1

Temat: TL-WR741ND niestabilne polaczenie z AP(WR1043N) w trybie Bridge client

Witam
Jestem tu nowy. Po wgraniu OpenWrt przestawiłem WR741ND (v1.5) w tryb bridge client. Niestety link pomiedzy AP (WR1043ND) a clientem WR741ND jest bardzo niestabilny, zrywa po klikunastu sekundach od polaczenia. Odziwo WR1043ND caly czas ma go na swojej liscie clientow, niestety pingi nie przechodzą pomiedzy urządzeniami. Ktos sie z tym spotkał? Moze ktos pomoze krok po kroku zdiagnozowac mi logi i rozwiazac problem.

PS. Czy WR1043ND posiada rowniez tryb bridge client po wgraniu OpenWRT? Zamieniłbym rolami te twa routery pomiedzy sobą ( 741 w trybie gateway+AP a WR1043ND w trybie Bridge-Clienta).
Ktoś testował ten tryb w modelu WR1043ND?

2

Odp: TL-WR741ND niestabilne polaczenie z AP(WR1043N) w trybie Bridge client

Tu masz tryby pracy radia dla tego sprzętu.
http://eko.one.pl/?p=openwrt-ath9k

TL-WR1043ND GargoylePL (by obsy)
WRT54GL kamikaze 7.09

3

Odp: TL-WR741ND niestabilne polaczenie z AP(WR1043N) w trybie Bridge client

i będzie chyba jeszcze jeden - bridge client, ale nie arp-nat tylko na relayd bazujący.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

4

Odp: TL-WR741ND niestabilne polaczenie z AP(WR1043N) w trybie Bridge client

Dziekuje za szybkie odpowiedzi.
Najwidoczniej praca w trybie N dla tego sprzetu jest jeszcze nie do konca poprawna. Po przestaieniu AP (WR1043ND) w tryb pracy radia B+G link pomiedzy urzadzeniami jest stabilny. Ustawienie 11bgn mixed mode powoduje ze wr741 zrywa polaczenie (inne komputery i urzadzenia podlaczone do AP pracują stabilnie).
Pytanie czy napewno winy jest tu WR741?
Czy moglbym kolege Cezarego prosic o kilka zdan komentarza na czym polega roznica pomiedzy bridge client arp-nat a relayd?
Jezeli moj WR741 jest polaczony przez Klient Bridge (repeater wylaczony) to pracuje w bridge client arp-nat czy relayd?

5

Odp: TL-WR741ND niestabilne polaczenie z AP(WR1043N) w trybie Bridge client

arp-nat. Rozwiązanie nie wspierane przez nikogo poza gargoyle.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: TL-WR741ND niestabilne polaczenie z AP(WR1043N) w trybie Bridge client

Czym rozni sie konfiguracja z puktu 1 od 2 w WR741ND?

1) Klient - Bridge  + włączona opcja Repeater
2) WDS + AP

Nie czuje różnicy pomiedzy Trybem Bridge a WDS. Prosze o pare zdań wyjaśnienia.
Jakiego max transferu (rzeczywistego) moge sie spodziewać po zestawieniu dwóch WR1043 w trybie WDS (odleglosc 1m tryb N)?
Czy przestawienie jednego z nich w tryb WDS+AP mocno pogorszy transfery?

7

Odp: TL-WR741ND niestabilne polaczenie z AP(WR1043N) w trybie Bridge client

wds jest częścią standardu IEEE 802.11, klient - Bridge  + włączona opcja Repeater po prostu odpowiednim ustawieniem sieci. W praktyce z Twojego punktu widzenie pewnie wcale.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.