Temat: vocore 2
witam
Cezary mam pytanie kompilujesz CC na vocore2 ?? bo nie moge tego znalesc ani u ciebie
dzieki
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → vocore 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
witam
Cezary mam pytanie kompilujesz CC na vocore2 ?? bo nie moge tego znalesc ani u ciebie
dzieki
Nie, w czasach CC nie było dodanego vocore2.
Nie, w czasach CC nie było dodanego vocore2.
a mogl bys skapilowac na tego malegoi routerka swoj obraz ??
dzieki
CC? Nie, to nie zostało w ogóle włączone. LEDE masz: http://downloads.lede-project.org/relea … ps/mt7628/
Już ktoś dostał VoCore2 ?
Od jakiegoś czasu jest.
No to mi jeszcze nic nie przyszło
.
Już ktoś dostał VoCore2 ?
wczoraj dostalem po 4 tygodniach
CC? Nie, to nie zostało w ogóle włączone. LEDE masz: http://downloads.lede-project.org/relea … ps/mt7628/
dziala dzieki, ylko musze sie pobawic z ustawieniami bo jak podlacze kabel to nie ma neta nie moge pobrac zadnych pakietow i co mnie zdziwilo ( pozytywnie ) moge zrobic 2 nterfejsy radiowe jedno jako AP a 2 jako Adhoc na tym mediateku
DarioX7 napisał/a:Już ktoś dostał VoCore2 ?
wczoraj dostalem po 4 tygodniach
A jaką wersje brałeś ?
sat4all napisał/a:DarioX7 napisał/a:Już ktoś dostał VoCore2 ?
wczoraj dostalem po 4 tygodniach
A jaką wersje brałeś ?
VoCore2 Ultimate
probowalem juz kilku ustawien i nie moge uzyskac internetu zeby sciagnac jakies pakiety , jedno ustawienie zadzialao ale wtedy nie moge dostac sie do routera bo wszytko leci przez glowny , zrobilem vlan eth0 na eth0.1 i 0.2 lan na 0.1 a wan na 0.2 , cpu tagowane , na vlan 1 port 1 nietagowane na vlan 2 off , vlan 2 port 2 nietagowane na port 1 off
dobrze czy cos namacilem
To twoje ulimate ma jeden port ethernet. Więc włącz sobie wifi i zrób do lanem a eth zrób sobie wan. Tak po prostu.
To twoje ulimate ma jeden port ethernet. Więc włącz sobie wifi i zrób do lanem a eth zrób sobie wan. Tak po prostu.
nie bardz rozumialem co chiales powiedziec jak ustawilem wan na eth0 a lan na eh0.1 dalej nie ma neta ![]()
ale znalazlem cos takiegi i dzila jak by ktos potrzebowal
config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'config globals 'globals'
option ula_prefix 'fd0a:e350:fb78::/48'config interface 'lan'
option ifname 'eth0.1'
option force_link '1'
option macaddr 'b8:d8:12:67:21:d2'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.61.1'
option netmask '255.255.255.0'
option ip6assign '60'config interface 'wan'
option ifname 'eth0.2'
option force_link '1'
option macaddr 'b8:d8:12:67:21:d3'
option proto 'dhcp'config interface 'wan6'
option ifname 'eth0.2'
option proto 'dhcpv6'config interface 'wwan'
option proto 'dhcp'config switch
option name 'switch0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '1'
option ports '1 2 3 4 6t'config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '2'
option ports '0 6t'
a jak cos sie spieprzy to przez console tera term u mnie cos putty nie funguje, wklepac/wkleic to 'mtd -r erase rootfs_data' i powroci do ustawien fabrycznych.
sterowniki do virtualnego portu dla konsoli trzeba, bo konsole przez usb/microusb sie uruchamia (GD32 VIRTUAL COM PORT )
uruchamiamy tera term wybieramy serial
setup i serialport
szybkosc 115200 na porcie com 6 ja mam i ok
jak nie poleci wyciagamy microsube i wkladamy spowrotem wtedy ruszy
jak tylko pojawi sie banner odrazu wkleic i system sie zresetuje jak zrobimy to za pozno albo za szybko nie poleci
Przywróć ustawienia domyślnie na nim. I pokaż
uci show wireless
uci show network
Przywróć ustawienia domyślnie na nim. I pokaż
uci show wireless
uci show network
root@LEDE:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.channel='11'
wireless.radio0.hwmode='11g'
wireless.radio0.path='platform/10300000.wmac'
wireless.radio0.htmode='HT20'
wireless.radio0.disabled='1'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='LEDE'
wireless.default_radio0.encryption='none'
root@LEDE:~#
root@LEDE:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname='lo'
network.loopback.proto='static'
network.loopback.ipaddr='127.0.0.1'
network.loopback.netmask='255.0.0.0'
network.globals=globals
network.globals.ula_prefix='fdec:1ffd:2dfc::/48'
network.lan=interface
network.lan.type='bridge'
network.lan.ifname='eth0.1'
network.lan.proto='static'
network.lan.ipaddr='192.168.1.1'
network.lan.netmask='255.255.255.0'
network.lan.ip6assign='60'
network.lan_dev=device
network.lan_dev.name='eth0.1'
network.lan_dev.macaddr='06:76:23:9e:e8:8a'
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name='switch0'
network.@switch[0].reset='1'
network.@switch[0].enable_vlan='1'
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device='switch0'
network.@switch_vlan[0].vlan='1'
network.@switch_vlan[0].ports='0 2 6t'
Jak zrobiłeś to już masz.
uci del wireless.radio0.disabled
uci set network.wan=interface
uci set network.wan.proto=dhcp
uci set network.wan.ifname=eth0.1
uci set network.lan.ifname=''
uci commit
reboot
Wifi jest włączone, robi za lan, a port ethernet za wan. Łączysz się z nim oczywiście po wifi (lub serialem).
Jak zrobiłeś to już masz.
uci del wireless.radio0.disabled
uci set network.wan=interface
uci set network.wan.proto=dhcp
uci set network.wan.ifname=eth0.1
uci set network.lan.ifname=''
uci commit
rebootWifi jest włączone, robi za lan, a port ethernet za wan. Łączysz się z nim oczywiście po wifi (lub serialem).
czyli co na czystym lede wrzucic to do putty i bedzie fungowac ? czyli jak w jakims momencie padnie wifi to tylko konsola ??
dzieki zaraz sprobuje
A czemu ma wifi paść?
Jak zrobiłeś to już masz.
uci del wireless.radio0.disabled
uci set network.wan=interface
uci set network.wan.proto=dhcp
uci set network.wan.ifname=eth0.1
uci set network.lan.ifname=''
uci commit
rebootWifi jest włączone, robi za lan, a port ethernet za wan. Łączysz się z nim oczywiście po wifi (lub serialem).
dziala , dzieki wielkie
szukam kompilacji nodogsplash_1.0.0-1 dla ramips/mt7628 czyli vocore2 ma moze ktos taka ver albo wiedz gdzie moge to znalesc ??
cezary zeby skompilowac ta ver nodogsplash musze miec jakies drivery etc czy jak sie do tego zabrac ?? dzieki
ps mam ver dla amd64.deb, ar71xx.ipk, ath25.ipk, brcm47xx.ipk
mipsel 24kc, więc: http://downloads.lede-project.org/relea … c/routing/
mipsel 24kc, więc: http://downloads.lede-project.org/relea … c/routing/
bedxie to wspolgralo ze stara wersja ?? znajde gdzies jakie zmiany zrobili w tej wersji ?? widze ze ta wersja jest tylko dostepna dla lede
Cezary vocore 2 rozlacz po jakis kilki minutach a pozniej juz nie da sie polaczyc trzeba restartiwac boxa , zastanawia mnie czy to wina boxa czy tego ze sa 2 interfejsy na jednym radiu adhic i ap
Cezary napisał/a:mipsel 24kc, więc: http://downloads.lede-project.org/relea … c/routing/
bedxie to wspolgralo ze stara wersja ?? znajde gdzies jakie zmiany zrobili w tej wersji ?? widze ze ta wersja jest tylko dostepna dla lede
No lede, lede. A ty co masz zainstalowane?
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → vocore 2
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc