Czy w OpenWRT można ustawić takowy tryb pracy routera, aby był tylko mostem sieci? Próbowałem w panelu Luci/LEDE DIR-825 ale nie działa mi ta funkcja.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez jarek7714
Czy w OpenWRT można ustawić takowy tryb pracy routera, aby był tylko mostem sieci? Próbowałem w panelu Luci/LEDE DIR-825 ale nie działa mi ta funkcja.
Koledzy ile wyciągacie maksymalnie na tym routerku na modemie LTE E3372 Hlink na WiFi i po kablu?
Ile wyciągnie po WiFi to nie wiem, mam od prawie roku zamontowany ten router na zewnątrz przy antenie, w alu-obudowie z E398 i po LAN wyciąga mi max. 85Mbps, nie wiem czy to są max. możliwości tego routera, bo sieć może nie wyciągać więcej, a i E398 to wg specyfikacji obsługuje prędkość max. do 100Mbps.
Kup sobie za 15$ Nexx WT3020 i zapomnisz o takich problemach, u mnie teraz wyciąga http://www.speedtest.net/result/6083707596.png (w nocy do 85Mbps z E398). Oczywiście możesz osiągnąć podobny transfer na WDR3600 w NDIS o ile użyjesz dobrego aktywnego HUB-a USB (za który zapłacisz więcej niż za ww router).
Na nexx3020 jak testowałem z E3276 hilink to miałem 60 downloadu
Nie ma aktualnie lepszego produktu w relacji power/econo do obsługi modemów LTE USB. Mój z Orange i E398 wyciąga w nocy do 85Mbps (nie wiem czy sieć wówczas osiąga więcej, gdyż modem mam na zewnątrz w alu- obudowie wraz z Nexx WT-3020, ale sam modem w teorii wyciąga tylko do 100Mbps). Teraz jest [url]
[/url] ,
CSQ:29 RSSI:-55 dBm MCC MNC:260 03 LAC:FFFE (65534) CID:4749F01 (74751745) TAC:E6F0 (59120) RSCP:- dBm Ec/IO:- dB RSRP:-84 dBm SINR:- dB RSRQ:-11 dB Urządzenie:Huawei Technologies Co., Ltd. E398 .
Dodatkowo mój nexx ma przerobioną sekcję zasilania bo z tą przez przewód micro usb różnie bywało. I nie chodzi tu bynajmniej o sam przewód bo ten daje rade ale do drogę od złącza micor usb do złącza usb modemu.
Też mam przerobione zasilanie na jack, a modem dostaje prąd bezpośrednio z przejściówki/przedłużki kabla USB. W domu można zasilać ten router poprzez micro USB, ale absolutnie nie tym kablem dołączonym do zestawu (na start możemy przećwiczyć rzut do kosza-jeden router tak podłączyłem modemem CDMA i zastanawiałem się czemu pojawiają się restarty, drugi kupiony Nexx to kabel sam zaliczył zgon z E3276, za nim go jeszcze przerobiłem, za to np. z kablem od Sony Z1 działał bardzo fajnie).
W jaki router mam celować, który spokojnie udźwignie takie łącze ? Raczej patrzeć na Linksys WRT1900ACS, Linksys WRT1200AC, TP-LINK Archer C2600, Netgear R7500/R7500v2/R7800 czy coś tańszego też da radę ?
Ma ktoś może takie doświadczenie w przypadku takich prędkości ?
W żaden z nich, jeżeli głównym priorytetem ma być wydajna/stabilna obsługa modemu USB/LTE (to tak jakbyś chciał wjechać do ogródka koparką celem wyrwania pomidora- tak w tym przypadku więcej narobisz szkód/tak i ww z obsługą modemu LTE może być różnie: może być za mało prądu na magistrali USB, może nie osiągniesz nic więcej niż w przypadku Nexx, a może sama obsługa portu USB w tych urządzeniach nie jest tak rewelacyjna? CPU zastosowany w Nexx jest używany w Dovado Tiny AC, z własnego testu mogę powiedzieć że obsługuje lepiej magistralę USB od WDR3600-testowałem z równoczesną obsługą modemu LTE i webcam USB).
czystal instalacja bez pluginów udzwnień Zasilaniie 1,5A
Pewny jesteś tego zasilacza? Możesz dla testu podmienić na inny? Kabel zasilający USB/micro oryginalny z zestawu do Nexx? Jak tak to ten kabel możesz od razu wyrzucić lub przerobić na "skakankę dla dziecka". ![]()
Witam,
Miał ktoś z tym styczność? Bebechy ma ładne jak na 400zł i jest chyba przez LEDE obsługiwane.
CPU: Qualcomm IPQ4018 @ 638 MHz 4 cores
Flash: 32 MiB
RAM: 256 MiB
WiFi 2.4Ghz: Qualcomm IPQ4018 2x2:2, bgn
WiFi 5Ghz: Qualcomm IPQ4018 2x2:2, an+ac
Ethernet 4x 1Gb LAN, 1x 1Gb WAN
USB: 1x 3.0, 1x 2.0Szczerze mówiąc nie widziałem nigdzie tutaj na forum wspomnianych urządzeń AVM FRITZ!Box.
Nieźle by zmasakrował inne routery, gdyby było wsparcie dla niego "OpenWRT"/LEDE, gdyż jego cena-poniżej 400zł jak na Fritza jest bardzo niska, a do tego tak bogate wyposażenie. ![]()
Co mam i gdzie wpisać aby wszystkie sieci 192.168.*.* się widziały (nie mam routigu)
jak uzyskać dostęp z internetudo jakiegoś urządzenia klienckiego sieci 192.168 "wykorzystując" tunel serwera z zewnętrznym IP ?
Wystarczy odpowiednio ustawić konfigurację serwera OpenVPN:
Komunikacja pomiędzy klientami VPN: Dozwolona
Dostęp do urządzeń w sieci LAN:Dopuszczony
Poświadczenia:Niezależnie dla każdego klienta
Klienty używają VPN do:Dostępu tylko do zasobów lokalnych -osobiście tak mam skonfigurowany serwer OpenVPN i mam dostęp do każdego klienta serwera po adresie 192.168..., jak otworze port na routerze klienta na konkretne urządzenie to mam dostęp również do niego. Tak skonfigurowany serwer działa mi od
Nazwa urządzenia:Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.9.0.3 (r49208), by obsy
Model:WD My Net N600
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:39.1MB / 123MB (31.7%)
Połączenia:15/4096
Średnie obciążenie CPU:0.03 / 0.04 / 0.05 (1/5/15 min.)
Czas pracy:201 dni, 7 godz., 45 min.
Bieżąca data i czas:2017-01-30 23:27 CET
.
No jeśli przez kody USSD jedziesz, to aktywacja trwa kilka minut max. Przez serwis parę godzin, temu lepiej jest przez USSD.
Nie sądzę, tak też wiele razy aktywowałem i nie zauważyłem różnicy (oni coraz bardziej zaczynają się bronić przed rozprzestrzenianiem się tego darmowego dostępu, a BOK w tym RBM to katastrofa-po świętach miałem problem z jedną kartą, to dopiero gdy poszło na ostre flugi..., wymiana w salonie karty SIM na nową po ponad 24h rozwiązała problem).
A nie prościej na Play24 ustawić do autoryzacji inny nr komórkowy?! Zalogować się do konta nawet ze smartfona i aktywować ponownie (zwłaszcza że ostatnio to włączenie ponowne usługi trwa nawet dobrych kilka godzin).
tptomek napisał/a:...Sam sobie zrobiłem aktywny przedłużacz z własnym zasilaniem 5V 3A ze względu że zwłaszcza wieczorami lubiło mnie rozłączać jednak i na tym przedłużaczu też się tak dzieje więc wnioskuję iż to wina BTS który pada...
Poczytaj to: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f … 44#p543544
Nie mam uwag co do rzetelności opisu @radius, jednakże zagadnienie jest bardziej złożone. Używam internetu LTE Orange 2&1 od 12.03.2016 i jeszcze u mnie nie wystąpiły tego typu problemy (a działa mi to 2 lokalizacjach oddalonych od siebie o 160km, jest to LTE1800 i na działce LTE800, modemy E398-QMI-1800MHz, E3276HiLink 800MHz), u mnie w każdym przypadku działa to z zewnętrzną anteną i bez HUB-ów (E3276 działa na DIR-505, E398 działa z Nexx WT3020 zasilanym PoE 48V/5V 2A), łącze się na publiczny IP przez APN vpn, ale to nie ma szczególnego znaczenia bo czasami zdarza się że po północy odnawia adres IP, ale nie ma na to reguły (dodatkowo ww przypadku oferta dotyczy NJU-tj. wirtualny operator Orange-może być podobnie jak w Play z RBM że zdarzają się problemy z usługą, mimo że własna operatora)
Status:Połączony Czas połączenia:3d, 10:17:14 Pobrano:3.3 GiB Wysłano:839.3 MiB Operator:Orange Tryb pracy:LTE Siła sygnału:96%
Ukryj informacje dodatkowe
CSQ:30 RSSI:-53 dBm MCC MNC:260 03 LAC:FFFE (65534) CID:4749F01 (74751745) TAC:E6F0 (59120) RSCP:- dBm Ec/IO:- dB RSRP:-84 dBm SINR:- dB RSRQ:-11 dB Urządzenie:Huawei Technologies Co., Ltd. E398
tj. LTE1800
, w nocy osiąga transfery x2, teraz środek ferii w łódzkim to i transfery poleciały w dół (modem dostaje sygnał wyłącznie z anteny zewnętrznej-zamontowany na zewnątrz przy maszcie w aluminiowej hermetycznej obudowie z Nexx, przerwy są najczęściej wymuszane przy porządkach i strachem przed prądem/wyłączana listwa zasilająca
), natomiast na działce restarty robi PGE, ale obecnie mam status sesji
Status: Połączony
Czas polaczenia: 9d, 05:38:32
Przeslano danych: 230.5 MiB / 112.8 MiB
Operator: Orange
Tryb pracy: LTE
Sila sygnalu: 100%
Urzadzenie: huawei E3276 HiLink
MCC MNC: 260 03
LAC: - (-)
LCID: 4658C02 (73763842)
RNC: - (-)
eNB: 4658C (288140)
CID: 0002 (2)
CSQ: 31
RSSI: >= -51 dBm
RSCP: -145 dBm
Ec/IO: -32 dB
RSRP: -80 dBm
RSRQ: -8 dB. Co do tematu to osobiście nie widzę żadnego sensu stosowania wszelkiego rodzaju modów zasilania/HUB-ów gdy mamy dostępny od chińczyka Nexx WT3020 za 15$, dokupujemy/adoptujemy wydajny zasilacz 5V/2A i po temacie. Natomiast mogę potwierdzić niezawodność utrzymywania sesji w Plusie-obecną mam aktywną od 2.11.2016 (mam wykupiony dynamiczny publiczny IP), ba więcej latem jadąc z Łodzi z włożoną kartą do Airboxa 2, modem utrzymał mi sesję przez 100km przelogowując się do różnych nadajników po drodze.
Nie mam doświadczenia z modemami USB ale czytając ten i inne tematy na tym forum wygląda na to iż niska prędkość na OpenWrt to standard. Nie mam pojęcia co może być przyczyną ale na pewno nie modem USB skoro na innym systemie (Windows) prędkość jest o wiele wyższa.
Bzdura, (w NDIS/HiLink nie ma różnicy w transferach między modemami podpiętymi do routera lub komputera, w tym 2-gim przypadku może szybciej być osiągany max. transfer). Produkty TL serii MR są słabe nie tylko pod względem wydajności prądowej USB, ale również ze zbyt małą ilością pamięci RAM (w praktyce nie są w stanie efektywnie obsługiwać sterownika NDIS/NCM, ratunkiem jest tryb HiLink), natomiast w RAS to jest oczywistym że komputer jest o wiele szybszy (max. transfer w tym przypadku ww modeli to ok. 20mbps). Używam Nexx WT3020 z Gargoyle PL i z E398-NDIS/QMI wyciąga do 85Mbps http://eko.one.pl/forum/search.php?acti … 17&p=2
Domyślny routing to jest podstawowy, taki jaki stworzył sobie sam 1043nd, myślę że jakbym dodał jakąś trasę routiungu która by odpowiadała za przekierowanie adresów na klientów to by to ruszyło. problem w tym ze nie wiem co dodać?
Przecież w Gargoyle OpenVPN masz wszystko gotowe "jak na tacy"-wystarczy WAN z publicznym IP/portem dla OpenVPN (ustawiasz inne klasy adresowe na klientach, dopuszczasz komunikacje między nimi i wszystko śmiga z automatu). Mam tak ustawione i działa jak "skała"
Nazwa urządzenia:Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.9.0.3 (r49208), by obsy
Model:WD My Net N600
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:38.6MB / 123MB (31.3%)
Połączenia:14/4096
Średnie obciążenie CPU:0.17 / 0.06 / 0.06 (1/5/15 min.)
Czas pracy:178 dni, 8 godz., 14 min.
Bieżąca data i czas:2017-01-07 23:56 CET . ![]()
Ok! Wcześniej już odinstalowywałem 3ginfo i instalowałem od nowa-bez skutku, teraz odinstalowałem 3ginfo oraz 3ginfo-text, zainstalowałem od nowa 3ginfo i działa. Dzięki za support.
CSQ:31 RSSI:-51 dBm MCC MNC:260 03 LAC:FFFE (65534) CID:4749F01 (74751745) TAC:E6F0 (59120) RSCP:- dBm Ec/IO:- dB RSRP:-82 dBm SINR:- dB RSRQ:-10 dB Urządzenie:Huawei Technologies Co., Ltd. E398 . ![]()
Jaki system i która wersja 3ginfo? Bo wygląda tak jak byś 3ginfo-text nie zaktualizował.
System w tej wersji
Nazwa urządzenia:Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.9.1.1 (r49398), by obsy
Model:Nexx WT3020
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:19MB / 59.9MB (31.7%)
Połączenia:363/4096
Średnie obciążenie CPU:0.32 / 0.07 / 0.02 (1/5/15 min.), a jak mogę z aktualizować 3ginfo-text?
Otóż nie wiem dlaczego zainstalowane 3ginfo w Nexx WT-3020 od "x" czasu wyświetla mi dziwne dane (połączenie obsługiwane jest przez QMI)
CSQ:31 RSSI:>= -51 dBm MCC MNC:260 03 LAC:FFFE (65534) CID:0001 (1) TAC:{TAC} ({TAC_NUM}) RSCP:- dBm Ec/IO:- dB RSRP:-82 dBm SINR:{SINR} dB RSRQ:-9 dB Urządzenie:Huawei Technologies Co., Ltd. E398 A powiedzcie koledzy, czy E3372s-153 bez Hi-Linka ustawia się jako modem typu RAS (ppp) czy NCM?
W NCM, RAS będzie router obcinał szybkość transferu.
Generalnie modemowi może pomóc wydajne zasilanie na porcie USB, usunie jego największą bolączkę-apetyt na prąd i brak stabilności. Nie zachwycałbym się też wskaźnikiem sygnału -71dB, w paśmie 2600MHz jeżeli nadajnik nie jest w bardzo bliskiej odległości (to bez anteny zewnętrznej jego wskaźnik może pływać w granicach do -20dB, to nie jest już różowo). Wreszcie najważniejsza kwestia-oferta i operator: strzelam taryfa RMB na kartę w Play -tu może być główna przyczyna, czyli przeciążenie nadajnika (to że w tym paśmie działa najlepiej, nie oznacza że jest OK, jeżeli nadajnik działałby na lite to transfer powinien oscylować w tym paśmie na poziomie ok. 100Mbps-teoretycznie przy takim transferze magistrala USB mogłaby nie domagać, w praktyce nie groźne bo szybko limit zostałby wyczerpany). ![]()
jest też adres modemu strony wwww 192.168.1.1
w gui modemu nie ma opcji DMZ, jest jakieś wyjście? zmiana firmware?
Zmiana firmware w modemie i ustawienie przekierowań na DMZ IP routera obsługującego modem załatwi sprawę.
Otóż zakupiłem ww modemo-router LTE D-Linka z dystrybucji Plusa, niestety sprzęt mimo posiadanej opcji w firmware zapamiętania pinu, nie zapisuje go. Czy jest jakiś sposób aby to router z Gargoyle zapodawał modemo-routerowi kod pin?
Zapomniałem dodać że nie ma różnicy czy aktywny hub jest podłączony czy nie.
Do tego to podchodziłbym z dystansem-jaki to konkretnie aktywny HUB użyłeś? (E398 to rekordzista w apetycie na prąd i nie podłączysz "pierwszego lepszego" HUB-a). Używam od kilku miesięcy E398 z Nexx WT3020 Gargoyle w zewnętrznej obudowie i jedyne restarty robi mi PGE (całość zasilana na kilkunastu mb LAN PoE 48/5V). Sam E398 używam od 2012 roku (wcześniej w domu z aktywnym HUB-em, również WDR3600 i innymi routerami pod Openwrt/Gargoyle, bez problemów [poza testem z RBM, ale to już inna historia...]).
CSQ:27RSSI:-59 dBmMCC MNC:260 03LAC:FFFE (65534)CID:0001 (1)TAC:{TAC} ({TAC_NUM})RSCP:- dBmEc/IO:- dBRSRP:-85 dBmSINR:{SINR} dBRSRQ:-6 dB Urządzenie:Huawei Technologies Co., Ltd. E398 . P.S Cezary mam pytanie: dlaczego to nowe 3ginfo tak dziwnie mi wyświetla dane?
Nie wiem w czym przeszkadza @Slavkowi ale ja mam obawy o skuteczność NATowania. Przypuszczam, że do obsługi jednego komputera wystarczy. Ile RAM ma taki routerek? Jak wydajny procesor? Ile jednoczesnych połączeń może utrzymać? Jakie będą objawy gdy zabraknie miejsca w tablicy translacji adresów?
Modem LTE ma o wiele wydajniejszy CPU i więcej RAM od średniej klasy routera pod OpenWRT, jednakże ma także wady-grzeje się bardziej, przy przeciążonej sieci (co jest standardem na Play) potrafi zamiast adresu ww wyświetlić swój adres do logowania. Ww problemy które występowały u kolegi @SlavekTT z połączeniem wg mojej oceny na 99% są efektem przeciążonego nadajnika, gdyby włożył kartę SIM pozostałej 3-ki, połączenie zostałoby nawiązane (to nie jest kwestia tylko transferu, bo na wielu stacjach P4 ma już uruchomione 4 pasma LTE, ale liczby klientów łączących się z BTS- mnie również E398 QMI nie chciał łączyć się RBM, a już 5 m-c pracuje z Nexx WT3020 w zewnętrznej obudowie,Orange abonament i ani jednej wpadki z połączeniem).
Przecież przy zwykłym modemie też natowanie jest.
Jest ale na routerze, na WAN może być np. publiczny IP- akurat w ww przypadku nie ma to żadnego znaczenia.
Widzę ze masz dużą wiedze może byś mi pomógł a mianowicie dziś zakupiłem ROUTER TL-MR3420 z wgrana Gargoyle i modem E3272 HiLink i mam problem nie mogę tego skonfigurować aby działało /kupiłem kartę LTE play na testy / szukałem po forach podpowiedzi ale nie moge nic znajsc co by mi pomogło dla mnie to czarna magia .Mogę zapłacić jakbyś mi jakoś pomógł / może zdalnie /Team Viewer ?? lub coś innego .
Konfiguracja tj. banalnie prosta, pod warunkiem że nie jest to MR3420/3220-nie wiem jaką wersję Gargoyle wgrałeś, jak 1.9 to bez dodatkowego zewnętrznego nośnika jako ext-root nic nie zdziałasz, gdyż MR3420 ma za mało pamięci flash na instalację dodatkowych pakietów. Na wersji 1.6.2.2 chyba można skonfigurować WAN-NDIS/HiLink (nie wiem na pewno, Cezary musi to potwierdzić?), jednakże to nie oznacza że modem zechce pracować na routerze-gdyż ten model dodatkowo (jak większość TL) ma problemy z zasilaniem po USB, wymagany dodatkowy, aktywny HUB USB (i to nie taki "pierwszy lepszy").
Jest problem bo mam simk-e z Orange a ona ma pin nałożony i trzeba za każdym razem jak wyłączę AP wpisywać idzie to jakoś pominąć aby modem zapamiętał sobie ??
AP TL-MR3420 na najnowszym oryginalnym firmware ale też i Gargoyle był
Modem E3276 Hilink E3276s_Update_22.470.13.00.00_ADB_TLN_01 i Update_WEBUI_17.100.03.01.03_V7R1_Mod1.5
Modem bez problemu potrafi zapamiętać pin (również korzystam z Orange i na karcie jest pin), tu masz link do rozwiązania http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=13381
Jakie routery DualBand N (bez AC) polecicie dla E3372 HiLink tak aby na 100% dzialal i pobieral napiecie bez HUBa prosto z gniazda routera.
Generalnie do samej obsługi modemu LTE polecam Nexx WT3020 (ma z mostkowane zasilanie na porcie USB i wydajność zasilania zależy od użytego zasilacza) posiada 2 porty ethernet-WAN/LAN (mogą oba pracować jako LAN), z innych mogę polecić używkę http://allegro.pl/listing/listing.php?o … -1-5-0812. Ze starszych jest jeszcze D-Link DIR-505 (1- port ethernet)-niestety cena jakaś chora.
Operator jesze nie jest wybrany. Jezeli ma to znaczenie tez prosilbym o info, ktory
Ma znaczenie, polecam w abonamencie Orange lub Plus/CP, w prepaid tylko Aero2. Wersja pracy modemu NDIS/HiLink nie będzie miała znaczenia jak HiLink E3372 będzie pracował z modowanym WebUI.
Hmm spróbuję zmienić mu te pingi. Dzisiaj mi zjadł 0.5 GB transferu
Jakieś wielkie pakiety musi wysyłać? Tyle transferu to zużywało mi w ciągu całego miesiąca pingowanie hosta w sieci (kiedyś jak używałem internetu Plusa na HSPA+ to obliczałem zużycie na podstawie statystyk z routera i bilingu operatora).
eko.one.pl → Posty przez jarek7714
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc