Restartowałem.

 root@OpenWrt:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname=lo
network.loopback.proto=static
network.loopback.ipaddr=127.0.0.1
network.loopback.netmask=255.0.0.0
network.globals=globals
network.globals.ula_prefix=fdda:ffe8:84b5::/48
network.lan=interface
network.lan.type=bridge
network.lan.proto=static
network.lan.ipaddr=192.168.1.1
network.lan.netmask=255.255.255.0
network.lan.ip6assign=60
network.wan=interface
network.wan.proto=dhcp
network.wan.ifname=eth0 
Cezary napisał/a:

Masz jeszcze miejsce we flash na zapis? Sekcję lan też masz w /etc/config/network.

Resetowałem do ustawień domyślnych i wpisałem wszystko przez uci, miejsca mam b.dużo bo obraz ważył 3,5MB, niestety internet nie działa. sad

Ja mam w tej sekcji pusto, jak dopisałem i próbuję zapisać wartości podane wyżej terminal wyrzuca mi taki błąd

 Write error: No such file or directory 

, a eth0 z lanu to gdzie się znajduje?

Wifi to już mam włączone ale z resztą leżę

 root@OpenWrt:~# /etc/config/network
-ash: /etc/config/network: Permission denied 

Witam! Męczyłem się z aktualizacją na ww routerze i w końcu wrzuciłem trunka (niestety bez GUI) i niestety nie potrafię na mim ustawić połączenia internetowego aby doinstalować Luci, wykonać upgrade systemu (nie spodziewałem się że ten soft nie posiada luci jak i że nie pobierze sobie automatycznie ustawień jak to jest na innych routerach).Proszę o wsparcie! sad

981

(268 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

to tak jakby komuś powiedzieć: "po co kupować lepszy samochód niż 125p, skoro nim też można jeździć?" big_smile

Tych 125p to by jeszcze trochę jeździło gdyby nie wejście do UE i zakup aut za 1/10 ceny (często wg oceny specjalistów z tych krajów-złomu którego trzeba się szybko pozbyć, dla nas to zdecydowanie lepszy złom nawet jak ktoś u nas te przysłowiowe 125 kupował z salonów). Przecież ja nie mówię że kamera USB jest porównywalna z funkcjami do kamer IP (sam posiadam 2szt. takowych) ale skoro Cezary stworzył plugin do obsługi takowych i potencjalny użytkownik ma wydajny router, często niektórzy mają takowe używki od nieużywanych już PC. Do sprzedawanych kamer za ok. 50 dolarów podchodziłbym z dystansem (kamera IP jest wyposażona podobnie jak wydajny router-CPU,RAM... i może się okazać że działa 1-2 dni,tydzień i zwiecha-wymagane manualne sterowanie ). Dziś dotarł z aukcji mój nowy nabytek http://allegro.pl/show_item.php?item=3695381495 i wyłącznie testowo sprawdzam jego możliwości : LTE E398 NDIS/QMI, klient openvpn i webcam Microsoft LiveCam HD-5000 ustawiona rozdz. 424x240 (póki co działa-WR703N nie dawał rady, zrywało działanie całej magistrali USB). smile 

 Nazwa urządzenia:Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.5.11.2 (r38621), by obsy
Model:D-Link DIR-505 rev. A1
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:19.6MB / 60.1MB (32.6%)
Połączenia:72/4096
Średnie obciążenie CPU:0.55 / 0.60 / 0.59  (1/5/15 min.)
Czas pracy:0 dni, 4 godz., 49 min.
Bieżąca data i czas:2013-11-21 18:13 CET 

982

(326 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ryba825 napisał/a:

Mam modem podłączony bezpośrednio pod ruter. Nie mam extroot.

To do polaczenia/prawidlowej obslugi modemu musisz dokupic aktywny HUB (bez HUB-a u mnie przy bdb poziomie syg. -54-60dB polaczenie sie wyklada przy 1-tescie, jeszcze download potrafi udzwignac ale upload wyklada polaczenie nie przekraczajac 5Mbps a z HUB-em osiaga do 20Mbps ). smile

983

(326 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ryba825 napisał/a:

2. Gdy połączę się z LTE, to po chwili połączenie się zrywa i ruter (MR3020) gubi modem, tj. modem jest zalogowany do sieci, ale nie wykrywa go.

Rozumiem że masz utworzony extroot i modem podłączony poprzez dobry aktywny HUB USB ( co do samej konfiguracji to może Cezary się wypowie-gdyż masz router z 4MB flash w którym wszystkie pakiety NDIS się nie mieszczą w firmware i tą konfiguracje trzeba wykonać z palca?). smile

984

(268 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Kupić kamerę IP smile

Kamery IP są drogie i wiele z nich daje gorszy obraz od kamer USB podłączonych do routera. @remo179 dostosuj rozdzielczość do wydajności routera i procesów na nim uruchomionych (patrz na load CPU i wg tego dobierz rozdzielczość). smile

985

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

marcel_ms napisał/a:

modem używam w play wiec i tak ograniczenie do 15Mbps obicażenia nie testowałem

NDIS działa

nie działa 3ginfo

- brak informacji czy połączenie jest aktywne
- czasie trwania
- ilości przesłanych danych

To jest kwestia Twojego wyboru, dla mnie to jest niepotrzebne marnowanie energii (mimo że są to bardzo małe wartości). Co do liczenia danych-to tak jak wielokrotnie pisał Cezary 3ginfo nie liczy ich przy NDIS (ale robi to monitor zużycia danych w routerze-z podziałem na minuty, dni, miesiące). wink

986

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

marcel_ms napisał/a:

próbuję zmusić modem do pracy w trybie RAS

Po co go przełączać-nie działa w NDIS? (połączenie w RAS to przeszłość w przypadku LTE, a i HSPA+ widzę sens jedynie w przypadku Aero2). Przykład: RAS-E398iPus LTE AirRouter nie jest w stanie przekroczyć magicznej granicy 20Mbps, generując przy tym max. load CPU. To samo połączenie w NDIS 30-35Mbps, w porywach do 40Mbps (tutaj wyznacznikiem jest też wydajność sieci LTE), generuje minimalny load CPU. smile

monitor122 napisał/a:

Takiej zakładki nie ma w Mobile Partner oraz Oprogramowaniu CP i PLAY.

Jaka jest w ogóle geneza problemu ? Skoro Gargoyle pozwala na połączenie NDIS to dlaczego nie można go nawiązać ?

Dla ciekawości dodam, że posiadam modem, E1820 który również nie łączy się po NDIS - tylko standardowo.

Spróbuj zainstalować rosyjską aplikację do obsługi modemów Huawei http://megafon-modem.software.informer.com . Szczerze powiedziawszy to nie wiem dlaczego nie działa (w E398 niczego nie przełączam), E1820 to dosyć stary modem i może być nie wspierane połączenie w NDIS?

Zainstalować testowo obraz firmware w routerze z tej strony http://ofmodemsandmen.com/downloads.html (jest w nim cały pakiet narzędzi wbudowanych w GUI do obsługi modemów). smile

Przemcioo napisał/a:

Poczytam jeszcze, może znajde,

Nie musisz daleko szukać http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=6253 smile

monitor122 napisał/a:

Czy przełączenie w tryb ras nastepouje poprzez wywołanie numeru *99# ?
Czy istnieje inna metoda w Mobile Partner aby przełączyć tryb modemu ?

Nie, musisz mieć zakładkę w której masz opcje wyboru pracy modemu RAS>NDIS.

991

(326 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Sebastian napisał/a:

Przepraszam czy tu biją?

Modem 3G/LTE (NDIS)
wwan0
QMI
/dev/cdc-wdm0
CP LTE
internet.cp

To jest ustawienie ok! Tylko mam jedną sugestię- abyś w konfiguracji wybrał operatora "inny" i wpisał ręcznie APN:

 internet.cp 

oraz ustawił w zakładce monitora połączenia restart WAN.

992

(163 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

badziewiak napisał/a:

Dzięki wszystkim za cenne informacje. 17W przez cala dobe pochlonie mi jakies 90zl/rok (zakladajac 60gr./kWh). Do tego nowy router o mocy powiedzmy 10W, to razem wychodzi 142zl/rok za zasilanie urzadzen. Na szczescie cena abonamentu jest wzglednie niska (w porownaniu np. do Vectra), co moze rekompensowac koszty. Troche mnie to jednak przeraza...

Może i dużo pobierają ww modemy-prędkość ilość danych przerzucanych na sekundę też wymaga energii. Poza tym najważniejsza jest stabilność i bezawaryjna praca urządzenia-"bezcenne" smile. P.S Przy tunerze satelitarnym np. NBox z dyskiem to zużycie wypada bardzo blado (x3) i sprzętu też nie można ot tak sobie wyłączać bo później działa mniej stabilnie i się wiesza. wink

musso87 napisał/a:

Ile to ma funkcji! Przepraszam, ale Gargulek to przy tym bułka z masłem. Czyli coś bardzo prostego i nie aż tak rozrośniętego. Myślę, że pozostanę przy opcji Tplinka WDR3600. Muszę tylko mieć możliwość dostępu z neostrady. Jak to zrobić?

Nie wiem czego się boisz w Mikrotiku? Masz tyle dostępnych gotowców konfiguracji konkretnej funkcjonalności na YT-ta platforma to rozwiązanie pewne, stabilne, sprawdzone przez wielu ISP i tanie. Przecież przedstawione wyżej wynalazki cenowo wyjdą o wiele drożej od Mikrotika+dokupiona konfiguracja, a w żaden sposób nie dorównają stabilności i możliwością Mikrotika (taką namiastką jest chińskie Tomato Dual-WAN z nazwy a nowe wersje obsługują 4WAN). smile

994

(326 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Naprawdę nic się w systemie nie zmieniło od poprzedniej wersji....

To może coś zadziałało nie tak-bo jeżeli dobrze pamiętam to zmian dokonałeś w firewall Gargoyle w lipcu dostosowując go do AA i wówczas się zaczęły problemy (których nie miałem wcześniej przez kilka lat korzystając z Gargoyle/OpenWRT), a których nie ma w ogóle na firmware Huntsman. Tak sprawdziłem przed chwilą jest jednak problem bo jedna linia się już wylogowała. sad 

 IP Address:      192.168.3.231
Product Model:      GXP2000 (HW0.4)
Part Number:      N/A
Software Version:      Program-- 1.2.5.3    Bootloader-- 1.1.6.9
System Up Time:      38 day(s) 17 hour(s) 19 minute(s)
System Time:      11:32 
  Friday, 15 November, 2013
Registered:      Account 1 Registered 
  Account 2 Not Registered 
  Account 3 Registered 
  Account 4 Registered
PPPoE Link Up:      disabled 
Bubu napisał/a:

Wyraźnie widać, że powoduje przycinanie transferu (transfer drastycznie spada na jakiś czas). Być może nawet mógłbym osiągnąć więcej niż te 40MBps, ale router najwyraźniej nie pozwala smile.
Co może być przyczyną i jak można temu zaradzić? Podobny problem widziałem w innym wątku i dotyczył 1043 i wydawał się nierozstrzygnięty, oba routery mają 32MB pamięci RAM. Czy faktycznie sterownik cdc-ncm potrzebuje tyle pamięci przy większym obciążeniu i na tym routerze więcej po prostu nie wycisnę? Czy dołożenie swapa mogłoby pomóc?

Swap jest rozwiązaniem dalece awaryjnym, a w tym konkretnym przypadku nie sądzę aby wiele pomógł. Jeżeli ten sprzęt ma problem z utrzymaniem prędkości 40Mbps (generując sysycenie RAM) tzn. że jego konstrukcja jest delikatnie mówiąc "skopana" (przy tym CPU i RAM jaki posiada nie powinien mieć problemu z osiąganiem prędkości w ok. 60Mbps. Dla przykładu 2 modele AirRouter, obsługujące połączenie w RAS-E353 Aero 2 i uruchomiony klient openvpn ,system generuje takie obciążenie

 Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.5.10.11 (r37768), by obsy
Model:Ubiquiti AirRouter
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:19.6MB / 28.4MB (68.8%)
Połączenia:27/4096
Średnie obciążenie CPU:0.59 / 0.41 / 0.20  (1/5/15 min.)
Czas pracy:8 dni 15 godz. 5 min.
Bieżąca data i czas:2013-11-15 00:51 CET

, a 2 obsługuje NDIS-QMI E398 iPlus LTE przy osiąganej prędkości http://speedmeter.de/speedtest/result/77059457

 Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.5.11.2 (r38621), by obsy
Model:Ubiquiti AirRouter
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:17MB / 28.4MB (59.9%)
Połączenia:38/4096
Średnie obciążenie CPU:0.01 / 0.02 / 0.05  (1/5/15 min.)
Czas pracy:0 dni, 2 godz., 6 min.
Bieżąca data i czas:2013-11-15 01:14 CET

. Podsumowując kolejny głos na sprzedać i kupić WDR3500/3600 ze wskazaniem na 3600, puki jeszcze ludki nie wyczaiły że jest coś nie halo z tym modelem. wink

996

(326 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary przed chwilą z aktualizowałem AirRouter do najnowszej oficjalnej wersji Gargoyle 1.5.11.2, skonfigurowałem połączenie NDIS-QMI (świetna robota-full automat z GUI) i jestem dodatkowo pozytywnie zaskoczony-firewall przestał blokować połączenia SIP (VoIP) z zewnątrz. smile  (oby nic się nie zmieniło w tej materii-bo od tego zależy korzystanie przeze mnie z tego systemu, żal by było wracać do Huntsman) .

997

(326 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

A teraz więc mi powiedź co przekilikałeś że apnu nie było widać.

Wybrałem z automatu Plus-LTE i wówczas APN znika smile, co do samej konfiguracji to największą zmyłką dla mnie była zamiana USB0 na /dev/cdc-wdm0 , inną uwagą jest 3-ci wiersz konfig. wybór między NDIS a QMI-czy nie lepszą by była opcja wybór NCM-QMI...ect.? Połączenie działa ok-router jest wstanie wyciągnąć 40Mbps- takie wartości sieć u mnie wyciąga nad ranem teraz http://speedmeter.de/speedtest/result/77049784 , inna bardzo cenna UWAGA to że AirRouter jest wstanie pracować bez aktywnego HUB-a (podłączany wcześniej WDR3600 nie wyrabiał-zresztą jak cała "rodzina" TL). Cezary mam tylko jedno zastrzeżenie-pytanie: czy jesteś w stanie coś zrobić z tym firewall? (nadal blokuje SIP z zewnątrz). Żeby on tak działał jak w Huntsman? (soft jest cool-tylko ten firewall sad   ).

998

(326 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Działa! Jak się spisuje sprawdzę wieczorem. smile

musso87 napisał/a:

Tak, niestety nie są wspierane. Zalezy mi na stabilnosci dzialania

To nie pchaj się w takie drogie wynalazki, do których później nie będziesz miał wsparcia. Jak nie jesteś pewien co do OpenWRT to kup sobie jakiegoś średniej klasy Mikrotika. smile

1,000

(326 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Screen to nie robiłem nigdy na tym roboczym netbook ani pod Ubuntu, pod Windows również.

 root@Gargoyle:~# /rom/etc/banner
-ash: /rom/etc/banner: Permission denied
root@Gargoyle:~# rom/etc/banner
-ash: rom/etc/banner: not found
root@Gargoyle:~# /rom/etc/banner
-ash: /rom/etc/banner: Permission denied
root@Gargoyle:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname=lo
network.loopback.proto=static
network.loopback.ipaddr=127.0.0.1
network.loopback.netmask=255.0.0.0
network.lan=interface
network.lan.ifname=eth0
network.lan.type=bridge
network.lan.proto=static
network.lan.netmask=255.255.255.0
network.lan.ipaddr=192.168.3.1
network.lan.dns=192.168.3.1
network.wan=interface
network.wan.ifname=wwan0
network.wan.proto=ndis
network.wan.service=qmi
network.wan.mobile_isp=Polska - Plus LTE
network.wan.device=/dev/cdc-wdm0
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name=eth0
network.@switch[0].reset=1
network.@switch[0].enable_vlan=1
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device=eth0
network.@switch_vlan[0].vlan=1
network.@switch_vlan[0].ports=0 1 2 3 4