Przejdź do treści forum
eko.one.pl
OpenWrt, Linux, USB, notebooki i inne ciekawe rzeczy
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 5 z 7)
Cezary napisał/a:w zastosowaniu typowo domowym nie ma żadnego problemu z sygnałem i spokojnie przebija się przez dwie ściany do dalszych pomieszczeń zapewniając zasięg w całym domu.
A z czego ściany ? to ważne bo u Mnie żelbetonowe stare budownictwo co nawet sieci komórkowej nie przepuszcza zbytnio - 1 kreska zasięgu w domu 
Cezary napisał/a:Jeszcze jedna sprawa która nie wydaje się taka oczywista a wyszła teraz wieczorem. Router z przodu obudowy ma tylko jedną diodę (blue/red/yellow) wykorzystywaną do sygnalizacji (z tyłu są dodatkowe do portów ethernet). Domyślnie wykorzystywana jest żółta do wyświetlania stanu routera i świeci się ona na stałe. Ale nie ma problemu żeby zrealizować "tryb nocny" routera, czyli po prostu wyłączyć w cronie wszystkie ledy na noc żeby nie świeciły po oczach.
A co da się jeszcze wyświetlić na tej diodce, tzn jakie są możliwości, w sensie RGB i tyle czy da się mieszać kolorami ?
?
Cezary napisał/a:ERX nie ma wifi - nie, to nie z wifi tylko coś z kernelem na tej platformie. Vectra to oczywiście Mbps.
Aha to teraz już wszystko jasne 
Jakieś jeszcze dzisiaj podsumowanie z działania będzie
?
Kurczę to się nazywa prawdziwy test, no super czekam i zapewne nie tylko ja na wyniki, może nie będzie tak źle, a z ciekawości masz na nim zainstalowany interfejs graficzny LuCi czy nie
? nie żebym źle życzył ale fajnie było by gdybyś jednak potestował z modemem zwłaszcza tym bo mam taki sam 
Cezary napisał/a:Odnośnie USB 3.0 - po ftp, po kablu, z dysku USB 3.0 z ntfs robi mi jakiś 45-50MB/s przy pobieraniu pliku 3GB. Wszystko na domyślnych ustawieniach.
Dzięki Cezary za test - to nawet niezłe osiągi, mi wystarczą w zupełności 
Cezary napisał/a:To ja jeszcze dodam że userzy LEDE na Linksysach AC skarżą się ze używanie USB 3.0 wyłącza im wifi 2.4...
Zacofany jestem bo jak na razie nie posiadam USB 3.0 w mieszkaniu w żadnym urządzeniu nooooo
(może to i dobrze
)
trochę odkopię kotleta ale czy pyload dobrze zastąpi jdownloader
? korzystam z jdownloadera wraz z rapids.pl - nada się pyload
?
Cezary napisał/a:Ale zauważ że dotyczy to urządzeń na USB 3.0. E3372 jest zwykłym na usb 2.0, nie masz tam wyższych transferów tylko dlatego że masz usb 3.0 w routerze.
Ufff co racja to racja, chociaż pies wie jak to będzie, sprawdzę jak przyjdzie (się doczekać nie mogę jak zawsze wszystkiego z zagranicy, allegro dla mnie nie istnieje
) i będę dawał znać tutaj 
mar_w napisał/a:sty napisał/a:...
W softach innych niż Lede chyba z założenia jest możliwość wyłączenia USB3 w celu poprawy osiągów 2.4 GHz.
...
OT: Na przykład w oryginalnym sofcie Asusa dla wifi 2,4GHz jest opcja:
Reduce USB 3.0 interference [ Disable / Enable ]
ale jeszcze się nie dowiedziałem co tak naprawdę robi... Pewnie działa jako USB2.0
Kurde to nie wiedziałem że USB może wpływać na WiFi
poważnie to aż tak zakłóca że WiFi słabiej chodzi
?
Ok odpowiedziałem sobie na to pytanie na szybko googlują i znalazłem takie info
Hmm no nic, mam nadzieję że zakup był opłacalny i nie będzie toto gorzej mi chodziło niż teraźniejszy TP-Link MR3020 
A tutaj już info z Polski z feedbackiem od użytkowników 
Cezary napisał/a:Nie nie, dostałem go. Więc nie wiem skąd był i za ile.
W tym modelu jest USB3 więc powinno być szybciej. Mogę wieczorem zrobić zwykły test odczytu. E3372 możesz włożyć, mieści się, sprawdzałem. A dioda... no cóż, zostaje albo odwracać router, albo czytać programowo modem, albo podłożyć małe lusterko 
Hehe to i tak szczęściarz
właśnie o taki najprostszy test szybkości USB w nim by Mnie interesował bo w necie są wyniki WIFI czy LAN ale USB nie znalazłem
hehe albo na jakiejś przejściówce, albo wymiana złącza w końcu elektronikiem jestem to co się nie da
chociaż z tym lusterkiem to się jeszcze zastanowię 
PS
Płytę główną mam poczciwą GA-P35-DS3R ale jurną bo ma gigabitowy port także myślę że tym routerkiem wyciągnę duużo więcej 
PS2
Kurczę właśnie się zarejestrowałem na stronce xiaomi mailowo i bez problemu się udało ale profilaktycznie też telefon sparowałem z kontem także nie wiem czemu miałeś problemy mailowo 
Dzięki Cezary za info, nie znam się na tych commitach, snapshotach itd itp
dobre info czekam na router i będę zdawał relację jak tylko dostanę routerek do rąk, a gearbest do dzisiaj nie wysłało chociaż przyspieszyłem poprzez dispath faster 
To oznacza że to jest już wprowadzone do najnowszej dostępnej wersji LEDE do pobrania czy dopiero będzie
?
sty napisał/a:Nie jestem zbytnim znawcą tematu, ale tak pobieżnie widać, że to jest bardziej zbliżone do openvpn, softether, itd. niż do n2n.
Hmm szkoda bo coś Ala n2n ale szybsze i lepiej zabezpieczane by się sprzedało 
Dobre info bo właśnie nie widzę klienta na windowsa tylko mam pytanie czy ruszy bo tak jak wspominałem mam dwie sieci zrobione na play LTE a u nich wiadomo jak się ma adresowanie IP itd, n2n mi chodzi fajnie ale jak by to działało podobnie albo lepiej niż n2n to było by fajnie 
kofec napisał/a:osobiscie polecam wireguard jako nastepce n2n. Zostal dodany konfigurator w LUCI. Uzywam - 3 routerki lacza sei z moim jednym glownym i od 3 tygodni zero problemow.
Mam pytano - czy będzie ten wireguard działał przez sieć LTE play i czy są też nody dostępne w sieci jak w n2n
?
kofec napisał/a:Potestuj troche i daj znac jak dziala. Szczegolnie interesuje mnie stabilnosc wifi.
Jasne nie ma problemu, jak dojdzie to będę dawał recenzje a jest na czym bo i iOS i android i Windows phone i Windows i esp8266 w domu ciagle korzystają z WiFi 
Kurde starość ślepość
dzięki 
A który to plik bo przyznaję nie widzę 
Zakupiłem za 130zł z punktami (143zł kosztuje normalnie) na gearbest Xiaomi WiFi Router 3G:
https://www.gearbest.com/wireless-route … 42436.html
z tego co widzę działa na nim już sporo wersji oprogramowań bo i padavan (nie wiem co to za odmiana...) i prometheus - http://prometheus.freize.net/ (jakaś Rosyjska chyba odmiana ale jak rozumiem bez wersji z graficznym interfejsem...) i pandorabox - pandorabox.com.cn (również jak rozumiem wersja bez graficznego interface), natomiast mam pytanie czy ktoś próbował lub korzysta z LEDE z LuCi ? bo tutaj: https://forum.lede-project.org/t/xiaomi-wifi-router-3g/ coś niby jest info trochę ale jak rozumiem nie jest to wersja oficjalna tylko niestablilna ?
Cezary - dało by się coś
?
PS
Osiągi tego routera kolegi z forum jdtech - http://forum.jdtech.pl/Watek-xiaomi-miw … ernatywnym
Cezary napisał/a:kmod-nf-nethelper
O kurde ruszyło od kopa po zainstalowaniu tylko mała uwaga - nie kmod-nf-nethelper tylko kmod-nf-nathelper 
Jeszcze tylko pytanko - szybkość tego rozwiązania zależy najbardziej od supernode szybkości tak ? bo teraz ~100KB/s transfery są a normalnie sieć w której znajduje się ten ftp co prawda na modemie ale prędkości dochodzą spokojnie do 50mb/s download i 30mb/s upload
ciekawe czy szybciej było by po udziałach sieciowych ale to już może kiedyś tam, na razie cieszę się że działa przez FTP 
Także podsumowując jeśli ktoś będzie chciał dostać się do ftp przez sieć n2n-v2 dokładnie to jak ustawi wszystko wg tego co tu naskrobałem i zainstaluje to co podpowiedział Cezary to powinno ruszyć od kopa 
PS
Wysłałem ci maila 
Cezary napisał/a:Wszystko zależy od ilości wolnego czasu.
Hmm, czyli można na coś liczyć / czekać czy nie za bardzo
? (i oczywiście nie chodzi mi o zbawienie
)
PS
Znalazłem takie info i nie wiem czy to nie tutaj pies pogrzebany jest:
https://unix.stackexchange.com/question … coming-ftp
zwłaszcza że nie mam raczej tego modułu modprobe ip_conntrack_ftp - istnieje możliwość na takie coś:) ?
Jeszcze takie info znalazłem:
https://dev.openwrt.org/ticket/6015
i ostatecznie takie:
https://major.io/2007/07/01/active-ftp- … -iptables/
Jak doinsalować/włączyć i skąd wziąść ten moduł ip_conntrack_ftp
?
a odpłatnie albo za podesłanie np routerka mr3020 gratis za pomoc dało by się coś pomyśleć
?
Cezary da się w ogóle to zrobić
?
Znalezione posty: 101 do 125 z 172