Takiego co trzyma standart usb2, 500mA?
Standard USB 2.0 to przeszłość a w przy USB 3.0 mieszczą z zapasem. ![]()
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez jarek7714
Takiego co trzyma standart usb2, 500mA?
Standard USB 2.0 to przeszłość a w przy USB 3.0 mieszczą z zapasem. ![]()
Przejrzyj ten wątek: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=7505
Które modemy LTE są energooszczędne?
Żadne, w najbliższej perspektywie (przerzucanie dziesiątek Mb wymaga użycia energii). Przykład z innego podwórka-modemy sieci kablowych potrafią zużyć więcej od 15W. ![]()
tylko widzę, że trzyma sie na tym pasmie cały czas, tylko że teraz jest samo hspa+, może wyłaczają na noc DC by nie sciągać tyle, ponieważ od 00-08 mam bez limitów
Decyduje o tym obciążenie sieci i poziom sygnału na modemie-skoro masz cały czas aktywne połączenie HSPA+ to żadne triki z przełączaniem modemu nic nie pomogą (chyba że dla własnego placebo
). Jakiej używasz anteny do modemu i jaki masz poziom sygnału na modemie?
Może to ważne: do BTS-a mam 200 metrów.
To nie ten problem. Połączenia działają w obu kierunkach bez niedomagań na firmware Huntsman i Oleg a wynika to z inaczej zorganizowanego firewalla. Także podane przez Ciebie rozwiązanie jest działaniem na skutkach a nie przyczynie problemu, dotyczy konkretnego modelu urządzenia VoIP (w nowych produktach może ten problem w ogóle nie występować). U mnie wszystkie konta dla rozmów wychodzących są aktywne ale dla przychodzących działa mi tylko linia w ifon.pl na nr wewnętrznym i połączeniem wdzwanianym działa
IP Address: 192.168.11.231
Product Model: GXP2000 (HW0.4)
Part Number: N/A
Software Version: Program-- 1.2.5.3 Bootloader-- 1.1.6.9
System Up Time: 80 day(s) 4 hour(s) 1 minute(s)
System Time: 22:11
Thursday, 26 December, 2013
Registered: Account 1 Registered
Account 2 Registered
Account 3 Registered
Account 4 Registered
PPPoE Link Up: disabled z HUB-em aktywnym próbowałem, ale wtedy robi się reset całego rutera.
Z HUB-ami tj. problem (trzeba trafić na właściwy egzemplarz-np. ja przy doborze kierowałem się że musi być plug&play i wspierający podstawowe systemy operacyjne Windows i Mac OSX-jak wspiera takowy i Linux z reguły) i dodatkowy koszt (zazwyczaj ponad 50% wartości routera typu MR). W Twoim przypadku jak napisał Cezary informacje z logu jest jakiś problem z pamięcią routera-jeżeli obsługuje on tylko łącze 4G to może być problem tego egzemplarza. Ja mam oprócz obsługi modemu w QMI uruchomionego klienta OpenVPN i takie użycie pamięci-logowanie z zewnątrz:
Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.5.11.4 (r38863), by obsy
Model:D-Link DIR-505 rev. A1
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:22.4MB / 60.1MB (37.2%)
Połączenia:25/4096
Średnie obciążenie CPU:0.01 / 0.04 / 0.05 (1/5/15 min.)
Czas pracy:22 dni, 6 godz., 50 min.
Bieżąca data i czas:2013-12-26 14:26 CET ![]()
Nie wiesz może jak w Olegu wyłączyć WiFi przy starcie?
Rzadko używam WiFi i chciałbym wyłączyć ale z GUI nie da się tego zrobić
Przejrzyj dokładnie zakładki ustawień interfejsu WiFi- w firmware masz wbudowany szczegółowy harmonogram pracy sieci bezprzewodowej. ![]()
Mam TP-Linka MR3220 i modem Huawei e3276 w NDIS i połączeniem LTE podłączony po przedłużce USB bezpośrednio do rutera.
Z tanich TL to jedynie WR710N nadaje się do bezpośredniego podłączenia modemu LTE (zresztą z innej półki jednostki WDR3600/4300 wymagają zastosowania aktywnego HUB-a USB), tak wg specyfikacji, nie testowałem to nie mogę jednoznacznie stwierdzić jak tj. z tym 1A na USB, jednak modemy LTE pobierają między 500-900mA aczkolwiek są bardzo czułe na stabilność napięcia. (największym niewypałem wg mojej oceny jest MR3420 v2 -dedykowany do LTE z szybszym procesorem a w praktyce wymagający zastosowania HUB-a i w przypadku instalacji OpenWRT dochodzi do tego mała pamięć flash-4MB a co za tym idzie bardzo mizerna zawartość podstawowych obrazów oraz brak miejsca na instalację czegokolwiek). ![]()
Właśnie próbowałem się przesiąść z Olega na coś co wykryje mój modem
Testowałem już Tomato - wykrywa USB ale nie może się połączyć
Tzn. że wprowadzasz złą konfigurację, Oleg ma 2-zakładki konfiguracji: klasyczny RAS jako pierwsza i druga NDIS (jeżeli dobrze pamiętam nazywa się USB-ethernet, wpisujesz APN i wybierasz sterownik modemu czyli do E3276: NCM, zapisujesz ustawienia i połączenie powinno nawiązać). Oczywiście to są szczegóły połączenia modemu w podstawowej konfiguracji wyżej WAN wybieramy USB-modem.
P.S Co do Tomato to @shibby kombinował w tym wątku: http://openlinksys.info/forum/viewthrea … d_id=15811 ale jak to się rozwija to nie wiem. ![]()
Cezary czy można jakoś ucywilizować pod względem działania VoIP firewall w Gargoyle? Niestety po 19 dniach i odnowieniu adresu przez operatora, na 3 kontach nie działają mi rozmowy przychodzące. ![]()
Jaką komendą restartuje się interfejs?
Zauważyłem że plugin USB-reset resetuje dane na interfejsie wwan0. ![]()
Nie wiem czy uda Ci się uruchomić modem pod Gargoyle na tym routerze. Powinien ruszyć na Olegu https://code.google.com/p/wl500g/downlo … n=2&q= P.S Do obsługi modemu LTE wskazany na start dobry aktywny HUB USB. ![]()
Tak samo z testem speedtest.net, jak są idealne
warunki (ponad 50Mb/s) to się router resetuje i nie zależy to od ustawionych parametrów.
Co ciekawe modem się nie resetuje i nie rozłącza.
Z moich testów porównawczych WR-703N/RAMMOD 64MB jest w stanie swobodnie obsługiwać łącze LTE 40Mbps (symetrycznie), natomiast DIR-505 50Mbps (prawie symetrycznie-gdyż E398 osiągał max. wartości upload 48,5Mbps). OT taka różnica, dla większych prędkości osiąganych na sieci LTE to już inna półka routerów (WR3600, DIR825, 1043ND v2, Netgear 3700/3800...). ![]()
P.S.
Po co pytam... ano mój modem idzie na "maszt" a czasami trzeba odczytać sms (np. przy włączaniu jakiś usług operatora) no i średnio mi się uśmiecha w każdym takim przypadku pchać na ten masz aby sima do telefonu przełożyć.
To po kiego licha wybrałeś akurat ten model modemu? Nie było zaopatrzyć się w E398 (komunikuje się świetnie na USB1, sms można odbierać i wysyłać bez problemów korzystając z pluginu sms w Gargoyle). ![]()
tylko jeszcze nie wiem jaki (~100 zł planuję wydać)).
Za równą 100-kę kupiłem DIR-505 (na aukcji sprzedawca miał kilka sztuk). Działa bardzo sprawnie (tylko ja nie używam WiFi przy takowym zastosowaniu).
Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.5.11.4 (r38863), by obsy
Model:D-Link DIR-505 rev. A1
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:22.5MB / 60.1MB (37.4%)
Połączenia:44/4096
Średnie obciążenie CPU:0.00 / 0.01 / 0.05 (1/5/15 min.)
Czas pracy:16 dni, 13 godz., 27 min.
Bieżąca data i czas:2013-12-20 21:03 CET ![]()
Napisał Ci co masz zrobić: opkg install --force-reinstall 3ginfo-text
Już jest ok (choć status nie wyświetla na razie rzeczywisty ale działa)
Status: Połączony
Czas polaczenia: 3d, 04:35:42
Przeslano danych: 2.2 GiB / 2.3 GiB
Operator: Plus
Tryb pracy: LTE
Sila sygnalu: 96%
Urzadzenie: Huawei Technologies Co., Ltd. E398
MCC MNC: 260 01
LAC: FFFE (65534)
LCID: 785B01 (7887617)
RNC: 78 (120)
CID: 5B01 (23297)
CSQ: 30
RSSI: -53 dBm. Dzięki i sorki za zamieszanie. ![]()
Teraz terminal tak odpowiada:
opkg install 3ginfo-text
WARNING: Package 3ginfo-text is already installed, ignoring
Use --force-reinstall to force reinstallation
No packages to install.3ginfo-text nie 3ginfo...
To już nie wiem o co chodzi:
3ginfo-text
-ash: 3ginfo-text: not found
root@Gargoyle:~# opkg 3ginfo-text
gpkg: opkg/ipkg compatible package manager
written by Eric Bishop
usage: gpkg sub-command [options] [package argument(s)]
where sub-command is one of:
Package Manipulation:
update Update list of available packages
upgrade [pkgs] Upgrade packages
install [pkgs] Install package(s)
remove [pkgs] Remove package(s)
Informational Commands
list [pkgs|regexp] List available packages
list-installed [pkgs|regexp] List installed packages
info [pkgs|regexp] Display info for packages
dest-info Display info about package destinations
Options:
--regex,r Package argument is a regular expression
Only accepted for list/info commands
--conf,-f [conf_file] Use <conf_file> as opkg/gpkg configuration file
--dest,-d [dest_name] Use <dest_name> as the the root directory for
package installation, removal, upgrading
<dest_name> should be a defined dest name from
the configuration file,
--link-dest,-l [dest_name] After installation, symlink files to a
differentdestination specified by <dest_name>
--only-dest,-n [dest_name] Only display packages installed in <dest_name>
--tmp-dir,-t [dir_path] Specify path of tmp-dir
--output-format,-o [format] Specify output format of list/info commands
can be 'human-readable', 'json' or 'js'
Default is 'human-readable'
--package-variables,-v [vars] Comma seperated list of package variables
to print when info command is called
Force Options:
--force-depends,-p Install/remove despite failed dependencies
--force-maintainer,-m Overwrite preexisting config files
--force-reinstall,-e Reinstall package(s)
--force-overwrite,-w Overwrite files from other package(s)
--autoremove,-a Remove packages that were installed
automatically to satisfy dependencies
--autoremove-same-dest,-s Remove packages that were installed
automatically to satisfy dependencies
only if they were installed to same
destination as package being removed
root@Gargoyle:~# Ok. Zrobiłem ale mam ciągle tak:
opkg upgrade 3ginfo
Removing package 3ginfo...
Finished removing 3ginfo.
Preparing to install the following packages, which will require 11283 bytes:
3ginfo
Preparing to install package 3ginfo...
Downloading...
Downloaded 3ginfo successfully.
Installing 3ginfo...
Successfully installed 3ginfo.
Installation of packages successful.
root@Gargoyle:~# 3ginfo
Status: Brak informacji
Czas polaczenia: -
Przeslano danych: - / -
Operator: Plus
Tryb pracy: LTE
Sila sygnalu: 96%
Urzadzenie: Huawei Technologies Co., Ltd. E398
MCC MNC: 260 01
LAC: FFFE (65534)
LCID: 785B01 (7887617)
RNC: 78 (120)
CID: 5B01 (23297)
CSQ: 30
RSSI: -53 dBm
root@Gargoyle:~# Ten TL WR710N jest "prawie" jak DIR-505, jednak to "prawie" robi różnicę. ![]()
A ja mam tak:
Status: Brak informacji
Czas polaczenia: -
Przeslano danych: - / -
Operator: Plus
Tryb pracy: LTE
Sila sygnalu: 96%
Urzadzenie: Huawei Technologies Co., Ltd. E398
MCC MNC: 260 01
LAC: FFFE (65534)
LCID: 785B01 (7887617)
RNC: 78 (120)
CID: 5B01 (23297)
CSQ: 30
RSSI: -53 dBm ? ![]()
Coś masz "nie halo" w tym zestawie- mam LTE iPlus E398 ,niby HUB ma zasilanie a jednak nie współpracuje prawidłowo-doinstaluj sobie plugin USB-reset i jak zawiesi sesję spróbuj zresetować całą magistralę i sprawdź czy wróci transmisja (z poziomem sygnału na modemie jest dobrze?).
Tak u mnie w tej chwili wygląda status w ramach jednej sesji-Gargoyle by obsy/ DIR-505
16 dni, 10 godz., 22 min.
Bieżąca data i czas:2013-12-20 17:57 CET
Adres IP WAN:5.174…
Maska podsieci WAN:255.255.255.240
Adres MAC WAN:00:A0:C6:00:00:00
Adres bramy WAN:5.174...
Serwer(y) DNS WAN:208.67.220.220
208.67.222.222 Dla korzystających z WAN-3-4G jest już od wczoraj firmware Huntsman dla tego routera http://ofmodemsandmen.com/downloads.html . Pewnie niebawem Cezary wyda soft w wersji PL. ![]()
Generalnie, zapowiada się na godnego następcę v1, ale zdecydowanie bez rewelacji, a już na pewno bez rewolucji. Cieszy mnie 40 MHz kwarc i wysokie taktowania - jest szansa na jeszcze wyższe... 900 MHz?
Co by tu nie pisać to wg mojej oceny jest godnym routerem do instalacji OpenWRT. Od wersji 1 dzieli go "kosmos". Router z gigabit który nie posiada 64MB RAM jest jakimś nieporozumieniem. Przecież instalując alternatywne oprogramowanie chcemy mieć więcej możliwości instalacji dodatkowych pakietów.Z pewnością ilościowo znacząco TL wyprzedzał konkurencję (przed premierą WDR3600/4300 dużo sprzedawało się również Netgear-ów 3700 v1/2) a problemy z nimi przedstawiane na forach były relatywnie bardzo rzadkie. Ciekaw jestem czy wersja 2 posiada tryb ratunkowy w przypadku nieudanej aktualizacji? ![]()
Cezary zainstalowałem przed chwilą pakiet 3ginfo i nie wyświetla mi danych o czasie połączenia i użytych danych. Co może być nie tak?
eko.one.pl → Posty przez jarek7714
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc