Odp: 1043ND/Gargoyle i modem E3272
w putty wubieram serial, ustawiam com modemu, prędkość 115200,nie mogę połączyć się z modemem
co robie nie tak
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → 1043ND/Gargoyle i modem E3272
Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
w putty wubieram serial, ustawiam com modemu, prędkość 115200,nie mogę połączyć się z modemem
co robie nie tak
A podłączyłeś modem do komputera czy został przy routerze?
do komputera ,pc ui interfejs ma port com 15
udało mi się połączyć
AT^SETPORT=?
^SETPORT:1: 3G MODEM
^SETPORT:2: 3G PCUI
^SETPORT:3: 3G DIAG
^SETPORT:5: 3G GPS
^SETPORT:A: BLUE TOOTH
^SETPORT:16: NCM
^SETPORT:A1: CDROM
^SETPORT:A2: SD
^SETPORT:10: 4G MODEM
^SETPORT:12: 4G PCUI
^SETPORT:13: 4G DIAG
^SETPORT:14: 4G GPS
OK
jaka komenda ustawi mi wwan0 zamiast domyślne
jaka komenda ustawi mi wwan0 zamiast domyślne
Przecież to jest kwestia ustawień routera i zawartego w firmware sterownika NDIS-NCM, wszystko masz w konfiguracji GUI routera. Dałem Ci linka abyś zwrócił uwagę na perypetie @D@rCjo i 2/3 niepotrzebnych postów właśnie z kombinowaniem za pomocą komend AT, a wystarczyło zresetowanie routera, prawidłowe wykrycie modemu i właściwa konfiguracja routera przez użytkownika! ![]()
jaka jest właściwa konfiguracja,ustawiłem według opisu który wskazałeś.
root@Gargoyle:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname=lo
network.loopback.proto=static
network.loopback.ipaddr=127.0.0.1
network.loopback.netmask=255.0.0.0
network.lan=interface
network.lan.ifname=eth0.1
network.lan.type=bridge
network.lan.proto=static
network.lan.ipaddr=192.168.1.1
network.lan.netmask=255.255.255.0
network.lan.dns=192.168.1.1
network.wan=interface
network.wan.pppd_options=debug
network.wan.auto=1
network.wan.apn=internet
network.wan.mobile_isp=Polska - Plus LTE
network.wan.device=/dev/ttyUSB0
network.wan.ifname=eth0.2
network.wan.proto=ndis
network.wan.service=ndis
network.wan.macaddr=00:01:02:03:04:05
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name=rtl8366rb
network.@switch[0].reset=1
network.@switch[0].enable_vlan=1
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device=rtl8366rb
network.@switch_vlan[0].vlan=1
network.@switch_vlan[0].ports=1 2 3 4 5t
network.@switch_vlan[1]=switch_vlan
network.@switch_vlan[1].device=rtl8366rb
network.@switch_vlan[1].vlan=2
network.@switch_vlan[1].ports=0 5t
root@Gargoyle:~# ifconfig
br-lan Link encap:Ethernet HWaddr 64:70:02:39:2D:D6
inet addr:192.168.1.1 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:434 errors:0 dropped:60 overruns:0 frame:0
TX packets:137 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:44260 (43.2 KiB) TX bytes:15032 (14.6 KiB)
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 64:70:02:39:2D:D6
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:12888 errors:0 dropped:0 overruns:60673 frame:0
TX packets:74318 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:1574453 (1.5 MiB) TX bytes:24704547 (23.5 MiB)
Interrupt:4
eth0.1 Link encap:Ethernet HWaddr 64:70:02:39:2D:D6
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:12865 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:74086 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:1341039 (1.2 MiB) TX bytes:24319426 (23.1 MiB)
eth0.2 Link encap:Ethernet HWaddr 00:01:02:03:04:05
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:17 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:6834 (6.6 KiB)
lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:5401 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:5401 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:415741 (405.9 KiB) TX bytes:415741 (405.9 KiB)
wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr 64:70:02:39:2D:D6
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:431 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:440 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:50276 (49.0 KiB) TX bytes:62681 (61.2 KiB)
na tych ustawieniach brak połączenia
Zły interfejs! Pisałem już, eth0.2 to port routera, fizyczny wan a nie modemu.
nie wiem jak to poprawnie ustawić,ustawiłem to przez gui
W ogóle nie czytasz tego co się pisze. To że nie masz wwan0 już kilkanaście postów wcześniej ustaliliśmy. Te ustawianie zadziałają jeżeli będzie wwan0 dostępny, a ty go nie masz. Miałeś wiec szukać sposobu na zrobienie coś z tym modemem żeby wwan0 się pojawił. Mieszanie w gui nic nie da dopóki nie będziesz miał interfejsu.
Miałeś z setport walczyć i co z tego wyszło? Bo widać chyba że machnąłeś na to ręką.
próbuje się do wiedzieć jak to setport ustawić,nie bardzo wiem jak to zrobić
na wysłane komendy setport
AT^SETPORT=?
^SETPORT:1: 3G MODEM
^SETPORT:2: 3G PCUI
^SETPORT:3: 3G DIAG
^SETPORT:5: 3G GPS
^SETPORT:A: BLUE TOOTH
^SETPORT:16: NCM
^SETPORT:A1: CDROM
^SETPORT:A2: SD
^SETPORT:10: 4G MODEM
^SETPORT:12: 4G PCUI
^SETPORT:13: 4G DIAG
^SETPORT:14: 4G GPS
OK
AT^SETPORT="A2;1,2,3,7,A2"
ERROR
AT^U2DIAG=256
ERROR
AT^SETPORT="A1,A2:1,2,3,7,A1,A2"
ERROR
AT^SETPORT?
Pokaż. Nie ustawiaj 7 bo nie masz takiego interfejsu przecież AT ^ SETPORT=... sprawdź.
AT^SETPORT?
^SETPORT:FF;10,3,12
OK
AT^SETPORT=?
^SETPORT:1: 3G MODEM
^SETPORT:2: 3G PCUI
^SETPORT:3: 3G DIAG
^SETPORT:5: 3G GPS
^SETPORT:A: BLUE TOOTH
^SETPORT:16: NCM
^SETPORT:A1: CDROM
^SETPORT:A2: SD
^SETPORT:10: 4G MODEM
^SETPORT:12: 4G PCUI
^SETPORT:13: 4G DIAG
^SETPORT:14: 4G GPS
OK
4G MODEM, 3G DIAG i 4G PCUI. A NCM widać jest do tego potrzebny, czyli np. AT^SETPORT="FF;10,3,12,16" czy coś podobnego.
AT^SETPORT="FF;10,3,12,16"
OK
co dalej robić
cat /proc/bus/usb/devices pokaż.
root@Gargoyle:~# cat /proc/bus/usb/devices
T: Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#= 1 Spd=480 MxCh= 1
B: Alloc= 1/800 us ( 0%), #Int= 1, #Iso= 0
D: Ver= 2.00 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 3.03
S: Manufacturer=Linux 3.3.8 ehci_hcd
S: Product=Generic Platform EHCI Controller
S: SerialNumber=ehci-platform
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr= 0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 4 Ivl=256ms
T: Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#= 3 Spd=480 MxCh= 0
D: Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=12d1 ProdID=1c05 Rev= 1.02
S: Manufacturer=HUAWEI Technology
S: Product=HUAWEI Mobile
C:* #Ifs= 3 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=500mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=02(comm.) Sub=02 Prot=ff Driver=option
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 64 Ivl=2ms
E: Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 1 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=02(comm.) Sub=02 Prot=ff Driver=option
E: Ad=83(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=02(comm.) Sub=02 Prot=ff Driver=option
E: Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
Odłącz modem i podłącz jeszcze raz, bo na razie zmian nie widać.
po wyjęciu modemu i restarcie routera
root@Gargoyle:~# cat /proc/bus/usb/devices
T: Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#= 1 Spd=480 MxCh= 1
B: Alloc= 1/800 us ( 0%), #Int= 1, #Iso= 0
D: Ver= 2.00 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 3.03
S: Manufacturer=Linux 3.3.8 ehci_hcd
S: Product=Generic Platform EHCI Controller
S: SerialNumber=ehci-platform
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr= 0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 4 Ivl=256ms
T: Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#= 2 Spd=480 MxCh= 0
D: Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=12d1 ProdID=1c05 Rev= 1.02
S: Manufacturer=HUAWEI Technology
S: Product=HUAWEI Mobile
C:* #Ifs= 3 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=500mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=02(comm.) Sub=02 Prot=ff Driver=option
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 64 Ivl=2ms
E: Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 1 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=02(comm.) Sub=02 Prot=ff Driver=option
E: Ad=83(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=02(comm.) Sub=02 Prot=ff Driver=option
E: Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
Więc nie, to nic nie daje. Nie ta metoda, szukaj dalej.
dasz radę pomódz,nie wiem jak sie do tego zabrać
Googluj. Ty masz ten modem, więc wszelkie eksperymenty są po twojej stronie. Pobaw się tym setport, sprawdź inne kombinacje, zobacz program z windowsa czy nie potrafi przełączyć itd.
Może na wersji trunka Huntsman ruszy ten modem w NDIS?! http://ofmodemsandmen.com/downloads.html
niestety poddałem się,zamówiłem dlinka 921.mój wr1042nd v1 + huawei 3272 będzie na sprzedaż, jak by był ktoś zainteresowany proszę pisać gg685976 arkadiuszwitczakk@gmail.com
Spróbuj wysłać do modemu komendę: AT^SETPORT="A1;10,3,12,16,A2" i po power off/on pokaż cat /proc/bus/usb/devices .
Jak nie pomoże to podłącz modem do Windowsa i w Mobil Partnerze wymuś tryb NDIS, jak zadziała to jeszcze raz podłącz
modem do router i sprawdź czy coś się zmieniło. Jeśli i to nie pomoże zastosuj radę od jarek7714 i zainstaluj soft od Huntsmana.
Dopiero jak żaden z tych sposobów nie zadziała, sprzedawaj.
Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → 1043ND/Gargoyle i modem E3272
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc