251

Odp: Weekend z Xiaomi Mi Router 3G

Cezary, widzę, że wczoraj aktualizowałeś obrazy m.in. na X3G ale pytanie czy nadal używasz tego routerka i jak te obrazy się sprawują. Ludzie na forum developerkim LEDE płaczą, że najnowszy snapshot jest niestabilny. Prawdopodobnie problem jest z miniupnp ( albo wyłączenie  upnp pomaga). Ogólnie progres jest obecnie ujemny stąd pytanie o sensowność tej aktualizacji...

252

Tak, każdy który aktualizuję jest wcześniej sprawdzany czy w ogóle działa. Pracuje on już od paru godzin, więc trudno na razie powiedzieć czy i jak stabilny jest. A upnp nie używam akurat.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

253 (edytowany przez george2002 2017-11-26 15:18:20)

Cezary napisał/a:

Tak, każdy który aktualizuję jest wcześniej sprawdzany czy w ogóle działa. Pracuje on już od paru godzin, więc trudno na razie powiedzieć czy i jak stabilny jest. A upnp nie używam akurat.

To czekamy na jakieś info czy coś lepiej gorzej czy tak samo bo ja na razie siedzę na starej wersji Firmware Version: LEDE Reboot SNAPSHOT r5169-f4d4a3c / LuCI Master (git-17.298.44627-fbe7f90)
Kernel Version: 4.9.58 i działa powiedzmy ok, żadnych restartów czy zawiasów oprócz tych rozłączeń czasem o których wspominałem ale jeśli była by to bardziej stabilna i lepsza wersja to czemu nie wink

254 (edytowany przez mar_w 2017-11-27 12:04:08)

Cezary,
a czy dałoby radę przy następnej Twojej kompilacji dorzucić jeszcze obraz initramfs jakby ktoś chciał wgrać Lede z breeda.

slg napisał/a:

poradziłem sobie, jeśli ktoś chce z breeda wrzucać lede to trzeba przygotować firmware :

cp lede-ramips-mt7621-mir3g-initramfs-kernel.bin firmware.bin && truncate --size 4194304 firmware.bin && cat lede-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-rootfs0.bin >> firmware.bin

bo widzę, że ludzie różnie kombinują i wychodzi to z różnym skutkiem:

sty napisał/a:

I byłbym zapomniał: chcę sprostować metodę tworzenia fw LEDE na potrzeby bootladera breed w systemach linuksowych:

cp lede-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-kernel1.bin firmware.bin && truncate --size 4194304 firmware.bin && cat lede-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-rootfs0.bin >> firmware.bin

Chociaż szczerze powiedziawszy to też nie zadziałało. Docelowo wgrałem poprzednią metodą (nie wstawało - tzn. nie do końca: nie utworzyły mi się wszystkie wymagane partycje, a w tym najważniejsza ubi_1) i przy drugim podejściu wgrałem jedynie sam  lede-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-kernel1.bin - dopiero zaskoczyło.
Ogólnie metoda wgrywania LEDE, zarówno oryginalna jaką opisał Cezary, jak i ta z breede, jest dosyć upierdliwa i to należałoby uznać za największy minus tego routerka.
big_smile

EDIT: no i Breeda można wgrać z oryginalnego softu po odblokowaniu ssh, żeby mieć "uchyloną/otwartą furtkę" przed wgrywaniem np Lede

* WR1043v1 16MB@64MB * || * WT3020-16MB * || * Xiaomi Miwifi Mini *
* E3276 HiLink + RTL2832 + IT9135 + Siano + EC103 *

255

Tak, bez problemu, dorzucę.

256 (edytowany przez sty 2017-11-27 22:03:48)

Tak tylko dodam dobrą informację o możliwościach transferu tego routera. Odnosząc się do mojego poprzedniego postu o szybkości transferu na Padavan przy obecnie największej i stałej odległości (32,3m: zmierzone dalmierzem laserowym - młodzieniec kombinował z ustawieniem routerów, widzeniem się routerów, ustawieniem mojego ap, itd....no mi by się nie chciało...hehe) osiągnięty swoisty i powtarzalny 24h/dobę rekordowy wynik - zasys 104 Mbps na 149 kanale 5 GHz AC ! Kurcze, nie spodziewałem się takich transferów w tych trudnych warunkach - a jednak.
Dobrze, że już sobie chłopiec w końcu odpuścił dalszego kombinowania z ustawianiem, itd., bo szczerze to miałem tego "szioomi" w przypływie złości o ścianę potraktować...
lol

257 (edytowany przez george2002 2017-11-28 01:43:12)

sty napisał/a:

Tak tylko dodam dobrą informację o możliwościach transferu tego routera. Odnosząc się do mojego poprzedniego postu o szybkości transferu na Padavan przy obecnie największej i stałej odległości (32,3m: zmierzone dalmierzem laserowym - młodzieniec kombinował z ustawieniem routerów, widzeniem się routerów, ustawieniem mojego ap, itd....no mi by się nie chciało...hehe) osiągnięty swoisty i powtarzalny 24h/dobę rekordowy wynik - zasys 104 Mbps na 149 kanale 5 GHz AC ! Kurcze, nie spodziewałem się takich transferów w tych trudnych warunkach - a jednak.
Dobrze, że już sobie chłopiec w końcu odpuścił dalszego kombinowania z ustawianiem, itd., bo szczerze to miałem tego "szioomi" w przypływie złości o ścianę potraktować...
lol

Kurczę co wy tak słabo z tymi transferami, ja pod takimi obciążeniami procesorów  w routerku i z Play LTE przez e3372 mam takie osiągi najniższe smile
Pod obciążeniem:
https://obrazki.elektroda.pl/2381478200_1511826039_thumb.jpg

po kablu dokładnie w tej chwili:
http://www.speedtest.net/result/6830432296.png

dokładnie takie same wyniki przez WiFi mam na iphone 7 smile

258 (edytowany przez sty 2017-11-28 11:06:01)

@george2002 - a wczytałeś się w mój post i poprzednie ? - b. trudne warunki propagacji fal radiowych pomiędzy dwoma routerami z kilkunastometrową różnicą poziomów w odległości ok. 30m (i sygnał jest dla dzieciaka tylko po wifi
- jego mi-r3g pracuje jako ap+client: i o te osiągi chodzi - po wifi).
Po kablu na speedtest to ja mam sumę moich 2-óch ISP - ok. 800 Mbps (kablowo) - także to nie ma nic do rzeczy - i jak  wiadomo to jest tylko test, bo w praktyce jak skądś,coś się ssa to idzie tylko szybkością danego ISP (wybór automatyczny - to nie jest pełny bounding, tylko coś jak agregacja pasma, tak mniej więcej), a nie obu na raz.

259

router dostepny na gearbest za 38$ https://www.gearbest.com/wireless-route … 42436.html
ale! mozna zbic punktami GB, nie wiem o ile bo mi sie udalo tylko do 32$  (114zl)

260 (edytowany przez sty 2017-11-29 20:17:01)

Czy ktoś zna jakiś mirror dla http://downloads.pandorabox.com.cn ? - bo coś nie można wbić (albo zdechło, albo sam nie wiem - władze chińskie blokują ?). Ewentualnie namiary na najnowszy fw pandorabox pod mi-r3g.

http://s5.ifotos.pl/mini/Zrzut-ekr_qxnpwpw.png

261

Pobawiłem się trochę nad tym modelem. Udało mi się zrobić stabilny obraz, ale nie LEDE tylko AsusWRT big_smile
Bazowałem na modelu RT-AC1200GU, z kilkoma aktualizacjami pakietów z innych modeli. Myślę że w prostych zastosowaniach i przede wszystkim pod względem stabilności może się lepiej sprawdzać.

https://drive.google.com/drive/folders/ … -KSFn8Lkuy

Gdyby ktoś chciał się pobawić i miał jakieś sugestie to poproszę na priv.

262

Zamykam ten temat. Panowie, to forum o openwrt/lede/gargoyle. Chcecie pogadać o innych softach to zapraszam na openrouter.info.