876

(97 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

secam7 napisał/a:

Takiego co trzyma standart usb2, 500mA?

Standard USB 2.0 to przeszłość a w przy USB 3.0 mieszczą z zapasem. smile

877

(107 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Przejrzyj ten wątek: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=7505

878

(97 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

secam7 napisał/a:

Które modemy LTE są energooszczędne?

Żadne, w najbliższej perspektywie (przerzucanie dziesiątek Mb wymaga użycia energii). Przykład z innego podwórka-modemy sieci kablowych potrafią zużyć więcej od 15W. smile

879

(5 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ariel_matrix napisał/a:

tylko widzę, że trzyma sie na tym pasmie cały czas, tylko że teraz jest samo hspa+, może wyłaczają na noc DC by nie sciągać tyle, ponieważ od 00-08 mam bez limitów smile

Decyduje o tym obciążenie sieci i poziom sygnału na modemie-skoro masz cały czas aktywne połączenie HSPA+ to żadne triki z przełączaniem modemu nic nie pomogą (chyba że dla własnego placebo smile ). Jakiej używasz anteny do modemu i jaki masz poziom sygnału na modemie?

wdobry napisał/a:

Może to ważne: do BTS-a mam 200 metrów.

To nie ten problem. Połączenia działają w obu kierunkach bez niedomagań na firmware Huntsman i Oleg a wynika to z inaczej zorganizowanego firewalla. Także podane przez Ciebie rozwiązanie jest działaniem na skutkach a nie przyczynie problemu, dotyczy konkretnego modelu urządzenia VoIP (w nowych produktach może ten problem w ogóle nie występować). U mnie wszystkie konta dla rozmów wychodzących są aktywne ale dla przychodzących działa mi tylko linia w ifon.pl na nr wewnętrznym i połączeniem wdzwanianym działa

 IP Address:      192.168.11.231
Product Model:      GXP2000 (HW0.4)
Part Number:      N/A
Software Version:      Program-- 1.2.5.3    Bootloader-- 1.1.6.9
System Up Time:      80 day(s) 4 hour(s) 1 minute(s)
System Time:      22:11 
  Thursday, 26 December, 2013
Registered:      Account 1 Registered 
  Account 2 Registered 
  Account 3 Registered 
  Account 4 Registered
PPPoE Link Up:      disabled 
ryba825 napisał/a:

z HUB-em aktywnym próbowałem, ale wtedy robi się reset całego rutera.

Z HUB-ami tj. problem (trzeba trafić na właściwy egzemplarz-np. ja przy doborze kierowałem się że musi być plug&play i wspierający podstawowe systemy operacyjne Windows i Mac OSX-jak wspiera takowy i Linux z reguły) i dodatkowy koszt (zazwyczaj ponad 50% wartości routera typu MR). W Twoim przypadku jak napisał Cezary informacje z logu jest jakiś problem z pamięcią routera-jeżeli obsługuje on tylko łącze 4G to może być problem tego egzemplarza. Ja mam oprócz obsługi modemu w QMI uruchomionego klienta OpenVPN i takie użycie pamięci-logowanie z zewnątrz:

 Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.5.11.4 (r38863), by obsy
Model:D-Link DIR-505 rev. A1
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:22.4MB / 60.1MB (37.2%)
Połączenia:25/4096
Średnie obciążenie CPU:0.01 / 0.04 / 0.05  (1/5/15 min.)
Czas pracy:22 dni, 6 godz., 50 min.
Bieżąca data i czas:2013-12-26 14:26 CET

wink

bazgrus napisał/a:

Nie wiesz może jak w Olegu wyłączyć WiFi przy starcie?
Rzadko używam WiFi i chciałbym wyłączyć ale z GUI nie da się tego zrobić

Przejrzyj dokładnie zakładki ustawień interfejsu WiFi- w firmware masz wbudowany szczegółowy harmonogram pracy sieci bezprzewodowej. smile

ryba825 napisał/a:

Mam TP-Linka MR3220 i modem Huawei e3276 w NDIS i połączeniem LTE podłączony po przedłużce USB bezpośrednio do rutera.

Z tanich TL to jedynie WR710N nadaje się do bezpośredniego podłączenia modemu LTE (zresztą z innej półki jednostki WDR3600/4300 wymagają zastosowania aktywnego HUB-a USB), tak wg specyfikacji, nie testowałem to nie mogę jednoznacznie stwierdzić jak tj. z tym 1A na USB, jednak modemy LTE pobierają między 500-900mA aczkolwiek są bardzo czułe na stabilność napięcia. (największym niewypałem wg mojej oceny jest MR3420 v2 -dedykowany do LTE z szybszym procesorem a w praktyce wymagający zastosowania HUB-a i w przypadku instalacji OpenWRT dochodzi do tego mała pamięć flash-4MB a co za tym idzie bardzo mizerna zawartość podstawowych obrazów oraz brak miejsca na instalację czegokolwiek). smile

bazgrus napisał/a:

Właśnie próbowałem się przesiąść z Olega na coś co wykryje mój modem
Testowałem już Tomato - wykrywa USB ale nie może się połączyć

Tzn. że wprowadzasz złą konfigurację, Oleg ma 2-zakładki konfiguracji: klasyczny RAS jako pierwsza i druga NDIS (jeżeli dobrze pamiętam nazywa się USB-ethernet, wpisujesz APN i wybierasz sterownik modemu czyli do E3276: NCM, zapisujesz ustawienia i połączenie powinno nawiązać). Oczywiście to są szczegóły połączenia modemu w podstawowej konfiguracji wyżej WAN wybieramy USB-modem. smile P.S Co do Tomato to @shibby kombinował w tym wątku: http://openlinksys.info/forum/viewthrea … d_id=15811 ale jak to się rozwija to nie wiem. wink

Cezary czy można jakoś ucywilizować pod względem działania VoIP firewall w Gargoyle? Niestety po 19 dniach i odnowieniu adresu przez operatora, na 3 kontach nie działają mi rozmowy przychodzące. sad

886

(50 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Przmus napisał/a:

Jaką komendą restartuje się interfejs?

Zauważyłem że plugin USB-reset resetuje dane na interfejsie wwan0. smile

Nie wiem czy uda Ci się uruchomić modem pod Gargoyle na tym routerze. Powinien ruszyć na Olegu https://code.google.com/p/wl500g/downlo … n=2&q=  P.S Do obsługi modemu LTE wskazany na start dobry aktywny HUB USB. smile

888

(97 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

secam7 napisał/a:

Tak samo z testem speedtest.net, jak są idealne
warunki (ponad 50Mb/s) to się router resetuje i nie zależy to od ustawionych parametrów. sad
Co ciekawe modem się nie resetuje i nie rozłącza.

Z moich testów porównawczych WR-703N/RAMMOD 64MB jest w stanie swobodnie obsługiwać łącze LTE 40Mbps (symetrycznie), natomiast DIR-505 50Mbps (prawie symetrycznie-gdyż E398 osiągał max. wartości upload 48,5Mbps). OT taka różnica, dla większych prędkości osiąganych na sieci LTE to już inna półka routerów (WR3600, DIR825, 1043ND v2, Netgear 3700/3800...). smile

889

(191 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

mvincm napisał/a:

P.S.
Po co pytam... ano mój modem idzie na "maszt" a czasami trzeba odczytać sms (np. przy włączaniu jakiś usług operatora) no i średnio mi się uśmiecha w każdym takim przypadku pchać na ten masz aby sima do telefonu przełożyć.

To po kiego licha wybrałeś akurat ten model modemu? Nie było zaopatrzyć się w E398 (komunikuje się świetnie na USB1, sms można odbierać i wysyłać bez problemów korzystając z pluginu sms w Gargoyle). wink

890

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ryba825 napisał/a:

tylko jeszcze nie wiem jaki (~100 zł planuję wydać)).

Za równą 100-kę kupiłem DIR-505 (na aukcji sprzedawca miał kilka sztuk). Działa bardzo sprawnie (tylko ja nie używam WiFi przy takowym zastosowaniu).

 Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.5.11.4 (r38863), by obsy
Model:D-Link DIR-505 rev. A1
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:22.5MB / 60.1MB (37.4%)
Połączenia:44/4096
Średnie obciążenie CPU:0.00 / 0.01 / 0.05  (1/5/15 min.)
Czas pracy:16 dni, 13 godz., 27 min.
Bieżąca data i czas:2013-12-20 21:03 CET

smile

891

(50 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Napisał Ci co masz zrobić:  opkg install --force-reinstall 3ginfo-text

smile Już jest ok (choć status nie wyświetla na razie rzeczywisty ale działa)

 Status: Połączony
Czas polaczenia: 3d, 04:35:42
Przeslano danych: 2.2 GiB / 2.3 GiB
Operator: Plus
Tryb pracy: LTE
Sila sygnalu: 96%
Urzadzenie: Huawei Technologies Co., Ltd. E398
MCC MNC: 260 01
LAC: FFFE (65534)
LCID: 785B01 (7887617)
RNC: 78 (120)
CID: 5B01 (23297)
CSQ: 30
RSSI: -53 dBm

. Dzięki i sorki za zamieszanie. smile

892

(50 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Teraz terminal tak odpowiada:

 opkg install 3ginfo-text
WARNING: Package 3ginfo-text is already installed, ignoring
         Use --force-reinstall to force reinstallation

No packages to install.

893

(50 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

3ginfo-text  nie 3ginfo...

To już nie wiem o co chodzi:

 3ginfo-text
-ash: 3ginfo-text: not found
root@Gargoyle:~# opkg 3ginfo-text
gpkg: opkg/ipkg compatible package manager
      written by Eric Bishop

usage: gpkg sub-command [options] [package argument(s)]
where sub-command is one of:

Package Manipulation:
  update                        Update list of available packages
  upgrade [pkgs]                Upgrade packages
  install [pkgs]                Install package(s)
  remove  [pkgs]                Remove package(s)

Informational Commands
  list [pkgs|regexp]            List available packages
  list-installed [pkgs|regexp]  List installed packages
  info [pkgs|regexp]            Display info for packages
  dest-info                     Display info about package destinations

Options:
  --regex,r                     Package argument is a regular expression
                                Only accepted for list/info commands
  --conf,-f [conf_file]         Use <conf_file> as opkg/gpkg configuration file
  --dest,-d [dest_name]         Use <dest_name> as the the root directory for
                                package installation, removal, upgrading
                                <dest_name> should be a defined dest name from
                                the configuration file,
  --link-dest,-l [dest_name]    After installation, symlink files to a
                                differentdestination specified by <dest_name>
  --only-dest,-n [dest_name]    Only display packages installed in <dest_name>
  --tmp-dir,-t   [dir_path]     Specify path of tmp-dir
  --output-format,-o [format]   Specify output format of list/info commands
                                can be 'human-readable', 'json' or 'js'
                                Default is 'human-readable'
  --package-variables,-v [vars] Comma seperated list of package variables
                                to print when info command is called

Force Options:
  --force-depends,-p            Install/remove despite failed dependencies
  --force-maintainer,-m         Overwrite preexisting config files
  --force-reinstall,-e          Reinstall package(s)
  --force-overwrite,-w          Overwrite files from other package(s)
  --autoremove,-a               Remove packages that were installed
                                automatically to satisfy dependencies
  --autoremove-same-dest,-s     Remove packages that were installed
                                automatically to satisfy dependencies
                                only if they were installed to same
                                destination as package being removed
root@Gargoyle:~# 

894

(50 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ok. Zrobiłem ale mam ciągle tak:

 opkg upgrade 3ginfo
Removing package 3ginfo...
Finished removing 3ginfo.

Preparing to install the following packages, which will require 11283 bytes:
    3ginfo

Preparing to install package 3ginfo...
    Downloading...
    Downloaded 3ginfo successfully.
    Installing 3ginfo...
    Successfully installed 3ginfo.
Installation of packages successful.

root@Gargoyle:~# 3ginfo
Status: Brak informacji
Czas polaczenia: -
Przeslano danych: - / -
Operator: Plus
Tryb pracy: LTE
Sila sygnalu: 96%
Urzadzenie: Huawei Technologies Co., Ltd. E398
MCC MNC: 260 01
LAC: FFFE (65534)
LCID: 785B01 (7887617)
RNC: 78 (120)
CID: 5B01 (23297)
CSQ: 30
RSSI: -53 dBm
root@Gargoyle:~# 

895

(97 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ten TL WR710N jest "prawie" jak DIR-505, jednak to "prawie" robi różnicę. big_smile

896

(50 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A ja mam tak:

 Status: Brak informacji
Czas polaczenia: -
Przeslano danych: - / -
Operator: Plus
Tryb pracy: LTE
Sila sygnalu: 96%
Urzadzenie: Huawei Technologies Co., Ltd. E398
MCC MNC: 260 01
LAC: FFFE (65534)
LCID: 785B01 (7887617)
RNC: 78 (120)
CID: 5B01 (23297)
CSQ: 30
RSSI: -53 dBm

? smile

897

(18 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Coś masz "nie halo" w tym zestawie- mam LTE iPlus E398 ,niby HUB ma zasilanie a jednak nie współpracuje prawidłowo-doinstaluj sobie plugin USB-reset i jak zawiesi sesję spróbuj zresetować całą magistralę i sprawdź czy wróci transmisja (z poziomem sygnału na modemie jest dobrze?). smile Tak u mnie w tej chwili wygląda status w ramach jednej sesji-Gargoyle by obsy/ DIR-505

 16 dni, 10 godz., 22 min.
Bieżąca data i czas:2013-12-20 17:57 CET
Adres IP WAN:5.174…
Maska podsieci WAN:255.255.255.240
Adres MAC WAN:00:A0:C6:00:00:00
Adres bramy WAN:5.174...
Serwer(y) DNS WAN:208.67.220.220 
208.67.222.222 

898

(96 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dla korzystających z WAN-3-4G jest już od wczoraj firmware Huntsman dla tego routera http://ofmodemsandmen.com/downloads.html . Pewnie niebawem Cezary wyda soft w wersji PL. smile

899

(96 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

Generalnie, zapowiada się na godnego następcę v1, ale zdecydowanie bez rewelacji, a już na pewno bez rewolucji. Cieszy mnie 40 MHz kwarc i wysokie taktowania - jest szansa na jeszcze wyższe... 900 MHz? big_smile

Co by tu nie pisać to wg mojej oceny jest godnym routerem do instalacji OpenWRT. Od wersji 1 dzieli go "kosmos". Router z gigabit który nie posiada 64MB RAM jest jakimś nieporozumieniem. Przecież instalując alternatywne oprogramowanie chcemy mieć więcej możliwości instalacji dodatkowych pakietów.Z pewnością ilościowo znacząco TL wyprzedzał konkurencję (przed premierą WDR3600/4300 dużo sprzedawało się również Netgear-ów 3700 v1/2) a problemy z nimi przedstawiane na forach były relatywnie bardzo rzadkie. Ciekaw jestem czy wersja 2 posiada tryb ratunkowy w przypadku nieudanej aktualizacji? smile

900

(50 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary zainstalowałem przed chwilą pakiet 3ginfo i nie wyświetla mi danych o czasie połączenia i użytych danych. Co może być nie tak?