• 2017-12-15
Tydzień temu zmieniły się obrazy wersji rozwojowej LEDE dla Xiaomi, ponieważ obecnie przedstawiają się one jako... OpenWrt. Jest to efekt zamierzony, ponieważ następuje ponownie połączenie projektów OpenWrt oraz LEDE.

  • 2017-11-26
Całość ekosystemu wzbogaciła się o wyszukiwarkę moich obrazów, która dostępna jest pod adresem http://dl.eko.one.pl/firmware Jej obsługa nie powinna sprawić problemu - wybiera się się producenta, model routera, ew jego wersję i wyświetlają się wszystkie dostępne obrazy które zrobiłem na ten model. Wyszukiwarka jest jeszcze we wczesnej fazie rozwojowej, ale już doskonale spełnia swoje zadanie.

  • 2017-10-12
Do kolekcji dochodzą także obrazy wersji rozwojowej LEDE dla routera Xiaomi Mi Router 3G. Nie będę przenosił wsparcia do wersji stabilnej ze względu na kernel oraz sterowniki wifi. Ale należy pamiętać że wersja rozwojowa ma status wersji... rozwojowej, więc nie wszystko musi w niej działać.

  • 2017-06-03
Dziś pojawiły się aktualne obrazy OpenWrt Chaos Calmer. Znaczących zmian w CC już dawno nie było, ale z "kronikarskiego" obowiązku zrobiłem je aby zamknąć ten temat. CC umarło już dawno temu, więc czas raczej zakończyć ten rozdział, tym bardziej na horyzoncie widać już nowe LEDE 17.06 (lub OpenWrt jeżeli zdąży się wykonać merge projektów).

  • 2017-02-25
Do kolekcji obrazów dołączyły MiFi - obrazy przeznaczone dla routerów mobilnych, dla których jednym celem jest po prostu udostępnienie połączenia internetowego przez modem. Sam używam takich obrazów (wraz z Hame MPR-A2) i doskonale sprawdzają się w podróży.

  • 2017-02-04
Udostępniłem obrazy LEDE 17.01-SNAPSHOT dla wybranych architektur.

  • 2017-01-30
Z powodu rosnącego spamu na forum, rejestracja nowych użytkowników możliwa jest z wykluczeniem adresów z domen mail.ru, yandex.ru oraz yandex.com. Sorry, chcesz się zarejestrować to załatw sobie normalny adres email.

  • 2017-01-21
Powstał projekt RouterDatabase który ma być próbą rozwiązania odwiecznego problemu "Co kupić?".

  • 2017-01-03
Witryny http://eko.one.pl i http://openrouter.info stały się "ads free" czyli pozbawione reklam. Moduły reklamowe zostały usunięte; jeżeli trafi się reklamodawca to niewykluczone że być może jakaś reklama jeszcze pojawi się na forum, ale obecnie mamy czyste witryny.