EDIT by cezary: wystaw na allegro. Serio.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez wisipior
EDIT by cezary: wystaw na allegro. Serio.
Osobiście polecam taką antenę zewnętrzną z AliExpress - kupowałem ok 5 sztuk - wszystkie dawały dużo lepsze wzmocnienie od tych "naszych". U mnie na modemie USB E398 z pół kreski LTE poprawiało na 4 kreski. Antenę znajdziesz po frazie "88dbi" w AliExpress. Te które ja zamawiałem miały logo "AMTunnel" oraz "D-LENP".
wykonaj
iw dev wlan0 scan
iw dev wlan1 scani pokaż co wyszło. Easyconfig tak właśnie robi skanowanie.
Tak swoją drogą to dziwne że masz radio1 a nie radio0 oraz nie masz sekcji wifi-iface. usuń plik /etc/config/wireless i zrób wifi config
OK mój błąd - po prostu inne sieci są dla niego za słabe, i faktycznie nie wykrywa żadnej.
MiFI 21 (DWR-960) twierdzi że nie mam WiFI i nie pokazuje wykresów sieci, mimo tego że działa:
"Brak sieci bezprzewodowych lub Wi-Fi jest wyłączone"
# dmesg
[ 14.257445] ieee80211 phy0: Selected rate control algorithm 'minstrel_ht'
...
[ 14.429447] ieee80211 phy1: rt2x00lib_request_eeprom_file: Info - Loading EEPROM data from 'soc_wmac.eeprom'.
[ 14.491606] ieee80211 phy1: rt2x00_set_rt: Info - RT chipset 6352, rev 0500 detected
[ 14.507164] ieee80211 phy1: rt2x00_set_rf: Info - RF chipset 7620 detected
[ 14.521132] ieee80211 phy1: Selected rate control algorithm 'minstrel_ht'
[ 14.563142] kmodloader: done loading kernel modules from /etc/modules.d/*
[ 21.519507] random: crng init done
[ 30.890928] 8021q: adding VLAN 0 to HW filter on device eth0
[ 30.925946] device eth0 entered promiscuous mode
[ 30.943972] br-lan: port 1(eth0.1) entered blocking state
[ 30.954824] br-lan: port 1(eth0.1) entered disabled state
[ 30.965990] device eth0.1 entered promiscuous mode
[ 33.638027] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0: link becomes ready
[ 34.007730] mtk_soc_eth 10100000.ethernet eth0: port 5 link up (1000Mbps/Full duplex)
[ 37.009882] ieee80211 phy1: rt2800_rf_self_txdc_cal: Info - RF Tx self calibration start
[ 37.026469] ieee80211 phy1: rt2800_rf_self_txdc_cal: Info - RF Tx self calibration end
...
[ 43.160776] ieee80211 phy1: rt2800_loft_iq_calibration: Info - LOFT Calibration Done!
[ 43.180270] ieee80211 phy1: rt2800_iq_search: Info - IQCalibration Start!
[ 43.207729] ieee80211 phy1: rt2800_iq_search: Info - IQCalibration Done! CH = 0, (gain= 0, phase=3c)
[ 43.226841] ieee80211 phy1: rt2800_iq_search: Info - IQCalibration Start!
[ 43.254729] ieee80211 phy1: rt2800_iq_search: Info - IQCalibration Done! CH = 1, (gain= 1, phase=3e)
[ 43.272961] ieee80211 phy1: rt2800_loft_iq_calibration: Info - TX IQ Calibration Done!
[ 43.913810] ieee80211 phy1: rt2800_rxiq_calibration: Info - RXIQ G_imb=0, Ph_rx=-4
[ 43.939161] ieee80211 phy1: rt2800_rxiq_calibration: Info - RXIQ G_imb=0, Ph_rx=-3
# cat /etc/config/wireless
config wifi-device 'radio1'
option type 'mac80211'
option hwmode '11g'
option path 'platform/10180000.wmac'
option country 'PL'
option htmode 'HT40'
option noscan '1'
option txpower '20'
option disabled '0'
option channel '9'Czy tu chodzi o IPv6 czy może o country 'PL' ??
Czy mogę przepisać quotę z Gargoyle 1.13(MR6400) do Mifi 21(DWR-960) ??? Rozumiem, że jak chcę forwarding to trzeba przepisać sobie ręcznie np. do /etc/firewall.user ale jak przepisać mam quotę - czy to zadziała w Mifi, i jakim poleceniem ją potem odczytać ?? (używałem jej w Gargoyle w celu zniszczenia ZSRR).
config quota 'quota_1'
option reset_interval 'month'
option ip '10.9.8.1-10.9.8.49'
option id '10.9.8.1-10.9.8.49'
option onpeak_hours '09:00-23:59'
option enabled '1'
option ingress_limit '107374182400'
option exceeded_down_class_mark '512'
option exceeded_up_class_mark '3'
option reset_time '464400' MIFI (konkretnie 21.02 na DWR-960) - jak wyeksportować ustawienia routera i jak je potem wrzucić ? jest do tego paczka ?
Zależy od modemu. tp-linka ma gui domyślnie, może przez AT. Reszta - mają przez AT.
No a gdzie mógłbym znaleźć jakieś komendy AT dla DWR-960 dotyczące ustawiania pasm ??
Cały czas to samo pytanie
Można w quectelach, można w huawei, można w simcomach i wielu innych producentów. Kup quectela, są chyba najtańsze u nas i mają szeroko dostępną dokumentację.
Bo cały czas chodzi mi o to czy modem miniPCIe ma wbudowany interfejs www na wzór HiLinkowego Huawei'a, czy tylko sterowanie AT wchodzi w grę...
Poprawka - mam WNC D19QA, znalazłem go w pudełku z moim złomem, ale jest on uszkodzony, więc i tak nic z tego. bo się nie zgłasza na magistrali.
To czy znasz modem miniPCIe, którego pasma można ustawić na tip-top ??
Idź na https://eko.one.pl/routerdatabase/, wpisz 1 w slot minipci, 1 w slot sim i kliknij szukaj. I masz. Ew uzupełnij inne parametry jakie oczekujesz.
OK przekonałeś mnie - wypróbuję MiFI na DWR-960
Dużo bugów ??
A konkretnie jakaś płytka na 1 modem działająca z Gargoyle ??
Cześć,
czy możecie polecić jakiś sprzęt z wbudowanym modemem obsługującym agregację pasm LTE?
Powinien być oczywiście obsługiwany przez OpenWrt, posiadać modem LTE min. kategorii 6, odłączane anteny w miejsce których można podłączyć inne.
Poszerzmy zakres modeli obsługujących miniPCIE czy M.2, w których przecież można wymienić modem na Cat 6 a poprzedni wcisnąć cyganom na bazarze... Czy coś mocniejszego (1000 eth & 5 Wifi) niż TP-Link MR6400 może ktoś kojarzy ?? Przecież LTE-A to spokojnie 100MBit+ w XXI wieku ![]()
Dodałem nową kompilację z numerem -pre9. Doszedł w niej nowy plugin qr-code który NIE BĘDZIE działał z poprzednimi wersjami gargoyle. Jeżeli ktoś chce go używać to musi zrobić upgrade do wersji pre9
Yhm, a gdzie mogę znaleźć wersję pre8 ??
konkretnie to do WDR3600 jest tylko pre10
https://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/1.13/ … pgrade.bin
Brakuje mi w niej gargoyle-qos, na którą brakuje miejsca do instalacji, mimo że nie widzę obsługi modemów....
Nie ma sensu
, tym bardziej że widzę że liczysz że przeskoczysz te 100Mbps w agregacji. Co się nie zdarza zbyt często.
Jeśli chodzi o MR6400 v1 to on może to być problemem, bo na B525s-23a Cat6 dostaję w godzinach nocnych nawet 200Mbit/s (po WiFi 5GHz). Gargoyle ma tę przewagę, że pozwala operować godzinami na firewallu. Chyba przesiadam się na WDR3600.
@Cezary Ponieważ przepustowość GSM jest na całym świecie profilowana oraz priorytetyzowana, to pogoń za prędkościami to temat rzeka.....
Dobra pomogło wyłączenie transmisji danych poleceniem co dał Heins:
at+tpweb="{"module":"wan","action":1,"dataSwitchStatus":false}"
Potem na Twoim Sofcie Cezary doinstalowałem luci proto-3g ustawiłem na USB0 i śmiga. Na play w mojej lokalizacji na 2600 E3276 jedzie około 50/30 a ten mr6400v2 chyba połączył się na innej częstotliwości i wycisną tylko 24/16 ale i tak jest dobrze. Przynajmniej czuje, że tym steruje bo w tamtej konfiguracji to jakoś licho działało. Ciekawe czy ten modem ma komendy na wymuszanie bandów....
Ten router jest dość wolny. Nawet jeśli modem poleci po LTE-A/LTE+ to nadal masz tylko 100mbit na eth i na WANie do tego system zwalnia na oko aż 1/3. Porobiłem testy (bez firewalla) na bramie 50mbit wyciągam zaledwie 30/10 w Gargoyle13, zaś na 100mbit max 60 download. Czy zliczanie danych aż tak obciąża jądro ?? Nie wiem zatem czy zamiana modemu na Cat6 ma w ogóle sens...
Openwrt/gargoyle z definicji zakładają że wan jest modemem w tym konkretnym modelu routera. Możesz jeden z portów lan wydzielić jako wan, czytaj: https://eko.one.pl/?p=openwrt-vlan#wydzielenieportu tylko od początku. Wtedy zrobisz normalne połączenie kablowe.
To jest wyjście, ale skoro GUI moje a system swoje to pogrzebałem i faktycznie działa zwykłe
config interface 'wan6'
option ifname 'eth1'
option proto 'none'
config interface 'wan'
option ipv6 '0'
option proto 'dhcp'
option ifname 'eth1'Co dziwne po w/w zmianie w pliku, opcja WAN w GUI się sama przestawiła na "modem HiLink", i w praktyce wychodzi na to, że w MR6400 v1 opcje WAN "DHCP kablowe i Modem HiLink" są zamienione funkcjonalnością
ponadto obie opcje bridgują eth1 z lanem nawet przy opcji wyłączenia WAN.... także zgłaszam bug z gotowym rozwiązaniem ![]()
Interfejs usb0 to modem, masz nawiązane z połączenie z modemem już.
OK, wiem że to o LEDE, ale i na Gargoyle chodzi to nieźle. Jedyna zagwozdka - jak zrezygnować z wbudowanego modemu i lecieć online kablem przez WAN ??
Opcje WAN DHCP (Kablowe / Statyczne) skupiają się na usb0 a jak skorzystać z eth1 ?? Wyłączyłem w modemie Dane, DHCP, a także usługę adb-enablemodem, ale nadal usb0 wchodzi na pierwszy plan. Co dziwne - opcja "DHCP Wifi" działa prawidłowo.
Czy potrzebuję LEDE/openwrt żeby to przestawić czy może wystarczy jakiś pakiet ?
Otwórz tplinka, wyjmij modem, włóż inny. Na zwykłym minipcie jest.
@cezary A z Huawei jaki modem byś polecił na Cat6 ?? Pytam by można było tymi pasmami zarządzać jakoś a do Huawei jest w końcu HManager
I jednak udało się odnaleźć v2. Pomylić trudno - nowe pudełko z inną kolorystyką i nowe logo tp-linka.
W środku na pierwszy rzut oka zero zmian. Moduł LTE ma te same oznaczenia, ale ciut inny radiator.
To które pigtaile są od WiFI ??
Pomyliłeś modemy. EC25 nie ma agregacji, to cat4 jest. EP06 ma dopiero agregację, cat6.
@Cezary a czy wg Ciebie na pierwszy rzut oka ten Quectel EP06 wygląda jakkolwiek na niezgodny z MR6400 ??
"Wolne"? Zwykle uFL, jak w każej (chyba) karcie minipcie.
Tylko że mr200 v1 już nie kupisz, te nowe mają już modem wlutowany obsługiwany normalnie przez qmi (no, prawie normalnie...)
Ok dzięki rozbiorę i zobaczę czy są "wolne"
A potem tego Quectela sprawdzę. Rozumiem że można w nim jakoś wybrać pasma a może nawet agregować ??
wisipior napisał/a:karoiz napisał/a:Złącze miniPCIe w routerach MR6400 v1/v2 oraz MR200 v1/v2 to są standardowe? Chodzi o zgodność wyprowadzeń, czy jest możliwość podpięcia innego modemu np. Quectel EC25-E? Bo jeśli modemy są podłączone po USB to teoretycznie powinno dać się uruchomić inny modem o ile ta złączka ma "dobre" rozłożenie wyprowadzeń.
I jak - czy udało się zmienić modem na pasmowy ? Jakikolwiek inny ?
W mr200 bez problemu chodzą inne modemy. Używałem tam quectela EC25.
No zapewne 1.0.7 to maksimum. Cały czas mam maksimum 30MBit na LTE to chyba za sprawą tego modemu. Wszystko inne w domu chodzi na pełnej GSM bo mieszkam 300metrów od masztu. Sygnał 99%
A czy te wolne pigtaile w tym modemie EC25 to są złącza U.FL/IPX(2mm) ??
Złącze miniPCIe w routerach MR6400 v1/v2 oraz MR200 v1/v2 to są standardowe? Chodzi o zgodność wyprowadzeń, czy jest możliwość podpięcia innego modemu np. Quectel EC25-E? Bo jeśli modemy są podłączone po USB to teoretycznie powinno dać się uruchomić inny modem o ile ta złączka ma "dobre" rozłożenie wyprowadzeń.
I jak - czy udało się zmienić modem na pasmowy ? Jakikolwiek inny ? Czy ten Quectel Cat.4 po prostu obsługuje wiele pasm czy potrafi je łączyć ? Jak można nimi zarządzać ?
Bo nie wchodzi się na http://192.168.0.1 tylko na http://192.168.0.1/login.html (o ile masz wersję która ma gui - v1).
O upgrade masz tutaj: https://openwrt.org/toh/tp-link/tp-link … lte_module - to też dla v1
Te gniazda służą do testowania toru radiowego, jeżeli to są te z wgłębieniem w środku.
Tak zgadza się, trzeba długo czekać na WEB api. a więc mam wersję V1
system type : Qualcomm Atheros QCA9533 ver 2 rev 0
machine : TP-LINK TL-MR6400Nie wiem co robię źle w upgradzie tego firmware'u. Pomimo że jest 64,2MB wolnego, proces idzie bez błędu, to nadal zostaje przy wersji 1.0.7 cośtam... Używam ostatniego obrazu mr6400v1_en_1_0_13_up_boot(180522)_update_full.bin -> ".zip" a także kolejnego i wersja się nie zmienia. Czy mam zmienić też nazwę pliku ? Czy wydobyć jakiś plik z tego zipa ?
/ # losetup
/dev/loop6: 0 /etc/swapfile
/ # rm /cache/share/v_disk.img
/ # df -h /cache
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/mtdblock12 65.4M 1.1M 64.2M 2% /cachePS. czy w wersji V1 modem jest w wersji miniPCIE ??
Cezary...
A tak z podobnej beczki to który z tych małych mobilnych modemo-routerów poleciłbyś do podłączenia po USB z WDR3600 na Gargoyle aby najprościej uzyskać LTE-A ??? Myślałem by ustawić pasma w taki modemie przez HManager, wyłączyć w nim NATy i DHCP i podłączyć do TPLinka po USB. Myślisz że to zadziała ??
eko.one.pl → Posty przez wisipior
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc