251

(94 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

działa od ręki smile
Podziękował!!!!

jakbyś kompilował za jakiś czas nową wersję dodasz na githuba?

252

(94 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

kofec wysłałem ci wiadomość jak będziesz miał chwilę możesz to przesłać nawet weetransferem smile

253

(94 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Kofec mógłbyś mi w skrócie powiedzieć jak to skompilowac ? sad

BTW czy po skompilowaniu nowszej paczki można jakoś zaktualizować pakiet na routerze?

254

(94 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

dobra procek i pamieć dodałem bez problemu ale czy znasz może sposób na dodanie wykorzstania łącza?
Prędkość łącza bez problemu idzie ogarnąć nawet speedtest cli ale jak logować w domoticzu bierzącu upload/download?

255

(141 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Zdaj relację jak coś sie uda popchnąć do przodu smile

256

(120 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Odgrzeje troszke "kotleta" mam pytanie co do wydajności w porównaniu do starszych platform typu wdr3600 - AR9344 - 560MHz bądź 1043 v4 - QCA9563 -750 MHz. Pomijając kwestie natowania czy wydajności usb robił ktoś testy wydajności serwera www, openvpn czy aplikacji typu motion albo domoticz?

257

(94 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

O miejsce się nie boję jest duży extroot

ad 1. Bardziej mi chodziło o to że mając jakiegoś snapshota z 19.07 musze skomilowac pakiet pod tego konkretnego snapshota czy poprostu kompiluje i tyle. Pakiety często zgłaszały jakieś błędy z nieodpowiednimi zależnościami.


ad 3. Jeśli ktoś będzie miał jakąś koncepcje sad

Przy dodawaniu wszystko ładnie widać
https://zapodaj.net/fd90b94176687.png.html
Niestety w ustawieniach już brak podglądu
https://zapodaj.net/0ab99d88e4dda.png.html
przy wyporze podglądu (stream) najpierw jest domyślny obraz
https://zapodaj.net/20cf29a46093b.png.html
a po chwili błąd wczytywania
https://zapodaj.net/549a63b279b75.png.html
Sprawdzając adres obrazu

http://192.168.1.1:8080/camsnapshot.jpg?idx=1&count=2?t=1575321367856

czyli zamiast

/?action=stream

w adresie jest

/camsnapshot.jpg?...

i teraz nie wiem czy jest to jakiś bug wersji czy poprostu ta camera w ten sposob nie ruszy sad


@edit

Jakby ktoś zachodził w podobną ciąże umysłową podpowiadam po przeanalizowaniu plików

zamiast

/?action=stream

wstawiamy

/?action=snapshot

Domoticz obsługuje pojedyńcze ramki w podglądzie wink

ad 1. dalej potrzebowałbym pomocy smile

BTW czy wyższy load ma jakieś znaczący wpływ na żywotność sprzętu ? czyli 0.07 względem 0.01 wygeneruje jakiś skrócony żywot ramu? i czy mjpeg streamer generuje snapshoty do ramu czy odkłada je gdzieś we flashu? bo tego to już wogóle nie moge rozgryźć

258

(94 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

OK

1. A powiedz mi jako że w systemach linuxowych to zbyt mocny nie jestem, czy kompilując paczkę z takim domoticzem kompiluje ją się pod konkretną kompilacje openwrt?

i jeszcze jedno pytanie zapomniałem dodać odrazu
5. widzę w luci że można teraz aktualizować pakiety pytanie czy jest to rozsądne działanie czy nie lepiej zrobić aktualizcję całego wydania ? Biorąc pod uwagę ilość konfiguracji jaką czasami trzeba wykonać po zmianie wersji ciekawi mnie czy można sobie bezstresowo poprostu aktualizować pakiety.

259

(94 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam mam kilka pytań na które średnio mogę namierzyć odpowiedź.

1) czy do 19.07 pojawi się domoticz w wersji wyższej niż 4.97? Czy trzeba skompilować sobie samemu? Jako że jeszcze nie kompilowałem samemu pakietów to czy kompilując pojedyńczy pakiet kompiluje sie go pod źródła obecnie posiadanej kompilacji?

2) Czy dla staruszka wdr3600 lepiej przechodzić na 19.07 czy np zostać na 18.06.5 ?

3) Czy komuś udało sie pod domoticzem uruchomić kamerke podłączoną do samego routera? Mam kamere uruchomioną na mjpeg streamer (UVC) ale za nic nie chce działać pod domoticzem. Przy dodawaniu podgląd widać ale juz po dodaniu brak miniatury a podgląd pokazuje standardowy obrazek.  Może zamiast mjpeg streamer użyć innego pakietu?

4) Czy istnieje możliwość pobierania danych o parametrach routera (na którym stoi sam domoticz) coś jak tutaj:
https://camo.githubusercontent.com/d1e6 … 642e6a7067

Pozdrawiam

260

(25 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Remus napisał/a:
Królik napisał/a:

Dobre routery do openwrt kosztują teraz nie małe pieniądze.

W małych pieniądzach R6220 dla zdecydowanej większości osób będzie najlepszym rozwiązaniem w tym momencie.

I jak masz trochę zdolności lutowniczych to możesz sobie dolutować złącze mini PCIE https://forum.openwrt.org/t/r6220-minipcie-mod/25002 i dodać adapter usb 3.0 ......


oczywiści trzeba jeszcze wyekranować radio a to juz takie proste nie jest choć miejsca lutownicze na płycie sa . niestety po dodaniu moda z minipcie dużo ludzi narzeka na bardzo niestabilne 2.4ghz.

261

(47 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Daj znac jak zmierzysz jakiś pobór wink Teoretycznie powinien zjadać do 15W,  w normalnym użytkowaniu koło 9.

Jakbyś miał chwilę udostępniłbyś informację skąd zamówiłeś adapter i pigtaile?

262

(1,299 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Wybacz mój błąd smile

263

(1,299 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

obrazy openwrt-19.07/ath79/generic/ napewno są z wczoraj? 

według strony https://dl.eko.one.pl/luci/openwrt-19.07/ath79/generic/ Data Modyfikacji     2019-09-15 00:48

264

(5 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

No ok a jak się skompiluje to jest z automatu domyślnym GUI czy coś trzeba zmienić?

265

(5 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Wydawało mi się że to sam szablon tak jak material czy rosy. Z manuala mało wynika próbowałem w menuconfig to odnaleźć ale nie do końca mi się to udaje. Mógłbyś wskazać co zaznaczasz w menuconfig w oui bądź jeśli poza nim coś trzeba? Dla jakiegoś sprzętu to kompilowales?

266

(5 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam

Czy komuś udało się skompilować ten szablon

https://github.com/zhaojh329/oui

Pozdrawiam

267

(125 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

czekaj robie dokłądnie tak:

   $ cd ~
    $ git clone https://github.com/openwrt/openwrt.git
    $ cd openwrt
    $ git fetch --tags
    $ git checkout openwrt-19.07
    $ make package/symlinks
    $ wget http://dl.eko.one.pl/openwrt-19.07/patches/r10532-cf3b50377e.patch
    $ patch -p1 < r10532-cf3b50377e.patch 
    $ make package/symlinks
    $ wget  http://dl.eko.one.pl/luci/openwrt-19.07/ramips/mt7621/config.buildinfo.usb
    $ mv config.buildinfo.usb .config
    $ make defconfig
    $ make menuconig <--- jedyne co zmieniam to target na R6220 
    $ make -j1 V=s

i wifi leży. Probowałem wyłączyć ath10k_thermal wynik ten sam. Próbowałem też skompilować bez ath10k_ct i wynik ten sam.

268

(125 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

niestety wszystkie 3 opcje kończą się brakiem wifi.

18.06 też kompiluje  się bez wifi sad

więc wygląda to tak.
Jesli pobiore same źródła i dorzucę co tam chce w menu  makeconfig to działa jak należy.
Ale jeśli  pobiorę twój config z usb to  po kompilacji nie mam wifi

jedyny błąd jaki mam w czasie całej operacji to:

WARNING: Makefile 'package/utils/busybox/Makefile' has a dependency on 'libpam', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/utils/busybox/Makefile' has a build dependency on 'libpam', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/curl/Makefile' has a dependency on 'libgnutls', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/curl/Makefile' has a dependency on 'libopenldap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/curl/Makefile' has a dependency on 'libidn2', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/curl/Makefile' has a dependency on 'libssh2', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/iproute2/Makefile' has a dependency on 'libcap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/iproute2/Makefile' has a dependency on 'libcap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/iproute2/Makefile' has a dependency on 'libcap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/iproute2/Makefile' has a dependency on 'libcap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/iproute2/Makefile' has a dependency on 'libcap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/iproute2/Makefile' has a dependency on 'libcap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/iproute2/Makefile' has a dependency on 'libcap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/iproute2/Makefile' has a dependency on 'libcap', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/boot/kexec-tools/Makefile' has a dependency on 'liblzma', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/services/lldpd/Makefile' has a dependency on 'libnetsnmp', which does not exist
WARNING: Makefile 'package/network/utils/nftables/Makefile' has a dependency on 'jansson', which does not exist

ciekawe jest też to że bez pobierania .config z eko.one komiplacja nie czepia się o ath10k-ct
sam już nie mam koncepcji.
Czy jeśli bym wrzucił .config jest ktoś w stanie sprawdzić czemu kompiluje bez wifi?


W 19.07 jest w menuconfig pare pakietów więcej m.in. netatop orientujesz się może czy w finalnym wydaniu będzie podobnie?

269

(125 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary ;(

Mam kolejny problem pokolei:

    $ cd ~
    $ git clone https://github.com/openwrt/openwrt.git
    $ cd openwrt
    $ git fetch --tags
    $ git checkout openwrt-19.07
    $ make package/symlinks 
    $ wget  http://dl.eko.one.pl/luci/openwrt-19.07/ramips/mt7621/config.buildinfo.usb
    $ mv config.buildinfo.usb .config
    $ make defconfig
    $ make menuconig <--- tu dorzuciłem pare pakietów m.in. htop, atop, usbutils, 
    $ make -j1 V=s

kończę z błędem

Package kmod-ath10k-ct is missing dependencies for the following libraries:
thermal_sys.ko

i tu pytanie czy wybieram wogóle dobre źródła? twoje obrazy LuCI OpenWrt 19.07-SNAPSHOT są budowane z tych samych źródeł?
Jak odznacze sobie ath10k-ct w menu makeconfig to wifi leży i płacze.

270

(125 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Podziękował smile

271

(125 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary co wyłączyć w makeconfig żeby nie kompilowało z automatycznym połączeniem przez https?

wyłączyłem luci-ssl-openssl ale to nie to.

272

(634 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Daj znać jakie masz wyniki, jakiś czas temu testowałem i były wyższe

273

(18 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Możesz go jeszcze na iptables wyciąć/wyizolować od innych sieci.

a masz jakiś pomysł jak wyciąc wszystkich niebędących w statycznych dzierżawach?
w sensie żę nie mając statycznej dzierżawy mogą znależć się tylko w podsieci 192.168.1.1?

Stabilniejsze będzie lede czy 18.06.4?
i czy do 18.06.4 da rade dograć fast path?

275

(125 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

2) czyli z tego co rozumiem wystarczy w config.seed podmienić:

CONFIG_PACKAGE_luci-theme-bootstrap=y

na

CONFIG_PACKAGE_luci-theme-material=y

i to spowoduje pobranie odpowiedniego pakietu i wstawienie go jako domyslny?