Właśnie zrobiłem na Off i nic się nie stało. WDR4300 / Gargoyle.

Mam TP-Link WDR4300  (lub WD MyNet n600) i na nim internet przez E398 i kartę Play Online. Dostałem również drugą kartę SIM, z customowym APNem i przez tego APNa mogę wbić się na pewien serwer, nazwijmy go ip X. To jest prawdziwe, publiczne ip, tyle że serwer odrzuca wszystkie połączenia z internetu, wpuszcza tylko użytkowników magicznej karty SIM.

Mam Huawei E270 i na nim APN działa. Teraz potrzebuję zrobić tak by cały ruch z routera szedł na jeden WAN (Play) ale połączenie na ip X wychodziły przez drugi modem. Chciałem użyć StaticRoutes, ale jedyne co znalazłem to jak użyć do routowania w głąb podsieci a nie w górę. Druga myśl to zrobić 2 różne WAN zone w firewallu, ale tu się pogubiłem w opcjach.

/edit a może multiwan da się w ten sposób ustawić?

78

(32 odpowiedzi, napisanych Inne)

Bartekk napisał/a:

Wiecie może czy w az.pl jest zdalny dostęp do mysql?

Z tego co pamiętam to można otworzyć bazę na konkretne IP ale nie na *.

79

(32 odpowiedzi, napisanych Inne)

W az.pl właśnie jest promocja -95% do końca miesiąca. Zwykły hosting  12,45zł/rok, z IP i SSH 22,45zł/rok.

https://dev.openwrt.org/ticket/11779
HNAT będzie jak zrobimy zrzutkę, kupimy Qualcomma i wypuścimy source.

81

(2 odpowiedzi, napisanych Debian Mini HowTo)

Bad block nie znaczy że blok zawsze daje zły wynik. Znaczy że blok nie zawsze daje dobry wynik.
Po to się sprawdza różnymi wzorcami bo prawie na pewno któryś wzorzec będzie działał bez błędów (tylko po co komu dysk na którym można zapisywać 0xAA i nic więcej : )

82

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Wiesz co jest na "stronach z torrentami"? to:

magnet:?xt=urn:btih:373b1794e9e73dbf206bce304a5900851193f285

Cenzurując strony z torrentami niczego nie osiągniesz. Zresztą cały Piratebay zajmuje ok 75MB, można sobie go przynieść na cd-romie.

Myślałby kto że po tylu latach cenzorzy mają choć mgliste pojęcie o tym co robią...

ech, w Play Online na kartę LTE bez limitu transferu wychodzi 25zł/mc. Twój czas i zszargane nerwy są więcej warte.

84

(53 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

build000 napisał/a:

Nie wnikam po co tak ma być - ktoś chce to będzie tak miał - kwestia czy się da tak zrobić ?

To jest Play Online, na LTE nie płaci za transfer, na każdym innym tak. Przy karcie stawką jest odcięcie od neta, przy abo - strata sporych pieniędzy.

Na QMI wyłączność LTE działa dobrze. Na szeregowym "coś" zmienia ustawienia modemu po każdym reboocie by się nie łączył przez LTE. To nie jest realne zagrożenie że router sam wróci do takich ustawień i nabije rachunek (firstboot w ogóle nie ma modemu afair), ale podważa wiarę w trwałość SYSCFGEX.

Akurat gdy chodzi o kontrolę stanu modemu, Garogyle jest pod pewnym względem gorsze, bo się trzeba mieć hasło roota i się logować do panelu. AA + 3ginfo Cezarego na porcie :81 jest pod tym względem o wiele wygodniejsze. Można zwykłym luserom pozwolić to sprawdzać lub wrzucić im na homepage w przeglądarce i kazać się zaalarmować "jak zniknie LTE".

85

(53 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Play i tak ma limit, nawet do 10Mbps

86

(53 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ja mam sprzęt jak w sigu (+hub z zasilaniem) i wszystko hulo. To jest ta "lepsza" wersja E398 (z 2 gniazdami antenowymi), ale na LTE w play to bez znaczenia. Jedyna różnica to że mam Play na kartę, bo abo się nie opłaca wg mnie.

87

(5 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

Nie, to nie router ma problem, tylko modemy nie mieszczą się w specyfikacji USB 2.0. Żrą za dużo prądu, a TP-Link stosuje dedykowane układy TI do zarządzania zasilaniem w portach USB, które mają zabezpieczenie - więcej niż 500 mA nie dostaniesz, czyli tyle ile przewiduje specyfikacja... którą znają też producenci modemów smile

Przecież 2 strony dyskutowaliśmy o tym : )
Mi chodziło że w tym modelu, jako przewidzianym pod modemy, zasilanie powinno być ponadnormatywne.

88

(5 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

To jest hub USB 3.0  - nie ma sensu go marnować wpinając do hosta 2.0 w routerze. Jeżeli chodziło Ci o "iPad charging port" to najprawdopodobniej nie ma w nim linii danych, więc się nie nadaje ten port pod modem.
Każdy hub 2.0 z zasilaczem powinien dać radę, szczególnie 7mio portowy. Nie ma co płacić 90zł jak 30zł da ten sam efekt.

A tak na marginesie to czy TL-MR3420 ma problem z zasilaniem USB? Jako router przeznaczony pod modemy 4G powinien mieć mocniejsze zasilanie...

89

(8 odpowiedzi, napisanych Inne)

Focha walnęli i tyle.
http://truecrypt.ch/ - próba kontynuacji.

90

(54 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

Wywala się? Jakieś konkrety, model, wersja? Bo ja korzystam w jednej lokalizacji, odpukać w niemalowane, bez żadnych problemów (WDR4300).

http://forum.tp-link.com/showthread.php … t-24-hours
Z tego u Ciebie działa wynika że routery potrafią wyczuć strach operatora : )

91

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

userxyz napisał/a:

SzymonKubisiak napisał:
"Najpierw masz PC z modemem, chcesz by działał jako router i serwer DHCP"

Nie chce aby działał jako router tylko aby przekazał połączenie internetowe[...]

Czyli routował : )

92

(54 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Chodziło mi o to że te prędkości są nieosiągalne na openwrt.

93

(54 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Propo wydajności TP-Linków WAN-LAN: http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=465

Ale to ze sprzętowym NATem, który na factory się wywala a na openwrt nie ma go wcale.

94

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Pewnie go zmyliło że tu są obrazy dla v1 i v2 ale o dalszych ani widu ani słychu.

95

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Stary, ale wszystko da się zrobić na wiele sposobów, więc im więcej ludzi zapytasz to tym więcej odpowiedzi dostaniesz. Miotasz się jakbyś miał nóż na gardle, choć na samym początku napisałeś że to tylko miało być wyzwanie. Do wszystkiego jest potrzebna przynajmniej podstawowa wiedza a na pewno podejście analityczne. Wrzucanie wszystkich screenów na raz i "zróbcie to" na pewno tym nie jest. Uruchamiaj segmenty swojej sieci po koleji. Najpierw masz PC z modemem, chcesz by działał jako router i serwer DHCP. Podłącz do niego zcrossowanym kablem inny komputer by mieć pewność że on w ogóle udostępnia ten internet.
Jak próbujesz wszystkiego naraz to kto może wiedzieć co poszło nie tak?

96

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

userxyz napisał/a:

Kabel wpięty mam do LAN 1.

Najprościej w routerze kabel z tego PC wpinasz do WAN. I wszystko będzie działać.

Cezary napisał/a:

W openwrt nie robisz kompletnie nic (no, może poza zmianą ip żeby było z tej samej klasy co główny router).

Wg mnie to nie zadziała. PC weźmie adres DHCP z routera zamiast robić za serwer DHCP i cały plan weźmie w łeb.

97

(32 odpowiedzi, napisanych Inne)

Ja używam AZ.PL. Kupuję hostingi jak jest promocja 80-90%, a potem się przenoszę na następny a tamten wygasa. Support słabowity (ale czego się spodziewać za 20-50zł rocznie). Poinstalowane masę dziwnych ułatwiaczy, np mod_security blokuje kazdy request zawierający "RM" w user-agent o_O, a strony błędów są do zdefiniowania ale nie do usunięcia - błąd będzie zawsze nadpisany i ch*! Ale ja używam tego w nietypowy sposób, jest ustawione pod zwykle stronki www i pewnie do takiego zastosowania to jest zaleta a nie wada.

98

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

sql napisał/a:

Rozumiem że w przyszłości będzie stosowane USB 3.0 w którym można więcej sobie pozwolić ale na dzisiejszą chwilę musimy się zadowolić USB 2.0

2.0 a 3.0 nie ma za wiele do rzeczy. Huby w TP linkach SĄ zgodne ze specyfikacją USB, to modemy wymagają więcej niż dozwolone. USB 3.0 co prawda podnosi limit z 500 do 900mA, ale to nie znaczy że HUAWEI za rok nie wypuści modemów nielegalnie pobierających 1100mA.

Wiele modeli z jednym portem nie ma zarządzania energią i modemy działają na nich lepiej, np MikroTik RouterBOARD 951Ui-2HnD. Jednak IMHO hub to zaleta a nie wada, bo dzięki temu możesz umieścić modem tam gdzie jest lepszy zasięg LTE a router tam gdzie jest lepszy zasięg WiFi.

99

(23 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Piosl napisał/a:

Objawia się to [...] i długim oczekiwaniem na załadowanie strony gargoyle (po wpisaniu 192.168.1.1).

To sugeruje że problem jest po stronie routera lub wifi.

Piosl napisał/a:

Podłączone urządzenia to [...] 2 laptopy i telefon, wszystko  po wifi

Masz 2 komputery. Problemy występują na 1 czy na obu? Jeżeli na obu to równocześnie czy w różnych systuacjach? Czy występują po zmianie połączenia na kabel? A na 5GHz? Na innej karcie wifi (USB)? Na telefonie?

Piosl napisał/a:

Mieszkam w blokowisku wiec wokół jest koło 20 sieci jednak o 4 rano są one niewidoczne.

To mi wygląda najbardziej podejrzanie. 20 osób raczej nie włącza swoich AP na noc. Raczej 1 osoba uruchamia źle ekranowaną mikrofalówkę. Albo oczywiście wina jest klienta, a nie tych 20 sieci + twojej. Więc ile z twoich klientów widzi 20 sieci w dzień ale żadnej w nocy?

100

(13 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A czy tam czasem ledy nie są sterowane z GPIO i lampkę LAN4 można zapalić programowo?