Temat: Otoczenie sieciowe

Witam
mam taki problem odnosnie otoczenia sieciowego
mianowicie w domowej sieci mam trzy laptopy ktore sie lacza  z internetem przez wifi oraz jeden stacionarny laczacy sie po kablu
w otoczeniu sieciowym widze tylko ten komputer ktory laczy sie po kablu natomiast tych po wifi nie
W domowej sieci mam tez drugi router ale na sofcie producenta ktory pracuje jako brama dla podlaczenia drugiego tv w drugim pokoju
Jesli polacze sie z siecia poprzez ten router pracujacy  jako brama mam dostep do kazdego komputera w sieci zarowno tych po wifi jak i po kablu
Tak jakby router z gargoyle blokowal komputery po wifi
na kazdym komputerze win 8
Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu

2

Odp: Otoczenie sieciowe

A nie ustawiłeś czasami izolacji klientów bezprzewodowych?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Otoczenie sieciowe

a co to znaczy ta izolacja
w konfiguracji w sieci bezprzewodowe mam wlaczona filtracje mac
ustawione jest zeby zezwalal na mac z ponizszej listy gdzie wpisalem macki kart bezprzewodowych
ale wydaje mi sie ze to sluzy do udostepniania samego internetu a nie otoczenia sieciowego
poza tym laczac sie z tym drugim routerem ktory jest tylko brama otoczenie sieciowe dziala

4

Odp: Otoczenie sieciowe

To jest osobna opcja, nie jest to filtrowanie adresów mac. Masz ją włączoną czy nie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez roratoga 2013-10-18 11:21:58)

Odp: Otoczenie sieciowe

a gdzie ta opcja jest ?
znalazlem
byla wlaczona

6

Odp: Otoczenie sieciowe

Nie napisałeś jakie gui...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Otoczenie sieciowe

udalo sie i dziala tylko jeszcze jedna dziwna sprawa
jak wchodze w otoczenie sieciowe to w infrastrukturze sieci pokazuje sie ten router pracujacy jako brama a nie ten z ktorym sie lacze i do ktorego jest podlaczony modem i na ktorym jest zainstalowany gargoyle pl

8

Odp: Otoczenie sieciowe

Windows różne cuda pokazuje w tej infrastrukturze sieci i kompletnie nie mam pojęcia czym on się kieruje wykrywając urządzenia. Tym bardziej że potrafi wykryć coś czego fizycznie nie ma w sieci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Otoczenie sieciowe

no tak ale jak wylacze tam ten router to tego z gargoyle nie widac wogole nawet tej zakladki infrastruktura sieci nie ma

10

Odp: Otoczenie sieciowe

Będzie widać jak włączysz UPnP.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11 (edytowany przez roratoga 2013-10-18 16:29:47)

Odp: Otoczenie sieciowe

a mozesz mi na przykladzie pokazac jak to zrobic co i jak wpisac i tak wogole do czego sluzy ta opcja ?
ps u mnie ta opcja jest zaciemniona i nie da sie zaznaczyc czy jest to zwiazane z tym ze mam drugi router pracujacy jako brama ?

12

Odp: Otoczenie sieciowe

Ja masz mr3420 czy coś podobnego z 4MB to nie włączysz tego, bo fizycznie wywaliłem to z obrazu. A do czego służy - w gui masz małego helpa...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Otoczenie sieciowe

wiem juz doczytalem
wiec lipa z tym zeby byl widoczny ?

14

Odp: Otoczenie sieciowe

No ale w sumie po co ci to? Po co tak koniecznie chcesz być widoczny w tej "infrastrukturze sieci"?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Otoczenie sieciowe

lubie jak wszytko jest na swoim miejscu