace obrazy ) ale tego targetu nie ma w gargoyle a chcialbym to potestowac.
Czy to wymaga jakis specjalnych dzialan ze strony opiekuna projektu czy moze to zrobis szaraczek ?
Podejrzewam, ze skoro w openwrt dziala to w gargoyle tez by dzialalo.  W koncu gargulec jest oparty na OW.

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

2

Odp: Gargoyle 1.11 - nowy target

yabba235 napisał/a:

Podejrzewam, ze skoro w openwrt dziala to w gargoyle tez by dzialalo.  W koncu gargulec jest oparty na OW.

Ale na super starej wersji OpenWrt.
ath79 jest w wersji rozwojowej (kernel 4.14).

3

Odp: Gargoyle 1.11 - nowy target

pepe2k napisał/a:
yabba235 napisał/a:

Podejrzewam, ze skoro w openwrt dziala to w gargoyle tez by dzialalo.  W koncu gargulec jest oparty na OW.

Ale na super starej wersji OpenWrt.
ath79 jest w wersji rozwojowej (kernel 4.14).

Na starej ?
Gargoyle 1.11 RC jest na oparte na 18.06 :
* Update to Openwrt 18.06 branch (Kernels 4.14.68 and 4.9.125)
wiec nie problemu z ath79 smile

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

4

Odp: Gargoyle 1.11 - nowy target

Przecież w 18.06 nie ma ath79. Nawet w snapshocie trwają jeszcze prace nad tym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Gargoyle 1.11 - nowy target

yabba235 napisał/a:
pepe2k napisał/a:
yabba235 napisał/a:

Podejrzewam, ze skoro w openwrt dziala to w gargoyle tez by dzialalo.  W koncu gargulec jest oparty na OW.

Ale na super starej wersji OpenWrt.
ath79 jest w wersji rozwojowej (kernel 4.14).

Na starej ?
Gargoyle 1.11 RC jest na oparte na 18.06 :
* Update to Openwrt 18.06 branch (Kernels 4.14.68 and 4.9.125)
wiec nie problemu z ath79 smile

Skoro nie ma problemu, to działaj, powodzenia smile

6

Odp: Gargoyle 1.11 - nowy target

Cezary napisał/a:

Przecież w 18.06 nie ma ath79. Nawet w snapshocie trwają jeszcze prace nad tym.

Tutaj jest i dziala:
https://github.com/openwrt/openwrt
wiem, bo kompilowalem.

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

7

Odp: Gargoyle 1.11 - nowy target

pepe2k napisał/a:
yabba235 napisał/a:
pepe2k napisał/a:

Ale na super starej wersji OpenWrt.
ath79 jest w wersji rozwojowej (kernel 4.14).

Na starej ?
Gargoyle 1.11 RC jest na oparte na 18.06 :
* Update to Openwrt 18.06 branch (Kernels 4.14.68 and 4.9.125)
wiec nie problemu z ath79 smile

Skoro nie ma problemu, to działaj, powodzenia smile

Ale nie ma w gargoyle, dlatego sie pytam czy ten target latwo dodac do gargoyle czy to za duzo roboty, bo nie wiem.

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh

8

Odp: Gargoyle 1.11 - nowy target

Jak przeniesiesz to dopiero zobaczysz ile to roboty.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Gargoyle 1.11 - nowy target

Cezary napisał/a:

Jak przeniesiesz to dopiero zobaczysz ile to roboty.

Aaa, dobra, to już wiem smile

Xiaomi 3G Cezarego (!), Xiaomi 4 i 4A z Openwrt by Obsy i Pandorabox 19.2, modem fiber ZTE 660, NAS Qnap 453mini, net 250/25Mb/s, hackintosh