Temat: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

Staram się od pewnego czasu przywrócić fabryczne oprogramowanie w MR3020 i mam jeden problem krórego obejść nie mogę
Urządzenie nie ma interfejsu graficznego więc muszę ładować program przez katalog tmp na routerze.

Wprowadzam urządzenie w tryb recowery przyciskiem WPS (adres IP 192.168.1.1)
Na komputerze ustawiam adres 192.168.1.2 i standardowa brama 255.255.255.0
Wysyłam Ping go routera jest ok odpowiada.
cmd
telnet 192.168.1.1
moutn_root
zmieniam haslo przy pomocy passwd ( czy jakoś tak) otrzymuję potwierdzenie.

Zostaje teraz wgrać do katalogu tmp nowy firmware.

Odpalam WinSCP i kupa port 22 w routerze jest zamknięty i nie mogę się nijak do niego dostać. Wygląda na to że router ma otwarty tylko port 23 pruby logowania root zwracają "connection refused" w winscp.

Może to logowanie powinienem wykonać po restarcie routera nie w trybie recowery ale nawet nie wiem jakie IP wtedy on ma. 192.168.0.254 sprawdziłem i nie, a może jeszcze coś.

2

Odp: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

Bo w tym trybie przecież nie jest ssh uruchomione.

Zrób firstboot, zrestartuj już normalnie, zaloguj się przez telnet i ustaw hasło. A później połącz się przez winscp.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez deodekabokat 2014-08-07 13:19:23)

Odp: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

o powoli. Jak zrobię first boot i zrestartuję normalnie to jak szukać ip routera?

edit
dobra pożyczyłem router i zlokalizowałem adres ip.

Zalogowałem się do WinSCP i wrzuciłem potrzebne pliki do katalogu tmp
Niestety po zalogowaniu się przez putty i wywołaniu procedury

    # cd /tmp
    # mtd -e firmware -r write a.bin firmware

otrzymuję info że urządzenie jest tylko do odczytu.  Dalej jakaś rada?

edit

no i stop jest w tym miejscu:

login as: root
root@192.168.1.106's password:


BusyBox v1.19.4 (2013-02-22 11:08:20 CET) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

  _______                     ________        __
|       |.-----.-----.-----.|  |  |  |.----.|  |_
|   -   ||  _  |  -__|     ||  |  |  ||   _||   _|
|_______||   __|_____|__|__||________||__|  |____|
          |__| W I R E L E S S   F R E E D O M
-----------------------------------------------------
BARRIER BREAKER (Bleeding Edge, r34500)
-----------------------------------------------------
  * 1/2 oz Galliano         Pour all ingredients into
  * 4 oz cold Coffee        an irish coffee mug filled
  * 1 1/2 oz Dark Rum       with crushed ice. Stir.
  * 2 tsp. Creme de Cacao
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# cd /tmp
root@OpenWrt:/tmp# sysupgrade -n /tmp/e.bin
grep: /proc/mtd: No such file or directory
Invalid image, hardware ID mismatch, hw: image:30200001.
Image check 'platform_check_image' failed.
root@OpenWrt:/tmp#


Spróbowałem zatem na siłę przy pomocy -F

root@OpenWrt:/tmp# sysupgrade -F -n /tmp/e.bin
grep: /proc/mtd: No such file or directory
Invalid image, hardware ID mismatch, hw: image:30200001.
Image check 'platform_check_image' failed but --force given - will update anyway!
killall: watchdog: no process killed
Sending TERM to remaining processes ...
Sending KILL to remaining processes ...
mount: no /proc/mounts
Performing system upgrade...
Could not open mtd device: firmware
Can't open device for writing!
Upgrade completed
Rebooting system...

4

Odp: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

...no i chyba cegła...

5

Odp: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

Przecież napisał Ci że mtd nie może odczytać, po co robiłeś dalej?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6 (edytowany przez Skajper4 2014-08-07 20:05:54)

Odp: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

Najwidoczniej niektórzy nie do końca rozumieją angielski.. Lub mają w poważaniu to co do nich sprzęt mówi.

7

Odp: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

Kolega zapomniał że oryginalny soft wgrywa się bez bootloadera w pliku.

| C2600 @ OpenWrt 21.02 / LuCi -> sieć gościnna, WINS serwer, VLAN, DLNA, multiwan
| WDR4300 @ OpenWrt 21.02 / LuCI -> extroot, sieć gościnna, WINS serwer
| MR3020 @ MiFi 17.01 -> E3372 HiLink
| WR842ND v2 @ Gargoyle PL 1.13.0 -> testy

8

Odp: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

Skajper4 napisał/a:

Najwidoczniej niektórzy nie do końca rozumieją angielski.. Lub mają w poważaniu to co do nich sprzęt mówi.

Najwidoczniej.

jaros85 napisał/a:

Kolega zapomniał że oryginalny soft wgrywa się bez bootloadera w pliku.

Zapomniał to źle tu użyty zwrot. To pierwsza tego typu moja akcja.

Chyba cegła. Ale podstawka pod kubek zacna. Popróbuje jeszcze przez port transmisji.

9

Odp: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

deodekabokat napisał/a:

Chyba cegła. Ale podstawka pod kubek zacna. Popróbuje jeszcze przez port transmisji.

Jeszcze nie do końca cegła można go przez rs-a reanimować ale zalecam ostrożność bo jak elektronika padnie to faktycznie będzie podstawka pod kubek.
Jeżeli nie jesteś w stanie samemu tego zrobić (potrzebna lutownica kilka kabli przejściówka usb <-> rs-232 TTL) i wiedza, wiedza, wiedza.
Jeżeli nie to znajdź kogoś kto za Ciebie to zrobi.

| C2600 @ OpenWrt 21.02 / LuCi -> sieć gościnna, WINS serwer, VLAN, DLNA, multiwan
| WDR4300 @ OpenWrt 21.02 / LuCI -> extroot, sieć gościnna, WINS serwer
| MR3020 @ MiFi 17.01 -> E3372 HiLink
| WR842ND v2 @ Gargoyle PL 1.13.0 -> testy

10

Odp: MR3020 przywrócenie fabrycznego orogoramowania problem

Zawsze musi być kiedyś ten pierwszy raz - jak z dziewicą wink