1

(94 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Znalazłem jeszcze dwa błędy w sofcie.
1) Przyłączenie portu WAN do LAN nie działa prawidłowo
W zakładce "Konfiguracja":
Internet/WAN-> Połączenie: Wyłączone
Internet/WAN-> Port ethernet WAN: Wyłączone

Sieć lokalna / LAN -> Adres IP urządzenia: 192.168.1.2      wr1043ND
Sieć lokalna / LAN -> Brama: 192.168.1.1                  ONU ZTE

Niestety jak ustawie  tak jak wyżej to sieć się "sypie" tzn wr1043 który chce aby pracował w mojej sieci jako zwykły switch 5 portowy + AP.
Dodam że powyższa konfiguracja pracuje prawidłowo jeżeli dokonuje wpisów ręcznie w plikach /etc/config/network oraz /etc/config/dhcp o czym już kiedyś pisałem w wątku http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=5041


2) Wstawienie adresów serwerów DNS w zakładce konfiguracja działają prawidłowo tylko do restartu routera.

Propozycja wprowadzenia zmian do softu:
1- Dobrze by było pokazać status połączenia portu WAN w zakładce Status (szybkość połączenia) nawet jeżeli mam wyłączone WAN i przyłączone do LAN.
2- Możliwość wprowadzenia adresów DNS i bramy w zakładce konfiguracji, które dhcp ma "rozdać" klientom (wpis do pliku /etc/config/dhcp)

2

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dokładnie tak jak piszesz Prorock. Po rozmowie z moim usługodawcą internetowym otrzymałem odpowiedź że stosuje "... translacje adresów DNAT 1 do 1". Nie znam się na tym ale chyba plega to na zmianie adresu IP z publicznego na taki jaki usługodawca ma w swojej sieci czyli np z ip xxx.xxx.xxx.xxx na 10.53.1.36.
Na moje pytanie czy za każdym razem musze zmieniać adres w kliencie aby połączyć się z serwerem odpowiedział że bede musiał tak robić.

3

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Adres na wan to 10.53.1.34. Router to tl-wr1043nd wygrane OpenWRT AA.

4

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam.
Moblilnym klientem często łącze się z serwerem udostępnającym zasoby w mojej prywatnej sieci lan.
Serwer stanowi jeden z komputerów w mojej prywatnej sieci lan (np. 192.168.0.10). Na routerze mam przekierowany odpowiednie porty aby klient mógł połączyć się z serwerem z dowolnego miejsca. Router ma publiczne, stałe IP np 87.xxx.xxx.xxx. Problem w tym że jeżeli klient znajduje się w sieci lokalnej w polu adres serwera musze mieć wpisany 192.168.0.10:nr_portu a jeżeli łącze się z innego miejsca musze dokonywać zmiany na IP publiczne.
Jak skonfigurować router aby w kliencie wpisany był adres IP publiczny (lub nazwa domeny) serwera i znajdując się w sieci lokalnej możliwe było zestawienie połączenia. Obecnie musze za każdym razem zmieniać adres serwera w polu klienta w zależności od tego czy znajduje się w sieci lokalnej czy poza nią.
Pytanie napewno banalne dla kogoś kto zajmuje się sieciami. Sądzę że chyba jasno to wytłumaczyłem własnymi słowami o co mi chodzi.
Dziękuje bardzo za pomoc.

5

(189 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam.
Czy do instalacji oscam'a na WR1043ND, Wersja Gargoyle :1.5.9.5 (r35752), wymagany jest extroot?
Jak jest z obciążeniem CPU i zajętością RAM podczas użytkowania oscam?

6

(40 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dziękuje za pomoc.
Sądziłem że wpis w pliku /etc/config/network w sekcji lan załatwia sprawę

...
config interface 'lan'
    option ifname 'eth0.1'
    option type 'bridge'
    option proto 'static'
    option netmask '255.255.255.0'
    option ipaddr '192.168.1.200'
    option gateway '192.168.1.1'
    option dns '192.168.1.1'
....

Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego dhcp nie przyjęło adresów bramy i dns z pliku network?
Czy można je więc usunąć z sekcji lan pliku network?

Dodam więc do pliku /etc/config/dhcp wpis w sekcji lan (gateway, dns podstawowy i zapasowy)

...
config dhcp 'lan'
    option interface 'lan'
    option leasetime '24h'
    option limit '10'
    option start '100'
    list 'dhcp_option' '3,192.168.1.1'
    list 'dhcp_option' '6,123.123.123.123,111.222.111.222'

PS. Panie Cezary co Pan sądzi o propozycji wprowadzenia wyboru takiej konfiguracji z poziomu gui?

Witam.
Chciałem skonfigurować mojego 1043nd jako zwykłego switch'a tj wszystkie porty Lan + Wan +WiFi "spięte" razem.
Do tak skonfigurowanego urządzenia podpinam (do dowolnego portu lan lub wan) kabel ethernet z routera ONU ZTE który jest moją bramą 192.168.1.1.
Do 1043nd mam wgrane gargoyle. Wyłączyłem w gui interfejs wan. uruchomiłem dhcp na lanie (na onu zte dhcp jest oczywiście wyłączony) w /etc/config/network zmieniłem tak aby wywalić wan i połączyć go z lan. Teraz wygląda on tak:

config interface 'loopback'
    option ifname 'lo'
    option proto 'static'
    option ipaddr '127.0.0.1'
    option netmask '255.0.0.0'

config interface 'lan'
    option ifname 'eth0.1'
    option type 'bridge'
    option proto 'static'
    option netmask '255.255.255.0'
    option ipaddr '192.168.1.200'
    option gateway '192.168.1.1'
    option dns '192.168.1.1'

config switch
    option name 'rtl8366rb'
    option reset '1'
    option enable_vlan '1'

config switch_vlan
    option device 'rtl8366rb'
    option vlan '1'
    option ports '0 1 2 3 4 5t'

#config switch_vlan
#    option device 'rtl8366rb'
#    option vlan '2'
#    option ports '0 5t'

a plik /etc/config/dhcp pozostawiłem bez zmian

config dnsmasq
    option domainneeded '1'
    option boguspriv '1'
    option filterwin2k '0'
    option localise_queries '1'
    option rebind_protection '1'
    option rebind_localhost '1'
    option local '/lan/'
    option expandhosts '1'
    option nonegcache '0'
    option authoritative '1'
    option readethers '1'
    option leasefile '/tmp/dhcp.leases'
    option resolvfile '/tmp/resolv.conf.auto'
    option domain 'dom'

config dhcp 'lan'
    option interface 'lan'
    option leasetime '24h'
    option limit '10'
    option start '100'

config dhcp 'wan'
    option interface 'wan'
    option ignore '1'

niestety po podłączeniu klienta do 1043wr po wifi lub kablu dhcp przydziela mu nieprawidłowy adres gatwaway (192.168.1.200) i dns (192.168.1.200).
Co robie nie tak.

PS. Mam propozycje do Cezarego aby w gargoyle w konfiguracji można było właśnie jednym kliknięciem skonfigurować router jako najzwyklejszego switch (polączyć wszystki port lan + wan i wifi)

8

(2 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ale jak netio uruchomie z palca to mam tylko jeden proces a jak z rc.local to 4 lub 5 procesów.

Witam
Chciałem aby netio automatycznie uruchamiał sie w trybie serwera po starcie routera.
Umieściłem nastepujący wpis w /etc/rc.local

# Put your custom commands here that should be executed once
# the system init finished. By default this file does nothing.
netio -s &
exit 0

dlaczego na liscie procesow mam kilka uruchomionych netio?

 ...
 1138 root      2132 S    nmbd -D
 1141 root      1148 S    netio -s
 1145 root      1148 S    netio -s
 1146 root      1148 S    netio -s
 1147 root      1148 S    netio -s
 1148 root      1148 S    netio -s
 1152 root      1368 S    watchdog -t 5 /dev/watchdog
 1155 root      1372 S    -ash
 1160 root      1364 R    ps

Jak "ładnie"uruchomic netio po starcie systemu?

10

(161 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A ja poszukuje kogoś kto wykona mi ram mod z okolic Rybnika.

11

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

no wlasne zapis/odczyt na 192.168.0.4:/mnt/nfs/filmy.
obojetnie czy kopiujemy z sda2->nfs czy sdb1<-nfs zawsze jest bardzo wolny transfer 300kB/s.
kopiowanie sda2 pomiedzy pendrive sda2<->sdb1 jest juz na poziomie 5MB/s czyli ok
Dodam ze w czasie kopiowania router nie jest obciazony znaczaco przez jakikolwiek proces.

12

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dodalem linie do pliku /etc/rc.local.
Odczyt i zapis na podmontowany katalog zdalnego komputera jest bardzo wolny (do 300kB/s).
Dlaczego?
oto wynik komendy mount

root@Gargoyle:~# mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,relatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,relatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,relatime)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,relatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,relatime,mode=600)
/dev/sda1 on /overlay type ext2 (rw,noatime,errors=continue)
mini_fo:/overlay on / type mini_fo (rw,relatime)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)
/dev/sda2 on /mnt/pen type ext3 (rw,relatime,errors=continue,data=writeback)
/dev/sdb1 on /mnt/pen_patriot type vfat (rw,relatime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,errors=remount-ro)
none on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)
192.168.0.4:/mnt/hdd/zasoby/filmy on /mnt/nfs/filmy type nfs (rw,relatime,vers=3,rsize=16384,wsize=16384,namlen=255,hard,proto=udp,port=65535,timeo=7,retrans=3,sec=sys,mountport=65535,addr=192.168.0.4)

Noze jakies wpisy mam poprawic aby poprawic dzialanie?

13

(1 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czym  podejrzeć i rozpakować zawartosc archiwum rar znajdujace sie na pendrive podłączonym do routera?


juz znalazlem
opkg update
opkg install unrar

14

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam.
Uruchomilem juz serwer minidlna. Wszystko dzilala tak jak tego oczekiwalem.
Mam jednak problem z podmontowaniem zasobow udostepnionych przez serwer nfs dla minidlna.
Chciałbym aby te zasoby byly montowane automatycznie przy każym starcie routera.
Jak ma wygladac wpis w pliku /etc/config/fstab ?
Próbowalem na różne sposoby i nic z tego nie wyszło.
Gdy wpisuje z palca:

mount -t nfs 192.168.0.4:/mnt/hdd/zasoby/filmy /mnt/nfs/filmy/

a nastepnie robie restart minidlna to jest wszystko OK.
Chciałbym jednak aby udostepnione zasoby (przez nfs) byly montowane automatycznie przy restarcie routera a nastepnie dopiero wykonywany byl rebuild bazy minidlna.

15

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zastanawia mnie co pożera tak dużo pamięci ram. Okazuje się ze na /tmp jest przydzielone 14,4MB. Jak mogę zmienić konfiguracje aby na /tmp przydzielić 10MB a reszte pozostawić uruchomionym aplikacją?
Wyniki wykonania komendy free i df -h zamieszczam poniżej.

root@router:~# free
              total         used         free       shared      buffers
  Mem:        29440        26396         3044            0         3108
 Swap:            0            0            0
Total:        29440        26396         3044
root@router:~# df -h
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
/dev/root                 4.0M      4.0M         0 100% /rom
tmpfs                    14.4M    160.0K     14.2M   1% /tmp
tmpfs                   512.0K         0    512.0K   0% /dev
/dev/mtdblock3            2.6M    288.0K      2.3M  11% /overlay
mini_fo:/overlay          4.0M      4.0M         0 100% /
root@router:~#

16

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam
1) Czy serwer minidlna umozliwia rowniez udostepnianie plikow *.mkv i *.vob?
Kto ma jakies doswiadczenia jakie pliki udalo sie poprawnie odtworzyc a z jakimi byly problemy?
2) Czy mozliwe jest aby serwer minidlna uruchomiony na routerze udostepniał pliki multimedialne znajdujace sie na innym komputerze w mojej sieci a udostepnione przez nfs i podmontowane do katalogu /mnt/nfs routera?
3) Czy do pracy serwera minidlna zaleca sie utworzenie partycji swap (wr1043nd + Gagroyle PL 1.3.10 - Użycie pamięci:25.6MB / 28.7MB (89.2%)) ?

17

(1 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam
Mam problem z poprawnym ustawieniem daty i czasu na wr1043nd pelniącego role mostu.
Radio w tym tplinku mam skonfigurowane jako klient WDS natomias do LAN podłaczeni są klienci "przewodowi".
Niestety po resecie urzadzenia zawsze mam dale i czas z 1970r.
Jak to skonfigurowac aby po kazdym resecie bridge przyjął ustawienia daty i godziny z serwera czasu.

Drugi problem: jezeli polacze się po ssh z mosetm i wysle pinga np. na  94.152.131.216 to otrzymuje komunikat "Network is unreachable". Pingi do klientow przewodowych podlaczonych do LAN, jak i do routera ktory ma radio skonfigurowane jako AP+WDS dochodzą prawidlowo. Czyli widoczne sa wszystkie komputery w obrabie mojej sieci 192.168.0.X a wszystko co wychodzi poza gateway juz nie.
ponizej konfiguracja mostu.

root@OpenWrt:~# uci show
dhcp.@dnsmasq[0]=dnsmasq
dhcp.@dnsmasq[0].domainneeded=1
dhcp.@dnsmasq[0].boguspriv=1
dhcp.@dnsmasq[0].filterwin2k=0
dhcp.@dnsmasq[0].localise_queries=1
dhcp.@dnsmasq[0].rebind_protection=1
dhcp.@dnsmasq[0].rebind_localhost=1
dhcp.@dnsmasq[0].local=/lan/
dhcp.@dnsmasq[0].domain=lan
dhcp.@dnsmasq[0].expandhosts=1
dhcp.@dnsmasq[0].nonegcache=0
dhcp.@dnsmasq[0].authoritative=1
dhcp.@dnsmasq[0].readethers=1
dhcp.@dnsmasq[0].leasefile=/tmp/dhcp.leases
dhcp.@dnsmasq[0].resolvfile=/tmp/resolv.conf.auto
dhcp.lan=dhcp
dhcp.lan.interface=lan
dhcp.lan.start=100
dhcp.lan.limit=150
dhcp.lan.leasetime=12h
dhcp.wan=dhcp
dhcp.wan.interface=wan
dhcp.wan.ignore=1
dropbear.@dropbear[0]=dropbear
dropbear.@dropbear[0].PasswordAuth=on
dropbear.@dropbear[0].Port=22
firewall.@defaults[0]=defaults
firewall.@defaults[0].syn_flood=1
firewall.@defaults[0].input=ACCEPT
firewall.@defaults[0].output=ACCEPT
firewall.@defaults[0].forward=REJECT
firewall.@zone[0]=zone
firewall.@zone[0].name=lan
firewall.@zone[0].input=ACCEPT
firewall.@zone[0].output=ACCEPT
firewall.@zone[0].forward=REJECT
firewall.@zone[1]=zone
firewall.@zone[1].name=wan
firewall.@zone[1].input=REJECT
firewall.@zone[1].output=ACCEPT
firewall.@zone[1].forward=REJECT
firewall.@zone[1].masq=1
firewall.@zone[1].mtu_fix=1
firewall.@forwarding[0]=forwarding
firewall.@forwarding[0].src=lan
firewall.@forwarding[0].dest=wan
firewall.@rule[0]=rule
firewall.@rule[0].src=wan
firewall.@rule[0].proto=udp
firewall.@rule[0].dest_port=68
firewall.@rule[0].target=ACCEPT
firewall.@rule[0].family=ipv4
firewall.@rule[1]=rule
firewall.@rule[1].src=wan
firewall.@rule[1].proto=icmp
firewall.@rule[1].icmp_type=echo-request
firewall.@rule[1].target=ACCEPT
firewall.@include[0]=include
firewall.@include[0].path=/etc/firewall.user
fstab.automount=global
fstab.automount.from_fstab=1
fstab.automount.anon_mount=1
fstab.autoswap=global
fstab.autoswap.from_fstab=1
fstab.autoswap.anon_swap=0
fstab.@mount[0]=mount
fstab.@mount[0].target=/mnt/sda99
fstab.@mount[0].device=/dev/sda99
fstab.@mount[0].fstype=ext3
fstab.@mount[0].options=rw,noatime
fstab.@mount[0].enabled=0
fstab.@mount[0].enabled_fsck=0
fstab.@mount[0].is_rootfs=0
fstab.@swap[0]=swap
fstab.@swap[0].device=/dev/sda98
fstab.@swap[0].enabled=0
network.loopback=interface
network.loopback.ifname=lo
network.loopback.proto=static
network.loopback.ipaddr=127.0.0.1
network.loopback.netmask=255.0.0.0
network.lan=interface
network.lan.ifname=eth0.1
network.lan.type=bridge
network.lan.proto=static
network.lan.netmask=255.255.255.0
network.lan.ipaddr=192.168.0.8
network.wan=interface
network.wan.ifname=eth0.2
network.wan.proto=dhcp
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name=rtl8366rb
network.@switch[0].reset=1
network.@switch[0].enable_vlan=1
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device=rtl8366rb
network.@switch_vlan[0].vlan=1
network.@switch_vlan[0].ports=1 2 3 4 5t
network.@switch_vlan[1]=switch_vlan
network.@switch_vlan[1].device=rtl8366rb
network.@switch_vlan[1].vlan=2
network.@switch_vlan[1].ports=0 5t
samba.@samba[0]=samba
samba.@samba[0].name=openwrt
samba.@samba[0].workgroup=WORKGROUP
samba.@samba[0].description=openwrt
samba.@samba[0].homes=0
samba.@sambashare[0]=sambashare
samba.@sambashare[0].name=dyski
samba.@sambashare[0].path=/mnt
samba.@sambashare[0].read_only=no
samba.@sambashare[0].guest_ok=yes
samba.@sambashare[0].create_mask=0777
samba.@sambashare[0].dir_mask=0777
system.@system[0]=system
system.@system[0].hostname=OpenWrt
system.@system[0].timezone=CET-1CEST,M3.5.0,M10.5.0/3
system.@system[0].zonename=Europe/Warsaw
system.@rdate[0]=rdate
system.@rdate[0].server=vega.cbk.poznan.pl ntp.itl.waw.pl ntp.task.gda.pl
system.@button[0]=button
system.@button[0].button=BTN_1
system.@button[0].action=released
system.@button[0].handler=/sbin/wifionoff
system.@button[0].min=0
system.@button[0].max=2
system.@button[1]=button
system.@button[1].button=BTN_0
system.@button[1].action=released
system.@button[1].handler=reboot
system.@button[1].min=5
system.@button[1].max=10
system.@button[2]=button
system.@button[2].button=BTN_0
system.@button[2].action=released
system.@button[2].handler=firstboot && reboot
system.@button[2].min=30
system.@button[2].max=120
system.wlan_led=led
system.wlan_led.name=WLAN
system.wlan_led.sysfs=tl-wr1043nd:green:wlan
system.wlan_led.trigger=phy0rx
system.usb_led=led
system.usb_led.name=USB
system.usb_led.sysfs=tl-wr1043nd:green:usb
system.usb_led.trigger=usbdev
system.usb_led.dev=1-1
system.usb_led.interval=50
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type=mac80211
wireless.radio0.macaddr=74:ea:3a:ab:d7:fc
wireless.radio0.hwmode=11ng
wireless.radio0.htmode=HT20
wireless.radio0.ht_capab=SHORT-GI-40 DSSS_CCK-40
wireless.radio0.channel=2
wireless.radio0.disabled=0
wireless.@wifi-iface[0]=wifi-iface
wireless.@wifi-iface[0].device=radio0
wireless.@wifi-iface[0].network=lan
wireless.@wifi-iface[0].mode=sta
wireless.@wifi-iface[0].ssid=siec_domowa
wireless.@wifi-iface[0].encryption=psk2
wireless.@wifi-iface[0].key=xxxxxxxxx
wireless.@wifi-iface[0].wds=1

Witam.
Pytanie w szczególności kieruje do Cezarego.
Czy każda uaktualniona wersja GargoylePL Zawiera poprawki wprowadzone w OpenWrt Backfire?
Dla przykladu:
Czy obraz GargoylePL z dn 2011-02-06 zawiera już poprawki i modyfikacje wprowadzone do Backfire z dnia 2011-02-04 - r25364 oraz 2011-02-03 - r25303?
Na stronie eko.one.pl znalazłem informacje że firmware GargoylePL oparte na bieżących źródłach Gargoyle (1.3.9) oraz aktualnej gałęzi OpenWrt Backfire.
Wnioskuje z tego ze po wgraniu do wr1043ND ostatniej wersji firmware GargoylePL z dn 2011-02-06 będę miał już minidlna (bo zostało dodane w r25303) i wszystkie poprawki w mac80211 wprowadzone do tego dnia w Backfire?
Następna wersja (niedostępna na dzień dzisiejszy) GargoylePL będzie już zawierała poprawkę r25399 z dn. 2011-02-07?
Czy dobry jest tok mojego rozumowania?

19

(24 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Potwierdzam, posiadam obydwa te urządzenia i zarowno WR741ND z wgranym OpenWRT jak i WA500G z oryginalnym softem ma klopoty z linkiem łącząc sie z WR1043ND (z OpenWRT) w trybie klienta. Pisałem o tym zresztą kilka dni temu na forum w innym wątku, niestety nie otrzymalem konkretnej pomocy.
Moze to soft OpenWRT wgrany do wr1043nd jest jeszcze niedopracowany, posiada jakiegos zlosliwego buga.
Dodam tylko ze link jest stablilny jezeli WR1043ND ustawie w trybie pracy 802.11g.
Chyba musimy jeszcze poczekac na stabilna prace urządzeń z OpenWRT w trybie N (APClient, bridge klient).

Czym rozni sie konfiguracja z puktu 1 od 2 w WR741ND?

1) Klient - Bridge  + włączona opcja Repeater
2) WDS + AP

Nie czuje różnicy pomiedzy Trybem Bridge a WDS. Prosze o pare zdań wyjaśnienia.
Jakiego max transferu (rzeczywistego) moge sie spodziewać po zestawieniu dwóch WR1043 w trybie WDS (odleglosc 1m tryb N)?
Czy przestawienie jednego z nich w tryb WDS+AP mocno pogorszy transfery?

Dziekuje za szybkie odpowiedzi.
Najwidoczniej praca w trybie N dla tego sprzetu jest jeszcze nie do konca poprawna. Po przestaieniu AP (WR1043ND) w tryb pracy radia B+G link pomiedzy urzadzeniami jest stabilny. Ustawienie 11bgn mixed mode powoduje ze wr741 zrywa polaczenie (inne komputery i urzadzenia podlaczone do AP pracują stabilnie).
Pytanie czy napewno winy jest tu WR741?
Czy moglbym kolege Cezarego prosic o kilka zdan komentarza na czym polega roznica pomiedzy bridge client arp-nat a relayd?
Jezeli moj WR741 jest polaczony przez Klient Bridge (repeater wylaczony) to pracuje w bridge client arp-nat czy relayd?

Witam
Jestem tu nowy. Po wgraniu OpenWrt przestawiłem WR741ND (v1.5) w tryb bridge client. Niestety link pomiedzy AP (WR1043ND) a clientem WR741ND jest bardzo niestabilny, zrywa po klikunastu sekundach od polaczenia. Odziwo WR1043ND caly czas ma go na swojej liscie clientow, niestety pingi nie przechodzą pomiedzy urządzeniami. Ktos sie z tym spotkał? Moze ktos pomoze krok po kroku zdiagnozowac mi logi i rozwiazac problem.

PS. Czy WR1043ND posiada rowniez tryb bridge client po wgraniu OpenWRT? Zamieniłbym rolami te twa routery pomiedzy sobą ( 741 w trybie gateway+AP a WR1043ND w trybie Bridge-Clienta).
Ktoś testował ten tryb w modelu WR1043ND?

Czy już ktos ma jakąś rade na stabilną prace wr741 w trybie apclient? mam ten sam problem. Niestabilna praca w trybie bridge client. Po polaczeniu sie z AP po kilkunastu sekundach nastepuje przerwanie polaczenia. Odziwo AP ciagle ma go na swojej liscie klientow a pingi nie przechodzą.