Temat: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem
Staram się od pewnego czasu przywrócić fabryczne oprogramowanie w MR3020 i mam jeden problem krórego obejść nie mogę
Urządzenie nie ma interfejsu graficznego więc muszę ładować program przez katalog tmp na routerze.
Wprowadzam urządzenie w tryb recowery przyciskiem WPS (adres IP 192.168.1.1)
Na komputerze ustawiam adres 192.168.1.2 i standardowa brama 255.255.255.0
Wysyłam Ping go routera jest ok odpowiada.
cmd
telnet 192.168.1.1
moutn_root
zmieniam haslo przy pomocy passwd ( czy jakoś tak) otrzymuję potwierdzenie.
Zostaje teraz wgrać do katalogu tmp nowy firmware.
Odpalam WinSCP i kupa port 22 w routerze jest zamknięty i nie mogę się nijak do niego dostać. Wygląda na to że router ma otwarty tylko port 23 pruby logowania root zwracają "connection refused" w winscp.
Może to logowanie powinienem wykonać po restarcie routera nie w trybie recowery ale nawet nie wiem jakie IP wtedy on ma. 192.168.0.254 sprawdziłem i nie, a może jeszcze coś.