Panowie,
Nabyłem router TP-Linka MR3220, wrzuciłem do niego Gargoyle 1.5.4 z http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/ar71xx/
Aktualna konfiguracja mojej sieci wygląda tak:
(Internet) AP (192.168.1.254) <--- kabel ---> (192.168.1.1) DI524 (192.168.11.1) <--- wifi ---> (192.168.11.111) Laptop
Chcę osiągnąć taką konfigurację:
(Internet) AP (192.168.1.254) <--- kabel ---> (192.168.1.1) DI524 (192.168.11.1) <--- wifi ---> (192.168.11.111) MR3220 (192.168.12.1) <--- wifi ---> (192.168.12.200) Laptop
Pytanie: jak to zrobić? W konfiguracji MR3220 ustawiłem go jako Bridge/repeater, "Adres IP Bridge" 192.168.11.111, Maska 255.255.255.0, "Adres IP AP/Gateway" 192.168.11.1. Wybrałem ustawienie "Połączony przez Klient- Bridge", repeater "Włączony", połączenie z SSID - tu moja sieć z DI524, Rozgłaszane SSID: inne niż to z DI524. Szyfrowanie i klucz - takie jak do aktualnej sieci.
I tu się pojawia pierwszy problem - przy próbie połączenia i wpuisaniu hasła mam "Możliwa niezgodność klucza zabezpieczeń sieci"
Jeżeli z kolei ustawię rozgłaszany SSID na taki sam jak w aktualnej sieci łączenie też jest niemożliwe - nie dostaję dobrego IP tylko bzdury w stylu 169.254.115.150 (nie wiem też z którym routerem się wtedy łączę - na liście jest jedna sieć - a urządzenia dwa)
O co może chodzić?
Dodatkowe pytania:
1. Dlaczego w trybie "Bridge/repeater" nie mam w konfiguracji ustawień DHCP? Czy dlatego, że wtedy MR3220 służy tylko do przekazywania dalej sygnału?
2. Połączenie z routerem przez WiFi jest niemożliwe - działa tylko kabel i ustawienie stałego IP. Czy tak po prostu jest, czy może mam tu jakiś błąd?
Z góry dzięki za pomoc!