1 (edytowany przez sat4all 2017-02-18 03:10:44)

Temat: vocore 2

witam

Cezary mam pytanie kompilujesz CC na vocore2 ?? bo nie moge tego znalesc ani u ciebie

dzieki

2

Odp: vocore 2

Nie, w czasach CC nie było dodanego vocore2.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: vocore 2

Cezary napisał/a:

Nie, w czasach CC nie było dodanego vocore2.

a mogl bys skapilowac na tego malegoi routerka swoj obraz ??

dzieki

4

Odp: vocore 2

CC? Nie, to nie zostało w ogóle włączone. LEDE masz: http://downloads.lede-project.org/relea … ps/mt7628/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: vocore 2

Już ktoś dostał VoCore2 ?

Gateway :Topton Intel Core i3-N305 16GB RAM 6x i226-V 2.5GbE
AP: 3x Netgear WAX220

6

Odp: vocore 2

Od jakiegoś czasu jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: vocore 2

No to mi jeszcze nic nie przyszło sad.

Gateway :Topton Intel Core i3-N305 16GB RAM 6x i226-V 2.5GbE
AP: 3x Netgear WAX220

8

Odp: vocore 2

DarioX7 napisał/a:

Już ktoś dostał VoCore2 ?

wczoraj dostalem po 4 tygodniach

9 (edytowany przez sat4all 2017-02-18 12:20:24)

Odp: vocore 2

Cezary napisał/a:

CC? Nie, to nie zostało w ogóle włączone. LEDE masz: http://downloads.lede-project.org/relea … ps/mt7628/

dziala dzieki, ylko musze sie pobawic z ustawieniami bo jak podlacze kabel to nie ma neta nie moge pobrac zadnych pakietow i co mnie zdziwilo ( pozytywnie ) moge zrobic 2 nterfejsy radiowe jedno jako AP a 2 jako Adhoc na tym mediateku

10

Odp: vocore 2

sat4all napisał/a:
DarioX7 napisał/a:

Już ktoś dostał VoCore2 ?

wczoraj dostalem po 4 tygodniach

A jaką wersje brałeś ?

Gateway :Topton Intel Core i3-N305 16GB RAM 6x i226-V 2.5GbE
AP: 3x Netgear WAX220

11

Odp: vocore 2

DarioX7 napisał/a:
sat4all napisał/a:
DarioX7 napisał/a:

Już ktoś dostał VoCore2 ?

wczoraj dostalem po 4 tygodniach

A jaką wersje brałeś ?

VoCore2 Ultimate

12

Odp: vocore 2

probowalem juz kilku ustawien i nie moge uzyskac internetu zeby sciagnac jakies pakiety , jedno ustawienie zadzialao ale wtedy nie moge dostac sie do routera bo wszytko leci przez glowny , zrobilem vlan eth0 na eth0.1 i 0.2  lan na 0.1  a wan na 0.2 , cpu tagowane , na vlan 1 port 1 nietagowane na vlan 2 off , vlan 2 port 2  nietagowane na port 1 off

dobrze czy cos namacilem

13

Odp: vocore 2

To twoje ulimate ma jeden port ethernet. Więc włącz sobie wifi i zrób do lanem a eth zrób sobie wan. Tak po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14 (edytowany przez sat4all 2017-02-18 15:04:28)

Odp: vocore 2

Cezary napisał/a:

To twoje ulimate ma jeden port ethernet. Więc włącz sobie wifi i zrób do lanem a eth zrób sobie wan. Tak po prostu.

nie bardz rozumialem co chiales powiedziec jak ustawilem wan na eth0 a lan na eh0.1 dalej nie ma neta  sad


ale znalazlem cos takiegi i dzila jak by ktos potrzebowal

config interface 'loopback'
    option ifname 'lo'
    option proto 'static'
    option ipaddr '127.0.0.1'
    option netmask '255.0.0.0'

config globals 'globals'
    option ula_prefix 'fd0a:e350:fb78::/48'

config interface 'lan'
    option ifname 'eth0.1'
    option force_link '1'
    option macaddr 'b8:d8:12:67:21:d2'
    option type 'bridge'
    option proto 'static'
    option ipaddr '192.168.61.1'
    option netmask '255.255.255.0'
    option ip6assign '60'

config interface 'wan'
    option ifname 'eth0.2'
    option force_link '1'
    option macaddr 'b8:d8:12:67:21:d3'
    option proto 'dhcp'

config interface 'wan6'
    option ifname 'eth0.2'
    option proto 'dhcpv6'

config interface 'wwan'
    option proto 'dhcp'

config switch
    option name 'switch0'
    option reset '1'
    option enable_vlan '1'

config switch_vlan
    option device 'switch0'
    option vlan '1'
    option ports '1 2 3 4 6t'

config switch_vlan
    option device 'switch0'
    option vlan '2'
    option ports '0 6t'

a jak cos sie spieprzy to przez console tera term u mnie cos putty nie funguje,  wklepac/wkleic to 'mtd -r erase rootfs_data' i powroci do ustawien fabrycznych.
sterowniki do virtualnego portu dla konsoli trzeba, bo konsole przez usb/microusb sie uruchamia (GD32 VIRTUAL COM PORT )
uruchamiamy tera term wybieramy serial
setup i serialport
szybkosc 115200 na porcie com 6 ja mam i ok
jak nie poleci wyciagamy microsube i wkladamy spowrotem wtedy ruszy
jak tylko pojawi sie banner odrazu wkleic i system sie zresetuje jak zrobimy to za pozno albo za szybko nie poleci

15

Odp: vocore 2

Przywróć ustawienia domyślnie na nim. I pokaż

uci show wireless
uci show network

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: vocore 2

Cezary napisał/a:

Przywróć ustawienia domyślnie na nim. I pokaż

uci show wireless
uci show network

root@LEDE:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.channel='11'
wireless.radio0.hwmode='11g'
wireless.radio0.path='platform/10300000.wmac'
wireless.radio0.htmode='HT20'
wireless.radio0.disabled='1'
wireless.default_radio0=wifi-iface
wireless.default_radio0.device='radio0'
wireless.default_radio0.network='lan'
wireless.default_radio0.mode='ap'
wireless.default_radio0.ssid='LEDE'
wireless.default_radio0.encryption='none'
root@LEDE:~#
root@LEDE:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname='lo'
network.loopback.proto='static'
network.loopback.ipaddr='127.0.0.1'
network.loopback.netmask='255.0.0.0'
network.globals=globals
network.globals.ula_prefix='fdec:1ffd:2dfc::/48'
network.lan=interface
network.lan.type='bridge'
network.lan.ifname='eth0.1'
network.lan.proto='static'
network.lan.ipaddr='192.168.1.1'
network.lan.netmask='255.255.255.0'
network.lan.ip6assign='60'
network.lan_dev=device
network.lan_dev.name='eth0.1'
network.lan_dev.macaddr='06:76:23:9e:e8:8a'
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name='switch0'
network.@switch[0].reset='1'
network.@switch[0].enable_vlan='1'
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device='switch0'
network.@switch_vlan[0].vlan='1'
network.@switch_vlan[0].ports='0 2 6t'

17

Odp: vocore 2

Jak zrobiłeś to już masz.

uci del wireless.radio0.disabled
uci set network.wan=interface
uci set network.wan.proto=dhcp
uci set network.wan.ifname=eth0.1
uci set network.lan.ifname=''
uci commit
reboot


Wifi jest włączone, robi za lan, a port ethernet za wan. Łączysz się z nim oczywiście po wifi (lub serialem).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: vocore 2

Cezary napisał/a:

Jak zrobiłeś to już masz.

uci del wireless.radio0.disabled
uci set network.wan=interface
uci set network.wan.proto=dhcp
uci set network.wan.ifname=eth0.1
uci set network.lan.ifname=''
uci commit
reboot


Wifi jest włączone, robi za lan, a port ethernet za wan. Łączysz się z nim oczywiście po wifi (lub serialem).

czyli co na czystym lede wrzucic to do putty i bedzie fungowac ? czyli jak w jakims momencie padnie wifi to tylko konsola ??

dzieki zaraz sprobuje

19

Odp: vocore 2

A czemu ma wifi paść?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: vocore 2

Cezary napisał/a:

Jak zrobiłeś to już masz.

uci del wireless.radio0.disabled
uci set network.wan=interface
uci set network.wan.proto=dhcp
uci set network.wan.ifname=eth0.1
uci set network.lan.ifname=''
uci commit
reboot


Wifi jest włączone, robi za lan, a port ethernet za wan. Łączysz się z nim oczywiście po wifi (lub serialem).

dziala , dzieki wielkie

21 (edytowany przez sat4all 2017-02-18 15:38:26)

Odp: vocore 2

szukam kompilacji nodogsplash_1.0.0-1 dla ramips/mt7628 czyli vocore2 ma moze ktos taka ver albo wiedz gdzie moge to znalesc ??
cezary zeby skompilowac ta ver nodogsplash musze miec jakies drivery etc czy jak sie do tego zabrac ?? dzieki

ps mam ver dla amd64.deb, ar71xx.ipk, ath25.ipk, brcm47xx.ipk

22

Odp: vocore 2

mipsel 24kc, więc: http://downloads.lede-project.org/relea … c/routing/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: vocore 2

Cezary napisał/a:

mipsel 24kc, więc: http://downloads.lede-project.org/relea … c/routing/

bedxie to wspolgralo ze stara wersja ?? znajde gdzies jakie zmiany zrobili w tej wersji ?? widze ze ta wersja jest tylko dostepna dla lede

24

Odp: vocore 2

Cezary vocore 2 rozlacz po jakis kilki minutach a pozniej juz nie da sie polaczyc trzeba restartiwac boxa , zastanawia mnie czy to wina boxa czy tego ze sa 2 interfejsy na jednym radiu adhic i ap

25

Odp: vocore 2

sat4all napisał/a:
Cezary napisał/a:

mipsel 24kc, więc: http://downloads.lede-project.org/relea … c/routing/

bedxie to wspolgralo ze stara wersja ?? znajde gdzies jakie zmiany zrobili w tej wersji ?? widze ze ta wersja jest tylko dostepna dla lede

No lede, lede. A ty co masz zainstalowane?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.