1 (edytowany przez Sciurus 2013-11-23 07:23:16)

Temat: Odbiornik czasu na USB

Witam,
chcę zrobić synchronizację czasu z wykorzystaniem OpenWRT.
Niestety sieć, w której będę tego używał nie ma dostępu do internetu (jest to sieć przemysłowa - dostępu z całą pewnością nie będzie). O ile nie widzę problemu z postawieniem serwera NTP i synchronizacją to zastanawiam się w jaki sposób mam zestrajać czas z jakimś wzorcem. Myślałem o odbiorniku DCF77 lub GPS, ale czy zna ktoś takie urządzenie podłączane przez USB, które pracuje pod kontrolą OpenWRT?

Będę wdzięczny za wskazówki.

EDIT: Znalazłem urządzenie Holux M-215. Czy ktoś to odpalał pod OpenWRT?

2 (edytowany przez george2002 2013-12-14 02:10:50)

Odp: Odbiornik czasu na USB

Witam, polecam jednak GPS jeśli jest dostęp do nieba zapewniony (w sensie widoczne niebo dla anteny GPS) bo bardzo fajnie z ramek odczytać czas, datę, godzinę i to dokładne dane a DCF to w zależności od zasięgu, czasem działa czasem słabo, do GPS pełno jest pakietów/kompilacji którymi przez proste komendy da się dane które potrzebujesz wyłuskać, osobiście bawiłem się tylko GPS NEO-6M U-Blox'a na USB ale można oczywiście skorzystać z każdego na rynku który chodzi na USB (tak na prawdę to wszystkie na USB to tak na prawdę z wbudowanymi konwerterami z RS232 na USB są GPS'y) lub RS232 jeśli ma się wyprowadzony z routera smile

Pozdrawiam
Grzegorz