Temat z moim modemem mnie bardzo ciekawi bo dla E1752C wystarczy wyjąć ten modem dosłownie na 1-2 sek, włożyć ponownie i przy uruchomionym routerze odrazu się z powrotem podnosi to aero2
Zasięg na 100% mam bardzo dobry.
Myślałem że po jakimś czasie modem sam z siebie zmienia parametry z zasięgiem i preferowaną siecią
ale okazuje się że zarówno jak połączenie nie działa i działa po resecie modemu to polecenie AT^SYSCFG pokazuje to samo
AT^SYSCFG?
^SYSCFG:2,2,3FFFFFFF,1,2
AT&V
&C: 0; &D: 2; &F: 0; E: 1; L: 0; M: 0; Q: 0; V: 1; X: 0; Z: 0; S0: 0;
S2: 43; S3: 13; S4: 10; S5: 8; S6: 2; S7: 50; S8: 2; S9: 6; S10: 14;
S11: 95; S30: 0; S103: 1; S104: 1; +FCLASS: 0; +ICF: 3,3; +IFC: 2,2;
+IPR: 115200; +DR: 0; +DS: 0,0,2048,6; +WS46: 12; +CBST: 0,0,1;
+CRLP: (61,61,48,6,0),(61,61,48,6,1),(240,240,52,6,2);
+CV120: 1,1,1,0,0,0; +CHSN: 0,0,0,0; +CSSN: 0,0; +CREG: 0; +CGREG: 0;
+CFUN:; +CSCS: "IRA"; +CSTA: 129; +CR: 0; +CRC: 0; +CMEE: 2; +CGDCONT: (1,"IP","darmowy","0.0.0.0",0,0)
; +CGDSCONT: ; +CGTFT: ; +CGEQREQ: (1,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(2,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(3,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(4,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(5,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(6,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(7,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(8,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(9,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(10,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(11,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(12,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(13,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(14,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(15,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0),(16,2,0,0,0,0,2,0,"0E0","0E0",3,0,0)
; +CGEQMIN: ; +CGQREQ: ; +CGQMIN: ; ; +CGEREP: 0,0; +CGCLASS: "A";
+CGSMS: 3; +CSMS: 0; +CMGF: 0; +CSAS: 0; +CRES: 0;
+CSCA: "+48884400193",145; +CSMP: ,,0,0; +CSDH: 0; +CSCB: 0,"","";
+FDD: 0; +FAR: 0; +FCL: 0; +FIT: 0,0; +ES: ,,; +ESA: 0,,,,0,0,255,;
+CMOD: 0; +CVHU: 1; ; +CPIN: ˙˙˙˙˙˙˙˙,˙˙˙˙˙˙˙˙; +CMEC: 0,0,0; +CKPD: 1,1;
+CIND: 0,4,1,1,1,0,1,0; +CMER: 0,0,0,0,0; +CGATT: 1; +CGACT: 0;
+CPBS: "SM"; +CPMS: "SM","SM","SM"; +CNMI: 0,0,0,0,0; +CMMS: 2; +FTS: 0;
+FRS: 0; +FTH: 3; +FRH: 3; +FTM: 96; +FRM: 96; +CCUG: 0,0,0;
+COPS: 0,2,""; +CUSD: 0; +CAOC: 1; +CCWA: 0; +CCLK: ""; +CLVL: 2;
+CMUT: 0; +CPOL: 0,2,"",0,0,0; +CPLS: 0; +CTZR: 0; +CTZU: 0; +CLIP: 0;
+COLP: 0; +CDIP: 0; +CLIR: 0; ^PORTSEL: 0; ^CPIN: ˙˙˙˙˙˙˙˙,˙˙˙˙˙˙˙˙;
^ATRECORD: 0; ^FREQLOCK: 8465180,4294967295; ^GLASTERR: 1; ^CVOICE: 0;
^DDSETEX: 0
OK
Zauważyłem jeszcze że jak modem już nie wznawia połączenia to logując się poprzez terminal np picocom'em na port diagnostyczny dostaje tylko co kilka-kilnanascie sekund informację typu
a jak modem działa poprawnie - jest nawiązane połączenie to co 2 sekundy zwraca informacje o połączeniu