Temat: WR940N v6 - uboot

Witam,
Potrzebuję uboot do WR940Nv6 obsługujący pamięć 16Mb.
Pobrałem pliki GPL z TP-Link i szukałem uboot tej platformy AP151/CUS249 ale nie mogę znaleźć pliku w którym trzeba zrobić podmiankę Flash i skompilować sobie z niego nowy firmware.

Czy byłby ktoś w stanie mnie nakierować gdzie w tej paczce znaleźć potrzebny plik do kompilacji?

Pozdrawiam

2

Odp: WR940N v6 - uboot

Przenoszę do inne.

pb92/boot/u-boot i któryś konfig od niego? Skompiluj sobie najpierw całe sdk i zobacz w logach kompilacji co jest podstawiane i kompilowane.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: WR940N v6 - uboot

Trochę droga na około ale tak nie pomyślałem.

Sprawdzę.
Dzięki

4

Odp: WR940N v6 - uboot

Pobrałem pliki i próbuję zrobić kompilację zgodnie "README" Tp-linka i wyskakuje mi
Makefile:54: *** "You have to define Board type to use this Makefile".  Stop.

Gdzie lub jak to zdefiniować bo nie widzę w dokumencie wzmianki o tym?

W pliku makefile pojawia się (BOARD_TYPE) ale nie widzę deklaracji skąd on pobiera tą informację.

5

Odp: WR940N v6 - uboot

czasami przy make globalnym nie wołało się właśnie z parametrem BOARD_TYPE?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: WR940N v6 - uboot

To chyba nie chodzi o parametr.

Przeglądając README od WR841N natknąłem się na coś takiego


BOARD_TYPE definitions
1. ap143: TL-WR841N/ND 9.0

A założeniem kompilacji obrazu z GPL Tp-Linka było poznanie tego typu z którego to miał pobierać pliki do kompilacji u-boot.