Temat: Router failover?
Witam.
Nakreślę pokrótce sytuację. Net mam na spółkę z rodzinką w drugim domu, u nich stoi NetiaSpot 192.168.1.254.
Do niego jest podpięty mój Asus WL-500g 192.168.1.1 . DHCP włączone na Netiaspot, oba domy w jednej klasie bo współdzielimy zasoby ![]()
Zdarza się czasami sytuacja że prąd na wsi wyłączają
i wtedy nie mam internetu z ADSL tylko muszę odpalać na Asusie 3G i włączać DHCP, wtedy mam net ale muszę co jakiś czas sprawdzać czy już czasem nie działa łącze główne.
Pytanie takie - czy da się to zrobić z automatu - w przypadku padu bramy .254 mój Asus sam włącza DHCP, 3G i staje się bramą dla moich sprzętów, a po powrocie 254. przełączenie z powrotem?
Pzdr.