a jest jakis sposob na zrobienie kopi samych ustawien i ich przywrocenie po wgraniu aktualizacji ?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez roratoga
a jest jakis sposob na zrobienie kopi samych ustawien i ich przywrocenie po wgraniu aktualizacji ?
czyli mam rozumiec ze po wgraniu musze od nowa dodawac wszystkie kompy i przypisywac adresy ip wszystkim komputerom ?
ustawiac hasla itd ?
Witam
posiadam ten router v2.1 a wersja softu to Gargoyle:1.5.10.12 (r37768) nowa wesja to 1.6.21
dawno nie wgrywalem wiec nie pamietam ktora wesje wybrac
czy gargoyle-1.6.2.1-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin
czy gargoyle-1.6.2.1-ar71xx-tl-mr3420-v2-en-squashfs-sysupgrade.bin
I dwa dodatkowe pytania
dlaczego nie dziala mi sprawdzanie dostepnosci nowej wersji z poziomu strony konfiguracji
i czy wgrywajac jeden z powyzszych plikow aktualizacji nie strace ustawien na routerze, skorek itd a jesli tak to jak zaktualizowac oprogramowanie zeby nie utracic wszytkich ustawien aktualnych na ruterze
z gory dzieki
lubie jak wszytko jest na swoim miejscu
wiem juz doczytalem
wiec lipa z tym zeby byl widoczny ?
a mozesz mi na przykladzie pokazac jak to zrobic co i jak wpisac i tak wogole do czego sluzy ta opcja ?
ps u mnie ta opcja jest zaciemniona i nie da sie zaznaczyc czy jest to zwiazane z tym ze mam drugi router pracujacy jako brama ?
no tak ale jak wylacze tam ten router to tego z gargoyle nie widac wogole nawet tej zakladki infrastruktura sieci nie ma
udalo sie i dziala tylko jeszcze jedna dziwna sprawa
jak wchodze w otoczenie sieciowe to w infrastrukturze sieci pokazuje sie ten router pracujacy jako brama a nie ten z ktorym sie lacze i do ktorego jest podlaczony modem i na ktorym jest zainstalowany gargoyle pl
a gdzie ta opcja jest ?
znalazlem
byla wlaczona
a co to znaczy ta izolacja
w konfiguracji w sieci bezprzewodowe mam wlaczona filtracje mac
ustawione jest zeby zezwalal na mac z ponizszej listy gdzie wpisalem macki kart bezprzewodowych
ale wydaje mi sie ze to sluzy do udostepniania samego internetu a nie otoczenia sieciowego
poza tym laczac sie z tym drugim routerem ktory jest tylko brama otoczenie sieciowe dziala
Witam
mam taki problem odnosnie otoczenia sieciowego
mianowicie w domowej sieci mam trzy laptopy ktore sie lacza z internetem przez wifi oraz jeden stacionarny laczacy sie po kablu
w otoczeniu sieciowym widze tylko ten komputer ktory laczy sie po kablu natomiast tych po wifi nie
W domowej sieci mam tez drugi router ale na sofcie producenta ktory pracuje jako brama dla podlaczenia drugiego tv w drugim pokoju
Jesli polacze sie z siecia poprzez ten router pracujacy jako brama mam dostep do kazdego komputera w sieci zarowno tych po wifi jak i po kablu
Tak jakby router z gargoyle blokowal komputery po wifi
na kazdym komputerze win 8
Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu
dziwne
wczoraj uruchomic nie moglem uruchomilem ten komputer recznie i wylaczylem i zdalne wlaczanie zadzialalo
dzis rano zdalne uruchamianie juz nie dzialalo a w apr tego komputera nie bylo
wylaczylem i wlaczylem router komputer w apr sie pojawil no i oczywiscie zdalne wlaczanie zaczelo dzialac co mam nie tak ?
no wlasnie tak mam ale dzis chcialem wlaczyc zdalnie i nie dalo sie zarowno z aplikacji jak i po zalogowaniu do routera
nadmienie ze komputer nie byl wlaczany kilka dni
czy ustawienie czasu dzierzawy ma wplyw na zdalne uruchamianie ?
Jak na stale dopisac do apr komputer tak zeby po restarcie routera lub po dlugim nie wlaczaniu komputera mozna bylo wlaczyc go zdalnie
poprosze o podanie komed do putty najlepiej na przykladzie tak zebym mogl tylko podmienic mac i ip
znalazlem przyczyne problemu i nie jest to router
problemem okazal sie sam windows 8
nalezy w opcjach zasilania odznaczyc ptaszek przy WLACZ SZYBKIE URUCHAMIANIE
i funkcia wol dziala i w gargulcu i sofcie producenta
pzdr dziekuje za pomoc i moze komus sie ta informacja przyda
ale to juz nie dzis
jutro sprawdze
tak
po lanie dzialalo tylko nie pamietam czy to byl router tplinka czy dlinka ale soft byl producenta napewno
udalo sie to zapisac
ale dalej nie wiem co dalej
dodalem to ip neigh add 10.0.1.30 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br-lan bo takiego adresu ip i mac nie mam u siebie w sieci
port 9 przekierowalem na ten adres fikcyjny 10.0.1.30
a uruchomic chce komputer
10.0.1.xx o macu karty taki jak ma
w programie na androidzie w polu mac i adres ip co mam wpisac ?
w panelu gui routera sa przyciski do wybudzania komputerow ale nie dzialaja bo komputer sie nie wlacza
po wpisaniu :wq (aby zapisac i wyjsc) dalej zostaje nic sie nie zamyka
http://jazz.tvtom.pl/wake-on-lan-z-openwrt-dd-wrt/
tego probowalem
Następnie logujemy się przez SSH (może być lokalnie) i wykonujemy komendę:
ip neigh add 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br-lan
1
ip neigh add 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br-lan
natomiast w przypadku DD-WRT możemy również skorzystać z SSH lub webowym GUI przejść na Administration -> Commands i tam wklepać
arp -i br-lan -s 192.168.1.254 ff:ff:ff:ff:ff:ff
1
arp -i br-lan -s 192.168.1.254 ff:ff:ff:ff:ff:ff
Adres MAC wynoszący ff:ff:ff:ff:ff:ff to broadcast w sieci Ethernet, dzięki czemu Magic Packet przekierowany na nieistniejący adres IP 192.168.1.254 zostanie rozgłoszony w całej naszej sieci LAN. Dzięki temu nie musimy definiować każdego budzonego komputera osobno. Co więcej w tej metodzie nie musisz nawet mieć przypisanych stałych adresów IP do poszczególnych komputerów. Choć z innych względów np. zdalnego dostępu do nich i tak trzeba to zrobić.
Pozostaje nam jeszcze jedna rzecz do zrobienia – trzeba zapewnić powiązanie adresu IP 192.168.1.254 z adresem MAC ff:ff:ff:ff:ff:ff po restarcie routera. W tym celu powyższą komendę dopisujemy do pliku /etc/rc.local oczywiście przed ostatnią komendą exit 0. Domyślnie plik ten wygląda tak:
# Put your custom commands here that should be executed once # the system init finished. By default this file does nothing. exit 0
1
2
3
4
# Put your custom commands here that should be executed once
# the system init finished. By default this file does nothing.
exit 0
Edycję pliku przeprowadzamy wydając komendę:
vi /etc/rc.local
1
vi /etc/rc.local
natomiast aktualną zawartość tablicy ARP routera sprawdzimy w OpenWrt (Gargoyle) komendą:
ip neigh show
1
ip neigh show
czytalem o tym /etc/rc.locall ale nie wiem jak to zapisac po wpisaniu w konsoli
te opcje mam wlaczone
podbijam
moze znajdzie sie ktos kto pomoze w moim problemie
przepraszam moja pomylka mialo byc mr 3420
Witam
posiadam w/w router v2 i postanowilem zainstalowac gargoyle w zwiazku z mozliwoscia wybudzania zdalnego.
Niestety mimo prob nic mi z tego nie wychodzi.
posiadam internet z kablowki mam zew ip w dhcp mam przypisane ip do macow kart
komputer ktory chce wlaczyc podpialem do routera kablem
nie wlacza sie ani w lokalnej sieci ani z komorki
prosze o pomoc w prawidlowej konfiguracji
eko.one.pl → Posty przez roratoga
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc