201

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

usunąłem i nic
oryginalnie ta sekcja wyglada tak
config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'btn2_button'
    option button 'BTN_2'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'

nie powinienem usunąć /sbin/wifionoff ?

202

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Przecież to chyba zmieniłeś już, w poście 197 to pokazałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

203

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

tak właśnie mam
ale oryginalnie wygłądało tak jak wyżej
po usunięciu rfkill
skrypt radio2.sh nie uruchamia radyjka

204

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

A co robi? Bo coś przycisk musi robić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

205

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

nic sie nie dzieje

206

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Wstaw sobie w opion handler 'logger przycisk'. Naciśnij przycisk, puść po 1s i zobacz w logach czy jest napis. Jak tak to obsługa przycisku działa i zepsułeś skrypt radio2.sh po prostu i go sobie napraw.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

207

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler 'logger przycisk ; /usr/bin/radio2.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'btn2_button'
    option button 'BTN_2'
    option action 'released'
    option handler 'logger przycisk ; /usr/bin/radio2.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

kilka ostatnich linijek

Sun Jan 24 15:25:27 2021 authpriv.info dropbear[4113]: Child connection from 10.0.1.3:50082
Sun Jan 24 15:25:28 2021 authpriv.notice dropbear[4113]: Password auth succeeded for 'root' from 10.0.1.3:50082
Sun Jan 24 15:43:13 2021 authpriv.info dropbear[4348]: Child connection from 10.0.1.3:50218
Sun Jan 24 15:43:14 2021 authpriv.notice dropbear[4348]: Password auth succeeded for 'root' from 10.0.1.3:50218
Sun Jan 24 15:44:40 2021 authpriv.info dropbear[4832]: Child connection from 10.0.1.3:50229
Sun Jan 24 15:44:45 2021 authpriv.notice dropbear[4832]: Password auth succeeded for 'root' from 10.0.1.3:50229

208

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Musi ci to działać. Masz całość: https://eko.one.pl/?p=openwrt-button czytaj, sprawdzaj i zrób.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

209

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

zrobilem tak
przywrocilem oryginalne wpisy w sekcji system
config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'btn2_button'
    option button 'BTN_2'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'
przywrocilem plik rfkill
w utworzonym katalogu button  /etc/hotplug.d/button utworzyłem plik Radyjko.sh o takiej zawartosci
#!/bin/sh
T=$(pidof madplay)
if [ -z "$T" ]; then
wget -qO - http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv | madplay -Q - &
else
  kill -9 $T
fi
exit 0
i mam cos dziwnego gdy nacisne ten przycisk i trzymam caly czas to rayjko dziala jak tylko go puszcze to przestaje dzialac

210

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Albe jedno albo drugie. Nie oba sposoby na raz. Ponad to skrypt jest taki sobie bo nie sprawdzasz jaki przycisk nacisnąłeś itd.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

211 (edytowany przez roratoga 2021-01-24 16:55:28)

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

sprawdzilem
po wcisnieciu w logread mam
Sun Jan 24 16:06:12 2021 user.notice root: rfkill
Sun Jan 24 16:06:12 2021 user.notice root: released

ten skrypt mam od ciebie i dzialal na tym pierwszym przycisku o nazwie wps_button

212

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

No to jeszcze raz - w /etc/rc.button skasuj skrypt rfkill i zamiast niego zrób swój. Tylko sprawdzaj w nim akcje przyciski bo on się wykonuje dwa razy - na wciśnięcie i na puszczenie.
Jeżeli wolisz metodę gargoyle to w /etc/rc.button rfkill powinno być linkiem do /etc/rc.button/gargoyle_button_handler i /etc/config/system dla sekcji rfkill_button zmieniasz handler.

I Skasuj to co zrobiłeś w hotplugu, żeby się nie nakładało.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

213

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

skasowałem w /etc/rc.button skrypt rfkill i w tym miejsu jest skrypt Radyjko.sh o takiej zawartości
#!/bin/sh
T=$(pidof madplay)
if [ -z "$T" ]; then
wget -qO - http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv | madplay -Q - &
else
  kill -9 $T
fi
exit 0

a zawartosc pliku system wygląda tak
config system
    option ttylogin '0'
    option log_size '64'
    option urandom_seed '0'
    option cronloglevel '9'
    option timezone 'CET-1CEST,M3.5.0/2,M10.5.0/3'
    option zonename 'Europe/Warsaw'
    option stat '0'
    option hostname 'Sypialnia'

config timeserver 'ntp'
    option enabled '1'
    option enable_server '1'
    list server '0.pool.ntp.org'
    list server '1.pool.ntp.org'
    list server '2.pool.ntp.org'
    list server '3.pool.ntp.org'

config led 'led_wan_green'
    option name 'WAN (green)'
    option sysfs 'netgear:green:wan'
    option trigger 'switch0'
    option port_mask '0x20'
    option speed_mask '0x08'

config led 'led_wan_amber'
    option name 'WAN (amber)'
    option sysfs 'netgear:amber:wan'
    option trigger 'switch0'
    option port_mask '0x20'
    option speed_mask '0x06'

config led 'led_usb'
    option name 'USB'
    option sysfs 'netgear:green:usb'
    option trigger 'usbport'
    list port 'usb1-port1'

config led 'led_wlan2g'
    option name 'WLAN2G'
    option sysfs 'netgear:green:wlan2g'
    option trigger 'phy0tpt'

config led 'led_wlan5g'
    option name 'WLAN5G'
    option sysfs 'netgear:blue:wlan5g'
    option trigger 'phy1tpt'

config button 'reboot_button'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /usr/lib/gargoyle/reboot.sh ;'
    option min '3'
    option button 'reset'
    option max '10'

config button 'reset_button'
    option button 'reset'
    option action 'released'
    option handler 'logger restore defaults ; /sbin/firstboot -y; reboot ;'
    option max '90'
    option min '11'

config button 'wps_button'
    option button 'wps'
    option action 'released'
    option handler '/usr/bin/radio1.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler '/etc/rc.button/Radyjko.sh ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'power_button'
    option button 'power'
    option action 'released'
    option handler 'exec /sbin/poweroff'
    option min '0'
    option max '90'

efekt nic się nie dzieje

214

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Czy dałeś mu prawa wykonywania? Dlaczego nie dałeś akcji sprawdzającej stan przycisku?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

215

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Właściwości pliku 0755

216

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Umieść w swoim skrypcie jako drugą linię coś takiego

logger "tu bylem"

Wciśnij przycisk i zobacz w logach czy widzisz wpis.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

217

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

tylko to jest
Sun Jan 24 17:59:03 2021 user.notice root: rfkill
Sun Jan 24 17:59:03 2021 user.notice root: pressed
Sun Jan 24 17:59:03 2021 user.notice root: rfkill
Sun Jan 24 17:59:03 2021 user.notice root: released
Sun Jan 24 17:59:06 2021 user.notice root: rfkill
Sun Jan 24 17:59:06 2021 user.notice root: pressed
Sun Jan 24 17:59:07 2021 user.notice root: rfkill
Sun Jan 24 17:59:07 2021 user.notice root: released
Sun Jan 24 17:59:08 2021 user.notice root: rfkill
Sun Jan 24 17:59:08 2021 user.notice root: pressed
Sun Jan 24 17:59:11 2021 user.notice root: rfkill
Sun Jan 24 17:59:11 2021 user.notice root: released

a skrypt tak wyglada

#!/bin/sh
logger "tu bylem"
T=$(pidof madplay)
if [ -z "$T" ]; then
wget -qO - http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv | madplay -Q - &
else
  kill -9 $T
fi
exit 0

218

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Miałeś usunąć to z hotpluga, nie zrobiłes tego.

Skrypt robiłeś pod openwrt czy pod windowsem i skopiowałeś?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

219

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Skrypt robiłeś ty
Ja utworzyłem plik bezpośrednio na routerze i wkleiłem zawartość i zmieniłem właściwości na 0755
Co to znaczy usunąć z hotpluga?

220

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Skrypt jest do odtwarzania radia a nie do wsadzenia bezpośrednio w obsługę przycisku. Nie zawalaj już na mnie że to moja wina.

W /etc/hotplug.d/button utworzyłeś skrypt do testów. Usuń go.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

221

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

juz wywalilem

222

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

dziś jeszcze tak próbowałem
przywróciłem ten rfkill a jego zawartość zamieniłem na
#!/bin/sh
T=$(pidof madplay)
if [ -z "$T" ]; then
wget -qO - http://stream.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv | madplay -Q - &
else
  kill -9 $T
fi
exit 0


w system jest tak
config button 'rfkill_button'
    option button 'rfkill'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'

config button 'btn2_button'
    option button 'BTN_2'
    option action 'released'
    option handler 'logger reboot ; /sbin/wifionoff ;'
    option min '0'
    option max '2'

efekt jest taki jak na początku czyli gdy trzymam przycisk to gra a jak puszczam to się wyłącza

223

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Mam napisać trzeci raz że nie dodałeś sprawdzenia akcji przycisku? Przeczytaj to po raz trzeci i zastanów się co to znaczy.

W tym skrypcie jako drugą linię dodaj

[ "$ACTION" = "released" ] || exit 0


Dokładnie w taki sposób, ze wszystkimi spacjami i odstępami.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

224

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

pięknie dziękuje działa
takie pytanie jeszcze u ciebie jakość dźwięku przez BT też była kiepska ?

225

Odp: Jak sparować głośnik bluetooth

Generalnie powinieneś dążyć do używania profilu a2dp (czyli tu jest "wysoka jakość") a nie sco. Ale to czy głośnik/zestaw obsługuje a2dp to już inna historia. Podmień sobie PROFILE=sco na PROFILE=a2dp w poleceniu i zobacz czy się połączy i będziesz słyszał dźwięk.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.