151

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

skasowałem w /etc/rc.button skrypt rfkill i w tym miejsu jest skrypt Radyjko.sh o takiej zawartości
#!/bin/sh
T=$(pidof madplay)
if [ -z "$T" ]; then
wget -qO - http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv | madplay -Q - &
else
  kill -9 $T
fi
exit 0

a zawartosc pliku system wygląda tak
config system
    option ttylogin '0'
    option log_size '64'
    option urandom_seed '0'
    option cronloglevel '9'
    option timezone 'CET-1CEST,M3.5.0/2,M10.5.0/3'
    option zonename 'Europe/Warsaw'
    option stat '0'
    option hostname 'Sypialnia'

config timeserver 'ntp'
    option enabled '1'
    option enable_server '1'
    list server '0.pool.ntp.org'
    list server '1.pool.ntp.org'
    list server '2.pool.ntp.org'
    list server '3.pool.ntp.org'

config led 'led_wan_green'
    option name 'WAN (green)'
    option sysfs 'netgear:green:wan'
    option trigger 'switch0'
    option port_mask '0x20'
    option speed_mask '0x08'

config led 'led_wan_amber'
    option name 'WAN (amber)'
    option sysfs 'netgear:amber:wan'
    option trigger 'switch0'
    option port_mask '0x20'
    option speed_mask '0x06'

config led 'led_usb'
    option name 'USB'
    option sysfs 'netgear:green:usb'
    option trigger 'usbport'
    list port 'usb1-port1'

config led 'led_wlan2g'
    option name 'WLAN2G'
    option sysfs 'netgear:green:wlan2g'
    option trigger 'phy0tpt'

config led 'led_wlan5g'
    option name 'WLAN5G'
    option sysfs 'netgear:blue:wlan5g'
    option trigger 'phy1tpt'

config button 'reboot_button'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /usr/lib/gargoyle/reboot.sh ;'
    option min '3'
    option button 'reset'
    option max '10'

config button 'reset_button'
    option button 'reset'
    option action 'released'
    option handler 'logger restore defaults ; /sbin/firstboot -y; reboot ;'
    option max '90'
    option min '11'

config button 'wps_button'
    option button 'wps'
    option action 'released'
    option handler '/usr/bin/radio1.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler '/etc/rc.button/Radyjko.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'power_button'
    option button 'power'
    option action 'released'
    option handler 'exec /sbin/poweroff'
    option min '0'
    option max '90'

efekt nic się nie dzieje

152

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

sprawdzilem
po wcisnieciu w logread mam
Sun Jan 24 16:06:12 2021 user.notice root: rfkill
Sun Jan 24 16:06:12 2021 user.notice root: released

ten skrypt mam od ciebie i dzialal na tym pierwszym przycisku o nazwie wps_button

153

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

zrobilem tak
przywrocilem oryginalne wpisy w sekcji system
config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'btn2_button'
    option button 'BTN_2'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'
przywrocilem plik rfkill
w utworzonym katalogu button  /etc/hotplug.d/button utworzyłem plik Radyjko.sh o takiej zawartosci
#!/bin/sh
T=$(pidof madplay)
if [ -z "$T" ]; then
wget -qO - http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv | madplay -Q - &
else
  kill -9 $T
fi
exit 0
i mam cos dziwnego gdy nacisne ten przycisk i trzymam caly czas to rayjko dziala jak tylko go puszcze to przestaje dzialac

154

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler 'logger przycisk ; /usr/bin/radio2.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'btn2_button'
    option button 'BTN_2'
    option action 'released'
    option handler 'logger przycisk ; /usr/bin/radio2.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

kilka ostatnich linijek

Sun Jan 24 15:25:27 2021 authpriv.info dropbear[4113]: Child connection from 10.0.1.3:50082
Sun Jan 24 15:25:28 2021 authpriv.notice dropbear[4113]: Password auth succeeded for 'root' from 10.0.1.3:50082
Sun Jan 24 15:43:13 2021 authpriv.info dropbear[4348]: Child connection from 10.0.1.3:50218
Sun Jan 24 15:43:14 2021 authpriv.notice dropbear[4348]: Password auth succeeded for 'root' from 10.0.1.3:50218
Sun Jan 24 15:44:40 2021 authpriv.info dropbear[4832]: Child connection from 10.0.1.3:50229
Sun Jan 24 15:44:45 2021 authpriv.notice dropbear[4832]: Password auth succeeded for 'root' from 10.0.1.3:50229

155

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

nic sie nie dzieje

156

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

tak właśnie mam
ale oryginalnie wygłądało tak jak wyżej
po usunięciu rfkill
skrypt radio2.sh nie uruchamia radyjka

157

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

usunąłem i nic
oryginalnie ta sekcja wyglada tak
config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'btn2_button'
    option button 'BTN_2'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'

nie powinienem usunąć /sbin/wifionoff ?

158

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

tak mam

#!/bin/sh

[ "${ACTION}" = "released" -o -n "${TYPE}" ] || exit 0

. /lib/functions.sh

rfkill_state=0

wifi_rfkill_set() {
    uci set wireless.$1.disabled=$rfkill_state
}

wifi_rfkill_check() {
    local disabled
    config_get disabled $1 disabled
    [ "$disabled" = "1" ] || rfkill_state=1
}

config_load wireless
case "${TYPE}" in
"switch")
    [ "${ACTION}" = "released" ] && rfkill_state=1
    ;;
*)
    config_foreach wifi_rfkill_check wifi-device
    ;;
esac
config_foreach wifi_rfkill_set wifi-device
uci commit wireless
wifi up

return 0

159

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

działa pięknie dziękuje
jeszcze jedna sprawa skoro na tamtym głośniku dźwięk nie chce zadziałać chciałem go podłączyć bezpośrednio do karty muzycznej tak jak miałem do tej pory i włączać radyjko tym drugim przyciskiem który jest na tym netgearze.
Nie wiem tylko którą sekcje zmodyfikować.
Sądziłem że to to
config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler '/usr/bin/radio2.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'btn2_button'
    option button 'BTN_2'
    option action 'released'
    option handler '/usr/bin/radio2.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

ale przycisk wyłącza wifi

160

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pożyczyłem inny głośnik
wget "http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv" -O - | madplay -o wave:- -  | aplay -D bluealsa:HCI=hci0,41:42:12:A2:CA:2B,PROFILE=sco

mam dźwiek smile

teraz powiedz mi jak mogę przyciskiem od routera włączać to radyjko ?
do tej pory miałem tak
/usr/bin/radio1.sh

#!/bin/sh
T=$(pidof madplay)
if [ -z "$T" ]; then
wget -qO - http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv | madplay -Q - &
else
  kill -9 $T
fi
exit 0

i w handlerze tak
option handler '/usr/bin/radio1.sh'

161

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Sypialnia:~# aplay -D bluealsa:DEV=30:21:CD:18:2B:C6,PROFILE=sco /tmp/Rezer
wa.m4r
Playing raw data '/tmp/Rezerwa.m4r' : Unsigned 8 bit, Rate 8000 Hz, Mono


root@Sypialnia:~# aplay -D bluealsa:DEV=30:21:CD:18:2B:C6,PROFILE=a2dp /tmp/Reze
rwa.m4r
Playing raw data '/tmp/Rezerwa.m4r' : Unsigned 8 bit, Rate 8000 Hz, Mono


brak dzwieku

162

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

a musi byc w formacie wav ?

163

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

kolejny wav to samo

164

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

na innym jest to samo ten sam komunikat

165

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Sypialnia:~# aplay -D bluealsa:DEV=30:21:CD:18:2B:C6,PROFILE=a2dp /tmp/1.wa
v
aplay: test_wavefile:1054: can't play WAVE-file format 0x0011 which is not PCM or FLOAT encoded
root@Sypialnia:~# aplay -D bluealsa:DEV=30:21:CD:18:2B:C6,PROFILE=sco /tmp/1.wav
aplay: test_wavefile:1054: can't play WAVE-file format 0x0011 which is not PCM or FLOAT encoded

166

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

nie plik jet na komputerze
zaraz go skopiuje na router

167

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Sypialnia:~# aplay -D bluealsa:DEV=30:21:CD:18:2B:C6,PROFILE=sco/Users/dusz
ek/Downloads/Paktofonika-ChwileUlotne.wav
ALSA lib bluealsa-pcm.c:640:(_snd_pcm_bluealsa_open) Invalid BT profile [a2dp, sco]: sco/Users/duszek/Downloads/Paktofonika-ChwileUlotne.wav
aplay: main:828: audio open error: Invalid argument
root@Sypialnia:~# aplay -D bluealsa:DEV=30:21:CD:18:2B:C6,PROFILE=a2dp/Users/dus
zek/Downloads/Paktofonika-ChwileUlotne.wav
ALSA lib bluealsa-pcm.c:640:(_snd_pcm_bluealsa_open) Invalid BT profile [a2dp, sco]: a2dp/Users/duszek/Downloads/Paktofonika-ChwileUlotne.wav
aplay: main:828: audio open error: Invalid argument

dalej nic

168

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

z a2dp tez lipa

root@Sypialnia:~# wget "http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv" -O - | madpla
y -o wave:- -  | aplay -D bluealsa:HCI=hci0,30:21:CD:18:2B:C6,PROFILE=a2dp
MPEG Audio Decoder 0.15.2 (beta) - Copyright (C) 2000-2004 Robert Leslie et al.
Downloading 'http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv'
Connecting to 51.210.32.71:80
Redirected to /ypqt40u0x1zuv?rj-ttl=5&rj-tok=AAABdzRJYFsA4KG_rx4l605vWg on n01a-eu.rcs.revma.com
Writing to stdout
Playing WAVE 'stdin' : Signed 16 bit Little Endian, Rate 44100 Hz, Stereo
-                      235k --:--:-- ETA

169

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

czekaj a moze to link jest zły ?
to radio co chce go słuchac nazywa się RADIO NOWY ŚWIAT
na pluginie od radia działa wersja dla odbiorników bez obsługi https

170

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

uszkodzony nie jest bo na komputerze i telefonie działał a tu nie chce

171

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

dokladnie taki
http://pl.aliexpress.com/item/100500202 … web201603_

172

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

moj ma tylko przesowany włącznik iprzycisk od chyba mute bo jak go przycisne to zanika dzwiek

173

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Sypialnia:~# bluetoothctl
Agent registered
[XD speaker]# devices
Device 30:21:CD:18:2B:C6 XD speaker

174

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

nie wiem czemy zjadlem y

root@Sypialnia:~# wget "http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv" -O - | madpla
y -o wave:- -  | aplay -D bluealsa:HCI=hci0,30:21:CD:18:2B:C6,PROFILE=sco
MPEG Audio Decoder 0.15.2 (beta) - Copyright (C) 2000-2004 Robert Leslie et al.
Downloading 'http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv'
Connecting to 51.91.64.239:80
Redirected to /ypqt40u0x1zuv?rj-ttl=5&rj-tok=AAABdzQcWV8AIJLnopOG3cyHRg on n13a-eu.rcs.revma.com
Writing to stdout
Playing WAVE 'stdin' : Signed 16 bit Little Endian, Rate 44100 Hz, Stereo
-                    96131  --:--:-- ETA

dalej dzwieku brak

175

(239 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

dalej nic

root@Sypialnia:~# wget "http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv" -O - | madpla
-ash: madpla: not found
Downloading 'http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv'
Connecting to 51.210.113.154:80
Redirected to /ypqt40u0x1zuv?rj-ttl=5&rj-tok=AAABdzQO3_QAKtDbR4A7uuOQ6w on n12a-eu.rcs.revma.com
Writing to stdout
-                      244k --:--:-- ETA