1 (edytowany przez bazgrus 2013-12-23 22:09:05)

Temat: WL-500g v2 i problem z wykryciem USB (modem e3276)

Cześć,
ściągnąłem obraz gargoyle_1.5.11-brcm47xx-squashfs.trx i zainstalowałem na swoim routerze wl-500gv2
Niestety nie wykrywał mi USB

Doinstalowałem więc następujące pakiety

libusb-1.0_1.0.9-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-brcm47xx_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-core_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-net-cdc-ether_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-net-rndis_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-net_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-ohci_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-printer_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-serial-option_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-serial-wwan_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb-serial_3.3.8-1_brcm47xx.ipk
kmod-usb2_3.3.8-1_brcm47xx.ipk

Niestety nadal dostaję

cat /proc/bus/usb/devices

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=01 Cnt=01 Dev#=  3 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=12d1 ProdID=1506 Rev= 1.02
S:  Manufacturer=HUAWEI Technology
S:  Product=HUAWEI Mobile
C:* #Ifs= 4 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=500mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=12 Driver=(none)
E:  Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 1 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=16 Driver=(none)
E:  Ad=82(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
I:  If#= 1 Alt= 1 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=16 Driver=(none)
E:  Ad=82(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
E:  Ad=83(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=(none)
E:  Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 3 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=(none)
E:  Ad=04(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=85(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms

Czyli nawet nie wykrywa, sterowników pamięci masowej, nie mówiąc o karcie sieciowej
Próbowałem przełączyć modem w tryb usb ale bez skutku

root@Gargoyle:~# usb_modeswitch  -v 12d1 -p 1506 -H
Looking for default devices ...
   found matching product ID
   adding device
 Found device in default mode, class or configuration (1)
Accessing device 003 on bus 001 ...
Getting the current device configuration ...
 OK, got current device configuration (1)
Using first interface: 0x00
Using endpoints 0x01 (out) and 0x81 (in)
Not a storage device, skipping SCSI inquiry

USB description data (for identification)
-------------------------
Manufacturer: HUAWEI Technology
     Product: HUAWEI Mobile
  Serial No.: not provided
-------------------------
Sending Huawei control message ...
Error: sending Huawei control message failed (error -32). Aborting.

Co mogę jeszcze zrobić aby odpalić modem i połączyć się przez modem 3g?

2

Odp: WL-500g v2 i problem z wykryciem USB (modem e3276)

Nie wiem czy uda Ci się uruchomić modem pod Gargoyle na tym routerze. Powinien ruszyć na Olegu https://code.google.com/p/wl500g/downlo … n=2&q=  P.S Do obsługi modemu LTE wskazany na start dobry aktywny HUB USB. smile

3

Odp: WL-500g v2 i problem z wykryciem USB (modem e3276)

Właśnie próbowałem się przesiąść z Olega na coś co wykryje mój modem
Testowałem już Tomato - wykrywa USB ale nie może się połączyć
Gargoyle - nawet nie widzi USB
Z opisu na OpenWRT wynika, że ten model jest już słabo wspierany
Wiem, że jest to stary router ale specyfikację sprzętową ma całkiem niezłą

4

Odp: WL-500g v2 i problem z wykryciem USB (modem e3276)

e3276 wymaga modułu ncm, nie znajdziesz go w tym buildzie bo Eryk tego nie buduje. Inna sprawa że moduł option też musisz poinformować że ma go obsługiwać bo domyślnie tego nie wie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: WL-500g v2 i problem z wykryciem USB (modem e3276)

bazgrus napisał/a:

Właśnie próbowałem się przesiąść z Olega na coś co wykryje mój modem
Testowałem już Tomato - wykrywa USB ale nie może się połączyć

Tzn. że wprowadzasz złą konfigurację, Oleg ma 2-zakładki konfiguracji: klasyczny RAS jako pierwsza i druga NDIS (jeżeli dobrze pamiętam nazywa się USB-ethernet, wpisujesz APN i wybierasz sterownik modemu czyli do E3276: NCM, zapisujesz ustawienia i połączenie powinno nawiązać). Oczywiście to są szczegóły połączenia modemu w podstawowej konfiguracji wyżej WAN wybieramy USB-modem. smile P.S Co do Tomato to @shibby kombinował w tym wątku: http://openlinksys.info/forum/viewthrea … d_id=15811 ale jak to się rozwija to nie wiem. wink

6

Odp: WL-500g v2 i problem z wykryciem USB (modem e3276)

jarek - Bardzo dziękuję za pomoc.
Net śmiga na Olegu
Wcześniej zastanawiałem się co to za nowa technologia Ethernet over USB wink

Nie wiesz może jak w Olegu wyłączyć WiFi przy starcie?
Rzadko używam WiFi i chciałbym wyłączyć ale z GUI nie da się tego zrobić

7

Odp: WL-500g v2 i problem z wykryciem USB (modem e3276)

bazgrus napisał/a:

Nie wiesz może jak w Olegu wyłączyć WiFi przy starcie?
Rzadko używam WiFi i chciałbym wyłączyć ale z GUI nie da się tego zrobić

Przejrzyj dokładnie zakładki ustawień interfejsu WiFi- w firmware masz wbudowany szczegółowy harmonogram pracy sieci bezprzewodowej. smile