Temat: Automaryczny restart sieci
Cześć!!
Chciałbym zrobić sobie automatyczne restartowanie modemu sieciowego w monecie gdy nie będzie 10 min Internetu.
Posiadam intranet na działce /monitoring kamer/ Czasami zdarza się tak że zwiesi się modem albo inne urządzenie i nie ma Internetu. Pomaga twardy restart – włącz i wyłącz zasilanie. Ale trzeba pojechać i to zrobić.
Myślę o jakimś skrypcie co sprawdzałby czy jest dostęp do internetu i jeżeli nie będzie internetu np. 10 min to po LAN czy USB routera wysłał by sygnał którym już w sposób elektryczny / tranzystor, przekaźnik itp. Odciąłbym na chwilę zasilanie żeby zrestartować urządzania. Z elektroniką sobie poradzę tylko skrypt i wysłanie informacji z routera tak żebym otrzymał 3,3V albo 5 V
Może koś z kolegów zna takie gotowe rozwiązania
pozdrawiam i liczę na kreatywność !!