a jest jakis sposob na zrobienie kopi samych ustawien i ich przywrocenie po wgraniu aktualizacji ?

czyli mam rozumiec ze po wgraniu musze od nowa dodawac wszystkie kompy i przypisywac adresy ip wszystkim komputerom ?
ustawiac hasla itd ?

Witam
posiadam ten router v2.1 a wersja softu to Gargoyle:1.5.10.12 (r37768) nowa wesja to 1.6.21
dawno nie wgrywalem wiec nie pamietam ktora wesje wybrac
czy gargoyle-1.6.2.1-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin
czy gargoyle-1.6.2.1-ar71xx-tl-mr3420-v2-en-squashfs-sysupgrade.bin
I dwa dodatkowe pytania
dlaczego nie dziala mi sprawdzanie dostepnosci nowej wersji z poziomu strony konfiguracji
i czy wgrywajac jeden z powyzszych plikow aktualizacji nie strace ustawien na routerze, skorek itd a jesli tak to jak zaktualizowac oprogramowanie zeby nie utracic wszytkich ustawien aktualnych na ruterze
z gory dzieki

629

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

lubie jak wszytko jest na swoim miejscu

630

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

wiem juz doczytalem
wiec lipa z tym zeby byl widoczny ?

631

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

a mozesz mi na przykladzie pokazac jak to zrobic co i jak wpisac i tak wogole do czego sluzy ta opcja ?
ps u mnie ta opcja jest zaciemniona i nie da sie zaznaczyc czy jest to zwiazane z tym ze mam drugi router pracujacy jako brama ?

632

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

no tak ale jak wylacze tam ten router to tego z gargoyle nie widac wogole nawet tej zakladki infrastruktura sieci nie ma

633

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

udalo sie i dziala tylko jeszcze jedna dziwna sprawa
jak wchodze w otoczenie sieciowe to w infrastrukturze sieci pokazuje sie ten router pracujacy jako brama a nie ten z ktorym sie lacze i do ktorego jest podlaczony modem i na ktorym jest zainstalowany gargoyle pl

634

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

a gdzie ta opcja jest ?
znalazlem
byla wlaczona

635

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

a co to znaczy ta izolacja
w konfiguracji w sieci bezprzewodowe mam wlaczona filtracje mac
ustawione jest zeby zezwalal na mac z ponizszej listy gdzie wpisalem macki kart bezprzewodowych
ale wydaje mi sie ze to sluzy do udostepniania samego internetu a nie otoczenia sieciowego
poza tym laczac sie z tym drugim routerem ktory jest tylko brama otoczenie sieciowe dziala

636

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam
mam taki problem odnosnie otoczenia sieciowego
mianowicie w domowej sieci mam trzy laptopy ktore sie lacza  z internetem przez wifi oraz jeden stacionarny laczacy sie po kablu
w otoczeniu sieciowym widze tylko ten komputer ktory laczy sie po kablu natomiast tych po wifi nie
W domowej sieci mam tez drugi router ale na sofcie producenta ktory pracuje jako brama dla podlaczenia drugiego tv w drugim pokoju
Jesli polacze sie z siecia poprzez ten router pracujacy  jako brama mam dostep do kazdego komputera w sieci zarowno tych po wifi jak i po kablu
Tak jakby router z gargoyle blokowal komputery po wifi
na kazdym komputerze win 8
Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu

dziwne
wczoraj uruchomic nie moglem uruchomilem ten komputer recznie i wylaczylem i zdalne wlaczanie zadzialalo
dzis rano zdalne uruchamianie juz nie dzialalo a w apr tego komputera nie bylo
wylaczylem i wlaczylem router komputer w apr sie pojawil no i oczywiscie zdalne wlaczanie zaczelo dzialac co mam nie tak ?

no wlasnie tak mam ale dzis chcialem wlaczyc zdalnie i nie dalo sie zarowno z aplikacji jak i po zalogowaniu do routera
nadmienie ze komputer nie byl wlaczany kilka dni
czy ustawienie czasu dzierzawy ma wplyw na zdalne uruchamianie ?

Jak na stale dopisac do apr komputer tak zeby po restarcie routera lub po dlugim nie wlaczaniu komputera mozna bylo wlaczyc go zdalnie
poprosze o podanie komed do putty najlepiej na przykladzie tak zebym mogl tylko podmienic mac i ip

640

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

znalazlem przyczyne problemu i nie jest to router
problemem okazal sie sam windows 8
nalezy w opcjach zasilania odznaczyc ptaszek przy WLACZ SZYBKIE URUCHAMIANIE
i funkcia wol dziala i w gargulcu i sofcie producenta
pzdr dziekuje za pomoc i moze komus sie ta informacja przyda

641

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ale to juz nie dzis
jutro sprawdze

642

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

tak
po lanie dzialalo tylko nie pamietam czy to byl router tplinka czy dlinka ale soft byl producenta napewno

643

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

udalo sie to zapisac
ale dalej nie wiem co dalej
dodalem to ip neigh add 10.0.1.30 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br-lan bo takiego adresu ip i mac nie mam u siebie w sieci
port 9 przekierowalem na ten adres fikcyjny 10.0.1.30
a uruchomic chce komputer
10.0.1.xx o macu karty taki jak ma
w programie na androidzie w polu mac i adres ip co mam wpisac ?

w panelu gui routera sa przyciski do wybudzania komputerow ale nie dzialaja bo komputer sie nie wlacza

644

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

po wpisaniu :wq (aby zapisac i wyjsc) dalej zostaje nic sie nie zamyka

645

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

http://jazz.tvtom.pl/wake-on-lan-z-openwrt-dd-wrt/
tego probowalem
Następnie logujemy się przez SSH (może być lokalnie) i wykonujemy komendę:
ip neigh add 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br-lan
1
   
ip neigh add 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br-lan

natomiast w przypadku DD-WRT możemy również skorzystać z SSH lub webowym GUI przejść na Administration -> Commands i tam wklepać
arp -i br-lan -s 192.168.1.254 ff:ff:ff:ff:ff:ff
1
   
arp -i br-lan -s 192.168.1.254 ff:ff:ff:ff:ff:ff

Adres MAC wynoszący ff:ff:ff:ff:ff:ff to broadcast w sieci Ethernet, dzięki czemu Magic Packet przekierowany na nieistniejący adres IP 192.168.1.254 zostanie rozgłoszony w całej naszej sieci LAN. Dzięki temu nie musimy definiować każdego budzonego komputera osobno. Co więcej w tej metodzie nie musisz nawet mieć przypisanych stałych adresów IP do poszczególnych komputerów. Choć z innych względów np. zdalnego dostępu do nich i tak trzeba to zrobić.

Pozostaje nam jeszcze jedna rzecz do zrobienia – trzeba zapewnić powiązanie adresu IP 192.168.1.254 z adresem MAC ff:ff:ff:ff:ff:ff po restarcie routera. W tym celu powyższą komendę dopisujemy do pliku /etc/rc.local oczywiście przed ostatnią komendą exit 0. Domyślnie plik ten wygląda tak:
# Put your custom commands here that should be executed once # the system init finished. By default this file does nothing. exit 0
1
2
3
4
   
# Put your custom commands here that should be executed once
# the system init finished. By default this file does nothing.

exit 0

Edycję pliku przeprowadzamy wydając komendę:
vi /etc/rc.local
1
   
vi /etc/rc.local

natomiast aktualną zawartość tablicy ARP routera sprawdzimy w OpenWrt (Gargoyle) komendą:
ip neigh show
1
   
ip neigh show

646

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

czytalem o tym /etc/rc.locall ale nie wiem jak to zapisac po wpisaniu w konsoli

647

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

te opcje mam wlaczone

648

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

podbijam
moze znajdzie sie ktos kto pomoze w moim problemie

649

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

przepraszam moja pomylka mialo byc mr 3420

650

(21 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam
posiadam w/w router v2 i postanowilem zainstalowac gargoyle w zwiazku z mozliwoscia wybudzania zdalnego.
Niestety mimo prob nic mi z tego nie wychodzi.
posiadam internet z kablowki mam zew ip w dhcp mam przypisane ip do macow kart
komputer ktory chce wlaczyc podpialem do routera kablem
nie wlacza sie ani w lokalnej sieci ani z komorki
prosze o pomoc w prawidlowej konfiguracji