Temat: Tp-link WR743ND v1 powrot z Gargoyle do orig, jak?
Witam.
Jak w temacie, prosze napisac jak moge powrocic do oryginalnego softu?
Przez GUI nie da rady poniewaz pisze, ze fw od tplinka zawiera bootloader.
Jak mam je wgrac?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Tp-link WR743ND v1 powrot z Gargoyle do orig, jak?
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Witam.
Jak w temacie, prosze napisac jak moge powrocic do oryginalnego softu?
Przez GUI nie da rady poniewaz pisze, ze fw od tplinka zawiera bootloader.
Jak mam je wgrac?
Wrzucilem przez mtd: mtd -r write wr743nd.bin firmware ale cos nie poszlo do konca dobrze.
Pisalo, ze nie moze wykasowac jakiegos bloku i router teraz mi nie chce wstac... caly czas mruga SYS co sekunde i QSS i router sie restartuje co 2sek.
Czy moge teraz jakos wgrac oryginalne fw?
Witam.
Jak w temacie, prosze napisac jak moge powrocic do oryginalnego softu?
Przez GUI nie da rady poniewaz pisze, ze fw od tplinka zawiera bootloader.
Jak mam je wgrac?
Pewnie już za późno
, ale trzeba było poszukać fw od tplinka bez bootloadera (czyli bez 'boot' w nazwie pliku bin po rozpakowaniu)
Moze mozna wgrac jakos w trybie awaryjnym?
Wrzucilem przez mtd: mtd -r write wr743nd.bin firmware ale cos nie poszlo do konca dobrze.
Pisalo, ze nie moze wykasowac jakiegos bloku i router teraz mi nie chce wstac... caly czas mruga SYS co sekunde i QSS i router sie restartuje co 2sek.
Czy moge teraz jakos wgrac oryginalne fw?
Teraz pozostaje Ci już jedynie rozebranie routera, podłączenie się przez UART i wgranie softu przez TFTP.
Czy musze cos lutowac? Musze mieć kabel RS232?
Czy musze cos lutowac? Musze mieć kabel RS232?
Tak. I nie "kabel RS232" tylko najlepiej jakiś adapter USB-UART. Poszukaj, temat przerabiany wielokrotnie.
Tak. I nie zwykły kabel rs232c tylko rs232c zakończony konwerterem napięć na 0 - 3.3v lub odpowiedni moduł na usb, do kupienia na allegro. I choć da się to zrobić "stykowo" to i tak wiąże się to z rozebraniem routera i podłączeniem do interfejsu szeregowego w taki czy inny sposób.
Dam sobie chyba na luz i kupie router z obsluga ipsec'a, a ten mój glowny dam jako most dla kina domowego ![]()
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → Tp-link WR743ND v1 powrot z Gargoyle do orig, jak?
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc