1 (edytowany przez raf 2013-12-14 03:09:19)

Temat: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Witam

Opisze wszystko po kolei co zrobiłem, otóż:

Mój router to TP-LINK TL-WDR3600

Wgrałem openwrt przez strone tplinka zrobiłem wszystko wg tego pkt "Instalacja
Instalacja odbywa się podobnie jak w innych urządzeniach TP-Link - z oryginalnego GUI należy wybrać opcję "Firmware Upgrade" i wskazać plik z factory w nazwie.'

Nastepnie wszedłem na strone openwrt tj. 192.168.1.1 i wszystko wydawało mi sie ze jest dobrze do czasu ustawiania wifi. Gdy chciałem zapisać ustawienia proces zapisywania stanął jakby w miejscu. po kilku minutach wyskoczył komunikat ze nie udało sie wczytac tej strony. Od tego czasu nie moge ponownie wejsc na strone openwrt po włączeniu routera świeci sie dioda systemowa (słoneczkio) a powinna migać

Wprowadziłem router w tryb failsafe (tak przynajmniej mi sie wydaje) po jego wykonaniu świeciła sie tylko dioda zasilania i ostatnia dioda (dwie strzałki)
Zmieniłem ustawienia karty sieciowej jak jest podane w tutorialu jednak nie moge wejsc do routera przez telnet wyskakuje błąd http://www.picshot.pl/pthumbs/small/390687/1.png

Ma ktoś jakieś pomysły co moge teraz zrobic ??

EDIT
Udało mi sie zalogować na router, z pospiechu nie zaznaczyłem opcji telnet w putty.
Oto co mi wyskoczyło jak podałem dwa pierwsze polecenia z poradnika
http://www.picshot.pl/pthumbs/small/390690/root.png

2

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Czytać nie umiesz. Zrobiłeś firstboot to już skasowałeś/wyczyściłeś tą partycje więc mount_root nic dobrego nie przyniesie, a następne czyszczenie czy erase się nie uda bo już jej nie ma. Zrestartuj go teraz i będziesz miał normalnie do niego dostęp.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Problem polega na tym że po restarcie jest wszystko tak jak wcześniej (słoneczko wcale nie pulsuje) i nie da sie dalej wejść na stronę openwrt, jakieś pomysły ?

4

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Wgrałeś oryginalny obraz openwrt, tak? Zrób jeszcze raz failsafe, wgraj mu mój obraz z luci lub z gargoyle i będziesz miał to co chciałeś.

Na oryginalne tez normalnie powinieneś mieć luci dostępne.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Ok wprowadziłem router w tryb failsafe pobrałem gargoyle dla niegroźny factory w nazwie ale pytanie jak to teraz wgrać do routera ? Przez ftp i putty ?

6

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

W faq jest: jak masz serwer jakiś na komputerze to pobierz wgetem. Jak nie masz to ustaw hasło, uruchom normalnie i przez winscp wrzuć obraz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Chyba cos po drodze zrobiłem źle ponieważ taki mi wyskoczył komunikat jak chciałem zmienic hasło przez telnet

http://www.picshot.pl/pthumbs/small/390710/pass.png

8

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Nadal twierdzę że nie czytasz smile mount_root najpierw wykonaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Udało mi się zmienić hasło. Po zmianie hasła uruchomiłem winscp, próba logowania jednak sie nie powiodła http://www.picshot.pl/pthumbs/small/390718/st.png

Gdy wklepałem 192.168.1.1 w przeglądarce wyskoczyło mi coś takiego
http://www.picshot.pl/pthumbs/small/390720/mikrotik.png

Czy to normalne i dlaczego nie moge sie zalogować pomimo że podaje takie hasło jak ustawiałem.

10

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

smile Czy ty masz drugi router w sieci pod takim samym adresem? Bo na to wygląda.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Cezary napisał/a:

smile Czy ty masz drugi router w sieci pod takim samym adresem?

To @raf sam nieświadomie skomplikował pracę (jeżeli mamy 2 router o innej adresacji z aktywnym serwerem DHCP i wgrany obraz OpenWRT bez GUI to wystarczy podpiąć kabel do WAN i sam sobie pobierze adres a wówczs bezpośrednio z sieci wrzucimy do routera co nam tyko odpowiada). smile

12

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Faktycznie zapomniałem wyłączyć drugi router smile
Coś jest dalej jednak nie tak bo loguje sie przez telnet zmieniam hasło i wszystko wydaje sie ok do momentu gdy odpalam winscp i wyskakuje mi błąd sieci gdy chce sie zalogować na router
dam kilka screenów może coś rozjaśnią
http://www.picshot.pl/pthumbs/small/390724/blad.png

http://www.picshot.pl/pthumbs/small/390725/ipv4.png

http://www.picshot.pl/pthumbs/small/390726/winscp.png

13

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Teraz to kompletnie odłącz się od innej sieci, podłącz tylko ten router i nic więcej. Nie ustawiaj adresu na stałe, niech komputer sobie weźmie adres od tego routera.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Zrobiłem wszystko jak mówiłeś, odłączyłem sie od innych sieci ustawiłem ip i dns na automatyczne i dalej wyskakuje ten sam błąd sieci. Nie wiem co jest grane hmm ani przez putty (ssh) ani przez winscp nie idzie sie dostać

15

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

A przez telnet możesz? Pinguje się w ogóle?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Wroce do tego jeszcze dzisiaj po pracy teraz muszę wyjść. Co ciekawe na koniec zresetowalem komputer i nawet przez Telnet nie mogłem sie zalogować do routera

17

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Ok część druga mojej walki z routerem. Wszystko zrobiłem od początku i ponownie problem pojawia sie w tym samym momencie, gdy przestawiam w ustawieniach karty sieciowej ip i dns na automatyczne, wtedy próba zalogowania sie na router kończy sie wyrzuceniem błędu (network error: Network is unreachable- PuTTY i winscp) . Nie wiem czym to jest spowodowane. Jakieś pomysły ? Ewentualnie może uda sie to wgrać jakimś innym sposobem ?

18

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

A jakie ip dostaje komputer?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Tak to wygląda
http://www.picshot.pl/pthumbs/small/391008/ipconfig.png

20

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

W ogóle nie dostałeś adresu od routera. Ustaw jeszcze raz adres na stałe: 192.168.1.2. I zobacz czy możesz router wprowadzić w tryb failsafe.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21 (edytowany przez raf 2013-12-15 11:49:55)

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Tak, jak ustawiam adres ip na 192.168.1.2 to nie ma problemów z wprowadzeniem routera w tryb failsafe (słoneczko miga 3x na sekunde) i wejsc przez telnet do niego. Problem pojawia sie jak zmienie ip na automatyczne i chce wejsc przez winscp do niego (w windowsie mam wtedy siec niezweryfikowana i czerwony X przy ikonie ławki win7). Nie wiem gdzie moze lezec problem ;/
Moze zle robie ten failsafe , ale czy moglbym wejsc przez telnet gdybym zle to robił ?

22

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Gdzie rzeczy się dzieją. Wgraj znów oryginał: http://ecco.selfip.net/orig/tl-wdr3600v1/ przywróć ustawienia domyślnie i zobacz czy to w ogóle działa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

No tak tylko jak ja mam wgrać oryginalne oprogramowanie skoro nie działa strona do logowania do routera (tplinklogin.net) przez winscp tez nie idzie tego zrobić. Chyba naprawde zbrickował sie na amen

24

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Uruchom sobie dowolny serwer www lub ftp na komputerze i z niego sobie wgetem ściągniesz obraz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

25

Odp: Zbrickowałem router czy da się go uratować

Wracam do naprawy routera. Poleccie jakiś prosty w obsłudze programik ftp do wgrania tego firmware'u bo jestem całkiem zielony i nie wiem jak sie do tego zabrać. Ściągnąłem kilka klientów ftp typu cerberus ftp ale nie umiem sie tym obslużyć kompletnie