1

(47 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Wg mnie to kombinowanie jak koń pod górę. Sam mam Openwrt wraz z X-wrt a tam jest zaimplementowana obsługa WOL więc wystarczy, że zalogujesz się zdalnie na gui, klik i komputer włączony wink skuteczność gwarantowana smile

2

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Have you unblock internet on firewall ? Verify firewall settings with ext root and without it. Everytime when you create external root your're whole settings is gone on external root and you have to configure it again or copy from router flash. I suppose that this is the problem wink

Niestety jednak problem jest nadal sad całe szczęście że nie ruszałem głównego flash a extroota...Zaczynam mysleć,że nie jest to wina samego netu chociaż jak wpisze w konsoli ifdown wan nic się nie resetuje -> wystarczy, że wpiszę ifup wan i router może się zresetować. odinstalowałem transmission oraz ushare ale nic to nie pomogło...zrobiłem przywrócenie ustawień które zrobiłem zanim cokolwiek grzebałem ale to też nie daje. dopiero jak wyłączę router i odpalę bez pendrive wszystko działa ok. Jest szansa cokolwiek dojść bez konsoli ? Już mam powoli dość tego OpenWRT sad Kolejny dzień już walczę z nim bezskutecznie. zastanawiam się nawet czy nie spróbować DD_WRT bo zauważyłem, że jest już w pełni działająca wersja na sieci smile  Tak czy inaczej bez seriala jakie logi są potrzebne o ile coś dadzą? Zdaję sobie sprawę że nie wyświetli się nic w momencie samego resetu routera hmm Instalacja programów może aż tak zaszkodzić ustawieniom, że aż doprowadza do jego restartu ? Hm.. Może to być wina swapa ? Mam ustawiony poprzez flash na którym są ustawienia.

Poradziłem sobie w końcu z internetem sposobem dość brutalnym :] Zresetowałem całe ustawienia do zera poprzez failsafe, skonfigurowałem od nowa połaczenie - działa, wyłączam zasilanie, widać że myśli i również ruszył smile Także poprzez luci i opcje sysupgrade zaktualizowałem soft do najnowszej wersji, przerobiłem pendrive na extroot i po konfiguracji pppoe działa wszystko cacy smile Postaram się nie szalec z pakietami smile Jak na razie zainstalowałem ushare, docelowo będzie jeszcze transmission,qos, print serwer:) Speedtouch jednak odpuszczam z racji problemów.

W takim razie może wyzeruje ustawienia i wtedy zobaczę...Bo mi już ręce opadają:) Ale wpierw spróbuje odpalić SpeedTouch330...Zapewni bardziej niezawodne połaczenie aniżeli ów tryb bridge z którym tak walczę?

Jak tylko będę w domu sprawdzę u siebie jak to jest z tym modemem bo gdy ja próbowałem odpalić SpeedTouch330 u siebie występował właśnie problem  "rt daemon.err pppd[2277]: unrecognized option 'nic-ppp0'" Nie łapał też pppoe twierdząc, że zły interfejs czy coś w ten deseń. Linię synchronizuje prawidłowo, firmware pobiera. Posiadam Kamikadze z tejże strony wersja z dnia 14-03-10:) Przy pppoa również nie udało mi się połączyć.

Witam
Otóż konfiguracja jest następująca. Posiadam router ADSL Planet ADE-4400 który działa w trybie bridge i łączę go poprzez tryb PPPoE z TL-WR1043ND. Posiadam Multimo 1Mb. Całość jest skonfigurowana poprawnie, Router adsl działa na 100% prawidłowo, jako że do dziś działał z innym routerem(WRT300Nv2). W momencie jak mam wszystko wpięte, widzę w logach connection terminated user already logged. Connection terminated. (dokładne logi mogę pokazać jak będę w domu) Przy próbie połączenia zdarza się bardzo często że router się zrestartuje. Zdarzało się jednakże że połaczenie zostało zestawione prawidłowo i internet działał. ale jak rozłączę zasilanie i włączę z powrotem to już może się nie połączyć ponownie...Posiadam zainstalowaną dystrybucję 2010-03-14 z tejże strony. Poszerzyłem pamięć o dodanie pendrive i działał prawidłowo. Co więcej...Teraz tak się poknociło, że komputer nie otrzymuje już adresu ip z dhcp od routera sad Bez pendrive na wbudowanym flash połączenie działa prawidłowo ale również są problemy z połączeniem.
Pozdrawiam