Temat: Router jako ap client z zapasowym łączem 3g
Witam.
Przedstawię zarys sytuacji i proszę o opinie czy to możliwe. Router główny to netgear wndr 3700 v2 z gargoyle i open wrt w wersji 1.6... na pokładzie. Router 2 na razie nieokreślony ale mający modem 3g i możliwość wgrania open wrt. Router główny jest dostawcą internetu z sieci osiedlowej.Router główny tworzy własną sieć. Router 2 będzie pracował jako ap client do routera głównego. Nie ma możliwości położenia kabli więc router 2 będzie pobierał internet po WiFi z routera głównego. Router 2 rozszerza sieć z routera głównego. Często będzie zdarzać się sytuacja, że router główny nie pracuje i wówczas router 2 powinien przełączyć się na sieć 3g. Natomiast po powrocie routera głównego router 2 powinien przełączyć się na pobieranie internetu z routera głównego. Najlepiej automatycznie.Na ile realne są moje wymagania i czy open wrt obsługuje taki przypadek?
Zdaje sobie sprawę, że problem może być duży bo router 2 z przekaźnika sieci po przełączeniu na internet z 3g staje się pełnoprawnym routerem.
Pozdrawiam
Adam